Jump to content
Dogomania

☀☀☀ Babcia Linka - Królowa Jamniczek pobiegła za Tęczowy Most 9 maja 2014 i☀☀☀


Recommended Posts

[quote name='Ellig']No i znowu jest mi bardzo smutno........Moze pociesza Pana Soni informacje o jej stanie zdrowia o tym jak teraz zyje....[/QUOTE]

[quote name='Mika31']żal psa i człowieka bo czasem miłość nie wystarczy:-([/QUOTE]

[quote name='anica']Życie pisze czasem ,taki scenariusz....ehhh... dramat:-(!..[/QUOTE]

Tak życie pisze scenariusze na które nie mamy wpływu. Jamnisia była znaleziona na ulicy, być może Pan dostał udaru na ulicy. Potwornie to smutne. A i tez kolejny dowód jak nie można wieszać bez wyroku. Po Lince widać, że nie była gnębiona, nie ma shiz, jest bardzo ufna. Pan kochał. Przy takich watkach trafiają sie sensacjoszukacze wrzeszczący od razu WIESZAĆ. Skrzywdzić słowem, "wyrokiem" plota jest bardzo łatwo.

Linka już ma zlew na kota. Pytałam Ani jak reaguje na imie... ona ma w nosie imie... ona reaguje na każdy głos człowieka i najchętniej by się wbiła w ludzia. Jest też kłopocik, mozę byc zwiazany z "czyszczenie poschroniskowym" stresem. Ale tak czy siak juz widze że zakres badań rozszerzy sie np o trzustkę. Ania mówi ze nie chce jeść, a jak już to zwróciła wczoraj wieczorem. Być może paniki nie ma, ale światełko się pali. kupię jadąc w sobote karme gastro.

Link to comment
Share on other sites

Może zbyt łapczywie jadła????

Tak słowem można zranić bardzo dogłębnie.:shake: Ja ostatnio staram się nie zwracać uwagi na to co mówią ludzie,którzy dla mnie są '" przegrani "-tak chyba łatwiej.

Cały czas myślę o tym PANU-nie dość,że chory-wiele ma teraz ograniczeń a tu jeszcze stracił być może Najukochańszą OSÓBKĘ-LINECZKĘ.

Do Niej bardziej pasuje LINKA-coś nie lubię imion "ludzkich" dla PIESKÓW.Hi-mam sąsiadkę SONIĘ...:diabloti:

LlINECZKO-MASZ BYĆ ZDROWA!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Celina12']Może zbyt łapczywie jadła????

Tak słowem można zranić bardzo dogłębnie.:shake: Ja ostatnio staram się nie zwracać uwagi na to co mówią ludzie,którzy dla mnie są '" przegrani "-tak chyba łatwiej.

Cały czas myślę o tym PANU-nie dość,że chory-wiele ma teraz ograniczeń a tu jeszcze stracił być może Najukochańszą OSÓBKĘ-LINECZKĘ.

Do Niej bardziej pasuje LINKA-coś nie lubię imion "ludzkich" dla PIESKÓW.Hi-mam sąsiadkę SONIĘ...:diabloti:

LlINECZKO-MASZ BYĆ ZDROWA!!!![/QUOTE]

Tak mnie tez hisotia Pana bardzo ruszyła :(
Ludzi złych, faryzeuszy, plociuchów - najlepiej olewać aczkolwiek w człowieku się gotuje.

Lineczka nie chce jeść, tzreba podkarmiać wiec łapczywość odpada. Bedę dzwonić do schroniska spytam jak to tam się odbywało.

Link to comment
Share on other sites

A czy do Pana jest jakis adres? Może warto wysłać mu zdjęcie Lineczki na rękach u kogoś, takiej szczęśliwej, bezpiecznej... Może będzie mu lżej, kiedy dowie się, że sunia będzie leczona i na pewno będzie miała dom... Straszne są takie rozstania, ale jeśli Pan jest taki schorowany, to pewnie ciężko byłoby mu zająć się sunią wyprowadzać ją na spacery...

Ja teraz też mam u siebie problem. Pan ochroniarz od lat pracujący w moim bloku. Samotny, z cudownym psem onkiem. No i w tej chwili jest po udarze, w czasie pobytu w szpitalu drugi ochroniarz zajął się Cezarem. Pan wrócił ze szpitala, ale nie daje rady pracować. Z Cezarem byli zawsze nierozłączni, do pracy przychodzili razem. Teraz Pan płacze, ale coraz bardziej dociera do niego, że będzie musiał szukać innego domu dla swojego przyjaciela. On go bardzo kocha, ale to duży pies i ciężko go utrzymać. Szukamy jakiegoś rozwiązania w tej chwili, żeby mogli zostać razem:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Tak mnie tez hisotia Pana bardzo ruszyła :(
Ludzi złych, faryzeuszy, plociuchów - najlepiej olewać aczkolwiek w człowieku się gotuje.

Lineczka nie chce jeść, tzreba podkarmiać wiec łapczywość odpada. Bedę dzwonić do schroniska spytam jak to tam się odbywało.[/QUOTE]
Linka nie je łapczywie, Ania gotuje jej kurczaka i daje mokra karme ROCCO, jagniecina z ryzem dla psiakow, ktore maja problemy z ukladem pokarmowym / z zapasow Oli/.
Ania znalazla u Linki, kolejnego guzka :(
Linka nadal siusia w domu, wyglada to tak jakby nie trzymala moczu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anica']... czy Lineczka też dużo pije? czy wiadomo ile ona pije wody dziennie o,5litra?- 1litr?[/QUOTE]
Ania nie mowila, zeby Linka duzo pila, mowi raczej o tym ,ze jak wstaje i ma wyjsc do ogrodu to robi kilka krokow i juz siusia, nie duzo. Zdarza sie tez ,ze wraca ze spaceru na ktorym zrobila wiecej sioo i kooope a mimo tego "bezwiednie"wypadaja jej jeszcze kawalki koopy w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Tak życie pisze scenariusze na które nie mamy wpływu. Jamnisia była znaleziona na ulicy, być może Pan dostał udaru na ulicy. Potwornie to smutne. A i tez kolejny dowód jak nie można wieszać bez wyroku. Po Lince widać, że nie była gnębiona, nie ma shiz, jest bardzo ufna. Pan kochał. Przy takich watkach trafiają sie sensacjoszukacze wrzeszczący od razu WIESZAĆ. Skrzywdzić słowem, "wyrokiem" plota jest bardzo łatwo.

Linka już ma zlew na kota. Pytałam Ani jak reaguje na imie... ona ma w nosie imie... ona reaguje na każdy głos człowieka i najchętniej by się wbiła w ludzia. Jest też kłopocik, mozę byc zwiazany z "czyszczenie poschroniskowym" stresem. Ale tak czy siak juz widze że zakres badań rozszerzy sie np o trzustkę. Ania mówi ze nie chce jeść, a jak już to zwróciła wczoraj wieczorem. Być może paniki nie ma, ale światełko się pali. kupię jadąc w sobote karme gastro.[/QUOTE]
Kupka zrobiona przez Lineczkę, którą osobiście sprzątałam, nie podobała mi się, była troszkę za rzadka i b. jasnego koloru, to by wyglądało na wątrobowe kłopociki. Czy Linka dostała na odrobaczenie?, bo się nie pytałam, a może robaczki? Ne wim se, nie chcę robić paniki ale jest w rękach znawczyń, ja tylko snuję przypuszczenia a wet i tak musi ją zbadać :)

Link to comment
Share on other sites

Widziałam wczoraj Linkę -Sonię:-) Jakie to jest ADHD:-) W życiu nie dałabym jej 15 lat, jest niesamiwicie ruchliwa i uwielbia się przytulać. Próba zaprzestania głaskania wywoluje od razu głośny protest. Jest cudowna, wciska swój zimny i mokry nosek w twarz człowiekowi i domaga się całusów:-) Albo sama liże delikatnie i zaraz kokosi sie i układa, żeby za 5 sekund znowu zmienić pozycję. Jest niesłychanie żywotna i myślę, że zadowolona z życia:-)

Nie wygląda na to, żeby się źle czuła, ale jest bardzo chudziutka. Kosteczki na wierzchu, cały kręgosłup też. Ania stara się dawać jej gotowanego kurczaka, żeby choć ciut przytyła.

Rzeczywiście ma kolejnego guzka i jeszcze coś dziwnego na szyi. Gdyby miała kroplówkę, to powiedzialabym, że to płyn, który się nie wchłonął. Taki garbik, który jest miękki, jakby galaretowaty.

Pokasłuje i jak kaszle kilka razy to wypluwa flegmą.

Wiem, że dziewczyny planują w najbliższych dniach przebadanie jej i dobrze, bo warto wiedzieć, co maleńkiej jest.

Link to comment
Share on other sites

... teraz przyszło mi na myśl... pestki z moreli! te guzy u suni! może by spróbować jej podawać?... moja Jasia też ma kilka niestety:-( nawet na szyi jeden taki jakiś podskórny a drugi taki brzydki jakiś czerwonawy! byłam nawet z nią u chirurga( bo niestety zaczęły szybko rosnąć! podejrzewałam... że to po podaniu sterydów! byliśmy na łące i coś ją ukąsiło spuchła niesamowicie, drgawki pojechaliśmy do lekarza.. i tak ją p doktor ratowała:angryy:) powiedział że ten czerwonawy jak będzie rósł to wypalimy a ten drugi?... obserwować!? Yunona poradziła suszone morele i pestki z moreli , zaczęłam podawać Jasi 2-3 suszone morele dziennie i teraz od ok miesiąca 1-2pestki! To działa!!! ....naprawdę guzki stanęły w miejscu a na pewno ten podskórny nie powiększa się tak szybko:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Linka, niestety nadal wymiotuje. Wymiotuje tylko wieczorem, nie strawionymi kawalkami karmy, kurczaka lub jagnieciny. Wyglada to tak jakby wszystko co zjadla w ciagu dnia , to co zgromadzilo sie w żołądku nie zostalo strawione i sie tego "pozbywa".

Link to comment
Share on other sites

O matko, jeśli nie była odrobaczona to jeszcze na to stawiam. I myślę że ma coś z oddechowym układem, jak szczekała na kotka chwilami ze świstem wypuszczała powietrze, albo tak męczyła się, w końcu bida jest chudziutka. Na pewno dokładnie zostanie przebadana. Lineczko bądź dzielna.

Link to comment
Share on other sites

.... Lineczko ,powtarzam za Yunoną " bądź dzielna!"... i nie wiem co więcej powiedzieć?... nie słyszałam o takich dolegliwościach... zaciskam tylko kciuki, żeby to nie było nic poważnego....niech wszystkie jamnicze moce będą z tobą ... maleńka:glaszcze:

Link to comment
Share on other sites

Linka je teraz mokrą karme Rocco Sensible 100% strawności ( pozyczoną od Oli i Sary), jagniecina z ryzem dla psow, ktore maja wrazliwy uklad pokarmowy sa alergikami itd, karma bez zadnych dodatkow, konserwantow.
Po raz pierwszy nie zwymiotowala. :)
Czy ktos moze kupic karme dla Linki?

Link to comment
Share on other sites

U Lineczki wychodzi prawdopodobnie starość i to, że być może Pana nie bylo stać na jej leczenie. Mimo tych wszystkich dolegliwości maleńka jest tak niesamowicie pozytywna, tak bardzo proludzka.... Mam nadzieję, że uda się ją podleczyć, żeby jeszcze mogła nacieszyć się życiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']24 puszki Rocco Sensible w Zooplusie kosztują 149 zł (wysyłka gratis) czyli jedna puszka 6 zł 30 gr.

Kto robi zbiórkę? Daję na 2 puszki :)[/QUOTE]
Agnieszka masz wprawę z Pajem i jesteś dobrze zorganizowana, może i tym razem zbierzesz kasiorkę i zamówisz. Dam kaskę na 3 puszki . :)
Na fejsie też napiszesz na wydarzeniu Linki ? Please ... :modla:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...