Jump to content
Dogomania

Wyjazd z psem do Wrocławia


Psiarka112

Recommended Posts

Witam,
za około 2 miesiące do mojego domu ma trafić szczeniaczek. Jego mama jest trochę niższa od pinczerka, nie wiem jak wyglądał tata (szczeniak brany ze schroniska). Zamierzam pieska od małego przyzwyczajać do podróży. Chciałabym pojechać z nim do Wrocławia, do rodziny, na kilka dni. Problem tkwi w tym, że rodzina ma maleńkie mieszkanie w bloku. Nie chodzi mi nawet o to, że dla pieska to za mało miejsca, bo wychodziłabym z nim oczywiście na spacery, ale chodzi o to, że rodzina ma dwa koty, a jeden z nich nie jest zbyt "gościnny" i nie wiem jak zareaguje na młodego psa, który będzie chciał się bawić. Nie będę więc mogła zostawić psa samego w mieszkaniu, a np. gdybym chciała pójść do galerii handlowej (jest ona po sąsiedzku z blokiem mojej rodziny), nie będę mogła zabrać ze sobą czworonoga. Co w takiej sytuacji zrobić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiarka112']Witam,
za około 2 miesiące do mojego domu ma trafić szczeniaczek. Jego mama jest trochę niższa od pinczerka, nie wiem jak wyglądał tata (szczeniak brany ze schroniska). Zamierzam pieska od małego przyzwyczajać do podróży. Chciałabym pojechać z nim do Wrocławia, do rodziny, na kilka dni. Problem tkwi w tym, że rodzina ma maleńkie mieszkanie w bloku. Nie chodzi mi nawet o to, że dla pieska to za mało miejsca, bo wychodziłabym z nim oczywiście na spacery, ale chodzi o to, że rodzina ma dwa koty, a jeden z nich nie jest zbyt "gościnny" i nie wiem jak zareaguje na młodego psa, który będzie chciał się bawić. Nie będę więc mogła zostawić psa samego w mieszkaniu, a np. gdybym chciała pójść do galerii handlowej (jest ona po sąsiedzku z blokiem mojej rodziny), nie będę mogła zabrać ze sobą czworonoga. Co w takiej sytuacji zrobić?[/QUOTE]

Bardzo często jest tak, że jesli pies / szczeniak nie idzie na własnych nogach, a jest noszony to ochrona w galeriach handlowych nie ma nic przeciwko temu (jedynie nie wolno wchodzić do sklepów spozywczych). Poza tym - jesli bedziesz mogła go zabrac z soba -( jesli piesek bedzie mały to może w specjalnej torbie? - byłoby i jemu i Tobie najwygodniej) to bedzie fajna forma socjalizacji malucha. Z wejściem do poszczagólnych sklepów róznie moze byc, ale jeśli nie będziesz sama, to ktoś może poczekać z pieskiem przed samym sklepem.
Najlepiej wczesniej o to zapytac w galerii - najlepiej kierownika ochrony, albo od razu pierwszego spotkanego ochroniarza po wejściu i od razu powiedzieć, że szczeniak bedzie na rączkach / w torbie, że bardzo Ci zależy, bo szczeniaczek ze schroniska i chcesz go oswając z nowym sytuacjami :) - zawsze jesli bedzie miał cos przeciwko można poprosic, aby podszedł kierownik i grzecznie porozmawiać / wytłumaczyć.

Z galeriami wrocławskimi nie mam doswiadczenia, mam tylko z warszawskimi :).

A jesli chodzi o przepisy - to jesli przy wejściu do sklepu / restauracji nie ma informacji, że zabrania sie wprowadzania psów, to znaczy że jest to dozwolone ;) - ale lepiej zawsze zapytac ;) - bo nawet mimo zakazu przy wejsciu - jesli piesek bedzie noszony, to ochrona nie ma nic przeciwko temu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...