Jump to content
Dogomania

Co z tym głaskaniem?


gtq77

Recommended Posts

Chciałem zapytać jak głaskać psy. Natrafiłem na informacje, w których podaje się, by nie głaskać psa po głowie, bo to pokazuje wyższość właściciela i może go stresować. Czy to prawda?

Ja mam od paru dni 3-letniego psa i on np. gdy ja siedze na fotelu sam kładzie głowę na fotelu żeby go pogłaskać (może akurat nie po głowie?).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gtq77']Chciałem zapytać jak głaskać psy. Natrafiłem na informacje, w których podaje się, by nie głaskać psa po głowie, bo to pokazuje wyższość właściciela i może go stresować. Czy to prawda?

Ja mam od paru dni 3-letniego psa i on np. gdy ja siedze na fotelu sam kładzie głowę na fotelu żeby go pogłaskać (może akurat nie po głowie?).[/QUOTE]

Zależy od konkretnego psa. Sa takie którym jest to obojętne, takie którym nie sprawia to dyskomfortu gdy wykonywane jest przez znajomą osobę a także takie które tego nie lubią i tyle.

Profilaktycznie, w kontakcie z obcym psem, lepiej nie głaskać go po głowie, nie naciskać na okolice uszu, karku- najlepiej psa głaskać po klacie, pod pyskiem, na bokach, ale nie pod włos i bez silnego uciskania czy tarmoszenia.

Nie jest powiedziane że Twojemu psu nie odpowiada taka forma pieszczot ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja kundelka 9 letnia też kładzie głowę na kolanach i chce aby ją głaskać po głowie :)
Nie przeszkadza jej gdy robią to nawet obcy ludzie, nie kuli uszu czy nie odwraca się- jak to robię inne psy.

Mam chihuahue, którą każdy uparcie chciał głaskać po głowie a jak nie pozwalałam to zdziwienie- po pierwsze jako szczeniakowi przez to opadły jej uszy, po drugie ma niezarośnięte ciemiączko i obawiałam się czy ktoś zbyt mocno jej nie przyciśnie- jestem przewrażliwiona :P a po trzecie całuję ją w głowę i nie chce aby na sierści były obce łapy :)

Yorki noszą kitki, więc też nie lubię jak ktoś je próbuje głaskać po głowie. Ale to takie moje fanaberie ;)

Wg mnie Twój nowy pies sam pokaże Ci z czasem co lubi a czego nie. Małymi kroczkami dojdziecie do tego. Jeżeli głaskanie po głowie nie spodoba mu się, na pewno nie bedzie czekał aż skończy a sam np odejdzie.

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...