Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć psa się bawić?


Kaśkamanna

Recommended Posts

18 miesięcy tem[COLOR=#000000]u zaadoptowałam charta(karierę wyścigową skończyła).Jest spokojna, grzeczna(oprócz tego że kradnie jedzenie),w park[/COLOR][COLOR=#000000]u biega 5 min[/COLOR][COLOR=#000000]ut i ma dość, więc spacery są dość krótkie(około 30 min[/COLOR][COLOR=#000000]ut-raz poszłam na d[/COLOR][COLOR=#000000]ł[/COLOR][COLOR=#000000]u[/COLOR][COLOR=#000000]ższy spacer to wracałiśmy baaaardzo powoli.L[/COLOR][COLOR=#000000]ubi kostki gryźć....i na tym sie kończy jej zabawa.Nie [/COLOR][COLOR=#000000]umie l[/COLOR][COLOR=#000000]ub nie l[/COLOR][COLOR=#000000]ubi aportować(raczej nie [/COLOR][COLOR=#000000]umie i nie [/COLOR][COLOR=#000000]udało mi się jej tego na[/COLOR][COLOR=#000000]uczyć),nie l[/COLOR][COLOR=#000000]ubi innych zabawek gryźć-ma i g[/COLOR][COLOR=#000000]umowe i szmaciane i piszczące.Na[/COLOR][COLOR=#000000]uczyłam ją jedynie pokazywać łapką gdzie schowałam smakołyk(pod k[/COLOR][COLOR=#000000]ubkiem-jak na razie daje tylko jeden k[/COLOR][COLOR=#000000]ubek).Łapę [/COLOR][COLOR=#000000]uwielbia podawać.
Ale wydaje mi się, że się n[/COLOR][COLOR=#000000]udzi.Koleżanki pies lata w park[/COLOR][COLOR=#000000]u za frisbee i za piłką a Milly patrzy na niego jakby był jakimś wariatem hehe.Jak naczyć ją się bawić?

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Być może twoja Milly jest sunią po przejściach, a takie psy bardzo ciężko nauczyć jest bawić. Gdy ja rok temu zabrałam ok. 6-8 letnią Astrę z ulicy, też nie miała pojęcia, co to piłka czy piszcząca zabawka. Nie wiem, czy teraz się tego dowiedziała, bo jest w innym domu, ale nie umiała się bawić. Jeśli twojej suni nie interesuje zabawa piłeczką albo frisbee, pobaw się z nią w inny sposób. Może agility? Albo dog dance? Jest mnóstwo zajęć dla właściciela i jego psa, w których niekoniecznie muszą występować zabawki. Skoro Milly nie chce się nimi bawić, nie ma co jej do tego zmuszać.

Link to comment
Share on other sites

Wydaję się że ona za delikatna jest na agility-spacer przez las sprawia że gdzieś się podrapie a że ma tak cieńką skórę to od raz[COLOR=#000000]u pełno krwi.Na dog dance to też chyba się nie nadaje bo nie jest taka zwinna-zanim ona się położy to m[/COLOR][COLOR=#000000]usi sie zastanowić min[/COLOR][COLOR=#000000]utę :) Czasami piszczącą zabawką się pobawi troszkę tzn pogryzie na małe kawałki hehe. Ja się po prost[/COLOR][COLOR=#000000]u martwię, że się n[/COLOR][COLOR=#000000]udzi.L[/COLOR][COLOR=#000000]ubi jak jest inny pies w dom[/COLOR][COLOR=#000000]u-przez jakiś czas mialam owczarka t[/COLOR][COLOR=#000000]u(moj były mi ją podrz[/COLOR][COLOR=#000000]ucił na 2 tygodnie co sie wydł[/COLOR][COLOR=#000000]użyło na 6 miesięcy).Wydaje mi się że charty t[/COLOR][COLOR=#000000]u są zdane same na siebie-mieszkają razem w gr[/COLOR][COLOR=#000000]upie i nie mają zabawek i dlatego nie [/COLOR][COLOR=#000000]umie się bawić.Smakołyki łapie w powietrz[/COLOR][COLOR=#000000]u ale piłki czy kołka j[/COLOR][COLOR=#000000]uż nie.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Możesz spróbować zachęcić ją na żarcie. Przekonuj ją stopniowo. Najpierw nagroda za powąchanie, zwrócenie uwagi, później trzymaj w jednej ręce smakołyk, tak żeby wiedziała, że on tam jest. Będzie próbowała go dostać, więc za skakanie do niego nagroda.
Pomachasz trochę tą zabawką, rzucisz i możliwe że ruszy się w tamtą stronę, więc nagroda. Po kilku próbach pewnie ją w końcu weźmie, więc znowu żarcie.

Będziesz musiała powtarzać to wiele razy, przy każdym zainteresowaniu zabawką krzyczeć do niej wesoło i udawać, że się bardzo, bardzo cieszysz.

A ona zwraca na Ciebie uwagę na spacerach? Nie ucieka? Dziwne jest te 5 minut biegania skoro jest chartem
Oprócz tej niechęci do zabawy zachowuje się normalnie?

Link to comment
Share on other sites

Tak całkiem normalnie się zachow[COLOR=#000000]u[/COLOR]je.Koleżanka ma charta i też trochę pobiega i ma dość.Szybko biegają ale bardzo krótko.Stopniowo idziemy coraz dalej, tak żeby wydł[COLOR=#000000]uzyć czas chodzenia do godziny ale nie jest za chętna.Nie [/COLOR][COLOR=#000000]ucieka na spacerach-co prawda nie zawsze od raz[/COLOR][COLOR=#000000]u wróci jak coś wącha ale nie [/COLOR][COLOR=#000000]ucieka.Nie biega z innymi psami tylko z chartami l[/COLOR][COLOR=#000000]ub mieszancami podobnymi.Labradorek zachęcał ją do zabawy ale za nic nie chciała biegać z nim.
Pobrób[/COLOR][COLOR=#000000]uję z tym jedzeniem i zabawką-jak schowam pod k[/COLOR][COLOR=#000000]ubkiem to dotknie łapką więc teraz postaram się żeby dotknęła nosem.I zamienię k[/COLOR][COLOR=#000000]ubek na taką g[/COLOR][COLOR=#000000]umową kość z otworkiem na smakołyki.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaśkamanna']Tak całkiem normalnie się zachow[COLOR=#000000]u[/COLOR]je.Koleżanka ma charta i też trochę pobiega i ma dość.Szybko biegają ale bardzo krótko.Stopniowo idziemy coraz dalej, tak żeby wydł[COLOR=#000000]uzyć czas chodzenia do godziny ale nie jest za chętna.Nie [/COLOR][COLOR=#000000]ucieka na spacerach-co prawda nie zawsze od raz[/COLOR][COLOR=#000000]u wróci jak coś wącha ale nie [/COLOR][COLOR=#000000]ucieka.Nie biega z innymi psami tylko z chartami l[/COLOR][COLOR=#000000]ub mieszancami podobnymi.Labradorek zachęcał ją do zabawy ale za nic nie chciała biegać z nim.
Pobrób[/COLOR][COLOR=#000000]uję z tym jedzeniem i zabawką-jak schowam pod k[/COLOR][COLOR=#000000]ubkiem to dotknie łapką więc teraz postaram się żeby dotknęła nosem.I zamienię k[/COLOR][COLOR=#000000]ubek na taką g[/COLOR][COLOR=#000000]umową kość z otworkiem na smakołyki.[/COLOR][/QUOTE]


Możesz też od niej uciekać z zabawką przywiązaną na sznurku:)

Link to comment
Share on other sites

Charty to towarzyskie pieski, jak sama mówisz, lubią towarzystwo innych psów, więc jeśli nie możesz sobie pozwolić na drugiego czworonoga, to często spotykaj Milly z innymi psami. Rzucajcie im wtedy różne zabawki i może po wielu spotkaniach suczka nauczy się, że zabawki są fajne, widząc, jak drugi pies z radością po nie biega.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiarka112']Charty to towarzyskie pieski, jak sama mówisz, lubią towarzystwo innych psów, więc jeśli nie możesz sobie pozwolić na drugiego czworonoga, to często spotykaj Milly z innymi psami. Rzucajcie im wtedy różne zabawki i może po wielu spotkaniach suczka nauczy się, że zabawki są fajne, widząc, jak drugi pies z radością po nie biega.[/QUOTE]

No ja właśnie znalazłam małego pieska w którym się zakochałam więc może może może będę mogła ją zaadoptować.Jest śliczna.Na dr[COLOR=#000000]ugiego d[/COLOR][COLOR=#000000]użego psa nie mam ani miejsca ani ochoty ale mały piesek to co innego,na jedzenie aż tyle nie pojdzie co na dr[/COLOR][COLOR=#000000]ugiego d[/COLOR][COLOR=#000000]użego psa a łóżko też się wszędzie zmieści.Nie jest to aż takie proste bo piesek w polsce ale chyba mi się [/COLOR][COLOR=#000000]uda.A jak nie ten to inny.Milly codziennie spotyka inne psy w park[/COLOR][COLOR=#000000]u ale to wiadomo nie to samo co piesek w dom[/COLOR][COLOR=#000000]u.Jak w zesłym rok[/COLOR][COLOR=#000000]u byłam w polsce to była znajomej co ma małego terierka i bardzo ładnie się z nią bawiła.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

to trzymam kciuki,żeby piesek znalazł się u Ciebie:thumbs:
tym bardziej że od pewnego czasu UK nie robi jakiś strasznych historii z wwozem zwierząt na wyspy z kontynentu.chyba?

a co do Millie,to wykaż się cierpliwością,dziewczyna się otworzy za jakiś czas.
człowiek się z nią nigdy nie bawił,nie zna tego jeszcze;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']to trzymam kciuki,żeby piesek znalazł się u Ciebie:thumbs:
tym bardziej że od pewnego czasu UK nie robi jakiś strasznych historii z wwozem zwierząt na wyspy z kontynentu.chyba?

a co do Millie,to wykaż się cierpliwością,dziewczyna się otworzy za jakiś czas.
człowiek się z nią nigdy nie bawił,nie zna tego jeszcze;-)[/QUOTE]

Oby zwierzę miało paszport i szczepienia to jest wszystko ok.Z R[COLOR=#000000]um[/COLOR][COLOR=#000000]unii d[/COLOR][COLOR=#000000]użo psów t[/COLOR][COLOR=#000000]u trafia,bez większych problemów.
[/COLOR]
Milly właśnie leży w ogrodzie i gryzie kopyto :)

Link to comment
Share on other sites

żeby nauczyć swojego psiaka zabawy, spróbuj posmarować piłkę czymś co psina uwielbia ( indywidualne upodobania) i uciekaj z tym przed nią. kiedy Cię dogoni, daj jej polizać zabawkę, albo złapać w zęby i dalej uciekaj. Po jakimś zmniejszaj ilość smaczków na zabawce, aż nie będzie na niej nic, a Milly zacznie w końcu biegać tylko za zabawką :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daria1690']żeby nauczyć swojego psiaka zabawy, spróbuj posmarować piłkę czymś co psina uwielbia ( indywidualne upodobania) i uciekaj z tym przed nią. kiedy Cię dogoni, daj jej polizać zabawkę, albo złapać w zęby i dalej uciekaj. Po jakimś zmniejszaj ilość smaczków na zabawce, aż nie będzie na niej nic, a Milly zacznie w końcu biegać tylko za zabawką :D[/QUOTE]

Tak próbowałam ale chyba za szybko się poddałam-będziemy od nowa próbować.

I właśnie się dowiedziałam, że zostanę nową mam[COLOR=#000000]usią pieska tego z adopcji :) Bardzo się cieszę :) W sierpni[/COLOR][COLOR=#000000]u będzie jechała do mnie :) M[/COLOR][COLOR=#000000]usi najpierw właśnie czekać na paszport :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaśkamanna']Tak próbowałam ale chyba za szybko się poddałam-będziemy od nowa próbować.

I właśnie się dowiedziałam, że zostanę nową mam[COLOR=#000000]usią pieska tego z adopcji :) Bardzo się cieszę :) W sierpni[/COLOR][COLOR=#000000]u będzie jechała do mnie :) M[/COLOR][COLOR=#000000]usi najpierw właśnie czekać na paszport :)[/COLOR][/QUOTE]
To super:) Milly będzie miała towarzysza i może od niego nauczy się bawić;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flea_mbb']To super:) Milly będzie miała towarzysza i może od niego nauczy się bawić;)[/QUOTE]

Mam nadzieję, a nawet jeśli nie nauczy się bawić to będzie miała z kim się położyć-dla psa mojego byłego zawsze było za gorąco obok Milly.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaśkamanna']Jej ulubione zajęcie to....spanie :-D[/QUOTE]

Zdarzają się takie okazy. A na przykład jazda na rowerze? Super sposób na spędzanie wolnego czasu z pupilem. Sama dzisiaj zabrałam Figo na taką przejażdżkę i w końcu zużył swoje pokłady energii po prawie 2.5 h jazdy po lesie w temp. 25 stopni ( pies nie do zdarcia po prostu) :D

Link to comment
Share on other sites

Tylko że ja nie umiem na rowerze jeździć :oops: Tzn niby umiem ale z 15 lat nie jeździłam i bałabym sie znowu wsiąść na rower.

[quote name='Daria1690']Zdarzają się takie okazy. A na przykład jazda na rowerze? Super sposób na spędzanie wolnego czasu z pupilem. Sama dzisiaj zabrałam Figo na taką przejażdżkę i w końcu zużył swoje pokłady energii po prawie 2.5 h jazdy po lesie w temp. 25 stopni ( pies nie do zdarcia po prostu) :D[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daria1690']Do odważnych świat należy :D[/QUOTE]

O nie nie nie......ostatni raz jak wsiadłam na rower to z niego spadłam i rozwaliłam sobie kolano.Pozatym jestem za gruba na rower teraz.

A propos zabawy z psami, już mi na angielskim forum straszą że moja Milly zagryzie Misię i będzie chciała ją zjeść...trochę panikują....hehe.A tak naprawdę Milly w parku nawet nie patrzy na małe pieski bo ją nie interesją, tylko czeka na charta lub jakiegos wiekszego żeby pobiegać.Strasznie negatywni są na tamtym forum...juz od tego że się adoptuje psa z polski to już wielki problem zrobili.

Link to comment
Share on other sites

Nie przejmuj się, jak odpowiednio wprowadzisz Misię to Milly nic jej nie zrobi. Ale musisz uważać, bo miałam kiedyś niestety do czynienie z chartem rosyjskim i nie było ciekawie, bo tamten pies ciągnął za ogon Figo i nie chciał puścić. To tak w formie przestrogi, żebyś była bardziej odpowiedzialna niż tamta osoba napotkana w lesie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...