Jump to content
Dogomania

PSI INWALIDA-NIE MA PRAWA ŻYĆ? (Pseudohodowcy z USA-miot DWUNOŻNYCH chihuahua:(...)


Dobermania

Recommended Posts

Blow, te pieski nie są w Polsce, tylko właśnie w Stanach (na szczęście, przynajmniej dla mnie:eviltong: bo bym nie zdzierżyła....).
A właśnie dlatego, ze się takie urodziły będzie im łatwiej, niz gdyby straciły łapki, bo uczą się niejako automatycznie, a nie "od nowa".

Ale w sumie wg. niektórych, to ja powinnam uśpić wszystkie swoje psy, po kolei, bo każdy jest ułomny, chory, albo stary... Maupa, Ty chyba też spora część, nie?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

horror.

Jak oni w ogole mogli dopuscic, by cos takiego sie urodzilo...:angryy:

No, ale skoro juz sie urodzilo, nie wiem, czemu miano by je uspic. Mają takie samo prawo do zycia, a przeciez brak przedich łapek ich "nie boli". Wiele psow ulega wypadkom, chodza potem z kikutami ... one takze nie zasluguja na to.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']... Maupa, Ty chyba też spora część, nie?:evil_lol:[/quote]

taak ... ;)
no bo ja mam dwa psy z baardzo poważnymi wadami genetycznymi - Migotkę, która urodziła się bez gałek ocznych i Monara z jednym płucem i Tetralogią Fallota ...

no bo ja mam dwie sucze odebrane z pseudohodowli - jedna niewidzi na jedno oko, jest głucha, ma "rozwalony" kręgosłup przez liczne ciąże, jest atopowym alergikiem a druga oprócz tego że była wyniszczona na maksa to ma objawy autyzmu ...

no i mam pieska ze zwężoną tętnicą płucną ...

a na tymczas wzięłam z krakowskiego schronu sparaliżowanego szczeniaka z niedorozwojem móżdzku (wada genetyczna) ...

i co ??? ... mogę was zapewnić że moje psy chyba nigdy by mi nie darowały tego że kiedykolwiek pomyślałabym o ich uśpieniu ... oprócz tego że są to psy ułomne są to normalne i zdrowe w miarę ich możliwości psy ... te psy żyją normalnie - może trochę inaczej ale to są na prawdę zdrowe psy ... i nie są "katowane" niewiadomo jakimi zabiegami przedłużającymi dla mojego "kaprysu" ich życie ...

Migotka - tylko chodzi na smyczy
Monar - tylko nie może biegać i zbytnio się forsować
Mona - tylko nie może zmoknąć i zmarznąć
Maja - tylko musi żyć tak jak chce czyli nic "na siłę"
Groszek - tylko nie może się przemęczać

a sunia z krakowskiego schronu ?? po tygodniu podawania lekarstwa w tabletkach zaczęła chodzić ...
jeżeli nie wierzycie - zapraszam do mnie na wątek - zobaczycie zdjęcia tych "biednych i chorych" psów ... zobaczycie jak szaleją w swoim towarzystwie

Link to comment
Share on other sites

Zwierzeta, na szczescie, nie zadaja sobie sprawy ze swoich ulomnosci.
Chca zyc, takimi, jakimi sie rodza i nie powinnismy ich usypiac, skoro te ulomnosci nie sprawiaja im bolu fizycznego.
Sama mam psa ulomnego. Gdy go bralam, byl szczeniakiem i kustykal jak krolik. Nie wiedzialam, co z nim bedzie, gdy podrosnie. Bylam u specjalisty, nie dalo sie nic zrobic. Ataj ma krotsza tylna lapke. Jest mniejsza od pozostalych, chudsza i zgieta. Ale mu to wcale nie przeszkadza w zyciu.
Uzywa jej do biegania, chodzenia po schodach.
Gdyby w moim zyciu pojawil sie pies bez przednich lap, na pewno bym dala mu szanse na zycie.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3]Co wam z tym usypianiem[/SIZE]:angryy: ?!
[SIZE=3]Każdy ma prawo żyć:angryy: Piesek przedstawiony w filmie radzi sobie bez przednich łap, bo ludzie dali mu szansę:angryy: gdy urodzi się chore dziecko nikt go nie uśmierca...np. Agnieszka z Czaplinka...nie ma rączki i dwóch nóg:-( i nie słyszałam żeby ktoś mówił że trzeba ją zabić, bo się męczy!!:angryy: [/SIZE]
[SIZE=3]Pies ma TAKIE SAMO prawo do życia, bez względu na to, czy ktos tego chce czy nie!:angryy:[/SIZE]
[quote]Zwierzeta, na szczescie, nie zadaja sobie sprawy ze swoich ulomnosci.Chca zyc, takimi, jakimi sie rodza i nie powinnismy ich usypiac, skoro te ulomnosci nie sprawiaja im bolu fizycznego.
[/quote]
Dokładnie;)

Link to comment
Share on other sites

zwracam honor;)
Koza:też widziałam i też zapomniałam:)
ulvhedin:pewnie niektóre z Twoich psów biorą regularnie jakieś leki i pewnie są też bardziej narażone na inne chróbska i to musi troche kosztować:)podziwiam,podizwiam;););)
nie wiem czemu ale to nie Wasze gadki tylko właśnie ten filmik najbardziej na mnie wpłynął,pomimo że kiedyś już go widziałam:)

Link to comment
Share on other sites

P.S.chociaż troche mi sie ryczeć zachciało,że cuś takiego je spotyka,i to bez niczyjej winy...:( bo tek naprawdę to błąd w genach,którego niktnie mół przewidzieć:(z ludzmi zresztą przecie też tak jest...to nie fair!!!!:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']zwracam honor;)
Koza:też widziałam i też zapomniałam:)
ulvhedin:pewnie niektóre z Twoich psów biorą regularnie jakieś leki i pewnie są też bardziej narażone na inne chróbska i to musi troche kosztować:)podziwiam,podizwiam;););)
nie wiem czemu ale to nie Wasze gadki tylko właśnie ten filmik najbardziej na mnie wpłynął,pomimo że kiedyś już go widziałam:)[/quote]

Nooo, leki to pikuś...
Ja ma w tej chwili pod opieką:
-Aksicę na wózku;
-Pałka (mój ukochany potwór) który ma padaczkę od 11 lat, ADHD, zaburzenia neurologiczne i do tergo wrodzoną wadę budowy krtani (nie zapaść tchawiczą tylko bardziej złożone, ale obroża wykluczona);
-Skorsona: stary jak świat, ma coś (nowotwór? węzeł chłonny?) w klatce piersiowej, charczy i kaszle, zaburzenia krążenia, ma zwyrodnienia w łapkach, spondylozę, prawie nie widzi (światło-ciemno, zarysy- i to tylko na jedno oko), przepuklina pępkowa i łapinka jak płetwa chyba po wypadku, za to zebów prawie wcale; cały czas na sterydach, enocortonie i antybiotykach...
A u mojej cioci:
-Piesia (własna) maleństwo 2 kg, z chowu wsobnego, liczne deformacje kośćca, braki w zębach, łysa, niewiarygodnie cienka skóra, pękajca od zimna, a poparzająca się na słońcu i co najgorsze: skłonność do martwicy niedokrwiennej, co powoduje, że na zimnie dosłownie zamierają a potem odpadają "końcówki". Ze schroniska w ten sposób wyniosła amputowany ogonek i uszy całe w falbankach... nie może wychodzić na dwór przy niskiej temperaturze, a na słońce trzeba ją smarować kremem...
-najnowsza Karusia: starowinka, niezbyt dobrze widzi, niezbyt dobrze słyszy, cała w naroślach, ma guzy- jeszcze nie wiemy jakiego charakteru:

A był i kompletnie ślepy Matu, połamany po wypadku; bezzębna staruszka Bunia- chihuahua z chorymi nerkami, Zuzia z czerniakiem, jest 15letni kocur Maciej, dzikus z potrzaskaną łapą, Mila benia z chorą skórą, olbrzymia niedowagą i jak się okazało chłoniakiem i całe mnóstwo innych...

O tym, że ja na tymczas zabieram głównie takie sierotki, kaleki i staruszki to już nie mówię.

One wszystkie według wielu ludzi nie mają prawa do życia- a ja patrzę na ich radość, na takie drobne szczęścia czerpane z życia i wiem, że to my nie mamy im tego prawa odbierać!!!

Link to comment
Share on other sites

Im dłużej o tym myślę, tym bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że jednak powinno się pozwolic życ tym psiakom. One nie wiedzą, jak to jest miec 4 łapy i pewnie będą sobie doskonale radziły na dwóch tak jak tamten psiaczek.
[quote name='olcha']Dziewczyny co wy piszecie??? [B]Obejrzyjcie filmik[/B], który wstawiła [B]anka pie[/B]
[B]tutaj link [/B][URL="http://youtube.com/watch?v=qLXHvBFG-CI"][FONT=Times New Roman][COLOR=#800080][URL]http://youtube.com/watch?v=qLXHvBFG-CI[/URL][/COLOR][/FONT][/URL][/quote]
Olcha, jestem [COLOR=black][B]asia_pie. ;) [/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[I]"One wszystkie według wielu ludzi nie mają prawa do życia- a ja patrzę na ich radość, na takie drobne szczęścia czerpane z życia i wiem, że to my nie mamy im tego prawa odbierać!!!"[/I]

oby na Swiecie tylko przybywało takich ludzi jak Ty :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gaudi']Tak się zastanawiam, czy nie lepiej byłoby po prostu te szczeniaki uśpić?
Ktoś im zafundował takie cierpienie, dlaczego mają ponosić konsekwencje i [B]męczyć się [/B]przez całe życie?[/QUOTE]
Dla psa najwazniejsze jest godne zycie i MILOSC. Ludzie nie raz i nie dwa pokazali, ze potrafia OKAZAC serce i KOCHAC, nawet psiego inwalide. Nie sadze, aby one cierpialy, one chca, jak kazdy pies, aby poswiecano im dostatecznie duzo czasu i uwagi i, zeby mialy duuuuuzo milosci! Usypianiem niczego nie zalatwisz :angryy:

[quote name='olekg18']Zgadzam się z Gaudi.Uśpić i koniec ich cierpienia.Przeciez one bedą miały wieczne rany na tych kikutkach. Otarcia itp.
Po za tym wątpie ,ze ktokolwiek zdecyduje się na takiego psiego inwalidę.[/quote]
A slyszales o specjalnych "wozeczkach"? Co prawda do tej pory spotkalam sie tylko z takim wozeczkiem dla psiaka, ktory ma chore tylnie lapki... ale... Uspisz psiaka, bo potracil go samochod i psiak bedzie calkowicie zdrowy, poza sparalizowanymi tylnymi lapkami? Bo nie bedzie mogl "normalnie" chodzic?? Bo bedzie cierpial?! Naprawde, jesli damy takim psom swoje serce, to odwdziecza sie nam dokladnie tym samym, co te zdrowe psy.

Usypianie powinno byc stosowane dopiero wtedy, kiedy pies naprawde cierpi i nic juz sie dla niego niestety nie da zrobic. Ale ludzie maja mase wspanialych pomyslow i przy odrobinie dobrych checi i troche wiekszej krztyny talentu, napewno sprawia pieskom odpowiedni sprzet, aby mogly normalnie funkcjonowac.

[quote name='ulvhedinn']One wszystkie według wielu ludzi nie mają prawa do życia- a ja patrzę na ich radość, na takie drobne szczęścia czerpane z życia i wiem, że to my nie mamy im tego prawa odbierać!!![/quote]
I tutaj bym sie dopiero podpisala wszystkimi konczynami ;) Fantastyczne nastawienie do swiata! Oby tak mysleli wszyyyyyscy ;)

Link to comment
Share on other sites

Te psy maja prawo aby zyc.To nie ich wina,ze przyszly na swiat troche niedoskonale.Uspic mozna chorego psa aby mu ulzyc w cierpieniu.Choc z drugiej strony zastanawiam sie nad tym,ze skoro jest to takie humanitarne dlaczego ludzie nie maja takiego prawa.........ech ale to juz temat rzeka i lepiej aby sie ten temat tutaj nie rozwinal :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Tak by the way, czy kaleki równa się bezwartościowy?
Inwalida = wrzód, którego trzeba się jak najprędzej pozbyć?
Skojarzyło mi się z eutanazją. :roll:
niby wiadomo, pies nie człowiek, ale...

Jeśli nie będziemy mieć szacunku dla naszych mniejszych braci, to kto go będzie miał? :(

Link to comment
Share on other sites

Ech, wstyd, dogomaniacy :/ Uśpić, uśpić, uśpić? "To coś", "lepiej oszczędzić im cierpień". Niedługo będą postulować uśpienie niewidomych i cukrzyków a potem co? "Brzydkich"?

Ulv, Maupo - podziwiam, śledzę wątki, gratuluję, trzymam kciuki, zazdroszczę:)

Filmik o Faith obejrzałam, wyciska łzy z oczu... To piękne!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dobermania']Ech, wstyd, dogomaniacy :/ Uśpić, uśpić, uśpić? "To coś", "lepiej oszczędzić im cierpień". Niedługo będą postulować uśpienie niewidomych i cukrzyków a potem co? "Brzydkich"?

Ulv, Maupo - podziwiam, śledzę wątki, gratuluję, trzymam kciuki, zazdroszczę:)

Filmik o Faith obejrzałam, wyciska łzy z oczu... To piękne![/quote]

swieta racja :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Merson']O matko, ja tak mozna! Jak one beda sie poruszaly? Nie poradza sobie przeciez w zyciu... :(
Ale jestem za uspieniem. Bo co mozna zrobic innego?[/quote]

WRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angryy:
Ilu z Was, moi drodzy "usypiacze", mądralińscy litościwi, ma/miało psa-inwalidę? NO??? :mad:
Nikt, prawda? Mam już wyżej uszu komentarzy "o, jaki biedny, lepiej go uśpić"... Prosze raz jeden raz spojrzeć w oczy takiemu skazanemu przez was psu, zobaczyć w nich jego radość życia i potem powiedzieć "nie, ty nie masz prawa żyć". Bo mam wrażenie, żen to wcale nie chodzi o Waszą litośc, ani nawet o to, że się zwierzak rzeczywiście męczy, chyba tylko o to "że ja muszę na to patrzeć" :mad:

Była już taka fajna idea, tyle, że dotyczyła ludzi- eugenika się nazywała. Może by tak wziąć przykład z tego pana z wąsikiem... inwalidzi też się męczą... i w dodatku kosztują państwo....

PS. zedytowałam, żeby mnie nie zbanowali....

Link to comment
Share on other sites

Rany, oberwało Ci się za wszystkich:evil_lol: sorry... Słuchaj naprawdę obejrzyj uważnie ten filmik, wklejany tutaj już miliony razy:

[URL]http://youtube.com/watch?v=qLXHvBFG-CI[/URL]

I, widzisz, ja mam doświadczenie z inwalidami- a wiesz, że np. przez 2 miesiące nie mogłam uwierzyć, że Skorson jest całkowicie niewidomy, tak dobrze sobie radzi- dopiero jak obejrzelismy z wetem jego oczy w specjalnym oświetleniu, okazało się, że on nie widzi nawet światła... Psy maja olbrzymie zdolności przystosowawcze.

Przy pomocy właściciela i może- wózka, te pieski będą śmigać, aż miło:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie pracuję w schronisku, ale mam koleżanki-wolontariuszki (a jedną taką szczególnie:mad: ), więc czasem jakaś sierotka u mnie ląduje- na tymczasie lub na stałe;)
Zresztą zajrzyj:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=51691[/URL]
Skorson, mały, ślepy, chory staruszek :-(


[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=21954&highlight=Aksa[/URL]
KrAksica- szalona rajdówka:p

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=65482[/URL]
Karusia, starsza, cudowna dama z guzami:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6']uratowane ale dlaczego usypiać??? MNÓSTWO MAŁYCH PIESKÓW I DUŻYCH NA WÓZECZKACH SWIETNIE DAJA SOBIE RADE-uśpić? owszem zgadzam się ale chodofce:angryy:[/quote]
Uśmiałam sie! Chodowca-uśpiony!:evil_lol: A co do usypiaczy-jak pies trafi na fajnych ludzi to se poradzi a przecież równie dobrze ( ktoś zauważył)Można usypiać ludzi(też tych agresywnych!:cool3: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...