Jump to content
Dogomania

Jak długo same?


Sarah_S

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

owczarnia, iwa

Tak sobie pomyslelismy, aby cos wybudowac w Gdansku. Fajne miasto z klimatem, ktorego Warszawie zawsze brakowalo.

Jednak to dopiero w przyszlym roku. Do tego czasu musze jeszcze zrobic pare fajnych rzeczy i przejsc szybki kurs budowlanki, bo w tym jestem totalna "noga" :(

iwa,

Kiedy sie przeprowadzasz i dokladnie gdzie??? Mieszkanko juz wybrane???

Link to comment
Share on other sites

Moja Psotka musiała nagle zostawac w domu.....Obecnie zostaje nawet do 8 godzin.....Zapewniam jej odpowiednia ilość pokarmu i wody. Nie powiem żeby chętnie zostawała sama ale...musi.Żeby sie nie "bała"wlaczam jej wieczorem światło i radio(jest b.czujna i szczeka na "obce" dzwięki).

Link to comment
Share on other sites

Cześć mAKU :)

re Wind

Dziękuję za ciepłe słowa :buzi:

Dziś też załatwiłam sobie wolne , żeby być z Viki i cały dzień bacznie ją obserwowałam.Dzięki Bogu nic złego się nie działo... :)

Nie ukrywam , że ta sytuacja mocno mnie przeraziła i mimo uspokojenia przez weta z Klinik nie spałam całą noc...

Jutro już do pracy... i to na 18 godzin , w niedzielę bagatelka - 14 godzin :wallbash: Poniedziałek i wtorek też - bo będę musiała odrobić te dwa dni, cholerka!

Trzymajcie za mnie kciuki... cobym nosem nie ryła po śniegu po takim maratoniku :wink:

Link to comment
Share on other sites

Adiraja nie martw sie na pewno wszystko będzie OK :thumbs:

Niestety wśród wetów zdarzają się sadyści :evil: i dobrze, że zmienisz tego konowała ( nie mogę się powstrzymać od takiego miana). Ja też zmieniłam weta. Teraz jestem bardzo zadowolona i Tobie życzę dokładnie tego samego :P

Dobra, mocna kawka - byle nie w nadmiarze i może dasz radę temu maratingowi w pracy :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

wybaczcie, że wyciągam stary temat ale przybyło wielu włascicieli yorków i chciałabym aby więcej osób napisało kilka słów na temat zostawania psiaków samych w domach. Pracuję, nie ma mnie w domu ok 10 godzin i ...jedynie to powstrzymuje mnie od kupna pieska. Nie wiem jak on /ona bedzie to znosić. Napiszcie o Waszych pieskach moze mnie uspokoicie. Z gory dziekuje, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi sie, ze 10 godzin, to za dlugi okres czasu na zostawienie pieska samego w domu. Lepszym rozwiazaniem by bylo miec dwa pieski, wtedy by tak nie tesknily i zajelyby sie soba. Jak wrocilabys z pracy, wtedy musialabys poswiecic im wiecej czasu. Po za tym na pewno ciezko byloby nauczyc je czystosci.
Na poczatku jak mialam jednego pieska, zabieralam go wszedzie ze soba, ewentualnie zajmowal sie nim ktos z rodziny lub znajomych, teraz gdy sa dwa, bez obaw zostawiam je na dluzszy czas same w domku.

Link to comment
Share on other sites

ja też mam dwa ale najdłużej są same przez 7 godzin a i tak jak mnie dłużej nie ma to drewniana błazeria na tym cierpi. Ale za to później staramy się wszędzie je ze sobą zabierać i oczywiście nadrabiamy w weekendy. Wydaje mi się że 10 godzin to jednak za długo zwłaszcza na początku w okresie szczenięcym może rodzina by ci mogła pomóc.
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

WITAM!!!
MOJA DAISULKA ZOSTAWAŁA W DOMKU PO 6 GODZIN BYŁA BARDZO GRZECZNA ,PRAKTYCZNIE CAŁY CZAS SPAŁA
TERAZ MA SIOSTRE I JAK SĄ SAME W DOMKU TO IMPRESKA NA CAŁEGO OBRYWANIE TAPETY ,KABELEK INTERESUJE TO FIRANAKA ZASŁONKA KAPCIUSZEK DYWANIK I MOGĘ TAK BEŻ TOŁKU WYMIENIAĆ
ZAMIAST MŁODSZA OD STARSZEJ BRAĆ PRZYKŁAD TO CHYBA JEST ODWROTNIE :lol:
ALE WIDZE ŻE STARSZA JEST BARDZIEJ SZALONA I JUŻ SIE NIE NUDZI ,MYSLE ŻE JEST SZCZĘŚLIWA,JEŻELI KURCZAK JEJ MOCNO DOKUCZA TO WSKAKUJE NA ŁOZKO I PO TEMACIE .ALE JAK DŁUGO DAISY BEDZIE TAK SIE BRONIĆ OJJ NIE DŁUGO :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

wyciagam temat bo mnie dotyczy :)

mam Yoreczka od dwoch dni, do niedzieli jestem w domu bo mam urlop ale w poniedzialek idziemy z mezem do pracy

i tu pytanie, York zostanie oczywiscie sam, ale nie wiem czy mam go zostawic tak luzem w mieszkaniu, czy moze zamknac go w lazience, co by nie zastac mieszkania zasikaniego.....

Link to comment
Share on other sites

Patrycjo no jakby ci powiedziec .... wiesz ja bym chyba bardziej umiesciła go w kuchni niz w łazience tym bardziej ze jesli mieszkasz w bloku to tam jest tak ciemno.Zreszta jakos zle mi sie kojarzy łazienka dla psiaka.Nie wiem jak reszta ja to tak odbieram dla mnie taki psiaczek to jak dziecko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patrycja78']wyciagam temat bo mnie dotyczy :)

mam Yoreczka od dwoch dni, do niedzieli jestem w domu bo mam urlop ale w poniedzialek idziemy z mezem do pracy

i tu pytanie, York zostanie oczywiscie sam, ale nie wiem czy mam go zostawic tak luzem w mieszkaniu, czy moze zamknac go w lazience, co by nie zastac mieszkania zasikaniego.....[/QUOTE]
A w jakim wieku jest piesek?
Moje psy w wieku +/- 8 tygodni na początku przez jakiś czas zostawały w kartonie z kocykiem, zabawkami, wodą. Natomiast w późniejszym czasie- pieski kilkunastotygodniowe- zostawały na oddzielonym kawałku mieszkania- miały do dyspozycji wylko przedpokój, drzwi do innych pomieszczeń były pozamykane, a przejście bez drzwi do kuchni zastawione dużym płatem dykty/kartonu.

Link to comment
Share on other sites

Mój Tupek zostawał sam w naszej sypialni za zamkniętymi drzwiami. Rzeczywiście łazienka to dobre miejsce ze względu na terakotę, którą łatwo sprzątnąć jak ulegnie zabrudzeniu. Ja o tym nie pomyślałam, choć moja łazienka ma okno / mieszkam w bloku/. Zacznij uczyć psiaka załatwiania się na gazetę lub specjalną matę, na pewno ułatwi Wam to życie. Jesteś na etapie, o którym my już prawie zapomnieliśmy. Życzymy powodzenia.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Burchardt']Zacznij uczyć psiaka załatwiania się na gazetę lub specjalną matę, na pewno ułatwi Wam to życie. [/QUOTE]

Niestety u mnie bardzo utrudniło to życie :diabloti: Megi robila na pieluszce, a jak pieluszki nie było to w miejsce gdzie dawniej lezala. Osobiscie nie polecam. Kłopot sikania w domu znikł po ok.9 miesiącach :shake:
A suczka kolezanki nie była nauczona robic na pieluszke i nauczyła sie sikac na dworze po 2 dniach.
edit: oczywiscie nie kazdy piesek jest taki uparty jak Megi :p

Link to comment
Share on other sites

Moja Jessi siusia i na dworzu i na mtce. Zostaje sama w domu na takim małym korytarzyku - jest bez drzwi i dalej idzie większy korytarzyk więc oddzielam je dyktą. Jesst już ma prawie 5 m-cy ale i tak nie zostawiam jej samej w pokoju bo jeszcze do konca nie wie,ze powinno sie załatwiać tylko na dworzu. Szczególnie jeśli chodzi o kupki (jej ulubione miejsce to dywan!!:crazyeye:)

Link to comment
Share on other sites

Dywan, to również ulubione miejsce Tupka. Jak ma zwymiotować to na pewno zrobi to na dywan. Jak w banku.
Megula: to fakt z tym przyzwyczajeniem, wszystko zależy od psiaka. Miałam kiedyś jamniczkę, no za chiny ludowe nie chciała się przestawić z załatwianiem z maty na dwór. Bardzo długo to trwało i niestety nie obyło się bez przetrzepania futra. Natomiast Tupek nie miał z tym żadnego problemu. Bardzo szybko i sprawnie zapomniał o macie wraz z jej zniknięciem z domu. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...