Jump to content
Dogomania

karma dla alergika


shnriele

Recommended Posts

[quote name='aleola']Mój alergiczny pies jadł Boscha jako pierwszą karmę po "napadzie" alergii. Karma faktycznie zniosła objawy alergii (pies przestał się rozdrapywać, zniknął świąd, zaczerwienienie skóry itd.), jednak- moim zdaniem- jest bardzo kiepska. Kondycja ogólna psa bardzo się pogorszyła, co uwidoczniło się w postaci matowej, zmierzwionej sierści, obniżonej witalności itd.
W składzie karm tego producenta, nawet tych "alergicznych" i tak jest drób. Prócz tego masa zbóż. Ja odradzam tę karmę.
Teraz mój pies jest na BARFie i uważam to za najlepszą decyzję, jaką mogłam podjąć. Przy stopniowym wprowadzaniu składników diety można łatwo (zaoszczędziwszy testów alergologicznych) stwierdzić, co uczula psa (o ile oczywiście jest to czynnik żywieniowy). Przy okazji wiesz, czym żywisz psa. Cena korzystna w stosunku do stosowanych składników.[/QUOTE]

Przetestowałam na moim karmę i to była masakra. Myślałam że mały będzie chodził po ścianach tak wariował. Czyli co jednemu służy drugiemu nie koniecznie. Wiem że są psy które odżyły na Boschu.

Obecnie gotuje wołowinę i wieprzowinę z ziemniakami i warzywami. Zobaczymy co będzie po takim jedzeniu. Był przez chwile na wegetariańskiej karmie i świąd ustał na ok 10 dni. Przypuszczam że kukurydza małemu nie pasuje bo w tej wege karmie było jej od groma.

Edited by andromeda
Link to comment
Share on other sites

Byly pobierane zeskrobiny. A zadnych zmian na skorze nie ma. Oprocz tego podrapanego nosa, ktory byl po RC. Skora jest idealna.
Gryf80, ja naprawde mam bzika na punkcie psow, a tym samym i jakas tam wiedze. Wydaje mi sie, ze nie mala. Jest to moj drugi pies.
Odpchlania i odrobaczania nie bede komentowala.

Nie wiem co robic z tym red millsem. Czytalam o nim, ale boje sie juz testowac. I tak juz rozdaje sasiadom karmy dookola.
Zaskoczyl mnie ten TOTW, bo mial taki dobry sklad.
Jamies Wellbeloved tez ma super sklad. wszystko naturalne, hypoalergiczne, jedno zrodlo bialka. I tez nie da rady.

Zostaje przy Forza10 diet i koniec.
Zamawiam kolejny worek i na razie koniec z eksperymentami:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zamowilam Forza10 diet, a ze mieli jeszcze w promocji Forza10 dermo [URL]http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dry_dog_food/forza10/forza10_active_line_dog_food/353581[/URL] to wzielam dwa worki.
Juz na drugi dzien kolosalna zmiana.
Te dermo dodaje po troszeczke i chce ja stosowac przez 3 miesiace, a pozniej juz tylko diet.
Naprawde rewelacja:)
Moj biszonus lekko sie tylko podrapuje.

Link to comment
Share on other sites

Moje były na boschu z jagnięcina, ale wypadała im sierść, uszy zaczerwienione. Do tego biegunki co jakiś czas, trzeba uważać co jedzą, a że w domu koty- pilnowanie na okrągło.
Kupiłam hypoalergicznego angielskiego ardena z jagnięciną, są na tym trzeci miesiąc. Kupy o wiele ładniejsze, sierść im nie wypada, nie ma biegunek, uszy ok.

Najlepsze jest to, że jeden z tymczasów w pewnym momencie ważył już 5,8 kg. Stawałam na rzęsach, żeby mu wagę zbić, zeszliśmy do 5,1-4,9 kg. To jeszcze była otyłość. Teraz waży 4,4 kg i staram się zejść do 3,8 kg. Jedzą mniej i nie są głodne. Skład spooko. W rankingu karm arden ma 4 gwiazdki, a RC dwie.

Link to comment
Share on other sites

O Ardenie nawet nie slyszalam. RC to naprawde sama chemia.
Moj bichon drapal sie do krwi na nosie po nim, a przepisal mi go weterynarz. Specjalny antyalergiczny.
Forza10 na dogomanii bardzo chwalono i poczytalam jeszze na ich polskiej stronie i faktycznie... Uszy tez bez problemu, oczy, zatoki okoloodbytowe.

Link to comment
Share on other sites

Znam dobermankę karmioną odpadami, dobka karmionego suchym chlebem, kundla, który dożył 16 lat, a głównym pożywieniem był chleb. Bardziej miałam na myśli RC z 2 gwiazdkami, bo najczęściej jego polecają przy alergiach ;) Jak RC wykupił Mars to się popsuło.
Ja jestem ciekawa czy Blade'owi odrośnie sierść, bo kiedyś wyłysiały mu oba boki i sierść jest rzadsza w tych miejscach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie uwierzycie.
Poniewaz baaardzo wolno wprowadzalam forza10 dermo zauwazylam, ze pies zaczyna coraz bardziej sie drapac.
Wyglada na to, ze jest uczulony na ziemniaki.
Forza10 diet nie ma ziemniakow i jest super.
Acana grassland ma ziemniaki, Totw pacifika rowniez. Forza10 bytowa z jeleniem tez.
Sa to karmy, po ktorych zaczynal sie drapac i kazda z nich musialam odstawic.
Jak nic... sa to ziemniaki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ta droga Forza Active Line czy Oto Line to skłąd jeszcze jako tako, ale ta tańsza np. Forza 10 Maxi dieta to sama kukurydza [B]Skład:[/B] kukurydza, sproszkowane ryby, olej kukurydziany...i każda następna tez naszpikowana kukurydzą kiedyś skusiłam się na tą niby hypoalergiczną karmę ale moja alergiczka jeszcze bardziej się drapała, do tego doszły łzawiące oczy :shake:[h=1][/h]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...