Jump to content
Dogomania

Niewidomy DENIS w domu tymczasowym. Pilnie szuka kochającej i cierpliwej rodziny.


Lena552

Recommended Posts

[CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-YRC3Ms1ta_o/Ub3GTir_gTI/AAAAAAACLSw/5goZkKm3sWk/s720/_MG_1182.JPG[/IMG]

Denis to urodzony w 2003r. średniej wielkości mix owczarka. Do schroniska trafił 28.04.2013r. Został zabrany z ul. Długosza. Aż strach pomyśleć co czuł niewidomy pies błąkający się po ulicach miasta!
Mimo swojego wieku i tego że nie widzi, świetnie sobie radzi. Ma świetny węch i słuch. Jest optymistycznie nastawiony do świata. Denis kocha ludzi, wobec których jest łagodny. Mimo że nie wie kto i po co do niego idzie, jest całkowicie ufny, w ogóle nie wykazuje agresji, nawet do ludzi których nie zna. Podczas spaceru w nieznanym sobie miejscu spokojnie idzie przed siebie badając nowy teren. Denis jest łagodny w stosunku do napotkanych psów, jednak potrafi się bronić. Gdy jakiś pies na niego szczeknie, odpowiada tym samym.

Psiak przebywa obecnie w domu tymczasowym, w którym mieszka z innym psem (suczką) i kotem, z którymi świetnie się dogaduje. Denis zachowuje czystość w domu, nie niszczy. Z łatwością porusza się po mieszkaniu. Potrafi również chodzić po schodach.

Psiak co prawda nie zna podstawowych komend takich jak siad, leżeć, łapa, natomiast zna komendy pomagające mu w codziennym życiu. Są to : w prawo, w lewo, w górę, w dół, niewolno, idź i wyjdź. Denis reaguje na swoje imię i przychodzi na zawołanie.

Psiak boi się burzy, oraz nagłych głośnych dźwięków np. pisku opon.

Denis to świetny pies, który szuka kochającej i cierpliwej rodziny, która nie boi się, dać dom niewidomemu psu.
Denis jest zaszczepiony i zaczipowany. Przed adopcją zostanie także wykastrowany.

Warunkiem adopcji jest możliwość przeprowadzenia wizyty przed i po adopcyjnej oraz podpisanie umowy adopcyjnej.


[SIZE=3][B]Kontakt :
696-156-477
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B][/SIZE]

[/CENTER]

Edited by Lena552
Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-GKDwuI3dWMs/Ub3GT5YXzKI/AAAAAAACLSs/6mPC17_hqaM/s720/_MG_1183.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-LhxiWqbQ7mw/Ub3GYX1KBuI/AAAAAAACLTI/vTKquYpweKQ/s512/_MG_1190.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-CFnmPYl_4QA/Ub3GhoOG5BI/AAAAAAACLT4/vOheMxxA9ak/s512/_MG_1206.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-7vilLuQDKVk/Ub3GmMobPII/AAAAAAACLUc/6anMG9CO-TM/s720/_MG_1218.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-5kwPHsQ_ei8/Ub3GquucqjI/AAAAAAACLUo/B058BndnFjw/s512/_MG_1227.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Podczas dzisiejszej burzy psy nie wiedziały co mają ze sobą robić. Jackie cała trzęsła się ze strachu, z porównaniu z nią Denis był bardzo dzielny. Co prawda kręcił się po domu, usiłował wejść pod meble, ale było dobrze.
W końcu oboje stwierdzili że razem jest raźniej i ulokowali się w łazience, do czasu aż przestało grzmieć.

Niestety dużo gorzej jest gdy burza zaskoczy Denisa na dworze.
W związku z meczem Polska : USA, moja mama wyszła z Denisem, a tu niestety warunki atmosferyczne zrobiły psikus, czyli 'burza wróciła'

Z całej rodziny, Denis słucha się mnie najbardziej, a to nie zemną był na spacerze, więc nie wiem jak by się zachowywał (prawdopodobnie bardzo podobnie), ale biedak stracił orientacje w terenie, wpadał na samochody, kręcił się w kółko, wyrywał i w ogóle nie słuchał.
Cudem udało im się wrócić do domu.

Tak więc trzeba miec dużo siły i stalowe nerwy żeby nie zwariować gdy pogoda nas podczas spaceru zaskoczy ...

Link to comment
Share on other sites

Ehh... widzę że moim staruszkiem nikt się nie interesuję. A szkoda, bo to taki super psiak :)

Nowy dzień, nowe przygody.

Dzisiaj rano wyszłam na autobus, żeby dojechać do schroniska, więc moja mam wzięła psa.
A tu ni stąd ni zowąd grzmoty, dokładnie sztuk dwie, ale wystarczyły żeby Denis ani myślał wyjść z domu.
Dopiero za 3 razem udało się go wyciągnąć i to tylko na 5 minut bo potem ciągnął do domu....

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj chyba grawitacja silniej oddziaływała bo Denis po raz pierwszy przy kolacji grzecznie stał nad miską, nieruchomą miską.
Jakież było moje zdziwienie, normalnie stałam, patrzyłam i oczom nie wierzyłam ponieważ do tej pory, Denis z miską latali po całym przedpokoju, taranując wszystko na swojej drodze.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dawno tu nie zaglądałam. Już jakiś czas temu wzięła mnie ochota na naleśniki. Niby nic wielkiego, ale smażenie przy 35 stopniach za oknem było męczarnią. Najlepsze w tym wszystkim było to że Denis cały czas był przymnie. W nagrode za wytrwałość w trwaniu przymnie w tym upale i przeszkadzaniu mi dostał jednego naleśnika.

Ostatnio Denis poznał koleżankę, Tese. Młoda, rozbawiona sunia. Denis był jedynym psem z którym spokojnie się wita, bez zbędnego skakania.
Denisowi też spodobała się pewna dama husky, ale widzieli się tylko raz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

To prawda, Denis jest wspaniały ;)
Ostatnio byliśmy na akcji Pełna Miska Dla Schroniska. Zbiórka odbyła sie na terenie Biblioteki Miejskiej w Będzinie.
Denis był bardzo dzielny. Grzecznie zachowywał sie w autobusie i juz na miejscu. Nawet nauczył się komendy siad. Co prawda trzeba miec do tego trochę cierpliwości i koniecznie smaczka w ręce, ale generalnie umie :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Lena552']To prawda, Denis jest wspaniały ;)
Ostatnio byliśmy na akcji Pełna Miska Dla Schroniska. Zbiórka odbyła sie na terenie Biblioteki Miejskiej w Będzinie.
Denis był bardzo dzielny. Grzecznie zachowywał sie w autobusie i juz na miejscu. Nawet nauczył się komendy siad. Co prawda trzeba miec do tego trochę cierpliwości i koniecznie smaczka w ręce, ale generalnie umie :D[/QUOTE]A będą fotki?:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Niestety przez brak czasu, dawno tu nie zaglądałam.

Fotek z imprezy nie ma; zabrakło fotografa. Niemniej jednak jak tylko pogodzę się z aparatem to wrzuce jakieś fotki Denisso.

Denis ku mojej rozpaczy nauczył się wchodzić na łóżko. Śpi sobie w najlepsze, szczególnie jak nie ma nikogo w domu. Ostatni czasy, polubił wchodzenie mi na głowe o 6 rano.
Zawsze lubiłam jak mnie witał, ale bez przesady. Wtedy chociaż czekał az wstane , a nie teraz ładuje się na łóżko i mnie depta xD


Denis to taki fajny chłopak, a telefonu ani pół : (

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lena552']Niestety przez brak czasu, dawno tu nie zaglądałam.

Fotek z imprezy nie ma; zabrakło fotografa. Niemniej jednak jak tylko pogodzę się z aparatem to wrzuce jakieś fotki Denisso.

Denis ku mojej rozpaczy nauczył się wchodzić na łóżko. Śpi sobie w najlepsze, szczególnie jak nie ma nikogo w domu. Ostatni czasy, polubił wchodzenie mi na głowe o 6 rano.
Zawsze lubiłam jak mnie witał, ale bez przesady. Wtedy chociaż czekał az wstane , a nie teraz ładuje się na łóżko i mnie depta xD


Denis to taki fajny chłopak, a telefonu ani pół : ([/QUOTE]
Znam to i też nie wiem, jak swojego dziadziusia tego oduczyć- na razie zganianie nic nie daje; syn go nauczył i teraz jest tak, że puszcza mi bąki prosto w nos:errrr:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zapraszam na wzięcie udziału w bazarku na rzecz Denisa oraz innych podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu : [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/248973-bazarek-na-ICH-TROJE-a-w%C5%82a%C5%9Bciwie-czworo-%29-Ka%C5%BCdy-znajdzie-co%C5%9B-dla-siebie-Do-06-12"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248973-bazarek-na-ICH-TROJE-a-w%C5%82a%C5%9Bciwie-czworo-%29-Ka%C5%BCdy-znajdzie-co%C5%9B-dla-siebie-Do-06-12[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...