Jump to content
Dogomania

Uciążliwe czesanie mojej suni


Psiarka112

Recommended Posts

Moja Tara ma 6 lat i jest sunią w typie DON'ka. Bardzo lubię czesać psy, robię to prawie codziennie w schronisku, w dodatku czeszę mojego drugiego psa Tropka, ale przy Tarze to już przestaje być przyjemne. Nie dość, że suczka co minutę wstaje i przenosi się w inne miejsce, to jeszcze próbuje brać mi z rąk szczotkę. Nigdy mnie nie ugryzła, ani na mnie nie warknęła, ale to się robi coraz gorsze. Daję jej zabawki, żeby w czasie czesania miała zajęcie, ale to nie pomaga. Jej sierść teraz strasznie linieje, a ja nie mogę jej dokładnie wyczesać, przez co wszędzie lata jej sierść.
Macie jakieś pomysły co zrobić, aby Tara polubiła czesanie?

Link to comment
Share on other sites

ja bym poszła do sklepu, kupiła pół kilo parówek, pokroiła w cieniutkie plasterki i dawała jej kawałeczek co jedno przeciągnięcie szczotki chwaląc ją za zachowanie spokoju.
a jakiej używasz szczotki? bo to może w niej jest wina, bo np. drapie sucz?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Od kilku miesięcy jestem dumnym właścicielem Kiki...suczki, która nie cierpi pisania. Zachęcałem ją już na wiele różnych sposobów, bez efektów. Za każdym razem kończy się to gryzieniem szczotki (nie ukrywam, że rosną jej jeszcze ząbki). Myślę, że My właściciele także musimy wykazać się cierpliwością.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...