Jump to content
Dogomania

Co to może być?


Caryca

Recommended Posts

[quote name='gryf80']w jakim miejscu ciała znajduje sie ten problem?[/QUOTE]

To coś znajduje się na ogonie. Jak to odkryłam było tam mnóstwo czarnych kropek. Włos jest przerzedzony blisko skóry ma właśnie taki rdzawy kolor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']kiedy byl piesek odpchlony?
czy to sa grudki czy plamki[/QUOTE]

Nie ma pcheł stosuje regularnie Adwantix. Odrobaczany 2,5 tygodnia temu.
Jak to odkryłam były grudki. Po naciśnięciu łatwo wychodziło z tego takie czarne coś.
Ogólnie całe to miejsce było czarne. Teraz wygląda lepiej. Ale martwi mnie sam fakt że coś takiego mogło się zrobić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vetches']Te czarne grudki to pewnie wągry, a miejsce nie jest przypadkowe, jeśli to bardziej na górze ogona, to znajduje się tam gruczoł tarczkowy. Na razie się nie martw, jak wróci Twój wet pokaż mu sunię i niech sam oceni tą zmianę.[/QUOTE]

To miejsce znajduje się bliżej nasady ogona. Po zewnętrznej stronie.
Bardzo dziękuje za odpowiedz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vetches']Te czarne grudki to pewnie wągry, a miejsce nie jest przypadkowe, jeśli to bardziej na górze ogona, to znajduje się tam gruczoł tarczkowy. Na razie się nie martw, jak wróci Twój wet pokaż mu sunię i niech sam oceni tą zmianę.[/QUOTE]
co to sa wagry?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']co to sa wagry?[/QUOTE]

Wągry zaliczane są do pierwotnych wykwitów skórnych. Powstają w efekcie współistnienia zastoju łoju z jednoczesnym nadkażeniem bakteryjnym. W kontakcie z tlenem masa łojowo-bakteryjna ulega utlenieniu i przybiera charakterystyczną ciemną barwę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...