Jump to content
Dogomania

Dostały szanse na lepsze życie.Milka i Blu z interwencji Lubawka.JUŻ W DS;)


Ladymonia0610

Recommended Posts

[quote name='xxxx52']co za bzdury ,z tymi budami ,przeciez budy czy to w lecie czy zimie powinny sluzyc psu nie tylko do spania ale do wylaczenia sie z otoczenia.to psy maja spac raz na kanapie ,raz na brudnych dechach na ktorych psy sie zalatwiaja.Sloma w budzie sluzy do izolacji przed goraczka jak i wigocia zima.mam nadzieje ze dogomanianki za ta prowizorke nie daja ani grosza
a co robi zakuty lancuchem pies do budy ,i nawet miski nie ma na sucha karme.to wstyd zeby org.zakuwala psy lancuchami do bud.Org.prozwierzece maja ludzi edukowac ,a nie stac w sredniowieczu dwoma nogami.Potem sie nie dziwmy ludziom adoptujacym psy jak tak jak w/w org czyni z psami .wstyd[/QUOTE]


xxxx52 nie chce mi się kometować Twoich wpisów.

Zdjecia przedstawiaja w jakich warunkach ŻYŁ BORYS PRZED ZABRANIEM!!!!


Życze Wszystkim Miłego Dnia!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='asiuniab']absolutnie nie chcę żadnych pieniędzy, to po pierwsze;
po drugie, weszłam na wątek właśnie z bazarku, bo wcześniej nie wiedziałam o jego istnieniu, więc nie mogłam pomóc w szukaniu dobrego hoteliku, czy innego miejsca;
a jeśli chodzi o Borysa, to proszę skorzystaj z mojego pakietu ogłoszeń, po to jest i pisałam o tym wcześniej do Ciebie że możesz wykorzystać opłacone przeze mnie pakiety;[/QUOTE]



Dziękuję bardzo .Oczywiście skorzystam z pakietu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']Fundacja Przystań nie wchodzi na dogo. [B]Kordian dzwoni do mnie 2-3 razy w tygodniu i opowiada o dziewczynach;)[/B]
[B]Milka się otworzyła chodzi już bez smycz[/B]y:)
Blu była na swoim pierwszym spacerze[B] terapeutka Milka[/B] jej pomogła.

[/QUOTE]

A ty łykasz to telefoniczne bajanie i rozpływasz się w poczuciu samozadowolenia. Czy potrafisz określić zakres własnej odpowiedzialności za psy znajdujące się pod twoją opieką?

Jesteś zwykłą użytkowniczką dogo, czy pełnisz jakąś funkcję w stowarzyszeniu, którego konto wklejasz w watkach, jeśli tak, to jaką?


[quote name='PRZYSTAŃ'][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Witam miłośników zwierząt. [/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Droga Agnieszko Szuja. Zapomniałaś chyba, że niezapowiedziane kontrole przeprowadzaliście przez ostatnie pół roku regularnie. Średnio jeden raz na dwa tygodnie. Odwiedzały nas 3 wasze wolontariuszki. Asia była zawsze zauroczona postępami w pracy ze Snakim, z którym wychodziła na spacery nawet w deszcz. Owczarek niemiecki, o którym wspominasz to pies w trakcie szkolenia. Nie mam zamiaru chwalić się sukcesami hodowlanymi. Zapytaj się fachowców (mogę Ci podać kontakt do specjalistów) co znaczy budowanie psa na tzw. samodziałce. [B]Jest to temat niekoniecznie dla urzędników amatorów[/B]. Pisałem do Ciebie, ze kłamstwem i ucieczką nic się nie załatwia- [B]drewniane, przestronne kojce w Ligocie[/B] stoją pod lasem i przez cały dzień panuje tam przyjemny chłód. Po Twoim stwierdzeniu, ze psy maja złe warunki prosiłem o wezwanie policji, odmówiłaś a ja po dokumenty odesłałem Cię do siedziby fundacji. Tam na prośbę o sporządzenie protokołu stanu psów i o podpisanie korekty do godzinę wcześniej wyłudzonej i sfałszowanej przez Ciebie umowy, Twój Prezes, podobnie jak wcześniej Ty, uciekł z siedziby fundacji. Nie odebrał książeczek psów, leków i akcesoriów, które musieliśmy Ci wysłać kurierem. Wszystkich zainteresowanych warunkami psów w naszej fundacji serdecznie zapraszam do wizyty o dowolnej porze i bez zapowiedzenia . [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[B][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman] Agnieszko! Doskonale wiem , że chorujesz na usilny świąd pomiędzy dwoma dużymi palcami u nóg, ale ja ciągle nie jestem zainteresowany. [/FONT][/COLOR][/SIZE][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Wszystkie wpisy fundacji 2plus4 są monitorowane przez naszego prawnika. [/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Z poważaniem:[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Kordian .[/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Czy szanowny pan mógłby wytłumaczyć termin "urzędnik amator"?

Czy to te przestronne kojce widnieją na dokumentacji fotograficznej?

Co prawnik ligockiej fundacji sądzi o prymitywnym wpisie p. Kordiana, kierowanym do p. Agnieszki? Najlepszą obroną jest atak (nawet prostacki) czy megalomania?

Swoją drogą, to zaczynam rozumieć, dlaczego ludzie odchodzą zniesmaczeni i oburzeni od ringu owczarków na wystawach i skąd tyle histerycznych, niezrównoważonych psów w tej rasie. Biedne psy.

[quote name='Ladymonia0610']Pewnie ,że będą zdjęcia jak pieski jedzą z zastawy stołowej firmy Chodzież;) A sztućce jakie miały firmy Hoffburg. Tylko pozazdrościć.

Widzę ,że bardzo duża ilość dogo hoteluje swoje psiaki w Bristolu i Marriocie. [B]Szkoda ,że mnie nie stać[/B] .

[/QUOTE]

Jak cię nie stać, to po co, się za to bierzesz?

Gdybym była darczyńcą tych psów, zmusiłabym cię do oddania każdej złotówki, którą zapaciłaś za umieszczenie tych biednych zwierzat w takich warunkach.

Myślisz, że zdjecia Borysa przy budzie są gorsze od tych, gdzie siedzi zamknięty, w zasikianym pustym kojcu? Sunie na domowych zdjeciach są przejmujaco smutne. Foty ustawiane, to widać.
Ladymonia0610, jak się czujesz, widząc, te maleństwa wewnatrz tych prymitywnych kojców? Zimę też tam spędzą?

Dlaczego Kornel pobiera opłaty za hoterlowanie, jeśli prowadzi fundacje Non Profit? Jak to ksiegujecie, bo widzę, ze fundusze zbierane są na stowarzyszenie?

Link to comment
Share on other sites

To maja byc kojce tak prowizoryczne sklecone po partacku bez bud ,to gdzie te kojce maja wybiegi ,bo teren jest,uzeby psy mogly sie wspolnie w grupach pobawic pogonic?gdzie sie psy zalatwiaja,czy na tych dechach,jak oni moga higiene zastosowac .przeciez deski to zbiorowisko roznego typu chorob i zaraz, gdzie ten pies bez budy ma sie schronic kiedy wieje silny wiatr albo deszcze zacina ?
co to wogole jest ,czy psy maja kojce wewnetrzne ogrzewane?
czy te kanapy stoja w kojcach wewnetrzynch ,chyba sama z siebie sobie stroje zarty?hi
Przykro patrzyc na te biedne zwierzeta ,a jeszcze bardziej przykro czytac wpisy osob co widza w tach warunkach trzymania zwierzat ,ze jest wszystko okey.

Link to comment
Share on other sites

kilka dni nie miałam dostępu do internetu.
muzę się odnieść do słów kordiana mimo,ze wiekszosc z naszej strony(fundacji 2plus4) została już wyjaśniona.

Maile o których pisze,ze pozostawały bez odpowiedzi. bzdura, w ostatnim czasie a konkretnie ok tygodnia przed interwencją został wysłany z naszej strony mail pytajacy o zachowania psów.
odpowiedz kordiana:w sprawie Duszka

"[FONT=Times New Roman]Lęk separacyjny.[/FONT]

[FONT=Times New Roman]U nas już poznał harmonogram dnia. Dobrze się czuje między domem a resztą psiaków, dobrze wie, że rano idziemy na długi spacer (już nie domaga się uwagi) i że po każdym posiłku wychodzimy na chwilę do lasu, żeby załatwił swoje potrzeby. Wiedząc, ze jestem w okolicy spokojnie oddaje się wylegiwaniu w słońcu. Od przyszłego tygodnia zaczniemy próby zostawiania go samego w domku (praca jak ze Snakim, będziemy wysyłać filmy)[/FONT]"

szczególnie ciekawy jest fragment o wylegiwaniu się na słoncu... ciekawe na jakiej grubości łancuchu...

Pozostawałam w regularnym kontakcie z kordianem podczas gdy był tam snaki. dokladnie wiec wiem, jak bardzo kordian potrafi mamić oczy rewelacyjnymi opowieściami.

Co do Duszka i jego leczenia: od kiedy pojawił sie u nas w Fundacji, (osobiscie interwencyjnie odbieralam go z jego domu w stanie totalnego wyniszczenia organizmu,ważył ok 17kg) był regularnie leczony, badany,diagnowowany przez kilku specjalistów w tym dietetyków. kontrolne badania krwi, leki itd. nie oszczedzalismy absolutnie na niczym. owszem ,udało nam sie uzbierać pewną sumę pieniędzy, dzięki której stać nas było na jego leczenie. (na naszej stronie na face booku,podana jest konkretna kwota itd)

Zaznaczanie przez kordiana ,ze w jego ksiazeczce zdrowia on i jego wet. dokonał pierwszego wpisu nie ma znaczenia gdyz mamy wszystkie wypisy z leczenia Ducha w klinice we Wrocławiu.

Kordian, osobiscie proszę Cię-zaprzestań pisania bredni o rzekomej sprawie sadowej i zgloszeniu Agnieszki i prezesa naszej Fundacji na policje.Wiesz, ze nie ma to sensu. Wiem też ,że musi być Ci cięzko z świadomośćią,ze Twoja Fundacja i wszelkie działania , których się podjąłeś właśnie dobiegają konca- szczęśliwie dla psów.

Proszę też o traktowanie nas jako grupy a nie wyłuskiwanie z naszych szeregów poszczegolnych osób jak Agnieszka i Prezez. Wszyscy podpisujemy sie pod zrealizowaną przez nas interwencją u Ciebie i mamy w tej sprawie wspólne identyczne zdanie.

Magda.

[FONT=Times New Roman]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']Nie było bud w kojcach. Oczywiście padło pytanie z mojej strony dlaczego ich nie ma?! Dostałam odpowiedź taka: Budy są wstawiane na jesień ponieważ są ocieplane i teraz psom byłoby gorąco w nich.
[/QUOTE]

[quote name='Ladymonia0610']Czakita odpowiedziałam na Twoje pytanie odnośnie czy budy były w kojcach.[/QUOTE]

Dziękuję,
a odpowiedź wyjaśniająca ten fakt jest zaskakująco "oczywista" ...


Módlmy się, żeby znowu nie było takiej potwornej nawałnicy jak ostatnio, burze, deszcze a nawet grad. Wyobrażam sobie te wszystkie biedactwa, małe i duże, wciśnięte w kąty kojców, trzęsące się ze strachu... No ale do jesieni przecież można jakoś przeczekać...

Link to comment
Share on other sites

Ladymonia, jakich jeszcze potrzebujesz słów,zeby zadziałać szybciej i zabrac stamtad psy. nie mysl o sobie, ludziach itd. pomysl o tych psach. to co powyzej napisała czakita.. wystarczy sobie zwizualizowac zeby chciec pojechac tam czym predzej i je zwyczajnie zabrac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PRZYSTAŃ'][COLOR=#000000]Budy stojące na wolnym powietrzu są oczywiście ocieplone. Posiadają podwójne, drewniane ściany z desek, ocieplone styropianem o grubości 5 cm. Natomiast budy przygotowane do kojcy, obitych drewnem, nie są ocieplone dla dobra zwierzaków, posiadają tylko słomową wyściółkę. W chwili obecnej ogrodzona jest 5 arowa działka służąca jako wybieg.[/COLOR][/QUOTE]

Chciałabym jeszcze informacyjnie nawiązać do tej wypowiedzi z uwagi na dobro futer.

Na terenie posesji nie widziałam ani jednej budy, ani pół budy nawet.

Wybiegu również nie stwierdziłam, gdyż teren nie jest wogóle ogrodzony (poza małym obszarem w którym są kojce), nie licząc płotu od ulicy. "Wybieganie" psów polega na przypinaniu ich do ok 2 metrowych łańcuchów, przymocowanych do palików wbitych w ziemię. Nie ważne czy to szczeniak owczarka czy zastany przez nas nasz mały Snaki (na zdj.), który nota bene wcześniej miał zafundowany pobyt w klatce w kojcu.

[IMG]http://imageshack.us/a/img202/1461/rkh9.jpg[/IMG]

Jeżeli się mylę Panie Kordianie, proszę mnie poprawić.

Edited by Czakita
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']To jest mój ostatni wpis na tym wątku .Informuję Was tylko ,że psy nie spędza tam zimy! I już są plany odnośnie Milki , Blu i Borysa.
Pozdrawiam[/QUOTE]
dziekuje w imieniu psow ,to dobra jest informacja,ale oprocz zimy mamy wilgotna zimna jesien ze silnymi wiatrami
oby na to miejsce nie przyszly nowe zwierzeta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']Nie było bud w kojcach. Oczywiście padło pytanie z mojej strony dlaczego ich nie ma?! Dostałam odpowiedź taka:[B] Budy są wstawiane na jesień ponieważ są ocieplane i teraz psom byłoby gorąco w nich.[/B]
.[/QUOTE]

... wybaczcie: czytam i ... miałam się nie odzywać, ale bzdury jakie tu są podawane i teorie jakie tworzone, po prostu uniemożliwiają zachowanie bezstronności!

Jak można coś powyższego powiedzieć i jak można to przyjąć? Przecież, to , że coś jest "ociepleniem " na zimę, to AUTOMATYCZNIE jest izolacją przed ciepłem latem! Izolacja ma podwójne zadanie: chronić przed zimnem zimą i... upałem latem!
Przepraszam, ale takie właśnie uzasadnienia niedoróbek, usiłowali mi wciskać panowie specjaliści: ot, głupia blondyna, to można jej pocisnąć i ...wycisnąć niezły grosik!

Ladymonia, dokładnie w ten sam sposób dałaś się potraktować... jak bezmyślna blondyna, a psy za swoje dostaną!

Nie mam ochoty wiecej się odzywać i rozpatrywać, czy psiaki mają tam jak w raju, czy też nie. Ja już wiem, po tych zdjęciach, po faktycznie niezapowiedzianej wizycie osób faktycznie zupełnie niezainteresowanych losem TWOICH podopiecznych.
NIGDY, ŻADEN mój podopieczny, nie spędzi ani sekundy w tym przybytku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']A jakie to ma znaczenie? W końcu ktoś zmądrzał. Nawet w Wojtyszkach psy nie siedzą w klatkach i mają wodę.[/QUOTE]

Ma ogromne znaczenie z uwagi na to, że zostały tu przedstawione twarde dowody, których pan Kordian nie potrafił rzeczowo i konkretnie sprostować.
Więc jeżeli to pan Kordian z wielkim "fochem" oddaje psy, mów to samo za siebie.
A jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi pewnie o kasę. Bo jeżeli okazałoby się, że wpłat po całym zajściu by już nie było, konto fundacji będzie świecić pustkami, a może konto prywatne? hmm, kto to wie? może ten kto ma rachunki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']Ma znaczenie..Ponieważ nie mam gdzie dać psów...Wiec czekam na wasze adresy![/QUOTE]

Nie wyręczaj gminy w obowiązku opieki nad bezdomnymi zwierzętami i odstaw psy do schronu. A jeżeli chcesz przejąć obowiązki gminy to nie rób tego kosztem dobrostanu tych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']... wybaczcie: czytam i ... miałam się nie odzywać, ale bzdury jakie tu są podawane i teorie jakie tworzone, po prostu uniemożliwiają zachowanie bezstronności!

Jak można coś powyższego powiedzieć i jak można to przyjąć? Przecież, to , że coś jest "ociepleniem " na zimę, to AUTOMATYCZNIE jest izolacją przed ciepłem latem! Izolacja ma podwójne zadanie: chronić przed zimnem zimą i... upałem latem!
Przepraszam, ale takie właśnie uzasadnienia niedoróbek, usiłowali mi wciskać panowie specjaliści: ot, głupia blondyna, to można jej pocisnąć i ...wycisnąć niezły grosik!

Ladymonia, dokładnie w ten sam sposób dałaś się potraktować... jak bezmyślna blondyna, a psy za swoje dostaną!

Nie mam ochoty wiecej się odzywać i rozpatrywać, czy psiaki mają tam jak w raju, czy też nie. Ja już wiem, po tych zdjęciach, po faktycznie niezapowiedzianej wizycie osób faktycznie zupełnie niezainteresowanych losem TWOICH podopiecznych.
NIGDY, ŻADEN mój podopieczny, nie spędzi ani sekundy w tym przybytku.[/QUOTE]

zuzlikowa-slome sie stosuje zima i latem gdyz ona jednie nie tak szybko nasiaka wilgocia jak szmaty,a budy dodatkowo izoluja od wiatrow i slonca
oczywiscie nie napelnia sie sie slomy latem pod dach budy.latem tez padaja deszcze i pies wnosi brud ,bloto do budy,chyba ze mu lapki wycieraja reczniczkiem przed wejsciem. .
ja osobiscie do bud bym psow nie dala ,ale to inna sprawa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']Dostałam telefon od Fundacji Przystań że dzisiaj do godziny 00.00 na koszt Fundacji Przystań zostaną przywiezione do mnie psy 3-Milka , Blu i Borys.[/QUOTE]
to cudownie , a gdzie bedziesz je trzymala mozna sie zapytac?to ile psiakow tam pozostanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czakita']Wybaczcie, że się wtrącę. Jako wolontariuszka 2plus4 byłam 2.08.2013 w Ligocie, sprawdzić osobiście warunki bytowania naszych psów. Byłam tam w godzinach popołudniowych, na posesji nikogo nie zastałam nawet do późnych godzin wieczornych. Na dworze patelnia, w cieniu 32 stopnie. . Ale do czego zmierzam; w tym dniu Wasze psy były w kojcach, Borys w jedynym na posesji kojcu mało tego, że bez legowiska czy budy, ale również bez zadaszenia:

[IMG]http://imageshack.us/a/img837/8386/ihy0.jpg[/IMG]

Podczas wizyty 4.08.2013, podczas której odebraliśmy już nasze psy, wasze również były w kojcach:

[IMG]http://imageshack.us/a/img694/5162/n1e4.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img687/948/jyou.jpg[/IMG]

Na koniec dodam, że wizyty były TOTALNIE NIEZAPOWIEDZIANE.[/QUOTE]

[B]Zuzlikowa[/B], ja też miałam się nie odzywać, ale te powyższe informacje i zdjęcia [B]Czakity[/B] są przerażające. Następny "raj" :shake: dla biednych dogomaniackich psów. Ile jeszcze musi być na dogomanii takich afer, aby wreszcie osoby mające pod opiekę psa nauczyły się realnej, nie wirtualnej, odpowiedzialności za niego ? Ile psów będzie jeszcze tak cierpieć za pieniążki zbierane przez dogomaniaków ? A już przyjęcie przez osobę doświadczoną w opiece nad psami wytłumaczenia, że budy wstawia się jesienią, bo latem to jest w nich za gorąco, to już jakiś totalny absurd :crazyeye:.

Link to comment
Share on other sites

Przepis na życie.......[quote name='Ladymonia0610'][B]Milka-[/B] śliczna łaciata suczka.
Przebywała na "a'la" zagrodzie w Lubawce. Nie ufna .Nie podchodziła do człowieka. Wystraszona.
[B]Blu[/B]-piękna sunia. Przebywała w domu właścicielki zagrody .Wycofana suczka. Nie potrafiła nawiązać żadnej relacji z człowiekiem. Żyła w pudełku na lodówce wśród gromadki psów , które gryzły Blu.

Milka i Blu dostały szanse na Nowe Lepsze Życie.
Zostały zabrane z tych okropnych warunków . Są wysterylizowane , zaszczepione .
26.04.2013r pojechały do Fundacji Pomocy Zwierzętom "Przystań" gdzie Kordian pracuje z Milką i Blu. Postępy są olbrzymie .

[U][B]Miesięczny koszt utrzymania Milki i Blu to kwota 350zł + karma.[/B][/U]
Niestety na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych pieniędzy .
Prosimy Was o pomoc.
[U][B]W związku z tym ,że Fundacja nie może wystawić żadnego rachunku pieniążki zbieramy na konto prywatne .Później zostaną wklejone przelewy wychodzące.
[/B][/U]

Blu

[IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/14791_733972033285991_782845006_n.jpg[/IMG]

Milka
[IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1013160_733971229952738_1137572265_n.jpg[/IMG]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/238265-DOGOMANIA-POMOCY!-ZWIERZĘTA-W-POTRZEBIE-!-ok-30psów-i-20-kóz-głodnych[/URL]!
Stary Link do wątku psiaków z Lubawki.


Deklaracje stałe:
Asia Grubasia-5zł
Izabela Ch.-15zł




[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-dcaT8P_PhSQ/UOId3Jx_68I/AAAAAAAAI4w/LZW-rGz2FOM/s800/Image2b.jpg[/IMG][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...