Jump to content
Dogomania

Dostały szanse na lepsze życie.Milka i Blu z interwencji Lubawka.JUŻ W DS;)


Ladymonia0610

Recommended Posts

Witajcie

sprawa jest bardzo poważna i nie nalezy jej lekceważyć. przedstawimy wszystkie zebrane podczas 3 dniowej kontroli materialy. w tym film i zdjecia.

kordian przez wiele miesiecy pisal do nas maile i wysylal wspaniale filmy.

coś jednak nie grało. pojechalismy. to co zastalismy przerosło wszelkie nasze mylenie o tym człowieku. widok był wrecz mrożący krew w zyłach.

owczarek niemicki przypiety do drzewa na krowim łancuchu, nie mogacy sie polozyc , bed wody... czy taki zapis mieliscie w umowie zostawiajac tam Psa?

2 dni z rzedu bylismy, nikogo nie bylo na poseji. psy w kojcach na sloncu jak na patelni. zero wody.
podczas oficjalnej interwencji kordian zaprzeczal jakoby psy byly w kojcach dluzej niz 15 minut... tymczasem mamy dwudniowy material. Nasz pies ma otarcia na ciele wskazujace na dlugotrwałe przebywanie w kojcu.

kordian nie wydal nam lekow oraz ksiazeczek zdrowia.

ten czlowiek nie jest w porzadku, mowiac bardzo delikatnie.
nie mozna wierzyc mu na słowo absolutnie.
w tej sprawie prosze o oficjalny kontakt pod nr tel 694 795 026/osoba w Fundacji prowadzaca sprawe./dzwonic po godz. 16(praca)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ladymonia0610']Gdzie ja napisałam czy wierze Kordianowi? Warunki zostaną sprawdzone .Rozmawiałam dzisiaj z Waszym prezesem .

Nie wypowiadałam sie ponieważ nie znałam całej sprawy.[/QUOTE]
ok. tylko trzeba mieć oczy dookoła głowy, żeby psy nie trafiały z deszczu pod rynnę jak Dasza
[*], bo ją wzięła wiola pod swoje skrzydła:( pies niestety nic nie powie, a człowiek to z natury podła kreatura;
my tu nie jesteśmy po to, żeby za nasze starania psy miały piekło na ziemi, tylko swoje już przeszły, wiec trzeba podziękować za takie sygnały, to moje skromne zdanie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiuniab']może zechcecie skorzystać z wykupionych przeze mnie pakietów ogłoszeń, link poniżej, trzeba tylko podać tekst, zdjęcia, na jakie woj. kontakt i że ode mnie?
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244302-KONIEC-ogłoszenia-KONIEC-szybko-do-10-07-20-00/page17[/URL][/QUOTE]

Kochana czy mogę skorzystać z Twojej propozycji?
Mam suczkę do pilnej adopcji Balbina z Lubawki. Siedzi od lutego w hotelu kwota olbrzymia ponad 500zł miesięcznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Uru']Witajcie

sprawa jest bardzo poważna i nie nalezy jej lekceważyć. przedstawimy wszystkie zebrane podczas 3 dniowej kontroli materialy. w tym film i zdjecia.

kordian przez wiele miesiecy pisal do nas maile i wysylal wspaniale filmy.

coś jednak nie grało. pojechalismy. to co zastalismy przerosło wszelkie nasze mylenie o tym człowieku. widok był wrecz mrożący krew w zyłach.

owczarek niemicki przypiety do drzewa na krowim łancuchu, nie mogacy sie polozyc , bed wody... czy taki zapis mieliscie w umowie zostawiajac tam Psa?

2 dni z rzedu bylismy, nikogo nie bylo na poseji. psy w kojcach na sloncu jak na patelni. zero wody.
podczas oficjalnej interwencji kordian zaprzeczal jakoby psy byly w kojcach dluzej niz 15 minut... tymczasem mamy dwudniowy material. Nasz pies ma otarcia na ciele wskazujace na dlugotrwałe przebywanie w kojcu.

kordian nie wydal nam lekow oraz ksiazeczek zdrowia.

ten czlowiek nie jest w porzadku, mowiac bardzo delikatnie.
nie mozna wierzyc mu na słowo absolutnie.
w tej sprawie prosze o oficjalny kontakt pod nr tel 694 795 026/osoba w Fundacji prowadzaca sprawe./dzwonic po godz. 16(praca)[/QUOTE]



[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Witam miłośników zwierząt. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Droga Agnieszko Szuja. Zapomniałaś chyba, że niezapowiedziane kontrole przeprowadzaliście przez ostatnie pół roku regularnie. Średnio jeden raz na dwa tygodnie. Odwiedzały nas 3 wasze wolontariuszki. Asia była zawsze zauroczona postępami w pracy ze Snakim, z którym wychodziła na spacery nawet w deszcz. Owczarek niemiecki, o którym wspominasz to pies w trakcie szkolenia. Nie mam zamiaru chwalić się sukcesami hodowlanymi. Zapytaj się fachowców (mogę Ci podać kontakt do specjalistów) co znaczy budowanie psa na tzw. samodziałce. Jest to temat niekoniecznie dla urzędników amatorów. Pisałem do Ciebie, ze kłamstwem i ucieczką nic się nie załatwia- drewniane, przestronne kojce w Ligocie stoją pod lasem i przez cały dzień panuje tam przyjemny chłód. Po Twoim stwierdzeniu, ze psy maja złe warunki prosiłem o wezwanie policji, odmówiłaś a ja po dokumenty odesłałem Cię do siedziby fundacji. Tam na prośbę o sporządzenie protokołu stanu psów i o podpisanie korekty do godzinę wcześniej wyłudzonej i sfałszowanej przez Ciebie umowy, Twój Prezes, podobnie jak wcześniej Ty, uciekł z siedziby fundacji. Nie odebrał książeczek psów, leków i akcesoriów, które musieliśmy Ci wysłać kurierem. Wszystkich zainteresowanych warunkami psów w naszej fundacji serdecznie zapraszam do wizyty o dowolnej porze i bez zapowiedzenia . [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman] Agnieszko! Doskonale wiem , że chorujesz na usilny świąd pomiędzy dwoma dużymi palcami u nóg, ale ja ciągle nie jestem zainteresowany. [/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Wszystkie wpisy fundacji 2plus4 są monitorowane przez naszego prawnika. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Z poważaniem:[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]Kordian .[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Powyzszy post napisałam ja,Magda.
Zostałam oszukana, niejednokrotnie rozmawialismy, ani razu nie dostałam informacji,ze nasze psy siedza w kojcach oraz przywiazane do łancucha. słyszałam same swietne rzeczy, co tez totalnie uspiło moją czujność. byłam zadowolona z efektów pracy. to co zobaczyłam na miejscu jest wg mnie okrutne i wykracza poza wszelkie przyjete normy w zakresie opieki nad zwierzetami. psy fizycznie nie miały wody. małe owczarki w klatkach totalnie za małych. jesli masz na to jakiekolwiek wytłumaczenie merytoryczne to ja tego nie kupuje. wszelkie twarde metody policyjnego szkolenia z lat 80 nie były w kręgu naszych zainteresowań.
Kordian, mamy materiał,zdjecia , filmy. fakty sa faktami. po raz kolejny jednak pieknymi słowami próbujesz odbiec od tematu.

poniższe zdjęcia niech potwierdzą choć po częsci to co zastaliśmy.wklejam po to aby osoby, które oddaja ci psy pod opieke miały pełny obraz sytuacji i potencjalnych mozliwych rozwiazan z Twojej strony.

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/809/38d8.jpg/"][IMG]http://img809.imageshack.us/img809/5749/38d8.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/13/gwdf.jpg/"][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/8725/gwdf.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/29/qikj.jpg/"][IMG]http://img29.imageshack.us/img29/9322/qikj.jpg[/IMG][/URL]

nastepnego dnia, do tego łancucha przywiazany był duży owczarek niemicki. nie mógł nawet usiasc ani sie położyc. zero wody.

Edited by Uru
Link to comment
Share on other sites

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/856/vc7l.jpg/][IMG]http://img856.imageshack.us/img856/7913/vc7l.jpg[/IMG][/URL]


[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/829/8cyw.jpg/"][IMG]http://img829.imageshack.us/img829/8172/8cyw.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/833/tf9f.jpg/"][IMG]http://img833.imageshack.us/img833/6008/tf9f.jpg[/IMG][/URL]

Edited by Uru
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']Kochana czy mogę skorzystać z Twojej propozycji?
Mam suczkę do pilnej adopcji Balbina z Lubawki. Siedzi od lutego w hotelu kwota olbrzymia ponad 500zł miesięcznie.[/QUOTE]
napisałam Ci na prv, ale masz przepełnioną skrzynkę;

oczywiście korzystaj, jest tam chyba z 9 wolnych pakietów, tylko proszę napisz od razu na wątku, bo ja dopiero wieczorem będę mogła coś porobić pożytecznego na dogo, więc jeśli możesz w ciągu dnia przekleić to co mam na prv to od razu na wątek daj, tylko napisz że to z moich pakietów, tak jestem dogadana natie;

Link to comment
Share on other sites

oj, Kordian Kordian, zmień lekarza psychiatrę, bo ten jak widać Ci nie pomaga
z tej strony Agnieszka, a mój facet jak przeczytał o tym "świądzie" to ze śmiechu opluł monitor.

Umowa nie została sfałszowana. Polecam lekturę Kodeksu Cywilnego. Umowa ustna o dom tymczasowy Ducha zawarta została w czerwcu (przelewy wynagrodzenia są tego potwierdzeniem). Wtedy tez ustaliliśmy, że jest zakaz kojcowania tego psa. Forma pisemna dopełniona została (także zgodnie z wczesniejszymi ustaleniami) w termienie późniejszym, z datą wcześniejszą, o czym Twój Szanowny Tato miał świadomośc, bowiem zwróciłam na to uwagę podczas wypełniania dokumentu. Zgodził się na datę 1 czerwca.

a to, że podpisał wzór w ktorym są kary umowne, to już Wasz problem, ze nie czytacie dokumentów, które podpisujecie. My stosujemy takie i takie umowy. Obie treści są w obiegu i w praktyce Fundacji.

Nic nie zostało sfałszowane, a jedynie dopełnione zostały brakujące formalności. Podczas przekazywania Duszka pewna byłam, że posiadasz umowy o hotel, skoro bierzesz pieniądze. Nooo ale nie miałam świadomości, że kasa płynie na prywatne konto, bez żadnych rachunków czy faktur (!)

Nie wzywałam Policji, ponieważ spieszyłam się na kolejną interwencję. Ale cieszę się, że pod groźbą jej wezwania przynajmniej oddałeś karmę dla chorego Duszka. Pozostałych rzeczy nie chciałeś oddać, i mamy to nagrane. I jest to zwykła kradzież. Ja mam na wszystko faktury. Jeśli do końca tygodnia nie trafią do nas, zmuszeni będziemy zalożyć nowe książeczki, poszczepić psy, kupić wszystko od nowa. Oczywiście zostaniesz obciążony kosztami. Czekam więc na paczkę i radzę się pospieszyć.

Stosowne, oficjalne dokumenty w tej sprawie są w przygotowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Moi Drodzy!

Rozmawiałam wczoraj z Księgową Stowarzyszenia i uzgodniłyśmy że pojadę na niezapowiedzianą kontrolę. Nie napiszę kiedy to będzie z przyczyn wiadomych.
Bardzo proszę aby Fundacja DwaPlusCztery i Fundacja Przystań od teraz załatwiały tę sprawę pomiędzy sobą i nie na tym wątku ponieważ ucierpią na tym psy.
Dopóki nie sprawdzę warunków w jakich są moje psy nie będę nikogo oceniać.

Jeżeli chcecie toczyć dalej wojnę proszę o założenie osobnego wątku tak jak było z Wiola&Miłosz.




Za zdjęcia dziękuję i opinie .


Pytanie do Agnieszki czy Wasze psiaki mają wątki na dogo?Duszek?

Link to comment
Share on other sites

nie, nie mają. I nie będą miały.

nasze posty w tej sprawie są ostatecznymi wyjasnieniami.
Uznałyśmy, jako wolonatraiuszki, że mamy obowiązek powinformować innych wolontariuszy. I na tym nasze wypowiedzi się zakończą.
W tej sprawie nie powstanie też żaden nowy wątek na Dogomanii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']nie, nie mają. I nie będą miały.

nasze posty w tej sprawie są ostatecznymi wyjasnieniami.
Uznałyśmy, jako wolonatraiuszki, że mamy obowiązek powinformować innych wolontariuszy. I na tym nasze wypowiedzi się zakończą.
W tej sprawie nie powstanie też żaden nowy wątek na Dogomanii.[/QUOTE]


Ok. Rozumiem.

Dostałam e-maila wczoraj od Waszego Prezesa ..Jak coś jesteśmy w stałym kontakcie;)
Dzięki Wielkie!
Każdy z Nas by tak postąpił. Po wizycie niezapowiedzianej wkleje moje zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']W związku z tym ,że Fundacja nie może wystawić żadnego rachunku pieniążki zbieramy na konto prywatne .Później zostaną wklejone przelewy wychodzące.


[/QUOTE]

Odnosiłam się do tego zdania. Co to znaczy, że Fundacja nie może wystawić żadnego rachunku? Dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poprawna']Odnosiłam się do tego zdania. Co to znaczy, że Fundacja nie może wystawić żadnego rachunku? Dlaczego?[/QUOTE]

Właśnie nie wiem;/

Fundacja non profit myślałam ,że nie może wystawić rachunków za np.opieke nad psami.

Nie wiem..Zadzwonie poźniej i poproszę o rachunki .Będą podkładką.

Link to comment
Share on other sites

przekopiowane z innego wątku Kordiana Świniarskiego, fundacji Przystań:

[I]"[FONT=arial][COLOR=#000000]Nasza oferta pomocy to przyjęcie psiaków do domku tymczasowego a nie na hotelik.[/COLOR][COLOR=#000000]Nie ma mowy o opłatach za dzień pobytu tzw. „pobytowe”, albowiem statutowo jesteśmy fundacją NON-PROFIT. Liczymy jedynie na zwrot pieniążków za karmę i ewentualne leki ( to oczywiście w przypadku piesków wymagających leczenia), [/COLOR][/FONT]"

[/I]nam kazano płacić "hotelowe" 150 - 200 zł plus osobno karma, leki, akcesoria....
jak Wam?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...