Jump to content
Dogomania

Kapok dla psa


gops

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem kapoku dla psa , niestety nie mam pojęcia który jest wart zakupu .
Widziałam na allegro takie po 70zł jak i po 200 i nie wiem czy to tylko kwestia firmy czy faktycznie te droższe są w czymś lepsze .
Może posiada ktoś kapok dla psa ? chętnie dowiem się jak się sprawuje .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem kapoku dla psa , niestety nie mam pojęcia który jest wart zakupu .
Widziałam na allegro takie po 70zł jak i po 200 i nie wiem czy to tylko kwestia firmy czy faktycznie te droższe są w czymś lepsze .
Może posiada ktoś kapok dla psa ? chętnie dowiem się jak się sprawuje .[/QUOTE]
Kasia od Toro ma kapok jak i inni posiadacze nowofundlandów :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A ja sie zastanawiam nad kapokiem , tylko powiedzcie mi czy to ma sens. Moj pies ogolnie nie wchodzi do wody dalej jak do brzucha, raz zostal wrzucony i on po prostu nie umie plywac, tylek mu leci w dol i rozpaczliwie macha przednimi lapami. Chcialabym na wiosne zaczac go uczyc, tak ze wchodzilabym z nim do jeziora. Mysle, ze dzieki kapokowi moglby sie przekonac, jakby po puszczeniu w wodzie nie zaczal sie topic. Co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam że to jest dobre wyjście . Na pewno wam to pomoże w nauce.

Mój pies chyba ze względu na swoją budowe ma problemy z pływaniem , a wode uwielbia ponad wszystko , nurkuje, tapla się , chlapie , skacze , no uwielbia . W momencie gdy nadchodzi moment kończenia się gruntu i próbuje płynąć cały przód mu się podtapia mimo machania łapami , jakby przód ciała miał za ciężki .
Na wiosne już się zdecydowałam że inwestuje w porządny kapok żeby mój pies mógł czerpać 100% radości z wody , jestem pewna że będzie zachwycony jak w końcu przestanie sie podtapiać .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświerzam temat ;)

 

Zastanawiam się nad kupnem kapoku. Mój pies nie przepada za pływaniem.
"Zostawiony" w jeziorze kilkanaście metrów od brzegu bez problemu dopłynie na plażę (oczywiście na fochu)
Wody jakoś specjalnie się nie boi - zdarzyło mu się wskoczyć do stawku czy wejść do jeziora za koleżanką.
Podczas kąpania również nie sprawia żadnych problemów...

Jednak teraz ze względów zdrowotnych pies musi zacząć pływać, takie zalecenie dostaliśmy od ortopedy.
Może ktoś ma jakiś pomysł jak przekonać psa do pływania? Nie chcę by pies pływał z przymusu i żeby się niepotrzebnie stresował, chciałabym by sprawiało mu to przyjemność. Czy taki kapok może pomóc?
A może ktoś ma taki kapok na sprzedaż bo nie trafił z rozmiarem albo pies nie zaakceptował?

 

Póki co moją uwagę przykuły kapoki dwóch firm:

Trixie, rozmiar S

Nobby, rozmiar M (w linku S-ka)

 

Może ktoś doradzi?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Podbijam trochę temat, chciałabym kupić taki kapok dla psa. Czy ma ktoś na sprzedaż lub zna kogoś kto byłby zainteresowany sprzedażą? 

Może komuś zalega w domu i odsprzedałby. Rozmiar L/XL

Pytanie najbardziej kierowane do właścicieli labków czy nowofundlandów bo pewnie jest to większa grupa, która taki sprzęt mogła zakupić :)  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...