Jump to content
Dogomania

Ozzy- Podenco :D


OzzyPI

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mały już nie jest taki mały :D Ostatnie pomiary- waga: 17kg wysokość: ok. 60 cm Młody ma obecnie 15 tygodni :) Ozzy ma wspaniały charakter jest mega przyjacielski do psów i ludzi, czuły, uwielbia się wygłupiać, niczego się nie boi i dobrze sobie radzi z nowymi sytuacjami. Poza tym bardzo szybko i chętnie się uczy. W domu praktycznie nie sprawia problemów, bo głównie śpi lub zajmuje się sobą. Na dworze z tej miłości do psów rwie się do każdego napotkanego na ulicy psa, a jak się nakręci to później jest ciężko, ale pracujemy nad tym cały czas i są już efekty.

Właśnie zgłosiliśmy się na wystawę międzynarodową we Wrocławiu do klasy baby :D Na samą myśl mnie strach oblatuje jak to będzie... :P Na razie ćwiczymy, a że Oz ma motorek w tyłku ciężko jest go przekonać aby stał w miejscu, a tym bardziej trzymał głowę czy coś w tym stylu :P Bieganie przy nodze za to nam nieźle wychodzi, aczkolwiek młody podgryza mnie za spodnie jak się za bardzo podnieci. Najwyżej wyjdziemy na ring i zejdziemy :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']E, do Wrocławia jeszcze sporo czasu:) Dacie radę!
najwyżej sędzia napisze, że maly ma super charakter, hahaha...

Pzdr.[/QUOTE]

Hahah :) Słyszałam, że niektórzy sędziowie lubią takie rozbrykane maluchy na ringu ^^ Mam nadzieję, że nam się też taki trafi.

Co do wymiarów to młody jest dużym koniem już :D

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że do Nas zawitałyście :) Witamy "kuzyna" z X grupy :D (tak, jesteśmy na charcim forum :D ) Zdjęcia "domowe" będą wkrótce no i z wystawy oczywiście też będą :)

Z Newsów: Młody w czwartek kończy 4 miesiące i jest ponad 2x większy niż jak do nas trafił (legowisko różowe w paski, w którym niedawno się rozkładał jest teraz całkowicie za małe nawet jak się skuli :P )- jak ten czas leci :roll:Byliśmy w piątek u teściów po raz drugi. Pierwszy raz był dla mnie lekko traumatyczny, Ozzy tak się podniecił nowym miejscem, że całkowicie się zresetował- przestał słuchać, latał parę godzin, kradł buty, gryzł dywany, zsikał się 3x pod rząd i w ogóle armagedon (w domu się tak nie zachowuje). Bałam się tego drugiego razu, ale było znacznie lepiej. Najpierw młody się wybiegał po podwórku ze mną, a później męczył konga, którego przygotowałam wcześniej w domu. Byłam też uzbrojona w parówki, za które dałby się pokroić, więc ładnie wykonywał komendy i się popisywaliśmy trochę :P hihi Podczas tego wyjazdu pierwszy raz jechał sam na tylnym siedzeniu samochodu i bardzo ładnie się zachowywał. Dzisiaj odwiedziliśmy jeszcze jedną moją rodzinę, Oz był tam pierwszy raz, więc zabraliśmy go na miasto, później dałam mu misia do zabawy, chwilę pobrykał i poszedł spać <3 Miś został tak pokochany przez Ozziego, że musieliśmy go zabrać i całą drogę Ozzy spał z nim na tylnym siedzeniu :D. Byliśmy też dzisiaj na lotnisku, więc młody miał dzień pełen wrażeń i jak tylko przyjechaliśmy to od razu dalej walnął się spać i teraz po 1h spacerze też śpi.

Jeśli chodzi o obserwacje odnośnie Ozziego to jest on bardzo wrażliwy i pojętny. Na siłę nic się z nim nie wskóra. Dzisiaj mój dziadek, człowiek już wiekowy, próbował stosować stare metody na Ozzym (piszę próbował, bo od razu mu przerwałam) i zrobił mi wykład jak to psa trzeba mocną ręką trzymać, bo musi wiedzieć kto rządzi i bla bla bla no i chciał żeby Ozzy usiadł trzymając go za obrożę i chcąc to robić na siłę. Młodemu się to nie spodobało, co mu się nie dziwię, a ja przerwałam całą akcję, wzięłam kawałek parówki, poprosiłam grzecznie Oza żeby usiadł, dał łapkę i się położył, a dziadkowi kopara opadła i już więcej nic nie powiedział :P Ta sytuacja sprawiła, że Oz później na dziadka spod byka patrzył, bo sobie już zapamiętał.

Link to comment
Share on other sites

A o to zapowiedziane zdjęcia z dzisiejszego spaceru. Oz w czwartek skończy 4 miesiące :)


[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1237325_517826514966947_2144798090_o.jpg[/img]


[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1262866_517826534966945_1456578710_o.jpg[/img]


[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1277473_517826568300275_1248786628_o.jpg[/img]


[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/774429_517826624966936_972281954_o.jpg[/img]


[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1097916_517826711633594_70048140_o.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia Oza z ostatniego spaceru:


[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/524486_519763304773268_891086441_n.jpg[/img]


[img]https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1173659_519763254773273_1794395383_n.jpg[/img]


[img]https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1236631_519763258106606_319681747_n.jpg[/img]


[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1235085_519763268106605_207037914_n.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Na razie to rzeczywiście są chodzące łapy :D Pewnie łatwo będzie Nas wypatrzeć, ponieważ jak na razie jesteśmy jedyny zgłoszeni z naszej rasy :) Widzę, że zajmujesz się handlingiem: może masz jakieś kreatywne pomysły żeby taki ruchliwy szczenior chciał stać w miarę bez ruchu? :P

Link to comment
Share on other sites

Jest absolutnie cudowny! :-o :loveu:
Uwielbiam Faraony, Podenco i Cirneco :diabloti: Mój DreamTeam to dwa whippety, borzoj, charcik włoski i wspomniana trójca :loveu::loveu: Wszystko chartowate... nie ma już dla mnie ratunku ;).

Ja w sumie próbowałam klikerem uczyć stania w miejscu i dało to tyle, że jak mówię "stój" to pies się zatrzymuje, bo tak czy siak na wystawie pierwszy raz był wystawiany na smaczka, a za drugim po prostu gapił się na moją dłoń :lol:

Link to comment
Share on other sites

Piękną ma głowę i wspaniale osadzone uszy.
To będzie wasza pierwsza wystawa? Jestem bardzo ciekawa opisu oraz tego, jak zostanie oceniony Ozzy przez naszych polskich sędziów kynologicznych, chociaż nie spodziewam się świetnej znajomości rasy.

Link to comment
Share on other sites

Ja wpadłam po uszy ( :D ) w tą rasę, choć nie jest to łatwy pies i jeśli ktoś oczekuje karnego psa, który tylko patrzy na właściciela aby zrobić coś dla niego no to na pewno nie powinien nabywać Podenco. Zuza i Noddy no to pewnie my będziemy przy ringu się kręcić z naszym gargamelem :D Gezowa ja właśnie też próbuję z klikerem na razie właśnie stój i sygnał ręką, ale młody się kręci i obraca za smakołykiem :P Na wystawie to ja na bank będę ze smakiem wszystko robiła. Staram się nie spinać, bo to klasa baby tylko.

Skyy tak to będzie nasza pierwsza wystawa i też jestem ciekawa opisu. Jeśli chodzi o sędziego to nie będzie on z Polski, rasy pierwotne ocenia sędzia ze Skandynawii (SK?) czy jakoś tak. Mało sędziów zna dokładnie (o ile w ogóle) wzorzec Podenco z tego co wiem od hodowców, a w Polsce to nie wiem czy w ogóle znają. Jak Ozzy był jeszcze w hodowli to przyjechał w odwiedziny sędzia z UK specjalizujący się między innymi w Podenco aby obejrzeć miot i stwierdził, że Ozzy z całej piątki najbardziej rokuje wystawowo- pożyjemy zobaczymy ;) Oceny i wystawy i tak nie są dla mnie priorytetem :)

Link to comment
Share on other sites

Podenco to bardzo niezależny typ. Kiedyś się nimi mocno interesowałam (i w sumie interesuję nadal, ale nie w takim stopniu jak faraonami :diabloti: tzn. podejrzewam, że wcześniej zagości u mnie faraon niż podenek, ale to nadal kwestia wielu lat ;)), bo po prostu pasuje mi ich charakter. Z wyglądu to tylko gładkowłose, jakoś nie lubię szorstkości ;) Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się spotkać na jakiejś wystawie :)

A co do wystawiania na smaka, to po prostu robię tak, ze biorę coś większego i najlepiej śmierdzącego (np. płucko suszone) i psiak sobie to skubie, a ja go ustawiam w tym czasie ;) To jest najlepszy sposób na początek, bo pies jest tak pochłonięty jedzeniem, że prawie w ogóle się nie rusza. Tak samo jak młody miał 3-4 miesiące to po prostu wlewałam jogurt na talerzyk, czy nawet smarowałam nim rękę i ustawiałam :evil_lol: Dopiero później stopniowo przechodziłam do patrzenia na rękę itd.
Można tez uczyć psa pozycji wystawowej poprzez kształtowanie, ale... trochę w tym posiedziałam i dałam spokój, bo moje młode się za bardzo frustrowało... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Podenco to bardzo niezależny typ. Kiedyś się nimi mocno interesowałam (i w sumie interesuję nadal, ale nie w takim stopniu jak faraonami :diabloti: tzn. podejrzewam, że wcześniej zagości u mnie faraon niż podenek, ale to nadal kwestia wielu lat ;)), bo po prostu pasuje mi ich charakter. Z wyglądu to tylko gładkowłose, jakoś nie lubię szorstkości ;) Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się spotkać na jakiejś wystawie :)

A co do wystawiania na smaka, to po prostu robię tak, ze biorę coś większego i najlepiej śmierdzącego (np. płucko suszone) i psiak sobie to skubie, a ja go ustawiam w tym czasie ;) To jest najlepszy sposób na początek, bo pies jest tak pochłonięty jedzeniem, że prawie w ogóle się nie rusza. Tak samo jak młody miał 3-4 miesiące to po prostu wlewałam jogurt na talerzyk, czy nawet smarowałam nim rękę i ustawiałam :evil_lol: Dopiero później stopniowo przechodziłam do patrzenia na rękę itd.
Można tez uczyć psa pozycji wystawowej poprzez kształtowanie, ale... trochę w tym posiedziałam i dałam spokój, bo moje młode się za bardzo frustrowało... :shake:[/QUOTE]

No jest to bardzo niezależny typ, dlatego trzeba ciągle pracować żeby pies chciał zwracać uwagę na Ciebie na spacerach w różnych rozproszeniach i nie zapomniał, że istniejesz :P Charakter Podenco mają cudowny- zero agresji, miłość do ludzi, ogromne przywiązanie i delikatność w stosunku do swojej rodziny. Poza tym są uwielbiają klaunować i są młode duchem wiele lat. Co do faraonów to jakoś mnie nie porywają.

Dzięki za rady odnośnie wystawiania :D Właśnie ja chciałam z klikerem pobawić się w kształtowanie aby Oz sam się ustawiał, ale z tym mnóstwo pracy jest i nie wiem, czy mam tyle samozaparcia :P Także mam nadzieję, że się spotkamy na jakiejś wystawie :)

Dzisiaj byliśmy na targach zoologicznych i ludzie co chwile nas zaczepiali, pytali o rasę, pytali czy mogą pogłaskać i zrobić zdjęcie itd. Oz całkiem nieźle się zachowywał jak na rozbrykanego prawie 4,5 miesięcznego Podenco w tłumie ludzi i zwierząt. Udało mi się nawet odwracać jego uwagę od psów, co jest mega sukcesem w przypadku Ozziego, który robi fikołki i inne akrobacje do psów, które widzi nawet po drugiej stronie ulicy. Młody chciał wszystkim ludziom (a szczególnie dzieciom) rozdawać buziaki i raz nie dopatrzyłam i liznął jakąś dziewczynkę w policzek, a ta poskarżyła się tacie, ale na szczęście nie zebraliśmy opr... :P Mam nadzieję, że z czasem zrozumie, że nie wszyscy chcą się z nim całować :D Widzieliśmy myszki, szczurki, pieski, kotki, kaczki, łabędzie itd. W tym całym tłumie poćwiczyliśmy komendy i stanie i bardzo ładnie nam to wyszło :) Ludzie nie mogli się nadziwić, że on ma dopiero 4 miesiące, a już jest taki duży.

Pomiary z wczoraj: 20,5 kg i 65 cm w kłębie. Oz w następnym tygodniu będzie miał 4,5 miesiąca.

phase witaj!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...