Jump to content
Dogomania

Serce jamnika to ważna rzecz


Nigra

Recommended Posts

[SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=arial]Zakładam ten wątek specjalnie tutaj a nie w kardiologii.
Mam problemy z moim jamniczym sercem.

Fruzia, jamnik szorstkowłosy miniaturowy, w tym roku kończy 5 lat.
W tamtym roku robione było ekg ( dr Lesiak na Gagarina), wyszło, ze ma jedną komorę powiększoną, dostała leki które jednak bardzo źle znosiła.
Została zmniejszona dawka, niewiele to pomogło, pies było osowiały i wycofany. Lekarz stwierdził (inny/doswiadczony-prowadzący-nie kardiolog,
nazwiska nie podam bo jako jedynemu udało sie dobrze zdiagnozowac chorobę mojego kota, więc oczerniać po całości nie bedę)
że jamnik jest za młody na taką dawkę leków, że na razie odstawiamy i wrócimy do leczenia jak będzie strasza.
W tym roku gdy przyszły pierwsze kwietniowe wysokie temperatury Fruzia źle je znosiła. Więc kontrolnie zrobiliśmy echo.
W opisie jak byk: serce jak dzwon.
Od trzech tygodni pies okropnie kaszle. Diagnoza była różna: zapalenie gardła, robaki, alergia. Nikt nie wpadł na pomysł, że to jednak serce.
Ja też i mam wyrzuty sumienia, choć podpierałam się tym echem i do głowy mi to nie przyszło.
Na ostrym dyżurze pies w końcu miał zrobiony rtg. Serce całe powiększone! Mimo sterydu pies kaszle, tylko w nocy ale piekielnie.
Jest bardzo umęczona. dostała wczoraj małą dawkę furosemidu. Ekg w przyszły czwartek.

Najgorsze jest to, że dzisiaj zabieramy psy na wakacje. Jedziemy oczywiście z całym kompletem badań.

Szukam sprawdzonego kardiologa w Warszawie by skonsultować wszystko co mam i wiem
i na wszelki wypadek kogoś poleconego w Trójmieście gdyby pies wymagał konsultacji w najbliższych dniach.

Jak sobie radzicie z chorymi sercami?
[/FONT][/COLOR][/SIZE][h=5][SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=arial] [/FONT][B] [/B][/COLOR][/SIZE][/h]

Link to comment
Share on other sites

Nigra, zdecydowanie polecam psich kardiologów z przychodni Vetcardia przy ul. Kijowskiej 11 w szczególności dr Magdalenę Garncarz. Wiem że przyjmuje ona również w innym gabinecie przy ul. Grupy AK "Północ" 2 lok. U10
Myślę że Twoja sunia zostanie tam zdiagnozowana z prawdopodobieństwem 99,9% dobiorą jej odpowiednie leki i będzie sie cieszyła dobrą formą :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, namierzyłam dr Garncarz ale jest na urlopie, ale poleciła swoją koleżankę
Dzisiaj mamy ekg i echo na SGGW, dopiero po tych badaniach
zdecydujemy czy w ogóle pojedziemy na wakacje
nie będziemy psa narażać

Link to comment
Share on other sites

Echo i ekg zrobiła dr Parzeniecka-Jaworska, no i serce jest jak dzwon!
Natomiast jest zły opis rtg, dobrze, że miałam płytę ze sobą a nie tylko opis.
Serce ma prawidłowa wielkość, taką jak powinien mieć jamnik.
Konsultowała się z radiologami na SGGW, wszyscy zdziwieni opisem.
Jedynie na ekg wyszło, że coś się dzieje z prawym przedsionkiem, jakieś wariactwo
niepotwierdzone echem, możliwe ze Fruzia tak po prostu ma, stąd wcześniejsza diagnoza dr Lesiaka o leczeniu.

Skąd kaszel? przed nami wymaz z gardła, ew endoskopia
może być polip, może być bakteria (jakaś zaraza bo antybiotyk nie dał rady)
Najważniejsze, że jak dałam wczoraj psu 1/4 tabletki thiocodinu nie zakasłała ani razu!
w końcu pies się wyspał i rano obudził mnie z piłeczką w pysku :D

Przepraszam wszystkich lekarzy o których źle myślałam :)

Wątek jednak powinien tutaj być, dla potomności :)

ps. spacer po plaży mamy już dzisiaj za sobą :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...