Jump to content
Dogomania

Bajka-czy będzie szczęśliwa? Mamy taką nadzieję, bo została adoptowana. Nareszcie


Tigraa

Recommended Posts

No tak, ale najważniejsze jest to, żeby nie miała małych!! Bo jeśeli dostanie ona cieczki to na wsi nie trudno znaleść psa, który będzie ``chętny`` - jak to pies. Ale miejmy nadzieje , że wszystko bedzie w porządku. Jeśli chodzi o moją koleżanke - właścicielke, to wydaje mi się, że nic nie powinno zagrażać Bajce.;) Z tego co wiem, ona bardzo kocha zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety, muszą obserwować kiedy będzie cieczka, potem umówić ją na sterylkę ale nie do jakiegoś konowała od krów i świń, tylko w Radomiu, sterylkę zrobi prawie każdy wet. Mówię prawie, bo nie wszystkim bym pozwoliła nawet na taki zabieg. A jeden z nich discopolowiec, też udaje weta:mad:

Link to comment
Share on other sites

Tak, ale na wsi, psy potrafią przedostać się przez każde ogrodzenie do suni z cieczką, a przy okazji i te psiaki na podwórku mogą ucierpieć, znam takie historie.....Jeśli teraz nie ma cieczki to najlepiej się umówić z wetem jaknajszybciej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Makuuu']ale takie kwestie to już ich, że tak powiem "wewnętrzna" sprawa.:razz:

Ważne żeby sprawa była załatwiona sprawnie i dość szybko (kiedy będą mieli taką możliwość). Ja tam będę co jakiś czas badać co i jak...[/quote]

Popieram. Przecież nie możemy nakazywać czegokolwiek, tym bardziej jeśli chodzi o termin. Możemy uświadamiać i delikatnie przypominać, ale na tym nasza rola się kończy. No chyba, ze ktoś ma ochotę zasponsorować sterylkę... wtedy to już inna sprawa :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Bajka po sterylce (wczoraj był zabieg)... wieczorkiem już brykała.
Sunia zagryzłaby kota (10 letni), który niestety w wyniku (chyba) obrażeń został poddany eutanazji. Z tego co mówiła właścicielka, Bajka ugryzła kota jakoś powyżej uda i teraz sprawy przybrały nieciekawy obrót...
Dziewczyna, Pani Bajki dziś adoptowała (a w zasadzie wzięła na tymczas, który zmieni się w adopcje jak Bajka będzie tolerowała kolegę) Dukata:

[IMG]http://lh6.google.com/Deep.Melancholy.91/R68Oe8OXR8I/AAAAAAAAACk/5R7mhnx9rmg/HPIM5238.JPG?imgmax=512[/IMG]

mieszańca doga niemieckiego, który jak stanie na dwóch łapach sięga na wys. ok. 160cm, czyli jest spory. To chyba tyle z życia Bajeczki.

Link to comment
Share on other sites

z tym zwrotem chodziło mi o los kota... jeszcze żyje ale jego bliska przyszłość to uśpienie... Nie wiem też jakie dokładnie ma obrażenia i nie wiem także czemu eutanazja nie była przeprowadzona po zajściu jeżeli cierpi (podobno Bajka zrobiła mu też coś z tylną łapką). Z rozmowy z właścicielką zrozumiałam, że musi go uśpić czyli jeszcze tego nie zrobiła... jakieś dziwne to wszystko...

Co do samej Bajki... jest bezpieczna, schron jej nie grozi.
Jakoś mam obawę przed wysyłaniem psiaków na wieś. Nie dlatego, że mam jakieś "ale" co do ludzi, którzy tam mieszkają ale co do kształtowania się psychiki psa. Zwierzak biegający po podwórku przez większość swego życia jest jednak trochę dzikszy od często przebywającego z domownikami psa. Poza tym takie adoptowanie "jeszcze jeden, jeszcze jeden" też nie jest dobre, kiedy zapomina się o zwierzaku, który był wcześniej :shake:. Oj chyba trochę pomąciłam... jeżeli tak to przepraszam :oops:.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli wszystkie obdarzy takim samym uczuciem i żadne nie poczuje się odtrącone...
Tak sobie tylko myślę, że ten dom stały to dla zwierzaka jednak nie wszystko... jednak ten kontakt z człowiekiem ("rozmowa z psem") też jest ważny...

Cieszę się, że Bajka i Dukat mają dom. Mają dobrze, nikt nie zrobi im krzywdy to chyba się liczy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...