Jump to content
Dogomania

Karma FirstMate


andromeda

Recommended Posts

  • 1 month later...

my jesteśmy po jednym worku z jagnięciną, kupki super, dość smaczna karma, tylko bardzo twarda, ja namaczam małej, po namoczeniu prawie wcale nie pęcznieje , jest bardzo wydajna , royaloski kubek tej karmy waży 25 dkg, zamówiłam jeszcze worek z rybką i kurczakiem, promocyjna cena zachęcająca :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Karmilam nia swojego spaniela...Zjadl worek weight control z ryba...
Karma ogolnie nie jest zla,pies wygladal na niej naprawde ladnie,schudl...
Ale jest pare ale :diabloti:
-Potwornie sucha-nie do rozmoczenia nawet ciepla woda
-za duzo kup jak na dzien
-ziemniaki na pierwszym miejscu...

Gdyby nie to ze pies naprawde duzo sie wyproznial to bym nie narzekala...Bo i wlos ladny,i jadl chetnie.
Nie wiem jak inne smaki /sklady bo wiecej nie zamawialam.
Ogolnie jesli jest na promocji to nie jest to zle rozwiazanie.Sklad oprocz ziemniakow jest niezly.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Karmilam nia swojego spaniela...Zjadl worek weight control z ryba...
Karma ogolnie nie jest zla,pies wygladal na niej naprawde ladnie,schudl...
Ale jest pare ale :diabloti:
-Potwornie sucha-nie do rozmoczenia nawet ciepla woda
-za duzo kup jak na dzien
-ziemniaki na pierwszym miejscu...

Gdyby nie to ze pies naprawde duzo sie wyproznial to bym nie narzekala...Bo i wlos ladny,i jadl chetnie.
Nie wiem jak inne smaki /sklady bo wiecej nie zamawialam.
Ogolnie jesli jest na promocji to nie jest to zle rozwiazanie.Sklad oprocz ziemniakow jest niezly.[/QUOTE]


A co, według Ciebie, jest dobrego w tej karmie, skoro piszesz, że nie jest zła? Jest to bardzo przeciętna karma jakich setki są na rynku. Nie dość, że nie ma w niej w ogóle mięsa (piszesz, że Twój pies zjadł worek z rybą - ale tam nie ma ryby, jest tylko mączka rybna!), jest to typowa karma mączkowa, to jeszcze na domiar złego na pierwszym miejscu w składzie figurują ziemniaki, czyli w ogólnym zestawieniu składników właśnie ziemniaków jest najwięcej, a poza tym nie wiemy nawet ile jest tej mączki, bo producent nie podaje ilości procentowej, co już powinno dawać do myślenia. Argument, że pies jadł chętnie, nie stanowi kompletnie o jakości karmy, bo jeśli będziesz smażyć mu codziennie kotlety schabowe, to on je będzie zjadał z jeszcze większym apetytem, ale nie oznacza to wcale, że ten sposób żywienia jest dla jego organizmu najlepszy. Właśnie częstość wypróżnień tu powinna Cię zmusić do zastanowienia - oznacza to tyle, że pies niewiele z tej karmy przyswaja, większość wydala, innymi słowy, składników odżywczych jest w niej niewiele, stąd też i chudnięcie. Natomiast to, co według Ciebie jest wadą tek karmy, czyli jej suchość, w rzeczywistości jest zaletą, bo karma ma wilgotność na poziomie 10%, co oznacza, że jest konserwowana w sposób naturalny przy pomocy tokoferoli, bez dodatku chemii; gdyby miała wilgotność powyżej 12%, musiałaby być konserwowana w sposób sztuczny; a poza tym - czy chciałabyś płacić za wodę w karmie w takiej ilości?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Ale napisalam jasno-wiecej jej nie zamawiam ;) A sklady za wieksza cene widzialam gorsze ;)[/QUOTE]


Celem mojej wypowiedzi nie było zachęcanie czy zniechęcanie Ciebie do kupowania tej karmy, lecz polemika na temat jej jakości. Wydaje mi się, że również jasno się wypowiedziałam. Skoro piszesz, że, cytuję, "...skład oprócz ziemniaków jest niezły...", to ja odpowiedziałam Ci pytaniem: co jest dobrego w tej karmie? Twoja odpowiedź, że widziałaś gorsze składy za większą cenę, nie jest właściwym argumentem przemawiającym za tą karmą, bo jeśli mamy karmić swoje psy słabą karmą tylko dlatego, że są na rynku jeszcze gorsze, to cierpią na tym tylko psy. Myślę, że w każdej dziedzinie powinno się dążyć do najlepszych wzorców, a nie zadowalać się przeciętnością. W przypadku żywienia nabiera to jeszcze większego znaczenia, bo karmiąc psa odpowiednią dla niego dietą, opartą na mięsie (bez różnicy, sucha karma czy gotowana), przedłużamy mu życie i stwarzamy mu ogólny dobrostan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...