Jump to content
Dogomania

Problem z chodzeniem/poruszaniem się psa


franek1120

Recommended Posts

Witam, mam suczkę rasy amstaff wiek ok. 3 lat. Niestety nie znamy jej przeszłości ponieważ jest ona ze schroniska. Zauważyliśmy u niej bardzo dziwną cechę niż u innych psów - chodzi krzywo, ma skłonność do przewracania się itd. Ogólnie ma bardzo chwiejną postawę.

- idąc prosto czasami się chwieje
- biegnąc odwróci na chwilę głowę do tyłu lub przechyli na bok lub jakikolwiek inny ruch to się przewraca
- po schodach wchodzi/schodzi bardzo powoli, często spada
- gdy kopie także chwieje się strasznie
- przy dłuższym biegu tył podskakuje jej jakby nie czuła grawitacji(coś jak u zająca czy kangura)

inne spostrzeżenia:

- tył(łapy) ma chudsze od przednich, przednie bardziej masywne i grube

Tyle potrafiłem na tą chwilę z się ze wydusić.

Ja bym obstawiał błędnik lub coś z łapami, aczkolwiek raczej błędnik.

Proszę o nakierowanie mnie na jakieś działania w tej sprawie.
Mogę podać więcej informacji nt. psa jeśli będą pytania lub wyśle nawet zdjęcie.

Pozdrawiam

Edited by franek1120
Link to comment
Share on other sites

Moze by badanie mozgu wyjasniloby nie typowe zachowanie psa.
uszkodzenie blednika tez moze spowodwac zachwiania psa.
Ciekawe jaka psinka miala przeszlosc ,co jest powodem choroby psa Czy bicie psa po glowie moze spowodwac takie zachowanie psa.warto sie zapytac wet neurologa

Link to comment
Share on other sites

na poczatek "zwykła "wizyta powinna wystarczyc byc moze nie trzeba bedzie robic dodatkowej,kosztownej diagostyki.wizyta cenowo różnie się kształtuje.więc nie sadze że ktos napisze ci dokładnieile bierze twój lek wet.cena wizyty przewaznie nie zawiera ceny leków ewentualnych

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, moja 2-letnia amstaffka ma podobny problem. Również jest adoptowana, więc także nie wiem jakie były jej losy. Jest u mnie od 1,5 miesiąca i od początku była "dość niezdarna"- nie potrafiła dawać łapki, bo się chwiała, zdarzało jej się o coś uderzyć lub potknąć gdy biegała. Dziś rano odkąd się obudziła zaczęła się przewracać, po prostu potykała się o własne łapy. Wyglądało to trochę jak zachowanie zwierzęcia po narkozie. Po ok. 5 godzinach zaczęło jej przechodzić, ale nadal się chwiała. Pojechałyśmy do weterynarza, gdzie spędziłyśmy 2 godziny na badaniach. Jutro idę po odbiór niektórych wyników- jeśli nic nie wyjdzie z krwi czekają nas kolejne badania- neurologiczne. Odezwę się jak będę wiedziała coś więcej. Póki co podejrzewają jakieś zaburzenia w móżdżku, padaczkę, chorobę pokleszczową, addisona... Ciężko cokolwiek powiedzieć.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...