Jump to content
Dogomania

Dobry neurolog! pomozcie


wyszukana

Recommended Posts

Kochani, bardzo prosze o pomoc, jestem bezsilna w znalezieniu konkretnego specjalisty z dziedziny neurologii dla mojego westa. Piesek od końca zeszłego roku ma problemy z tylnymi łapkami, są zaburzenia w chodzeniu. Po badaniach usg,tomografii i rezonansu stwierdzono u niego zmiany wskazujące na obecność cysty pajęczynówkowej na wysokości kręgów piersiowych Th10-12. Przypuszcza się ze to właśnie powoduje zaburzenia przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego co staje się przyczyną ucisku na rdzeń. Po podawaniu acetazolamidu (obnizenie cisnienia) nie nastąpiła poprawa. Byłam z wizyta u dr. M.Wrzoska. Niestety z dr. jest bardzo utrudniony kontakt (gł. odbywa się mailowo i czeka się długo na odp.). Czy ktoś może miał podobny problem ze swoim pupilem? Podobno nastepnym krokiem moze byc tylko zabieg chirurgiczny, którego b. sie boje?Czy znacie może bezpośredni numer do ambulatorium we Wrocławiu, zeby umowić się na wizyte do Doktora Wrzoska( nie dr. mailowa)?
a moze znacie neurologów godnych polecenia z woj. śląskiego? bądz PL? POMÓŻCIE!!!

Dzięki za wszelkie informacje. i

Link to comment
Share on other sites

Lekarz wspominał, że można stosowac leki moczopędne, albo leki sterydowe czy z innej grupy ... lecz po zastosowaniu (ameprazol,acetazolamid, spironol) i braku poprawy nie wskazuje na próby z innymi lekami...
Wczesniej piesek zaczal leczenie od Cepetor, Atipam, melovem,lexicom,skinsept, rapidexon, dexafort - była przez chwilke poprawa.. chodził normalnie, ale po paru dniach wrocilo i moja domowa Pani wet. stwierdzila,ze nie ma sensu go truc.. i trzeba szukac gdzie indziej.... i tak to trwa....

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.wet.up.wroc.pl/index.php/katedra-chorob-wewnetrznych-z-klinika-koni-psow-i-kotow/426[/URL]
Lepszego lekarza, ze specjalizacją z neurologii (także europejską) od dr Wrzoska w Polsce raczej nie znajdziesz. Nawet jak byłam z naszym psem w Klinice Jaggy w Brnie, to właśnie Pana dr polecono nam do dalszego prowadzenia psa.
Możesz także spróbować skonsultować wyniki u dr Novaka, w Klinice w Bohuminie [URL]http://www.abvet.cz/[/URL] (kontakt po polsku, albo angielsku).

Link to comment
Share on other sites

Podawaj mu omeprazol w dawce 1 mg/kg . Praktycznie bez skutków ubocznych a potrafi obniżyć ciśnienie plynu mózgowego o 30%. Tak ja mialam podobny problem z jednym z naszych szczeniaków ale jeszcze gorszy bo torbiel znajdowala się w glowie uciskając mózdzek i pień mózgu. Pierwsza operacja odyla się w Pradze w klinice Jaggy- masakra , odradzam, bylo tylko gorzej.. Cena rezonansu tam 700 euro , operacja 1600 potem następny rezonans który pokazal, ze cysta jest nadal...Druga operacja w Izraelu u jednej z najlepszych na świecie neurochirurg - dr Merav Shamir
Za wczesnie na mówienie o sukcesie bo minely dopiero 2 mce od operacji, rezonansu kontrolnego nie robilam ale objawy zniknely wszystkie. Z tą doktor możesz się skontaktować mailowo jeśli jesteś w stanie potem tam jechać. Szpital i traktowanie pacjentow marzenie!

Link to comment
Share on other sites

Gryf jasne ze tak, tylko ze widać w tym przypadku dziewczyna nie bardzo juz wie gdzie ma szukać pomocy.... Omeprazol to nie jakis mega trujący lek- dziala w tym przypadku na to somo na co zostal przepisany acetazolamid- dużo "poważniejszy" lek... Na naszych polskojęzycznych stronach nic takiego nie znajdziesz - a angielskich mnustwo.
np
[url]http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9134992[/url]
Nie proponuję leku który mogly przyniesc szkodę większą niż nic nie robienie w sytuacji w jakiej jest pies. A próbować warto..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mój Smok to jamnik bo w mojej rodzinie jamniki były od zawsze jak to w Krakowie. Polecam doktora Wojciecha Piroga z lecznicy na Zabłociu 21.Po raz pierwszy weterynarz tak długo ze mną rozmawiał na temat dyskopatii i wyjaśnił jak to po kolei jest z jamniczym kręgosłupem. Poleciły mi go panie ze związku, bo podobno miał tam wykład na temat dyskopatii u jamników. Teraz wiem jak zauważyć pierwsze objawy i nie czekać aż stan się pogorszy. Aż mi wstyd było, bo odkryłem, ze Sonia mogła jeszcze długo zyć i nie cierpieć.Weterynarz uczył się neurologii i neurochirurgii za granicą i całkiem inaczej podchodzi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...