Jump to content
Dogomania

dubel


maxishine.

Recommended Posts

Za szybko się denerwujesz na nią, jak robi źle. Przede wszystkim za daleko siedzi, to dla niej za trudne. Musisz jej pokazać zabawkę w kole i wtedy nauczy się, że ma skakać przez nie i stopniowo możesz zwiększać odległość ;).

Link to comment
Share on other sites

Jedną z najpopularniejszych metod, jest metoda tunelowa.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=9LcW7eSZ9_U[/url] - tyczki od slalomu są rozsunięte tak, aby pies przez to przebiegał - stąd nazwa "tunelowy", bo przypomina tunel z tyczek ;). Później stopniowo zwężamy i pies zacznie się wyginać. Ale mówię - stopniowo. Zależy od psa. Ja schodziłam tak: 10cm, 9cm, 6cm, 4cm i teraz już zsunięty. Na filmiku jest 10, ale tyczki są wbite na ukos, żeby było jeszcze więcej miejsca.
Trzeba też pamiętać, żeby odległość między tyczkami wynosiła 60cm - pies zapamiętuje slalom ciałem, wie jak ma się zginać, bo tyczki są ciągle w tej samej odległości od siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yuki_']Jest...! Wreszcie dzwoniła p. Ania w sprawie kotów którymi mam się opiekować, jak oni wyjadą do Norwegii :multi: Wyjeżdżają w piątek, więc w czwartek biorę klucze. ;)
[SIZE=1]Będzie kasa, będzie kasa. :diabloti:[/SIZE][/QUOTE]

Heh widzę że nie tylko ja dorabiam :cool3:
Tyle że u mnie to już niania od 6 miesięcy i opiekunka do zwierząt w sumie na telefon. Ale kasa zawsze jest :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...