Jump to content
Dogomania

Niemcy-"prawo jazdy" dla psow


xxxx52

Recommended Posts

W telewizji podano ze w regionie Niedersachesen wszystkie psy nie zaleznie od rasy , wysokosci musza bac rejestrowane ,opiekunowie musza zdac egzamin pisemny i pies jest sprawdzony ,przetestowany czy ma dobre wychowanie lub uczeszcza do psiej szkoly po ktorej otrzyma zaswiadczenie ,ze jest socjalny ,nie gona podczas spacerow kotow krolikow,ze nie jest agresywny w stosunku do ludzi doroslych dzieci i innych psow tzw psie "prawo jazdy"

Link to comment
Share on other sites

Przekazali ,ze psy niesocjalne beda musialy obowiazkowo chodzic do psich szkol
Ten przepis w tym regionie powstal z powodu kilku pogryzien przez psy ludzi(nie mowili o rasach)
Mnie sie to podoba bo nie ma ogranczen miedzy staffodami ,a agresywnymi yorkami(chociaz ugyzienie yorka a stafoda to inaczej wyglada i boli)

Link to comment
Share on other sites

bardziej mi chodziło o to, jaki sens praktyczny ma to "prawo jazdy". bo jeśli właścicielom wychowanych psów pozwala na nieużywanie smyczy i kagańca, a na właścicieli psów niewychowanych nakłada obowiązek kagańcowania i smyczowania psa zawsze to jak najbardziej inicjatywa jest słuszna.
jednak jeśli niewychowany pies jedynie musi chodzić do psiej szkoły, a reszta pozostaje bez zmian to przepis bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

z tego co slyszalam kazdy pies musi po zarejstrowaniu przejsc egzamin praktyczny,sprawdzajcy ,ktory jezeli zakonczy sie pozytywnie ,pies dostaje "psie prawo jazdy" jezeli nie musi isc do psiej szkoly ktora moze i latami trwac.
oczywiscie do psiej suzkoly moze kazdy pies chodzic
egzamin teoretyczny odbywaja tez opiekunowie psow bez wyjatku rasy wielkosci psa.

Link to comment
Share on other sites

Mimo wszytko uwazam ze w srodkach lokomocji czy miastach psy powinny obowiazkowo chodzic na smyczy ,ale po to sie chodzi do psiej szkoly i zdaje specjalny egzamin zeby psy mogly bez smyczy i kaganca chodzic.
Chyba zrozumiale ze do zdania egzaminu dla bezpieczenstwa ludzi i dobra psa powinien pies chodzic mna lince,a psy agresywne i w kagancu.
Moje psy sa kochane ( w NRW)nie obowiazuje te przepisy ale ja chodze z moimi na lice krawedzia ulicy na wsi ,ale potem wszystkie biegaja i sie bawia.
U nas nie kazdy musi miec zdany egzamin (ja mam zdany),psy musza byc tez rejestrowane,ale nie kazdy pies niesocjalny musi chodzic do szkoly,to jest tylko decyzja opiekuna psa.Obowiazkowo musza musza psy ras "niebezpiecznych "chodzic na lince,ale po zdaniu egzaminu moga byc zwolnione z linki
Psy ras "niebezpiecznych "musza miec "prawo jazdy"no i te podatki za te psy sa bardzo wysokie
Psy u mnie w NRW od 40 cm albo 20 kg ,opiekun musi wykonac test pisemny ze moze psa posiadac.ten test przedklada urzedowi w ratuszu.
kagance sa nie obowiazkowe ale stosuje sie u psow niepewnych lub podczas szkolen
Roznica miedzy NRW a Niederschsen jest ta, ze w Niedersachen, musi kazdy pies przejsc szkole dostac "prawo jazdy"i opiekun zdac egzamin sprawdzajacy wiadomosci o psach

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

Mnie tylko zastanawia kilka kwestii:
1) Dlaczego pies 'pewny' ze zdanym egzaminem ma chodzić na smyczy/kagańcu skoro jest psem pewnym?
2) Co jeśli pies zdał egzamin, a zdarzy mu się agresja w stosunku do innego psa?
3) Co jeśli pies będzie się przed agresorem bronić?
4) Kto ma płacić za szkołę dla psów, kto ją wybiera i wskazuje w przypadku psa regresywnego?
5) Czy pies może sobie od tak całe życie chodzić do szkoły dla psów i na dobrą stronę nie ma żadnych konsekwencji?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak jest w Niedersachsen (zaraz doczytam),ale moge napisac jak sprawa wyglada w NRW.
Otorz psy z tak zwanej "listy" maja obowiazek przejsc szkolenie,testy (psychologiczne,w praktyce sprawdza sie jak pies reaguje na rozne stresowe sytuacje)plus wlasciciel takiego psiaka musi rowniez zdac tak zwany [U]sachkundenachweis[/U].Poprawne zdanie testow nie zwalnia z obowiazku trzymania psa na smyczy.Pies z listy [U]zawsze[/U] musi byc na smyczy!
Inaczej sprawa ma sie z "innymi" rasami.W Nrw po 2003 roku weszla nowa ustawa,mianowiceie wlasciciele psow wiekszych niz 40cm i ciezszych niz 20kg maja rowniez obowiazek zdania takiego testu.Roznica polega tylko na tym,ze test zdaje tylko i wylacznie czlowiek.Test nie jest trudny.Psy obojetnie jak duze i jakiej rasy musza byc trzymane na smyczy.U nas w miescie sa wyznaczone trzy miejsca w,ktorych pies moze byc puszczony.Najlepiej przeczytac na stronie ordnungsamt.W kazdym wiekszym miescie powinien byc "psi park".Wiadomo nie kazdy sie do tego dostosowuje,ale tak powinno byc i tak wyglada to "psie prawo" w nrw.
Z jednej strony fajna sprawa poniewaz potencjalny nabywca "psa z listy" zastanowi sie dwa razy zanim takiego kupi (dodam,ze do takiej listy naleza rowniez mieszance,gdzie Matka lub Ojciec sa na "liscie"),ale z drugiej strony ja jako Polka nie przyzwyczajona do takich przepisow bardzo sie tym wszystkim irytowalam....ze tyle lazenia,ze tyle zalatwiana etc.
Czlowiek,ktory nie jest w 100% pewny tego,ze chce psa moze sie bardzo latwo zniechecic i to tez uwazam za plus.Adopcje i zakup psa sa bardziej przemyslane niz u nas w Polsce.

Tak poza tematem dodam,ze na stronie schroniska,ktore od czasu do czasu odwiedzam jest prosba,aby chcacy wyprowadzac w weekend psy,meldowali sie wczesniej,poniewaz psow jest mniej niz chetnych na spacery :-)


Ps:
Doczytalam wlasnie jak wyglada sprawa w Niedersachsen.Ustawa obowiazuje od poniedzialku.
Mianowicie zostala stworzona baza w ktorej KAZDY wlasciciel psa bedzie musial go zarejestrowac (dla mnie dziwne bo teoretycznie kazdy pies jest juz zameldowany).
Kazdy wlasciciel psa zakupionego po 2011 roku ma obowiazek przejsc test teoretyczny i praktyczny.
Odstepstwo od tego jest tak jak i w NRW kiedy wlasciciel udowodni,ze w ciagu ostatnich 10-ciu lat byl wlascicielem psa minimum przez dwa lata.
Szkola dla psow nie jest obowiazkowa,ale kazda szkola moze przygotowac zarowno psa jak i wlasciciela do testow wiec bardzo zachecaja,aby taka szkole odwiedzic.Zarejestrowanie psa w tej bazie jest obowiazkowe i dodatkowo platne poza tym kazdy z testow ma kosztowac od 40 euro wiec juz zaczynaja sie powtarzac bardzo negatywne komentarze,ze na kazdym kroku z psiarzy zdziera sie pieniadze :-(

Edited by Zosia-Samosia
dopisek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia-Samosia']Nie wiem jak jest w Niedersachsen (zaraz doczytam),ale moge napisac jak sprawa wyglada w NRW.
Otorz psy z tak zwanej "listy" maja obowiazek przejsc szkolenie,testy (psychologiczne,w praktyce sprawdza sie jak pies reaguje na rozne stresowe sytuacje)plus wlasciciel takiego psiaka musi rowniez zdac tak zwany [U]sachkundenachweis[/U].Poprawne zdanie testow nie zwalnia z obowiazku trzymania psa na smyczy.Pies z listy [U]zawsze[/U] musi byc na smyczy!
Inaczej sprawa ma sie z "innymi" rasami.W Nrw po 2003 roku weszla nowa ustawa,mianowiceie wlasciciele psow wiekszych niz 40cm i ciezszych niz 20kg maja rowniez obowiazek zdania takiego testu.Roznica polega tylko na tym,ze test zdaje tylko i wylacznie czlowiek.Test nie jest trudny.Psy obojetnie jak duze i jakiej rasy musza byc trzymane na smyczy.U nas w miescie sa wyznaczone trzy miejsca w,ktorych pies moze byc puszczony.Najlepiej przeczytac na stronie ordnungsamt.W kazdym wiekszym miescie powinien byc "psi park".Wiadomo nie kazdy sie do tego dostosowuje,ale tak powinno byc i tak wyglada to "psie prawo" w nrw.
Z jednej strony fajna sprawa poniewaz potencjalny nabywca "psa z listy" zastanowi sie dwa razy zanim takiego kupi (dodam,ze do takiej listy naleza rowniez mieszance,gdzie Matka lub Ojciec sa na "liscie"),ale z drugiej strony ja jako Polka nie przyzwyczajona do takich przepisow bardzo sie tym wszystkim irytowalam....ze tyle lazenia,ze tyle zalatwiana etc.
Czlowiek,ktory nie jest w 100% pewny tego,ze chce psa moze sie bardzo latwo zniechecic i to tez uwazam za plus.Adopcje i zakup psa sa bardziej przemyslane niz u nas w Polsce.

Tak poza tematem dodam,ze na stronie schroniska,ktore od czasu do czasu odwiedzam jest prosba,aby chcacy wyprowadzac w weekend psy,meldowali sie wczesniej,poniewaz psow jest mniej niz chetnych na spacery :-)[/QUOTE]
Pies z listy nie musi byc zawsze na smyczy .
przyklad: moja sasiadka miala rotka ,zrobila schkundenachweis (tes pisemny) i pies zdal egzamin ,po ktorym wolno mu bylo chodzic na spacery bez linki.Mysle ze to dotyczy nie 1 zestwu psow ras niebezpiecznych ale drugiego,nie jestem pewna.
ja mam schkundenaweis ale nigdy nie mialam swojego psa z tej komiczenj listy

Ciekawe jest Twoje ostatnie zdanie
Podobnie dotyczy cheztnych dom pracy w schronisku.Wiecej jest ochotnikow jak miejsc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Mnie tylko zastanawia kilka kwestii:
1) Dlaczego pies 'pewny' ze zdanym egzaminem ma chodzić na smyczy/kagańcu skoro jest psem pewnym?
2) Co jeśli pies zdał egzamin, a zdarzy mu się agresja w stosunku do innego psa?
3) Co jeśli pies będzie się przed agresorem bronić?
4) Kto ma płacić za szkołę dla psów, kto ją wybiera i wskazuje w przypadku psa regresywnego?
5) Czy pies może sobie od tak całe życie chodzić do szkoły dla psów i na dobrą stronę nie ma żadnych konsekwencji?[/QUOTE]
1.Dla bezpieczenstwa psa
2.musi powtorzyc kurs (sa rozni trenerzy dobrzy i zli jak i rozne pojete psy )
3.Agres musi udac sie do psiej szkoly zeby uzyskac prawo jazdy
4wszystkie oplaty oplacaja opiekunowie psow ,bo kto ma oplacac.sa rozne psie szkoly rozni specjalisci stad nalezy takiego poszukac (ja np.z bardzo trudnym psem -agresywnym jechalam na porade i szkolenie az 20okm
jedynym problemem jest mowili ,ze jest za malo szkol dla psow z tad chca ilosc powiekszyc
5.Pies nawet posiadajcy psie prawojazdy moze chodzic do psiej szkoly .tak czyni wiele opiekunow psow chodza latami ale to czynia dla socjalnych kontaktow psow i dla siebie gdyz tam nie tylko odbywa sie szkolenie psow ale jest to szkola i rozrywka dla doroslych i dzieci
Moja mam chodzila z owczarkiem 5 lat az z powodu raka juz nie mial sily

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Pies z listy nie musi byc zawsze na smyczy .
przyklad: moja sasiadka miala rotka ,zrobila schkundenachweis (tes pisemny) i pies zdal egzamin ,po ktorym wolno mu bylo chodzic na spacery bez linki.Mysle ze to dotyczy nie 1 zestwu psow ras niebezpiecznych ale drugiego,nie jestem pewna.
ja mam schkundenaweis ale nigdy nie mialam swojego psa z tej komiczenj listy

Ciekawe jest Twoje ostatnie zdanie
Podobnie dotyczy cheztnych dom pracy w schronisku.Wiecej jest ochotnikow jak miejsc[/QUOTE]

Widzisz w takim razie sasiadka nie miala racji.I tego jestem w 100 procentach pewna.
Psy rasy rottweiler to moja wielka milosc!Ale ze wzgledu wlasnie na przepisy nie zdecydowalam sie na zakup Rottka.
Kazdy pies z "listy" w terenach mieszkalnych powinnien/musi byc wyprowadzany na smyczy o dlugosci 1 metra plus obowiazkowo kaganiec.
Wiadomo jak jest w praktyce :-) Poza terenem mieszkalnym o ile dobrze pamietam byla to smycz 3-metrowa,ale juz nie pamietam czy mozna kaganiec sciagac.Tak czy inaczej na osiedlu mam bullterriera,amstaffa,Rottka i jeszcze nigdy nie widzialam,aby ktos tego przestrzegal.
Dowiadywalam sie dwa lata temu na Policji,ale mozna tez o tym na stronie ordnungsamt przeczytac.

[url]http://www.duesseldorf.de/ordnungsamt/hunde/gefaehrliche_hunde.shtml[/url]

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to plus że takie testy są i że pies przestaje być zachcianką co niestety u nas w społeczeństwie przeważa moda/zachcianka/szpanerstwo :shake:
Dobrze też jeśli pies nie musi mieć rodowodu żeby znaleźć się na tej liście (wkurzają mnie ludzie którzy twierdzą że skoro ich pit nie ma rodowodu to pitem nie jest, szczując go jednocześnie i śmiejąc się w twarz ludziom...).
Gdyby u nas były takie place ogrodzone, oj moje marzenie by się spełniło :loveu:.
Inna sprawą, moim zdaniem baaaardzooooo negatywną są kolejne opłaty przymusowe, znów właściciel psa za to ze go posiada musi spełniać głupie wymogi, sprzątać po nim, płacić podatki od psa (kij wie na co...) i do tego jeszcze za jakies obowiązkowe testy też ma płacić :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']1.Dla bezpieczenstwa psa
2.musi powtorzyc kurs (sa rozni trenerzy dobrzy i zli jak i rozne pojete psy )
3.Agres musi udac sie do psiej szkoly zeby uzyskac prawo jazdy
4wszystkie oplaty oplacaja opiekunowie psow ,bo kto ma oplacac.sa rozne psie szkoly rozni specjalisci stad nalezy takiego poszukac (ja np.z bardzo trudnym psem -agresywnym jechalam na porade i szkolenie az 20okm
jedynym problemem jest mowili ,ze jest za malo szkol dla psow z tad chca ilosc powiekszyc
5.Pies nawet posiadajcy psie prawojazdy moze chodzic do psiej szkoly .tak czyni wiele opiekunow psow chodza latami ale to czynia dla socjalnych kontaktow psow i dla siebie gdyz tam nie tylko odbywa sie szkolenie psow ale jest to szkola i rozrywka dla doroslych i dzieci
Moja mam chodzila z owczarkiem 5 lat az z powodu raka juz nie mial sily[/QUOTE]

Oj przeoczyłam ten wpis, dlatego się do niego odniosę
Jak dla mnie chcą nabijać mamony - co innego gdyby wyznaczyli daną szkołę 'darmową' dając x czasu na nauczenie, jeśli pies zda super, jeśli nie dalej chodzi już za kasę właściciela.
Teraz wychodzi że trzeba zapłacić za chodzenie do przymusowej szkoły + za przymusowy egzamin :roll:

Poza tym skoro pies zdał taki egzamin to dlaczego ma łazić na smyczy/kagańcu - to się wyklucza. Jest pies 'pewny' bo zdał 'prawko' czy nie. To jak: zdałeś prawo jazdy, ale prowadzić może wyłącznie twoja mama - zdanie prawka w teorii mówi że mamy umiejętności i wiedzę żeby prowadzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']a pies po zdanym egzaminie nie powinien być zwierzątkiem "bezpiecznym" i bez smyczy?[/QUOTE]


(nie potrafie wielocytowac)
Teoretcznie tak :-)
Nie wiem jak wyglada test dla samego psa,bo takiego nie przechodzilam i nie chce kogos w blad wprowadzic,ale posiadam test dla wlascicieli psow duzych ras i jezeli ten test mial uswiadomic mnie jak wyglada "posiadanie" psa to jest to moim zdaniem smiechu warte.
Przykladowe pytanie nr.1 z testu:
[U]Od jakiego zwierzecia wywodzi sie pies[/U]
1)Szakal
2)Wilk
3)Kojot
4)Dingo
Pozniejsze pytania sa w stylu:
-po czym poznac,ze pies jest zdenerwowany
-do jakiego wieku pies jest szczenieciem
-Po czym poznac,ze psy wlasnie sie bawia
etc...
Do kazdego pytania ma sie kilka odpowiedzi i tak jak na tescie na prawo jazdy poprawne sa 1,2 ... lub wszystkie.

Dodam,ze ja dostalam test do nauki juz z odpowiedziami :-)
Ale tak jak wspominalam wczesniej,jezeli ktos choc odrobine "zna" psy to powinien zdac bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Oj przeoczyłam ten wpis, dlatego się do niego odniosę
Jak dla mnie chcą nabijać mamony - co innego gdyby wyznaczyli daną szkołę 'darmową' dając x czasu na nauczenie, jeśli pies zda super, jeśli nie dalej chodzi już za kasę właściciela.
Teraz wychodzi że trzeba zapłacić za chodzenie do przymusowej szkoły + za przymusowy egzamin :roll:

Poza tym skoro pies zdał taki egzamin to dlaczego ma łazić na smyczy/kagańcu - to się wyklucza. Jest pies 'pewny' bo zdał 'prawko' czy nie. To jak: zdałeś prawo jazdy, ale prowadzić może wyłącznie twoja mama - zdanie prawka w teorii mówi że mamy umiejętności i wiedzę żeby prowadzić.[/QUOTE]

Szkola dla psow nie jest obowiazkowa,ale bardzo zachecaja,aby ja odwiedzic.
"Prawo jazdy na psa" to Twoje prawo jazdy,nie psa.To Ty jako wlasciciel jestes zapoznany jak tego psa prowadzic.Jak rozpoznawac jego poszczegolne zachowania etc.
Ale pies to tylko pies i chocby nie wiadomo jakie szkoly i kursy jego wlasciciel skonczyl to ..... pies to tylko pies,NIE CZLOWIEK.

Edited by Zosia-Samosia
dopisek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia-Samosia']Szkola dla psow nie jest obowiazkowa,ale bardzo zachecaja,aby ja odwiedzic.
"Prawo jazdy na psa" to Twoje prawo jazdy,nie psa.To Ty jako wlasciciel jestes zapoznany jak tego psa prowadzic.Jak rozpoznawac jego poszczegolne zachowania etc.
Ale pies to tylko pies i chocby nie wiadomo jakie szkoly i kursy jego wlasciciel skonczyl to ..... pies to tylko pies :-)[/QUOTE]

Wiem bo mam psa po szkoleniu który zna i wykona wszystkie polecenia z zakresu PT i PT-II, ale jak widzi innego samca który zbliża się do 'jego suk' to wpada w szał. Nie zdawałam z nim egzaminu bo gnojek nie lubi aportować, a czasem ma takie dni że wszystko ma głęboko w du** :razz:
Chodzi mi tylko o to że skoro zdaje się specjalne egzaminy to powinny być i przywileje, a ja tu widzę tylko obowiązek i 0 przywilejów - właśnie to mi się w ogóle nie podoba.
Przyznam że gdyby u nas był ogrodzony plac to nie musiałabym psów spuszczać w innych miejscach (chociaż samiec zawsze na lince/smyczy, nie będę z nim ryzykować ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia-Samosia']Widzisz w takim razie sasiadka nie miala racji.I tego jestem w 100 procentach pewna.
Psy rasy rottweiler to moja wielka milosc!Ale ze wzgledu wlasnie na przepisy nie zdecydowalam sie na zakup Rottka.
Kazdy pies z "listy" w terenach mieszkalnych powinnien/musi byc wyprowadzany na smyczy o dlugosci 1 metra plus obowiazkowo kaganiec.
Wiadomo jak jest w praktyce :-) Poza terenem mieszkalnym o ile dobrze pamietam byla to smycz 3-metrowa,ale juz nie pamietam czy mozna kaganiec sciagac.Tak czy inaczej na osiedlu mam bullterriera,amstaffa,Rottka i jeszcze nigdy nie widzialam,aby ktos tego przestrzegal.
Dowiadywalam sie dwa lata temu na Policji,ale mozna tez o tym na stronie ordnungsamt przeczytac.

[URL]http://www.duesseldorf.de/ordnungsamt/hunde/gefaehrliche_hunde.shtml[/URL][/QUOTE]
my mieszkamy na wsi ,a poniewaz to byl kochny Rotek(niestety dozyl tylko 6 lat)nikt sie wiecej nie pytal i chodzil z nami wszystkimi na spacery
Wiem ze sasiadka musila zaplacic 700euro za test sprawdzajacy czy pies moze bez linki i kaganca chodzic
wiesz sa zawsze odchylenia dzielnicowe moze tak jest u nas?.bo sa pewne zarzadzenia wet powiatowych ktore sa odmienne.
U mnie na wsi kazdy chodzi ze swoim psem bez linki ale duze psy pokonczyly psie szkoly i kazda sasiadka uwaza zeby psy granic rozsadku nie zatracily
mysle o chodzeniu na terenie pol ,bo po ulicy psy chodza na linkach ale nie wszystkie .wszystko zalezy od posluszenstwa psa i odpowiedzialnosci opiekuna

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Wiem bo mam psa po szkoleniu który zna i wykona wszystkie polecenia z zakresu PT i PT-II, ale jak widzi innego samca który zbliża się do 'jego suk' to wpada w szał. Nie zdawałam z nim egzaminu bo gnojek nie lubi aportować, a czasem ma takie dni że wszystko ma głęboko w du** :razz:
Chodzi mi tylko o to że skoro zdaje się specjalne egzaminy to powinny być i przywileje, a ja tu widzę tylko obowiązek i 0 przywilejów - właśnie to mi się w ogóle nie podoba.
Przyznam że gdyby u nas był ogrodzony plac to nie musiałabym psów spuszczać w innych miejscach (chociaż samiec zawsze na lince/smyczy, nie będę z nim ryzykować ;) )[/QUOTE]
No wlasnie gdyz psy sa aniolki ale pies jak pies czasmi udaje ze nie slyszy.
Znam psa bardzo inteligantnego co kurs 2 letni ukonczyl w ciagu pol roku,byl posluszny skoncentowany ,bardzo inteligentny,nie reagowal na inne psy,wykonywal wszystkie polecenia tylko na gesty,jak tylko wyszedl za brame psiej szkoly i na terenie domu no to roznie bywalo,nawet listonosza pogonil(widze duzy blad opiekunow gdyz na terenie domu byli nie konsekwentni i pies to wykorzystywal.ma 40 cm do grzbietu mieszaniec jamnika z irlandzkim sterem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia-Samosia'](nie potrafie wielocytowac)
Teoretcznie tak :-)
Nie wiem jak wyglada test dla samego psa,bo takiego nie przechodzilam i nie chce kogos w blad wprowadzic,ale posiadam test dla wlascicieli psow duzych ras i jezeli ten test mial uswiadomic mnie jak wyglada "posiadanie" psa to jest to moim zdaniem smiechu warte.
Przykladowe pytanie nr.1 z testu:
[U]Od jakiego zwierzecia wywodzi sie pies[/U]
1)Szakal
2)Wilk
3)Kojot
4)Dingo
Pozniejsze pytania sa w stylu:
-po czym poznac,ze pies jest zdenerwowany
-do jakiego wieku pies jest szczenieciem
-Po czym poznac,ze psy wlasnie sie bawia
etc...
Do kazdego pytania ma sie kilka odpowiedzi i tak jak na tescie na prawo jazdy poprawne sa 1,2 ... lub wszystkie.

Dodam,ze ja dostalam test do nauki juz z odpowiedziami :-)
Ale tak jak wspominalam wczesniej,jezeli ktos choc odrobine "zna" psy to powinien zdac bez problemu.[/QUOTE]
No nie kazdy zna swojego psa ,a pytania sa czasmi rozbrajace

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']my mieszkamy na wsi ,a poniewaz to byl kochny Rotek(niestety dozyl tylko 6 lat)nikt sie wiecej nie pytal i chodzil z nami wszystkimi na spacery
Wiem ze sasiadka musila zaplacic 700euro za test sprawdzajacy czy pies moze bez linki i kaganca chodzic
wiesz sa zawsze odchylenia dzielnicowe moze tak jest u nas?.bo sa pewne zarzadzenia wet powiatowych ktore sa odmienne.
U mnie na wsi kazdy chodzi ze swoim psem bez linki ale duze psy pokonczyly psie szkoly i kazda sasiadka uwaza zeby psy granic rozsadku nie zatracily
mysle o chodzeniu na terenie pol ,bo po ulicy psy chodza na linkach ale nie wszystkie .wszystko zalezy od posluszenstwa psa i odpowiedzialnosci opiekuna[/QUOTE]

Domek na wsi to nasze marzenie :-)
Dlatego przepisy przepisami,ale ja rowniez nie wyobrazam sobie,aby za miastem psa ze smyczy nie spuscic!

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 3 psy i z każdym jest inaczej
Suka 10letnia - nie wyobrażam sobie ją spuścic przy innych zwierzętach (mocno łowna i do tego pilnująca swojej 'bańki)
Samiec około 3,5letni - nie wyobrażam go sobie w ogóle spuścić w miejscu nie ogrodzonym, w ogrodzonym wyłącznie w kagańcu (jeśli do tego miejsca mają dostęp inne samce).
Sunia około 4letnia - ją mogę wszędzie spuścić, ale że się łatwo płoszy to w życiu jej przy ulicy nie spuszczę.

Wszystkie znają podstawy, jedynie samiec zna komendy PT i PT-II i mimo tego jest jedynym którego nie mogę puścić bez nadzoru bo zawsze poleci do innego psa się przywitać mając mnie w ... otworku :oops:.

Na dobrą sprawę spokojnie zdał by 'prawo jazdy' psie, ale faktycznie do najbezpieczniejszych to on nie należy. Tak więc przyznaję rację że to że pies nauczony nie znaczy że posłucha: pies to tylko pies i aż pies.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...