Jump to content
Dogomania

Sztywnienie łap u psa


nika611

Recommended Posts

Witam, zwracam się z uprzejmą prośbą gdyby ktoś przypadkiem zetknął się z podobnym problemem. Posiadam maltańczyka lat 3. Pare miesięcy temu miał "dziwny" atak. Podniósł przednią łapkę więc myślałam że może znów mu się coś przyczepiło niestety następnie zaczeło mu:wykręcać w górę obie przednie łapki, cały zesztywniał. Był w pełni przytomny,oddech miał normalny, po około 2 min wszystko ustało i pies niegał. Tego samego dnia byłam u weta, zrobiliśmy krew i rtg.We krwi wyszedł mały niedobór wapnia. Wet powiedział że to mu nie wygląda na padaczke. Nastepny atak miał miesjce po 3 miesiącach i dziś czyli po kolejnych prawie 3. Z ty że dziś miał je już dwa! Pierwszy dziś o 12 drugi dziś o 21. Zaczyna się to zawsze tak samo. Pies podnosi najpierw jedną łapę a następnie wykręca mu wszystkie cztery i cały sztywnieje. Trwa to może z 2 min. Pies nie traci przytomności i po chwili biega jakby nigdy nic. Udało mi się dziś nagrać oba ataki. Pies był badany przez dr Sternę ale nie stwierdził nieparwidłowości. Umówię się na wizytę do prof. Lechowskiego. Czy może ktoś ma jakieś sugestie? co mam robić? dodam że pies skończył właśnie 3 tyg kurację antybiotykiem ( bakteryjne zapalenie pęcherza i kamienie). Gdyby ktoś zechciał obejrzeć taki atak mogę wysłać mailem. Za każdą od dziękuję!!!

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna rzecz- nie wiem jak jest teraz ale za pierwszym razem wyszedł jeszcze mały niedobór magnezu- suplementowaliśmy wtedy psa magnezem. Na dzień dzisiejszy nie wiem jaki jest jego poziom. Czy za niski poziom magnezu może dać taki objaw???

Link to comment
Share on other sites

Byłam u weta. Niesety prof. Lechowski nie przyjmuje do konca wakacji:( pobralismy krew na poziom magnezu,potasu i wapnia. I wet ma sie skonsultowac ale mysli nad dwiema rzeczami : nuzliwosc miesni lub jakis ucisk dlatego proponuje mielografie. Czekamy do wieczora na wyniki krwi i bedziemy myslec dalej. Obejrzal i zgral filmiki padaczke wyklucza.

Link to comment
Share on other sites

zobacz sobie w internecie objawy hyper oraz hypomagnezemii.
z tego co opisujesz objawy -tak jak mówił pierwszy lekarz-wskazywałyby na padaczkowe,na jakiej podstawie "ten ostatni"lekarz stweierdził że to na pewno nie ona?ciekawa jestem.

Link to comment
Share on other sites

Bylam dzis na drugiej konsultacji - nad czekam na wyniki krwi, oprocz badania poziomu wapnia i magnezu wet zlecil badanie profilu nerkowego- ten drugi lekarz rowniez sugeruje niedobor wapnia, tezyczke miesni. Jutro pewnie dowiem sie jaki jest wynik skoro do tej h nie mam. Odrzucili padaczke po obejrzeniu filmikow, brak utraty swiadomosci i ze pies jest w pelni swiadomy. Na filmiku dokladnie widac jak to wygladalo i na tej podstawie tak stwierdzono.

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy dziś u weta omówić wyniki. Więc tak nerki w porządku i reszta biochemii też. Wyniki moczu troche gorsze. Pies na początku czerwca miał zdiagnozowane zapalenie pęcherza i kamienie w pęcherzu moczowym. Wyszła obfita flora bakteryjna i odczyn obojętny. Pies brał 21 dni synulox i nospe a przez pierwsze pare dni jeszczes jakis zastrzyk przeciwzapalny. W związku z tym przeszliśmy na karmę royala urinary i dostawał urinovet. aaa i jeszcze furagine 10 dni. Dziś przyszły wyniki moczu : odczyn kwaśny, stosunek białka do kreatyniny Ok, dość mętny, flora bakteryjna mierna,liczne plemniki,osad moczu i szczawiany wapnia I moj wet doszedł do wniosku ze to przez te szczawiany wapnia, wapn byl wyplukiwany z moczem. zalecenia : odstawiamy urinovet, karme urinary i przez 3 dni dajemy zastrzyk z wapnia. We krwi wyszedl niedobor wapnia i wet stwierdzil ze te ataki to bylo tezyczka miesniowa skutek niedoboru wapnia. Mysle ze bedzie dobrze juz teraz.

Link to comment
Share on other sites

Bylismy u weta wczioraj na zastrzyku z wapna. Wetowi przyszedl do glowy jeszcze jeden pomysl. Badanie na niedoczynnosc przytarczyc czy cos takiego. Powiedzial ze objawy by pasowaly. Wiec dzis rano poszlismy na czczo na badania w tym kierunku. Wyniki wieczorem. Opisuje co i jak bo byc moze kiedys komus pomoze:)

Link to comment
Share on other sites

tak jak pisalam wyzej padaczke wykluczyl wet.
statystycznie co 2-3 miesiace. mial jakies 5.
wet wykluczyl padaczke na podstawie tego ze widzial ten atak a doklanie 3 wetow widzialo i stwierdzili ze nie jest to atak padaczki, ze wyglada to na tezyczke miesniowa. Nie traci swiadomosci itp

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
Dnia 4.07.2013 o 21:05, nika611 napisał:

Byliśmy dziś u weta omówić wyniki. Więc tak nerki w porządku i reszta biochemii też. Wyniki moczu troche gorsze. Pies na początku czerwca miał zdiagnozowane zapalenie pęcherza i kamienie w pęcherzu moczowym. Wyszła obfita flora bakteryjna i odczyn obojętny. Pies brał 21 dni synulox i nospe a przez pierwsze pare dni jeszczes jakis zastrzyk przeciwzapalny. W związku z tym przeszliśmy na karmę royala urinary i dostawał urinovet. aaa i jeszcze furagine 10 dni. Dziś przyszły wyniki moczu : odczyn kwaśny, stosunek białka do kreatyniny Ok, dość mętny, flora bakteryjna mierna,liczne plemniki,osad moczu i szczawiany wapnia I moj wet doszedł do wniosku ze to przez te szczawiany wapnia, wapn byl wyplukiwany z moczem. zalecenia : odstawiamy urinovet, karme urinary i przez 3 dni dajemy zastrzyk z wapnia. We krwi wyszedl niedobor wapnia i wet stwierdzil ze te ataki to bylo tezyczka miesniowa skutek niedoboru wapnia. Mysle ze bedzie dobrze juz teraz.

Mam pytanie jaka diagnoza się temat zakończył ? Mój piesek ma podobne objawy   I żaden vet go nie potrafi zdiagnozować 🥲

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...