Jump to content
Dogomania

Pomocy! Pies zjadll ibuprofen.


martka25

Recommended Posts

Moj 4 letni piesek rasy Yorkshire terrier polknal kawalek tabletki ibuprofen 400 mg. Kroilam tabletke na blacie dla mojego syna, ktory narzekal na bol glowy. a ze tabletka troche za mocna postanowilam ja pokroic. Gdy to robilam jeden kawalek (ok 1/4 tabletki) wyslizgnal sie spod noza i spadl na podloge. Niestety moj lobuzowaty piesek ma w zwyczaju podbieganie i podkradanie rzeczy ktore spadna na podloge w kuchni. No i tym razem tez tak sie stalo. Problem polega na tym, ze jestem wlasnie na urlopie we Francji i nie bardzo wiem co mam teraz robic. Wiem, ze powinnam zglosic sie do weterynarza, ale tutaj kompletnie nie wiem gdzie. Czy moze ktos mi powiedziec, czy taka dawka moze zagrozic zyciu psa? Nasz piekny urlop stalby sie koszmarem. Strasznie sie martwie. Prosze o opinie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ile psiak waży, ale przyjęcie dawki powyżej 10mg/kg uznaje się za wymagające leczenia (oczywiście zdarzają się psy które mają objawy już po niższych i takie którym nic nie jest po wyższych: czego wam życzę).
Ibuprofen wchłania się u psów szybko i jest dość szybko metabolizowany, sądząc o godzinie wysłania postu, teraz już niewiele zostało go w organizmie psa, pytanie tylko, jakie poczynił szkody.
Dawki kilkudziesięciu mg zwykle nie uszkadzają nerek (co objawia się początkowo zwiększoną lub zmniejszoną ilością wydalanego moczu), choć oczywiście warto zrobić kontrolne badanie moczu i ew. krwi aby się upewnić, że jest ok.
Jest jednak bardzo prawdopodobne, że rozwinie się owrzodzenie żołądka i jelit. W związku z tym powinno się niezwłocznie zacząć podawać leki osłaniające śluzówkę i kontynuować leczenie przez ok. 14 dni. Niepokojące objawy to brak apetytu, ból brzucha, wymioty, biegunka, krew w wymiotach lub (czarne zabarwienie) w kale. Oczywiście gdy wystąpią objawy leczenie jest już dłuższe i bardziej skomplikowane, dlatego zaleca się nie czekać z podaniem leków na ich wystąpienie.
Tak więc, moim zdaniem trzeba zabrać psiaka do weta ( i najlepiej oprócz psa zabrać ze sobą od razu mocz do badania). Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i małemu złodziejstwo w kuchni się upiecze.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...