Jump to content
Dogomania

suczka popuszcza mocz


prunia

Recommended Posts

moja suczka ma 8 lat i jest 6 lat po sterylizacji, w zeszłym roku zauważyłam kilka razy że intensywnie wylizywała sobie pod ogonkiem, po czym wstając popuszczała parę kropel, myślałam że może to ślina

teraz od paru dni zdarzają się jej obfitsze krople po całej podłodze, wetka powiedziała że może być po sterylce


wcześniej robiliśmy jej badania profilaktyczne morfologii i biochemi

cholesterol --- w normie
Aspat ------51.0
Alat ------- 102.0
Kreatynina ------ 80.9

z racji podwyższonego Alatu podajemy jej Essentiale forte


czy zmiany w wątrobie mogłyby być przyczyną tego popuszczanego moczu?

czy to intensywne wylizywanie świadczy o jakimś zaburzeniu w nerkach czy pęcherzu?

brała Furagin


nie wiem od czego zacząć ewentualną diagnozę żeby mnie nie spłukało finasowo ?

Link to comment
Share on other sites

Tak, to raczej związane jest ze sterylizacją suczki ( brakiem hormonów ). Moja staruszka ma to samo , podaję jej INCURIN 1mg ( lek weterynaryjny ), 1 tabletka dziennie . Efekt dopiero po miesiącu stosowania choć moim zdaniem działa szybciej :)

Link to comment
Share on other sites

Przyczyn moze byc wiele i niekoniecznie musza byc zwiazane ze sterylka. Warto zbadac mocz. Jesli nic nie wyjdzie to trzeba myslec dalej. My dosc dlugo szukalismy przyczyn posikiwania naszej suni i niestety okazalo sie, ze powodem sa zwyrodnienia na kregoslupie. Jednak to nie jest czesta sprawa. Wedlug mnie najwazniejsze jest badanie moczu.

Link to comment
Share on other sites

nasza sunia z pseudo,, buldog fr ,sikala na potege gdzie popadlo-legowisko ,tapczn ,fotel ,lozko ,podloga .....zbadany mocz i usg wskazalo na zapalenie pecherza ;jakis czas schorzenie jej wraca ,bo mieszkala w kojcu na slomie ;druga nasza buldozka choruje na AZS i zdarza jej sie sikac po podaniu lekow na ok 10 dzien (badalismy mocz ,miala robione usg);trzecia sunia 13-letnia TTB nie siusia mimo ,ze dawno temu wysterylizowana,podobnie jak buldozki....zaczelabym od zbadania moczu ,potem moze usg pecherza i nerek -podpowiadam na podstawie leczenia naszych sun przez weta ,pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

wracam z tym problemem, jakiś czas był spokój i od nowa się zaczęło, zrobiliśmy badanie moczu, krwi i wszystkie wyniki są dobre
nie ma stanu zapalnego, je normalnie, może ciut więcej pije,ale kaloryfery teraz grzeją
strasznie wylizuje pod ogonem, sapie,dyszy, wychodzi na balkon
wetka mówi że nie widzi nic złego, że to na pewno posterylkowe popuszczanie
możliwe jest że to intensywne wylizywanie jest powodowane że ją to drażni czy odczuwa ból, czy tylko dyskomfort?
czy wasze suczki popuszczając też tak się wylizywały z zapałem?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam wszystkich!
U mojej 3 letniej suki rowniez pojawil sie ostatnio problem nietrzymania moczu.. Co dziwne, juz jakies 4 miesiace po sterylizacji, czyli dosc wczesnie, z tego co czytalam najczesciej zaczyna sie po conajmniej roku od sterylizacji... Chcialam zapytac osoby, ktore juz sie z tym spotkaly jak moge wykluczyc inne schorzenia (badanie moczu juz bylo robione i wszystko wyszlo ok) i jak najlepiej leczyc (na razie mamy dostac jakis preparat w plynie, niestety nie znam nazwy dowiem sie w poniedzialek). Pani weterynarz byla zdziwiona ze problem pojawil sie u tak mlodego psa i po tak krotkim czasie od sterylki.. Czy moze to byc cos innego? Dodam, ze zdarza jej sie to tylko i wylacznie przez sen, robi to nieswiadomie...Bardzo prosze o rady co robic, moze powinnam pojsc jeszcze do innego weta?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Witajcie! Moja beagielka również cierpi na tę przypadłość . Do tej pory podawaliśmy jej Propalin ,ale teraz przeszliśmy na próbę na Incurin (bo jest wygodniejszy w dawkowaniu i dla nas i dla psa) . Póki co lek dostaje od poniedziałku - 1 tabletka dziennie . Zdarzy się jej pokropelkować . Co robić ?  Bo niestety nasi weterynarze kompletnie nie ogarnięci w tym temacie . Jak szybko powinien zacząć działać Incurin ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...