Jump to content
Dogomania

Warunki wwozu psa do Czech i na Słowację


yorlex

Recommended Posts

Witajcie,
Mam 2-letniego yorka. W te wakacje zamierzam z nim odwiedzić Czechy i Słowację. Nie za bardzo jestem w temacie warunków wwozu psa do tych państw. Czytałam trochę na forach i na stronach, ale nadal nie jestem pewna. Orientuje się ktoś ? Serdecznie dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiam,
yorlex

Link to comment
Share on other sites

sadze ,ze przepisy sa podobne w calym bloku panstw nalezacych do EU
Pies musi miec wyrobiony paszport
musi byc zaczipowany
musi byc zaszczepiony p/wsciekliznie (nie wiem tylko jakie daty musza byc w paszporcie tego szczepienia wstawione
dobrze zeby byl zaszczepiony 2 tygodnie przed wyjazdem p/wirusowkom
Zobacz w internecie dokladnie jakie daty i co jeszcze wymaga sie w tych krajach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']sadze ,ze przepisy sa podobne w calym bloku panstw nalezacych do EU
Pies musi miec wyrobiony paszport
musi byc zaczipowany
musi byc zaszczepiony p/wsciekliznie (nie wiem tylko jakie daty musza byc w paszporcie tego szczepienia wstawione
dobrze zeby byl zaszczepiony 2 tygodnie przed wyjazdem p/wirusowkom
Zobacz w internecie dokladnie jakie daty i co jeszcze wymaga sie w tych krajach[/QUOTE]


Dziękuję za odpowiedź ;) Mam tylko małe pytanko...czy pies faktycznie MUSI być zaczipowany, czy może mieć sam tatuaż ? Paszport wyrobię mu w tym tygodniu. Może wyrabiał ktoś na dogo i może mi zdradzić ile na niego czekał ?

Pozdrawiam,
yorlex

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yorlex']Dziękuję za odpowiedź ;) Mam tylko małe pytanko...czy pies faktycznie MUSI być zaczipowany, czy może mieć sam tatuaż ? Paszport wyrobię mu w tym tygodniu. Może wyrabiał ktoś na dogo i może mi zdradzić ile na niego czekał ?

Pozdrawiam,
yorlex[/QUOTE]

Pies dostaje paszport "od ręki" - wyrabia go weterynarz.
Pies musi być trwale oznakowany - chip lub tatuaż. Jeżeli pies ma tatuaż wpisuje się go do paszportu razem z datą wykonania (musisz ją podać weterynarzowi) i nie musisz go chipować.
Przy wystawianiu paszportu pies powinien zostać zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.

Warto po otrzymaniu paszportu zrobić jego legalizację - zrobisz to w Inspekcji Weterynaryjnej też "od ręki".
Milej podróży.

Link to comment
Share on other sites

wiem ze tatuaze sa nie wazne, wazne sa numery czipow ,

gdyz np.do Niemiec nie moze wyjechac pies jezeli szczepienie na wscieklizne nie jest wykonane min.21 dni do przekroczenia granicy,i ze data czipowania musi byc wczesniejsza jak data szczepienia p/wsciekliznyPaszport moze byc z odnotacja od wet ze pies jest zdrowy wystawiony 24-48 godzin przed przekroczeniem granicy
A tak najlepiej uzyskac aktualne informacje od celnikow albo woj.weterynarza oni powinni na beizaco znac przepisy przekraczania granicy dla zwierzat w bloku EU

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aziza']Pies dostaje paszport "od ręki" - wyrabia go weterynarz.
Pies musi być trwale oznakowany - chip lub tatuaż. Jeżeli pies ma tatuaż wpisuje się go do paszportu razem z datą wykonania (musisz ją podać weterynarzowi) i nie musisz go chipować.
Przy wystawianiu paszportu pies powinien zostać zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.

Warto po otrzymaniu paszportu zrobić jego legalizację - zrobisz to w Inspekcji Weterynaryjnej też "od ręki".
Milej podróży.[/QUOTE]


Dzięki :) Martwi mnie tylko to, że nie znam daty wykonania tatuażu :shake: Znam tylko rok... mam nadzieję, że wetowi wystarczy. Lex był na wściekliznę szczepiony w marcu. Na czym polega legalizacja ? Można się bez niej obejść przy wyjeździe do wymienionych w temacie państw?

Pozdrawiam,
yorlex

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yorlex']Dzięki :) Martwi mnie tylko to, że nie znam daty wykonania tatuażu :shake: Znam tylko rok... mam nadzieję, że wetowi wystarczy. Lex był na wściekliznę szczepiony w marcu. Na czym polega legalizacja ? Można się bez niej obejść przy wyjeździe do wymienionych w temacie państw?

Pozdrawiam,
yorlex[/QUOTE]

Data tatuażu musi być pełna (dzień-miesiąc-rok), szczeniaki tatuuje się przeważnie około 6-8 tyg życia.
O ile dobrze pamiętam szczepienia psa przeciwko wściekliźnie jest niezbędne przy wyrabianiu paszportu - więc wet najprawdopodobniej powtórzy szczepionkę.

Legalizacja to przybicie pieczątki i podpis powiat. lekarza weteryn. - nie wiem czy jest wymagane, nikt mi tego na terenie UE nigdy nie sprawdzał.

Paszport dla psa ważny jest do końca życia zwierzaka - należy tylko pamiętać by wbijać do niego szczepienia p/wściekl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...