Jump to content
Dogomania

Zakup Psa(Miniaturka) Jaka to rasa?


FHA

Recommended Posts

Witam , za kilka dni będe kupywał małego pieska minaturkę(pies domowy)
Sprzedawca który ma hodowlę powiedział ze jest on podobny do maltanczyka lecz rasy nie usłyszalem , będe prosił też o zdjęcia bo stratne jechać 50km.
Możecie mi pomóc jaka to może być rasa psa miniaturki domowego podobnego do rasy maltanczynka?
Dziękuje
[B]
Jeżeli zły dział , przepraszam[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Skoro rasy nie usłyszałeś, a piesek nie posiada rodowodu to jest to kundelek, a [B]sprzedaż pieska bez rodowodu, kiedy się nie ma hodowli zarejestrowanej w związku ZKwP jest nielegalne.[/B][/QUOTE]


może sprostuję: [B]sprzedaż pieska bez rodowodu, kiedy się nie ma hodowli zarejestrowanej w [COLOR=#ff0000][U]odpowiednim stowarzyszeniu [/U][/COLOR]jest nielegalne[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FHA']Pan rase mówił lecz niedosłyszałem a już nie chciałem pytać. Hodowla jest zarejestrowana zapewne w Nowym Sączu.
Wiec jaka to rasa może byc?[/QUOTE]
Jak to nie chciałeś pytać? Jak się psa kupuje to trzeba się wypytać o WSZYSTKO co chcemy wiedzieć, to decyzja na najbliższe min 10 lat

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Pan rase mówił lecz niedosłyszałem a już nie chciałem pytać. Hodowla jest zarejestrowana zapewne w Nowym Sączu.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Wiec jaka to rasa może byc?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FHA'][COLOR=#000000]Pan rase mówił lecz niedosłyszałem a już nie chciałem pytać. Hodowla jest zarejestrowana zapewne w Nowym Sączu.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Wiec jaka to rasa może byc?[/COLOR][/QUOTE]

Kupujesz psa na najbliższe 10 lat i nie wiesz jakiej jest rasy? Skąd w ogóle znalazłeś/aś hodowlę, jak szukałeś/aś skoro nie znasz rasy? Nie chcesz jechać 50 km żeby nie stracić? Ja po swojego psa w jedną stronę jechałam 470km.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FHA'][COLOR=#000000]Pan rase mówił lecz niedosłyszałem a już nie chciałem pytać. Hodowla jest zarejestrowana zapewne w Nowym Sączu.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Wiec jaka to rasa może byc?[/COLOR][/QUOTE]

Nie kupuj sobie w ogóle psa. Szkoda kasy. Za kundelka podobnego do maltańczyka będziesz płacił? Nie żal Ci kasy?

Nie wiesz nawet jakiej rasy psa chcesz kupić i oczekujesz że my Ci wywróżymy z magicznej kuli czy co?

Link to comment
Share on other sites

Pies domowy...a jaki jest niedomowy? :D
Dla mnie dziwne podejście z twojej strony. Znalazłeś "hodowlę", kupujesz psa, nawet nie wiesz jakiej jest rasy, nie widziałeś zdjęć, a chcesz usłyszeć to od nas. I jeszcze to

[quote name='FHA']będe prosił też o zdjęcia bo stratne jechać 50km.[/QUOTE]

bez komentarza...

Link to comment
Share on other sites

Każdy pies nie posiadający uznanego na całym świecie dokumentu w postaci metryki/rodowodu organizacji zrzeszonej w federacji międzynarodowej ma być wydany za darmo bez zwrotu kosztów za wychowanie i wyprawkę.
Hodowla - miejsce zarejestrowane w uznanej światowej organizacji mające na celu doskonalenie rasy mające uznane dokumenty respektowane w organizacjach światowych, dbające o jakość, warunki oraz zdrowie posiadanych psów i szczeniąt.
Dodajmy jeszcze w przypadku wyboru hodowli priorytetem musi być robienie badań w kierunku chorób jakie występują w danej rasie (np. genetycznych, prześwietleń), weryfikacja osobników rodzicielskich poprzez przegądlądy i wystawy gdzie nie przepuszczane są osobniki z wadami typu, anatomi, ruchu, kondycji, zdrowia, psychiki.


Reasumując - jeżeli żal ci 50 km drogi to kup pluszowego misia w najbliższym kiosku, bo czym zamierzasz tego psa karmić ? Wiesz ile czasu i pieniedzy (kosmetyki) kosztuje pielęgnacja długiego włosa ? A jak przyjdzie wydać na wstępie kilkaset złotych na weterynarza to będziesz też oszczędał czas i pieniądze ???

Link to comment
Share on other sites

Ja kilka lat temu po stracie swojej pierwsze yorczki kupiłam szczeniaka który akurat mógł zmienić dom (wg "hodowcy").
Zapłaciłam prawie taką samą cenę jak za psa z rodowodem. Oczywiście po dobie w domu psiak zaczął mdleć, wymiotować. Szybko wet- wizyty 2 razy dziennie przez 2 tyg. W końcu okazało się, że suczka miała padaczkę, cukrzycę, wodogłowie. A co najlepsze była sprzedana jako 5 tyg szczenie a nie 9 tyg- jak widniało w książeczce.

Nie chodzi tu o stratę pieniędzy, ale o fakt, ze ta s%$a dorabia się w ten sposób.

Mam teraz psy z papierami, nie wystawiam ich. Wiadomo, że i takiemu psiakowi coś może być. Ale masz umowę zawartą z hodowcą, gdzie powinno być napisane, że kupujesz zdrowego szczeniaka. I nie wyrośnie Ci z tego "maltańczyka" kundelek do kolana.
Oczywiście sprawdzaj czy hodowla jest zarejestrowana w ZK.

Popytaj w okolicznych hodowli czy nie mają na sprzedaż szczeniaka który nie nadaje się na wystawę- bo przecież i takie są w niższych cenach sprzedawane.

A ja na swoim przypadku przestrzegam przed harpiami z różnych stowarzyszeń/ związków/ klubów itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FHA']Witam , za kilka dni będe kupywał małego pieska minaturkę(pies domowy)
Sprzedawca który ma hodowlę powiedział ze jest on podobny do maltanczyka lecz rasy nie usłyszalem , będe prosił też o zdjęcia bo stratne jechać 50km.
Możecie mi pomóc jaka to może być rasa psa miniaturki domowego podobnego do rasy maltanczynka?
[/QUOTE]

Zawsze staram się unikać pisania nic nie wnoszących postów, ale teraz się nie powstrzymam: dawno tak nie je*błam po przeczytaniu czegoś :evil_lol:
Kupuję psa, sam nie wiem jakiej rasy (co już samo w sobie jest dziwaczne), ale nie dopytam "hodowcy", tylko spytam ludzi na necie, niech wywróżą :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...