Jump to content
Dogomania

waga waszych yorkow?


locatio

Recommended Posts

witam
interesuje mnie waga waszych pociech ile wazyly gdy sie urodzily badz je odbieraliscie oraz ile waza teraz fajnie by bylo gdybyscie podali rowniez wage rodzicow
ja odbieram swoja pocieche 20 maja
waga urodzeniowa 6 dkg
ojciec 1.3kg
matka 2.3kg

zalezalo mi na miniaturce i prosze mnie za to nie krytykowac dla przykladu np ojciec szczeniaka wazy 1.3kg i ma sie znakomicie
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Shahar']Jak bede kupowac sobie psiaczka to bede chciała aby miał podobna wage go Vasylka tak 2.20-2.60[/quote]
Shahar ale jak Vasylek był mały to nie był najmniejszy z miotu jak się urodziły to z całej czwórki on był największy :evil_lol: i najbardziej tłuściutki :evil_lol: dopiero później widać było jak miały 5 tygodni, że on i jego brat mają najkrótsze nóżki :roll:
obecnie jest z całego miotu najmniejszy jeśli chodzi o wysokość :oops: Vivi który mieszka w Niemczech jest od niego minimalnie wyższy ;) później jeśli chodzi o wielkość jest Verdi który również był lekko wyższy od Vasco natomiast Versace który mieszka w Szwecji miał z nich wszystkich najwyższe nóżki a obecnie waży 2,50 - 2,80 kg jak dobrze przytyje a był najmniejszy jak się urodził ;)

Link to comment
Share on other sites

Asiu dlatego ze taki maluszek ważący niewiele ponad kilo to owszem sliczniutki i wygladajacy jak szczeniaczek i wszyscy sie rozpływaja nad nim ale jak zachoruje to tylko same problemy a to z podaniem leku a to z badaniami a juz takze zooperowac to takze problem narkoza to koszmar(czyszczenie ząbków) wiec dlatego nie chce takiego malenstwa wole miec pieska wiekszego tak w granicach 2.20 - 2.60 lub nawet 2.80

Link to comment
Share on other sites

Nie martw sie wszystko bedzie dobrze:calus: ale teraz juz wiesz dlaczego nie chce takiego małego pieseczka a wole te wieksze.Miałam nawet takie zdarzenie ze znajomi kupili dwa psiaczki yorczki jeden był taki mniejszy i taki zapłakany a drugi wiekszy i odważny taki maly rozrabiaka.Moje serce rwało sie do maluszka ale rozum mówił ze lepszy bedzie ten drugi no i miał racje rozum bo z tym miejszym maja same problemy natomiast wiekszy jest super psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]1,2 kg to naprwde mało :crazyeye: , zaczynam sie bac bo moj Czaki jest najmniejszy z miotu :placz:[/QUOTE]

Nie martw się, nie zawsze najmniejszy szczeniaczek z miotu będzie taki w przyszłości, szybko może nadrobić "zaległości" i np prześcignąć rodzeństwo.

Najlepszą wskazówką co do wzrostu jest waga rodziców, dalszych przodków, rodzeństwa rodziców i dzieci tych rodziców z innych miotów i skojarzeń.
Dlatego właśnie tak ważny jest rodowód - jest kopalnią informacji o naszym psie i pozwala się spodziewać pewnych rzeczy. Oczywiście genetyka lubi robić niespodzianki...

Ja wybrałam sunię, której rodzice ważyli 3 kg. Bałam się wydelikaconej kruszynki.

Link to comment
Share on other sites

Tylko ja nie chciałam takiej kruszynki i patrzac sie na jego rodziców oraz reszte rodziny powinien byc śliczny i wymiarowy a tak sie nie stało. A patrzac sie na pokolenia to sa imponujace.Nie mam pojecia skąd on sie wzioł taki

Link to comment
Share on other sites

No to właśnie masz tą niespodziankę genetyczną albo np. wynik jakiejś choroby we wczesnym dzieciństwie, która zahamowała wzrost.

Ja mam odwrotną sytuację, w miocie gordonów urodził mi się wielkolud :) Nic na to nie wskazywało, nie wyróżniał się jakoś wśród rodzeństwa. A teraz jest największym gordonem jakiego widziałam. Ale też najbardziej go kocham :)

Link to comment
Share on other sites

witam mam pytanie jeżeli chodzi o wagę mojej Sisi ma cztery miesiace i waży 2 kg wydaje mi się że to trochę za dużo jej rodzice nie są duzi mama 3 a tato 2,8 .Boje się że ona przekroczy tą wagę nie ograniczam jej jedzenia je tyle co chce chociaż nie wydaje mi się żeby jadła zadużo.Może nie4 potrzebnie się martwię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...