Jump to content
Dogomania

Agresywny pies, proszę pilnie o pomoc !!


odpmi

Recommended Posts

Jestesmy umówieni u behawiorysty za tydzień i do tego czasu mamy sprawdzić stan zdrowia psa u weterynarza. Jednak jest problem, bo pies jest b agresywny w stosunku do mnie (nie boi się sie, jest bardzo odwazny, uszy postawione, wypięta pierś, ogon w górze) i nie bardzo wiem, co mam zrobić żeby wziąć go ze sobą do weta. Jak mam mu założyć kaganiec żeby mnie nie dziabnął ??? błagam o jakiekolwiek pomysły

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zapewne z kagańcem pójdzie ci łatwo.
W jeden ręce trzymasz smakołyk a w drugiej kaganiec. Musisz tak włożyć smakołyk aby pies go widział i włożył za nim pysk. Nie zapinsz od razu kagańca. Włożył pysk do środka- zdejmujesz kaganiec. I tak kilka razy.

Pewnie jak napisze o dominacji to się zaraz szanowne grono zleci, ale z mojego doświadczenia pies który gryzie swojego włściciela chce mu pokazać kto jest silniejszy. Skakanie i gryzienie właściciela wygląd tak samo jak w spotkaniu dwóch psów. Jeden wskakuje na grzbiet drugiego i kładzie na nim łapy próbując zniżyć go do ziemi.


Musisz go do siebie przekonać, ze przy tobie nic mu się nie stanie i ty go nie skrzywdzisz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']
Pewnie jak napisze o dominacji to się zaraz szanowne grono zleci, ale z mojego doświadczenia pies który gryzie swojego włściciela chce mu pokazać kto jest silniejszy. Skakanie i gryzienie właściciela wygląd tak samo jak w spotkaniu dwóch psów. Jeden wskakuje na grzbiet drugiego i kładzie na nim łapy próbując zniżyć go do ziemi.
[/QUOTE]
Kropi, błagam - wszystko tylko nie domiancja psa nad człowiekiem :( W 6-7 przypadkach na 10 pies gryzie właściciela bo ten nie rozumie jego sygnałów, w pozostałych chodzi o brak wychowania, socjalizacji i klarownych reguł w domu.

Założenie kagańca ze smakołykiem to dobry pomysł, pod warunkiem, że zanim spróbujesz go założyć zawołasz psa do siebie, a nie będziesz Ty do niego podchodzić. Nie pochylaj się przy tej czynności nad psem - raczej stań co niego bokiem, a jeśli jest niewielki, to przykucnij obok niego.
Czy karmisz tego psa z ręki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...