Jump to content
Dogomania

Waga i wymiary Wyzła


Filemon.

Recommended Posts

Hmm..to zalezy jakiej budowy jest Twoj szarak, ale ja mysle,ze 34kg dla 9 miesiecznego to troche duzo........Moj pies ma 20 miesiecy, jest wyjatkowo mocnej kosci i jego waga, przy ktorej wyglada dobrze,waha sie pomiedzy 39-40kg. Jeszcze w marcu wazyl 43kg i wygladal jak przerazliwie gruby serdelek :)Spojz na zdjecia:

Oto Frycek w okresie, kiedy wazyl hmm....ciut za duzo moim zdaniem ;):

[IMG]http://i35.photobucket.com/albums/d192/annamus/fritz_duma_kazana_1.jpg[/IMG]

Tutaj ma ok dwa kilo mniej niz na poprzednim zdjeciu ;) :

[IMG]http://i35.photobucket.com/albums/d192/annamus/Photo07_7.jpg[/IMG]

A tak mniej wiecej wyglada obecnie:

[IMG]http://i35.photobucket.com/albums/d192/annamus/fryccoursing6.jpg[/IMG]

Pozdrowienia,
Ania

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że Filemon poruszył ten temat. Mój właśnie skończył 7 miesięcy i waży 24 kilogramy. Zastanawiam się czy to nie jest za mało. Jest bardzo drobnej i delikatne budowy. Jak go mierzyłam to miał 60 cm., ale nie wiem na ile mój pomiar jest wiarygodny.

Link to comment
Share on other sites

24kg dla dobrze zbudowanego,prawidlowo umeisnionego jak na swoj wiek, 7 miesiecznego samca weimara to moim zdaniem troszeczke za malo.
Nasz najmlodszy weimarski przyjaciel (piesek o mocnej kosci, bardzo sportowej budowie) ma 6 miesiecy i wazy 29-30kg, co moim zdaniem jest dla niego w tym momencie waga idealna (no moze moglby byc CIUT chudszy, ale bez przesady).
Jednakze - wszystko zalezy od osobniczych cech psa, tego jak jest prowadzony, co je, ile ma ruchu itd.
Pozdr.
Ania

Link to comment
Share on other sites

Mój wei we wrześniu będzie miał trzy lata i jeszcze nigdy nie udało nam się sprawić żeby ważył więcej niż 35kg.
Ta fotka przedstawia Rajdowca w najbardziej "masywnej" formie jaką udało nam się wspólnie wypracować.

Ania ujęła to doskonale- wszystko zależy od budowy... i tendencji do tycia. Rajder nie dość, że nie szaleje za jedzeniem, to jeszcze przerabia jedzonko z prędkością światła....

Po powrocie ze "spaceru" roboczego przychodzi do domu półtora kilograma lżejszy.



[IMG]http://www.talamascakennel.pl/rider-2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie...tendencje do tycia, budowa, osobnicza przemiana materii i psia chec do jedzenia....
Macie tutaj zaprezentowane dwa skrajnie rozne typy psow, ktore maja (podejzewam) bardzo podobna ilosc ruchu - czyli naprawde DUZO kazdego dnia i co?I kazdy inny.
Moj Frycol, mimo codziennej ogromnej ilosci ruchu, potrzebuje doslownie tygodnia, zeby stac sie serdelkiem, wystarczy mu odrobine zwiekszyc porcje (nie ograniczajac przy tym biegania)....A Patrycji Rajdek - odwrotnie....takze....co pies to obyczaj, grunt,zeby tak dobrze poznac swojego zwierza, aby nie robic mu krzywdy :)
Pozdrawiam,
A.

ps. Pi - Rajdowiec na tym zdjeciu wyglada baaardzo apetycznie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Moj WNK ma 8 miesiacey i wazy 27 kg, widac mu wszytkie zebra. Niby waga jest w normie, ale wyglada na wychudzonego.Wg weta wszytko jest ok. Po jedzeniu wypelnia mu sie troszke brzuszek, wytarczy jednazk spacerek, kupka i bieganie i znow ma wklesly.
Apetyt ma taki sobie. Chcialabym go troche podtuczyc ale nie daje rady:(
Macie jakies pomysly??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pi_wei']Mój wei we wrześniu będzie miał trzy lata i jeszcze nigdy nie udało nam się sprawić żeby ważył więcej niż 35kg.
[/quote]
u mnie to samo - ma 4 lata i dotąd najwyższa waga to właśnie 35 kg
Apetyt ma super (je 2x tyle co standartowe dawki), ale jego się nie da zatuczyć - czym więcej dostaje tym więcej 'przerabia' - bez efektu przytycia.

A Rider na focie bardzo fajny - jak dla mnie w sam raz :p

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, dzięki za pochlebne opinie o Rajdowcu, przekazałam... ale on jak zwykle się zawstydził...:diabloti:

Mam w domu siedmioletnią weimarkę, Britę; średniej budowy, wzrostu 63 cm i życiowy rekord wagi... 32kg (nie w ciąży!). Ruchu ma całkiem nie mało, ale zato ma TAAAAKIE tendencje do tycia.
No i je jak szalona....

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest ursa81

Zapomniany temacik. Odgrzeję kotleta :D ale wam nie napiszę ile waży moja sucz bo jeszcze mnie podkablujecie na wystawie :eviltong: Powiem tylko, że się przeraziłam odczytując wynik. :-o Waży tyle co połowa mnie, a ja do filigranowych nie należę...
Chyba już przestała rosnąć, a może ma zaprogramowane genetycznie osiągnąć wagę małego słonia? Tłusta nie jest, absolutnie. Same mięcho na niej poprzyczepiane. Niedługo wstawię aktualne fotki Pani Pudzianowskiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Tłusta nie jest, absolutnie. Same mięcho na niej poprzyczepiane. Niedługo wstawię aktualne fotki Pani Pudzianowskiej.[/quote]
Zahra też niby tłusta nie była, ale na szkoleniu trochę schudła i wg mnie teraz dużo lepiej wygląda. I wciąż jest na diecie, tym razem przymusowej...

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

Ala zaczęła nabierać masy właśnie od kiedy ma więcej ruchu. Ogólnie cała jest spora, wysoka w kłębie, ma dużą łepetynę, jest grubokoścista i wysokomięsna ;) Jednak jest proporcjonalna przy tym, chyba :) Kawał baby z niej. Na dniach kupuję cyfrówkę i wtedy będę mogła zasięgać waszych opinii :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='lafuma-82']Może chcesz moją kupić???[/quote]

O, a jaką masz i czemu sprzedajesz? ;) Może nadaj na priv wiadomość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lounelines']Moja ma 63 cm i waży 25 kg :roll: Czy przy takim wzroście to jest ok waga?[/quote]

Chyba musisz poczekać aż Gosia albo Asia coś odpiszą:p Widać jej żeberka???
Ewelina to Twoja suka spora jest, w sensie że wysoka, ja muszę moją zmierzyć, bo wg mnie to taka miniaturka wyżla

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

Ja z tym niepodawaniem wagi z obawy o konfidecję to oczywiście żartowałam. Ot, mierzyłam ją na oko metrówką i nie wiem czy dobrze to zrobiłam, a wagę mam taką łazienkową więc ważyłyśmy się obie i odejmowałam swoją wagę ale za każdym razem był inny wynik, a to 1kg, a to 2kg odchyłu więc podam wam dokładne cyferki jak będziemy niedługo na szczepieniu.

Link to comment
Share on other sites

[B]hm, z tego co widziałam na zdjęciach to chudzinka z niej, Ewelina, tzn suczka, bo ty to nie wiem ;-)

[/B]

[quote name='ursa81']więc podam wam dokładne cyferki jak będziemy niedługo na szczepieniu.[/quote]

[B]Hmmmm, szczepionko się szykuje:cool3: A gdzie jesli mozna spytac??? Moze bede przypadkiem w okolicy:cool3:

[I]PS. Sylwia, sorry, za post pod postem,ale nie mogę nigdzie znaleźć "usun"-to na dziejszy wieczor za trudne zadanie dla mnie:-)

[/I][/B][COLOR=Blue]Nie ma powodu usuwania, jak chcecie coś dopisać do poprzedniej wypowiedzi wystarczy wcisnąć EDYTUJ /Mod
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Goshka'][B]Hmmmm, szczepionko się szykuje:cool3: A gdzie jesli mozna spytac??? Moze bede przypadkiem w okolicy:cool3:[/B][/quote]

Szczepionko w Dywitach ale pal to czort! Ja jestem wolna jak ptak bo rzuciłam tę podłą pracę więc tymczasem cieszę się bezrobociem :lol: Jutro mnie nie ma, odwiedzamy babcię ze śmierdzielami ale od poniedziałku to ty pisz na mą szarą komórkę kiedy możesz wpaść i wpadajcie!!! :lol: Ja autem nadal nie dysponuję :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

hmm co do wagi....niby jest ustalona granica ile powinien wazyc wyzeł...ale to roznie moze byc zwłaszcza w okresie wzrostu...ja mam 5 różnych psiaków i każdy ważył inaczej w fazie wzrostu....to zależy m.in. od grubości kości...od ilości masy mięśniowej i tłuszczowej...i wg mnie nie ma ustalonej wagi wyżła zwłaszcza młodego...podstawowym kryterium wg mnie jest wygląd naszego pupila...i tak: czy widać mu wyraźnie żebra, czy są raczej mało wyczuwalne, czy widać mu kręgosłup itd....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...