Jump to content
Dogomania

torba transportowa na rower dla psa


merryjanee

Recommended Posts

wydaję mi się, że te kosze nie będą wygodne.

Wczoraj miałyśmy pierwszą przejażdżkę. Dżela obserwowała spokojnie świat. Koszyk jest niewielki ale spokojnie się tam położy czy usiądzie, w razie deszczu można go zapiąć od góry.
Powiem Ci, że jak chcesz 2 psy wozić to będzie Ci ciężko. Musiałabyś mieć jeden na kierownicy, a drugi na bagażnik chyba, bo moja sunia ma tylko 4,5 kg a już czuć różnicę w ciężkości operowania kierownicą. Pies czuje każdy niepewny ruch, a nad takim ciężarem z przodu roweru na pewno będzie Ci trudno zapanować.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

[quote name='waldek4515']Witam, jak to jest z czystością w takich torbach transportowych? Jak piesek pozostawi po sobie jakąś płynną pamiątkę, to łatwo można to wyczyścić? Czy może łatwiej z tego kosza wiklinowego? Co jest bardziej praktyczne?[/QUOTE]

Hej,
ja mojej jeszcze nigdy nie czyściłam, ale torbę łatwo się ściąga i myślę, że z umyciem jej też nie ma problemu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A jak to wygląda u psa o wadze 8kg? Takie kosze są stabilne? Wydaje mi się mimo wszystko, ze te wiklinowe są bardziej trwałe niż materiałowe, ale z 2 strony, jakoś nie mam zaufania do transporterów mocowanych przy kierownicy. Nie odpadnie razem z psem podczas jazdy? ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o torbę, którą ja mam to 8 kg piesek na 100% tam nie wejdzie, bo właśnie już za duża waga, ale myślę, że do mocniejszych toreb typu wiklinowa byłaby ok.

Jeśli chodzi o wytrzymałość toreb zawieszanych na kierownicy to jest super - jak tylko mocno się zamontuje nie ma problemu - ta co ja kupiłam jest tak skonstruowana, że nawet jakby się coś poluzowało, to koszyk nie spadnie całkowicie tylko lekko się osuwa ku dołowi.
Wybrałam koszyk montowany na kierownicy, ponieważ jestem pewna, że jakbym kupiła taki montowany na bagażniku to bym ciągle się obracała czy pies tam nadal jest :Pa
A poza na bagażniku zmieści się jeszcze jakaś duża torba, zakupy czy coś w tym stylu. Koszyk na psa montowany na kierownicy jest także świetny na zakupy!

Link to comment
Share on other sites

też wolałabym kosz na kierownicę. Obawiałabym się, że pies z bagażnika "zniknie". albo, że coś mu się dzieje złego. A gdy będzie z przodu- będę bo miała na widoku. Jest też inny problem, czy mając obciążenie 8kg na kierownicy, nie czuć dyskomfortu w jeździe?Jak manewrować kierownicą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pszczolka']też wolałabym kosz na kierownicę. Obawiałabym się, że pies z bagażnika "zniknie". albo, że coś mu się dzieje złego. A gdy będzie z przodu- będę bo miała na widoku. Jest też inny problem, czy mając obciążenie 8kg na kierownicy, nie czuć dyskomfortu w jeździe?Jak manewrować kierownicą?[/QUOTE]

Początkowo czuć, że kierownica jest ciężka, jak pies się rusza to też odczuwa się to na kierownicy, ale regularna jazda przyzwyczaja nas do tego, chociaż nie da się ukryć, że różnicę czuć - nawet na psie o wadze 5 kg jakiego ja mam.
Ale jakby się nie dało jeździć to nie robili by tych koszy na większe psy.
Zawsze sprawdzaj jaka jest wytrzymałość kosza w kg i raczej kupuj specjalistyczny dla psa - ja za swój dałam ok. 150 zł, ale nie żałuję.
Psa zapinam do kosza (specjalnym zapięciem) i nie mam tego problemu, że mi wyskoczy a i pies ma komfort "zwiedzania" bez krat w czasie jazdy.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/torby_transportowe/290948[/url] - taka akurat na psa do 7 kg, ale osobiście bardzo mi się podoba.
Ja kupiłam inną, bo mi się spieszyło, a potem dorzucili tą i żałowałam, że akurat tej nie udało mi się kupić :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...