Jump to content
Dogomania

Załamana - rodowód SWKIPR!


shinehair

Recommended Posts

1)Mam pytanie kupiłam szczeniaka posiada rodowód SWKIPR. Mam pytanie co mam teraz zrobić żeby rodowód był ważny i Czy mogę wyrobić nowy rodowód ? A może zrobić badania DNA że nie zostałam oszukana? Proszę o pomoc nie znam się na tym z góry Dziękuje i czekam na odp.

2) Co zrobić by pies mógł ze mną wyjeżdżać za granicę? Gdzie się zgłosić? jakie papiery są potrzebne?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies miał być wystawowy to cóż - SWKIPR jest organizacją która powstała po wyjściu nowej ustawy zabraniającej rozmnażania i sprzedawania psów w tak zwanych pseudo. Może w obrębie tego stowarzyszenia już mają jakieś wystawy (nie wiem nie interesowałam się), jednak psa z takim rodowodem nie wystawisz na wystawach prowadzonych przez zkwp go nie wystawisz, tak samo na żadnej zagranicznej wystawie.

Jeśli zaś chodzi o wyjazdy zagraniczne to pies musi mieć chipa, być regularnie szczepiony (jakie szczepienia pies musi mieć i na ile aktualne przed wyjazdem musisz sprawdzić), odrobaczony - weterynarz wystawia paszport.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shinehair']
2) Co zrobić by pies mógł ze mną wyjeżdżać za granicę? Gdzie się zgłosić? jakie papiery są potrzebne?[/QUOTE]

Na pierwsze pytanie odpowiedź już znasz.

Co do pytania 2 - aby pies mógł towarzyszyć Ci w wyjazdach zagranicznych musi mieć wyrobiony paszport - wydaje go weterynarz po wcześniejszym trwałym oznakowaniu psa (tatuaż, chip) i zaszczepienie na wściekliznę.
Na tereniie UE wystarczy paszport, niektóre kraje poza UE wymagają dodatkowych badań.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aziza']Na pierwsze pytanie odpowiedź już znasz.

Co do pytania 2 - aby pies mógł towarzyszyć Ci w wyjazdach zagranicznych musi mieć wyrobiony paszport - wydaje go weterynarz po wcześniejszym trwałym oznakowaniu psa (tatuaż, chip) i zaszczepienie na wściekliznę.
Na tereniie UE wystarczy paszport, niektóre kraje poza UE wymagają dodatkowych badań.[/QUOTE]

gdzie można zrobić ten tatuaż/czip?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shinehair']gdzie można zrobić ten tatuaż/czip?[/QUOTE]

U weterynarza przy wyrabianiu paszportu - najczęściej psy są w tym momencie chipowane. Mało który weterynarz tatuuje.
Jeżeli pies ma tatuaż to jest on wpisywany do paszportu z datą wykonania, i wtedy pies nie musi być chipowany.
Po otrzymaniu paszportu warto podejść do Inspekcji Weterynaryjnej i poprosić o jego legalizację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shinehair']1)Mam pytanie kupiłam szczeniaka posiada rodowód SWKIPR. Mam pytanie co mam teraz zrobić żeby rodowód był ważny i Czy mogę wyrobić nowy rodowód ? A może zrobić badania DNA że nie zostałam oszukana? Proszę o pomoc nie znam się na tym z góry Dziękuje i czekam na odp. [/QUOTE]

Ten rodowód jest ważny. To świadectwo pochodzenia, a że wystawione przez organizację, od której raczej żaden znający się na rzeczy człowiek psa nie kupi, to inna sprawa. Może należało zgłosić się na dogomanię przed zakupem. Teraz mleko się juz rozlało i nikt Ci nie jest w stanie pomóc.


[quote name='shinehair']2) Co zrobić by pies mógł ze mną wyjeżdżać za granicę? Gdzie się zgłosić? jakie papiery są potrzebne?[/QUOTE]

Do krajów europejskich z reguły zasady są takie same, choć czasem są niewielkie różnice, np: Islandia.

[URL]http://www.lecznica.wroclaw.pl/przepisy.html[/URL]

Edited by Brezyl
Link to comment
Share on other sites

[quote name='shinehair']gdzie można zrobić ten tatuaż/czip?[/QUOTE]
Przepraszam, ale przeczytawszy to zdanie... aż zerknąłem na regulamin hodowlany SWKiPR. Tam jak byk stoi, że szczenięta urodzone po 01.07.2012 r. muszą być zachipowane. Czy wydano Ci szczeniaka niezachipowanego?
Wyciąg z tego regulaminu:
[I]g. szczenięta opuszczające hodowle nie powinny mieć mniej niż 7 tygodni, ponadto te które urodziły się po 01.07.2012 r muszą być zachipowane, a informacje o numerze chipa przypisanego do szczenięcia powinny być przekazane niezwłocznie do Biura,
h. [/I][I]do 31.12.2012 r zachipować wszystkie zwierzęta hodowlane będące w posiadaniu hodowcy, a informacje o numerze chipa przypisanego do zwierzęcia powinny być przekazane niezwłocznie do Biura,[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ann1gorszapolowa']Przepraszam, ale przeczytawszy to zdanie... aż zerknąłem na regulamin hodowlany SWKiPR. Tam jak byk stoi, że szczenięta urodzone po 01.07.2012 r. muszą być zachipowane. Czy wydano Ci szczeniaka niezachipowanego?
Wyciąg z tego regulaminu:
[I]g. szczenięta opuszczające hodowle nie powinny mieć mniej niż 7 tygodni, ponadto te które urodziły się po 01.07.2012 r muszą być zachipowane, a informacje o numerze chipa przypisanego do szczenięcia powinny być przekazane niezwłocznie do Biura,
h. [/I][I]do 31.12.2012 r zachipować wszystkie zwierzęta hodowlane będące w posiadaniu hodowcy, a informacje o numerze chipa przypisanego do zwierzęcia powinny być przekazane niezwłocznie do Biura,[/I][/QUOTE]

Czyli co mam w takim razie zrobić? Zgłosić się do hodowcy że ma wyrobić czip?

Link to comment
Share on other sites

Ja bym do zarządu zgłosiła, ze pod patronatem stowarzyszenia wydano Ci psa bez chipa. Chyba, że pies chip ma, a Ty po prostu nie wiesz, jak to wygląda (długi numer w książeczce zdrowia, zwykle jako nalepka), a chip z tym samym numerem jest pod skóra psa i można to sprawdzić czytnikiem u weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...