Jump to content
Dogomania

Ratujmy psy z Wojtyszek!!!


dziuniek

Recommended Posts

  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Malgos: im wiecej naglasniania - tym lepsze dla zwierzakow efekty. Nie ma tu zadnej konkurencji. Kto pierwszy, a kto ostatni...

Itske - nie ma wolontariuszy. Nie lezy to w interesie LS. Tam sie liczy dniowki za psa.
Jak uwaznie przeczytasz watek to zobaczysz, ze jesli sie ktos uprze na psiaka i jest na niego zdecydowany, to go dostanie.
To jedyne w PL schronisko takich rozmiarow (ok 4 tys zwierzat!), bez wolontariatu, bez spisu zwierzat (ogolnodostepnego), bez wyposazenia dla zwierzat - betonowych boksow nie uwazam za wyposazenie.
Zwierzaki w tej masie nie sa leczone, wiekszosc nie jest wysterylizowana ani wykastrowana, mimo tego co pisze LS.
Wyobrazasz to sobie? Na ta skale?
Jedyne co mozemy zrobic, to adoptowac te biedne stworzenia stamtad!
Ale sa potrzebni swiadomi, odwazni i spokojni ludzie. Bez tego nic nie zrobimy.

Jolam - tam sa adopcje. Szczatkowe, ale sa. Dzialamy, zeby przestaly byc sporadyczne.

Link to comment
Share on other sites

[B]Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego[/B]

Aktualnie obowiązujące w Polsce prawo humanitarnej ochrony zwierząt jest złe. Jego niedostateczna określoność jest główną przyczyną powstania nowej branży - hyclostwa, zajmującej się usuwaniem bezdomnych zwierząt pod pozorami kosztownej opieki nad nimi. Mechanizm ten przyczynia się do narastania problemu - zwiększa liczbę bezdomnych zwierząt, kreuje ich nieznany w większości los, a ponadto winduje nieracjonalne wydatki gmin. Nasza diagnoza patologicznej realizacji przez gminy zadań wobec bezdomnych zwierząt znalazła potwierdzenie w opublikowanym w 2013 r. wyniku kontroli NIK (P/12/193). Ogólna ocena wynikająca z kontroli była negatywna.

W naszym przekonaniu, systemowe rozwiązanie problemu wymaga przede wszystkim uchylenia głównych, dotyczących go przepisów ustawowych i skonstruowania prawa w tym zakresie od nowa. Bowiem nawarstwiane przez ostatnich kilkanaście lat cząstkowe zmiany przepisów były wadliwe i nie otworzyły dotąd żadnej perspektywy uporania się z coraz bardziej dotkliwym problemem.

Dlatego kilka organizacji pozarządowych, zajmujących się humanitarną ochroną zwierząt (w tym nasze Stowarzyszenie), dnia 27.12.2013 r. złożyło [B]projekt wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją przepisów dotyczących problemu bezdomnych zwierząt[/B]. Dokument zawiera szczegółowy opis tego, jak kwestionowane przepisy, w ich łącznym działaniu, ukształtowały patologiczny mechanizm, który czyni problem nierozwiązywalnym.

Projekt podsumowuje wnioski z prowadzonego od dziesięciu lat monitoringu realizacji zadań gmin, śledzenia statystyk działalności schronisk oraz dziesiątków postępowań administracyjnych, cywilnych i karnych, które inicjowaliśmy lub w których uczestniczyliśmy.

dlaczego jest źle? [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/images/stories/prawo/hyclostwo.pdf[/URL]

projekt wniosku do Trybunału Konstytucyjnego [URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/images/stories/prawo/wn_tk.pdf[/URL]

Projekt przesłany został do Prezydenta Rzeczypospolitej, Marszałka Sejmu RP, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Senatu, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, Prokuratora Generalnego, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, tj. podmiotów uprawnionych do kierowania wniosków do TK.
[B]Zachęcamy do rozpowszechniania tych dokumentów i informacji.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migotka2007']

Itske - nie ma wolontariuszy. Nie lezy to w interesie LS. Tam sie liczy dniowki za psa.
Jak uwaznie przeczytasz watek to zobaczysz, ze jesli sie ktos uprze na psiaka i jest na niego zdecydowany, to go dostanie.
.[/QUOTE]

Na forum belgowym pojawiło się ogłoszenie o suni w typie holendra z Wojtyszek, przekopiowałam na dogo, chciałabym wykpić jej pakiet ogłoszeń, jak myślicie, ma to sens? Ja jestem z pomorskiego, czy będzie ktoś, kto pomoze w wyciągnięciu, znalezieniu suni, gdyby znalazł się ew dom?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Itske']Na forum belgowym pojawiło się ogłoszenie o suni w typie holendra z Wojtyszek, przekopiowałam na dogo, chciałabym wykpić jej pakiet ogłoszeń, jak myślicie, ma to sens? Ja jestem z pomorskiego, czy będzie ktoś, kto pomoze w wyciągnięciu, znalezieniu suni, gdyby znalazł się ew dom?[/QUOTE]
ja moge pomoc w wyciągnieciou psiaka tzn dowoz do schroniska z sieradza - bardzo ciezko sie tam dostac bez auta
p.s. mysle ze ma to sens ale na twoim miejscu zainteresowałabym sie tym pse czy jest w schronie, zadzwoniła tam popytała ze ty ewentualnie jesteś zainteresowana adopcją, zeby nie było ze ogłaszasz psiaka ktos sie znajdzie a pozniej okazuje sie ze go nei ma :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek'][IMG]http://i39.tinypic.com/20tndqq.jpg[/IMG] Zaadoptowana suczka

w schronisku wyglądała tak:
[IMG]http://i39.tinypic.com/5p29ed.jpg[/IMG][/QUOTE]

Ona nie jest zaadoptowana. Ona tak wyglądała przy przyjęciu do schroniska.
Zdjęcie poniżej jest zrobione później.
W Wojtyszkach mi niedawno powiedzieli, że suka jest w schronisku i jest do adopcji ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Dziewczyny, kto ma możliwość sprawdzenia, komu wydano z tego schronu yorka w 2012-tym?[/QUOTE]
Jak ma chip (na ich stronie), sprawdź w bazie, może go wprowadzili . Jeżeli nie, to myślę, że prawowity właściciel (o to chodzi?) może tam
dzwonić. My niestety nie mamy żadnych możliwości. Napisz do mnie może pw o co chodzi dokładnie.

Edited by dziuniek
Link to comment
Share on other sites

a jak sie na tej stronie wyszukuje, czy pies ze zdjec jeszcze jest w punkcie?

drugie pytanie, czy ktos z dogo regularnie tam bywa? jak wyglada wyciaganie psa, gdy sama nie moge jechac?

no i dziwi mnie, ze takie rewelacyjne fotki maja. czesto na dogo takich ladnych fot nie ma. wiecie, jak sie dzieje, ze maja takie fotki? i opisy to ściemy?

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3]Przeczytaj początek wątku!
[/SIZE][/B]
[quote name='kora78']a jak sie na tej stronie wyszukuje, czy pies ze zdjec jeszcze jest w punkcie?[/QUOTE]
Trzeba do nich dzwonić (telefony na stronie Wojtyszek) i pytać.

[QUOTE]drugie pytanie, czy ktos z dogo regularnie tam bywa?[/QUOTE]
Przeczytaj dokładnie pierwsze posty wątku. W Wojtyszkach nie ma wolontariuszy, nikt nie jest wpuszczany "regularnie", oprócz adoptującego, który ma wstęp tylko do recepcji.

[QUOTE]jak wyglada wyciaganie psa, gdy sama nie moge jechac?[/QUOTE]
Nikt w zastępstwie nie może psa wyciągnąć (zaadoptować), nie ma takiej mozliwości, chyba że ktoś zrobi wszystko na siebie (całą długą procedurę) i potem przekaże Ci psa (nielegalnie).


[QUOTE]no i dziwi mnie, ze takie rewelacyjne fotki maja. czesto na dogo takich ladnych fot nie ma. wiecie, jak sie dzieje, ze maja takie fotki? i opisy to ściemy?[/QUOTE]
Fotki ładne, bo była dziewczyna, która się o to starała, już tam nie pracuje. Poza tym te zdjęcia ma ok. 300 psów (część z nich pewnie dawno nie żyje, bo zdjęcia stare), a reszta z 3500 jest bezimienna, można ich tylko szukać na stronach gmin, albo w nowoprzyjętych.

Jak jesteś zdecydowana, mogę pomóc w wyciąganiu psa, inaczej się tego nie da nazwać.

Link to comment
Share on other sites

prosze nie krzyczec.
zdecydowana nie jestem, ale zastanawiam sie. kilka sobie upatrzylam, ale nie wiem, jakim cudem wybrac ktoregos. czy dzwonic i wypytywac o te 10 psow? czy info beda wiarygodne... ktos pojedzie po psa, a jego nie bedzie...

dalam znac paru osobm, bo widze tam sporo psow mocno w typie rasy. ale ludzi od wszystkich ras nie znam. wiec moze tak zadzialajmy na juz. zainteresujmy fundacje, osoby z dogo, ktore moglyby psy w typie na dt powyciagac? czy ktos to robil? przeciez osoby pomagajace psom w typie, predzej zainteresuja sie psem.

czy ktos ma namiary na ludzi pomagajacych:
shar peiom, chow chowom, foxterierom, jamnikom, astom, psom bojowym, pudlom, wyzlom, mikropsom, goldenom i labom?


fascynuje mnie, ze ten facet komentuje wszelkie dzialania, chocby z fb, na stronie schroniska. pisze sobie jakies elaboraty, pietnuja, wysmiewajac dzialania fundacji, telewizji, itp. toczy walke. pierwszy raz widze takie cos.

pytajac, czy ktos tam regularnie bywa mialam na mysli, ze ktos inco gnito chodzi. podstawia kogos do wyciagania psow. udaje zwiedzajacego.
skad na fb te zdjecia, ciagnietych, przerazonych psow? na stronie internetowej wszystkie zdjecia sa piekne, usmiechniete, no wiekszosc, czyli te z wybiegu. a te z nowoprzybylych to tez nie te, ktore widze na fb. wiec kto je robil? schron pozwalal na ich wykonanie?

Edited by kora78
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']prosze nie krzyczec.[/QUOTE]
Przepraszam, to nie miało brzmieć jak rozkaz, raczej zwrócenie uwagi :lol:

[QUOTE]zdecydowana nie jestem, ale zastanawiam sie. kilka sobie upatrzylam, ale nie wiem, jakim cudem wybrac ktoregos. czy dzwonic i wypytywac o te 10 psow? czy info beda wiarygodne... ktos pojedzie po psa, a jego nie bedzie...[/QUOTE]
Jeżeli dojdziesz do etapu, że jedziesz po psa, on na pewno będzie. Ale najpierw kilka tygodni walki (dokładnie mogę na pw.)

[QUOTE]dalam znac paru osobm, bo widze tam sporo psow mocno w typie rasy. ale ludzi od wszystkich ras nie znam. wiec moze tak zadzialajmy na juz. zainteresujmy fundacje, osoby z dogo, ktore moglyby psy w typie na dt powyciagac? czy ktos to robil? przeciez osoby pomagajace psom w typie, predzej zainteresuja sie psem. [/QUOTE]
Na dom tymczasowy psów absolutnie nie wydadzą.
Od jakiegoś czasu wstawiam psy w typie rasy na poszczegolne wątki, "owczarka" i "westka" pojechały już dzięki temu do domków, na innych na razie mierny oddźwięk.

[QUOTE]fascynuje mnie, ze ten facet komentuje wszelkie dzialania, chocby z fb, na stronie schroniska. pisze sobie jakies elaboraty, pietnuja, wysmiewajac dzialania fundacji, telewizji, itp. toczy walke. pierwszy raz widze takie cos.[/QUOTE]
To jest jakieś kuriozum, ale tysiące ludzi daje się na to nabrać na jego stronie na fb.

[QUOTE]pytajac, czy ktos tam regularnie bywa mialam na mysli, ze ktos inco gnito chodzi. podstawia kogos do wyciagania psow. udaje zwiedzajacego. [/QUOTE].
Jeszcze do tego etapu nie doszliśmy, na razie pomagamy wyciągać psy do ostatecznych domów, to udaje się najlepiej. Zwiedzać tam nie ma co i nie wolno(teren prywatny) to nie jest normalne, zwykłe schronisko jak wszystkie inne.

[QUOTE]skad na fb te zdjecia, ciagnietych, przerazonych psow? na stronie internetowej wszystkie zdjecia sa piekne, usmiechniete, no wiekszosc, czyli te z wybiegu. a te z nowoprzybylych to tez nie te, ktore widze na fb. wiec kto je robil? schron pozwalal na ich wykonanie?[/QUOTE]
Przeważnie to są zdjęcia w momencie odłowienia i "postawienia" przed aparatem. Trochę jest z kontroli (ze stron gmin), trochę z innych momentów.
Zdjęcia "ładne" są z Kosodrzewiny, robione przez pracowników na trawce i śniegu. Teraz już takich chyba nie ma kto robić, więc psy przyjęte od lata nie mają swoich "wizytówek" na stronie "Hotelu".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...