Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
martapies

Behawiorystka - Warszawa - Pomoc

Recommended Posts

[B][I]Dobry Pies ® - Akademia Porozumiewania się ze Zwierzętami
Agnieszka Nojszewska
[/I][/B][SIZE=4][B] tel: 503 056 616
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[/B][/SIZE][B][COLOR=#4169E1]Terapia Zachowań Psów[/COLOR][/B]

Większość psów, podobnie jak innych zwierząt, rodzi się ze zrównoważoną psychiką. Ich umysł jest jak niezapisana karta, która w miarę rozwoju zapełniana jest nowymi informacjami o otoczeniu. Jeśli zwierzę przebywa, tak jak w naturze, wśród zdrowych i stabilnych emocjonalnie osobników, zaspokajane są wszystkie jego potrzeby, więc rozwój jego przebiega prawidłowo. Dzięki naturalnemu instynktowi przetrwania zwierzęta eliminują ze swojego stada osobniki chore o niestabilnej psychice. Jest to jedyna dla nich gwarancja przerwania.

Sytuacja ma się inaczej w momencie wprowadzenia psa do ludzkiej rodziny. Część ludzi zaczyna bowiem traktować psa jak człowieka, dając mu to co im wydaje się że jest psu potrzebne. Większość z nich robi to z dobrego serca bo najzwyczajniej w świecie kocha swojego psa i oczywiście nie ma nic złego w miłości do zwierząt. Błędem jaki popełniają właściciele psów jest uczłowieczanie swoich czworonogów i niepozwalanie im żyć w sposób jaki stworzyła je natura.
Problemem jest także traktowanie zwierząt jak niewolników i zaniedbanie ich potrzeb socjalnych lub brak zaspokojenia jakichkolwiek ich potrzeb.

Błędy w zrozumieniu natury zwierzęcia i nieprawidłowe jego traktowanie powoduje zachwianie równowagi psychicznej psa i powstanie szeregu problemów z jego funkcjonowaniem w środowisku. Przyczyną powstawania problemów mogą być również czynniki fizyczne: choroby, nieprawidłowa dieta.
[B][COLOR=#4169E1]Najczęściej występujące u psów problemy to:[/COLOR][/B]

- agresja (pod różnymi postaciami)
- nadpobudliwość
- obsesje/ fiksacje
- fobie
- brak pewności siebie
- niepokój/ lęk przed separacją
- depresja
Terapia przebiega w zależności od konkretnego przypadku i jest opracowana możliwie optymalnie, biorąc pod uwagę możliwości psa oraz właściciela.

Pies, który w młodym wieku nie nauczył się właściwych zachowań, z wiekiem utrwala złe nawyki, prowadzące do patologii. Niebezpieczeństwo ze strony takiego psa jest nie tylko bezpośrednie ale także pośrednie. Młode psy, przebywające w jego towarzystwie, ucząc się od niego, także zaczną zachowywać się patologicznie.
[IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1002701_635148769831366_1106661931_n.jpg[/IMG]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×