Jump to content
Dogomania

GDZIE NA ŚLĄSKU DOGOTERAPIA???


MSMIMI

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Z tego co ja słyszałam to dogoterapia jest stosowana w Szpitalu Dziecięcym w Jastrzębiu Zdroju. Wstarczy chyba zadzwonić i zapytać.

To w którymś z tych :[LIST]
[*]Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr.2 ul. Krasickiego 21 (Szpital Dziecięcy)
[*]Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla dzieci[/LIST]Oba w miejscowości Jastrzębie Zdrój.


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]To stronka dogomaniaczki o nicku Pysia
[/B][URL="http://www.blackobsession.vip.interia.pl/"]http://www.blackobsession.vip.interia.pl/[/URL]
jej suczka bierze udział w takich spotkaniach , może skontaktuj sie z nia / z Pysią -Edytą , oczywiscie :razz:/

Link to comment
Share on other sites

witam duzo znajdziecie na naszej nowofundlandzkiej stronie [URL="http://www.nowofundland.pl"]www.nowofundland.pl[/URL] tam bardzo wiele osób prowadzi program dogoterapi nie wiem czy na śląsku ale an pewno znajdziecie wiele ciekawych artykułów i kontaktów z osobami które sie tym zajmują

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Wlasnie chodzi mi o to ze wiem jakie to sa rasy, liczylam na odpowiedz w stylu "Bullterrier tez moze byc ndogoterapeutą" .
[/QUOTE]
Tylko po co? Rasy zostały stworzone w określonym celu, lata starannej hodowli sprawiają, że takie a nie inne cechy dany pies powinien posiadać i do takiej a nie innej pracy ma predyspozycje.
Nie znam się na bullterierach i nie wiem czy istnieje jakiś bullowaty dogoterapeuta. Zastanawiam się czy bull może przejść pozytywnie wszystkie testy i całe szkolenie :hmmmm: o to trzeba by zapytać na bullowatych (Grupa III, teriery typu bull) :)

Na wspomnianych już wczesniej, w tym temacie, stronach można poczytać o dogoterapii, szkoleniu i testach, poczytaj i porównaj np. z wzorcem bullteriera :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Do dogoterapii nadaje sie pies, ktory:
- ma wielka chec niezmordowanej pracy i pasje do aportu
- ma latwosc wspolpracy i chec wspolpracy z obcymi ludzmi,
- spokojnie reaguje na nowe zjawiska i na nowych ludzi
- bardzo latwo nawiazuje kontakty z ludzmi poznanymi przed chwila
- nie reaguje aktywnie nawet w chwili doznan bolowych - chory czlowiek czy chore dziecko moze nieswiadomie sprawic psu bol, tu nie moze byc nawet odruchowego odklapniecia!!!!
- wlasnym wygladem wzbudza zaufanie
- nie pobudza sie nadmiernie w czasie pracy i kontaktow, nie jest impulsywny
- no i oczywiscie nie jest agresywny ani troche wobec innych psow.
I oczywiscie jest odpowiednio wyszkolony.

Do jednego z przedszkoli udaly sie dwie psice - goldenka i owczarek niemiecki. Oba idealnie wyszkolone. Dzieci zaglaskiwaly goldenke, owczarka byla obchodzona ostroznie. Trzeba pamietac takze o tym, ze widok psa o jasnym czy zlotym futerku, pyszczku sprawiajacym wrazenie usmiechnietego, z klapnietymi uszami, z miekkim dluzszym futerkiem - daje zupelnie inne wrazenie niz np czarmy sznaucer obrzym z cietymi uszami, krotkim ogonem i groznie w czarnej paszczy lsniacymi zebami - chocby ten sznaucer naprawde byl idealnie spokojnym psem...

Naprawde wazne jest, jak dziecko w pierwszej chwili odbiera widok psa.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...