Jump to content
Dogomania

AZIR Dziadzio Staruszeczek za TM .........żegnaj.......


MALWA

Recommended Posts

Nie rozumiem co Was tak zbulwersowało w słowach Till. Opieka nad starszym psem, który robi kupę pod siebie, którego trzeba odsikiwać nie jest łatwa. Trzeba również dbać o takiego psa, aby nie zrobiły mu się odleżyny. Jeśli ktoś uważa, że trzeba się Azirem opiekować nieustająco, aż jego serce przestanie bić, to niech poprostu weźmie Azira do siebie do domu z tymi wszystkim deklaracjami, które w tej chwili są. Jesli są chętni, to myslę, że wszyscy będzie za !
Ja uważam podobnie jak Till. Dopóki Azir nie będzie cierpiał i dopóki Andżelika da sobie z tym radę, to trzeba trzymac Azirka przy życiu. Jesli jednak sytuacja zacznie robić się trudna, to poprostu trzeba pomóc psu odejśc za tęczowy most. Gdyby nie był zabrany z Olkusza, to juz dawno by go nie było wśród żywych.

Link to comment
Share on other sites

a ja nie rozumiem co Ciebie tak zbulwersowało. Wkurza mnie takie gadanie. Od pierwszego info. ,że Azirkowi siadają łapy wiele osób zaczęło od razu rozważać eutanazję. Pies wygląda nieźle a ciągle "słyszę" ,że .... trzeba będzie podjąć decyzję.
Angelika otwierając Hotel na pewno liczyła się z tym,że będą do niej trafiały psy również chore i stare.
A to co napisałaś o tym aby ktoś wziął Azirka do siebie to był cios poniżej pasa. Jestem deklarowiczką od początku i uważam ,że mam prawo wyrażać swoje zdanie. I tyle w temacie z mojej strony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Till, teraz chyba włozyłas kij w mrowisko.
Zycie Azira nie moze zalezec od tego, kiedy Angelika bedzie miala dosc opieki nad nim:shake:[/QUOTE]

[quote name='mdk8']no właśnie. Nie będę tego komentować bo nie chcę się denerwować :nonono2:[/QUOTE]

Takie jesteście oburzone?

Nikt Azira nie chce wziąźć, i ja tylko się zastanawiam jakdługo Angelika da radę opiekować się niepełnosprawnym (leżącym) psem? Szczególnie, ze Azir nie jest w hoteliku jedyny, tam jest około 20 psów, i tyle samo kotów.............i nie jeden Azir jest chory, innym też czasem coś dolega.

Nikt nie chce z założenia usypiać Azira, a jedynie głośno rozważamy różne scenariusze, bo niestety życie różne pisze.............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mdk8']a ja nie rozumiem co Ciebie tak zbulwersowało. Wkurza mnie takie gadanie. Od pierwszego info. ,że Azirkowi siadają łapy wiele osób zaczęło od razu rozważać eutanazję. Pies wygląda nieźle a ciągle "słyszę" ,że .... trzeba będzie podjąć decyzję.
Angelika otwierając Hotel na pewno liczyła się z tym,że będą do niej trafiały psy również chore i stare.
A to co napisałaś o tym aby ktoś wziął Azirka do siebie to był cios poniżej pasa. Jestem deklarowiczką od początku i uważam ,że mam prawo wyrażać swoje zdanie. I tyle w temacie z mojej strony.[/QUOTE]

zgadzam się z mdk8 całkowicie. Angelika nie robi tego społecznie. Poza tym umieszczenie go w boksie zewnętrznym wiedząc o jego dolegliwościach stawowych nie było dobrym pomysłem.
Na wątku nie ma informacji do dzisiaj, kto podpisał umowę z hotelem i kto jest odpowiedzialny za psa.

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem ktoś przyjmując do hoteliku starszego psa liczy się z tym, że ten pies zacznie niedomagać ,i że będzie trzeba się nim opiekować intensywniej niż zdrowym. A jeśli tego nie przewiduje to powinien przyjmować szczeniaczki, ma przecież wybór.

Link to comment
Share on other sites

jak ja wiedziałam, że zaraz będzie oburzenie. Wyjaśnię co sie da bo znów niestety nie będzie mnie kilka dni na dogo i znowu zrobi sie lawina potyczek słownych. Dokładnie, tak jak wyżej napisane, nikt narazie nie rozważa usypiania Azira, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, np. będzie sie czuł znacznie gorzej, będzie cierpiał, gasnął itp. to wtedy będziemy to rozważać kropka
Jeżeli chodzi o hotelik to jeszcze raz podkreślam Angelika go prowadzi i to ona zdecyduje czy jest w stanie dalej sie opiekować Azirem, (narazie podjeła się opieki) złożne deklaracje nie zobowiązują hoteliku do opieki bez względu na wszystko bo to dwie odrębne sprawy. Rachunek jest płacony na koniec miesiąca, lub do ostatniego dnia, w którym pies był w hoteliku. Zawsze można będzie przenieść Azira do innego hoteliku jeśli jakiś będzie mógł go przyjąć, jeśli będą deklaracje lub może ktoś z Was będzie chciał się podjąć jego opieki oczywiście wraz z deklaracjami.
Następna sprawa, z hotelikiem nie podpisywaliśmy umowy bo nigdy nie było nam to potrzebne. Hotelik wystawia faktury, zdaje relacje, jeździmy tam i mamy kontrolę.
Zupełnie niepotrzebnie pojawiają się negatywne emocje, nikt Azira nie traktuje przedmiotowo bo już dawno by nie żył, nikt nie chce odbierać mu życia jeśli nie będzie to stu procentowo konieczne.
Nie wiem czemu Wam się wydaje, że tak łatwo pojechać z psem uśpić go, zwłaszcza, że tak długo walczyło się o niego, wyciągało z tragicznego stanu i spędziło się z nim pół roku. Przemyślcie sobie to....

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy mnie gdzieś coś umknęło, czy co. Ale z bezpośrednich słow Angeliki do mnie wiem, że ona NIE CHCE GO TERAZ USYPIAĆ. I będzie walczyć o jego zdrowie i opiekować się tak długo jak ON będzie tego potrzebował, a nie tak długo jak ona da radę. Ani słowem nie wspomniała, że uśpi go kiedy już nie bedzie miała siły!!! Nikt nie bedzie usypiał Azira tylko dlatego że opieka nad nim będzie ciężka! Kto to znów wymyślił. Tak długo jak Azir będzie miał wolę życia i nie będzie bardzo cierpiał to nie zostanie uśpiony. Byle by miał zapewnione leki i odpowiednie jedzenie.
My nie usypiamy psów z powodu, że psy są bardzo wymagajace opieki. Przykładem jest choćby Pepa- którą weterynarze radzili nam uśpić ponieważ była chora na nosówkę- miała objawy neurologiczne, przestała chodzić. Nie chcieliśmy usypiać, bo miała wolę życia... po ponad pół roku leżenia zaczęła powoli wstawać i dziś chodzi. I choć to nie był duży pies(bo jest malutka) to wymagała dużo uwagi i opieki, sprzatania pod nią, obracania żeby nie było odleżyn.... nie rozważałyśmy opcji: uśpijmy ją bo wymaga dużo opieki!

Radziła się Was, prosząc o opinię, bo nie chce żeby ktoś jej później zarzucił, że męczy zwierze (tzn że nie usypia psa który nie potrafi się sam wysikać i jest psem leżącym). Ktoś na forum mógłby na przykład uznać że taki pies już jest psem kwalifikującym się do uśpienia, i stwierdzić że ona na siłę trzyma psa przy życiu, zamiast poddać go eutanazji.
Ale cieszę się, że wśród osób dopingujących Azirowi są ludzie którzy nie przekreślają życia Azira i że w tej kwesti jesteśmy zgodni- trzeba walczyć o jego życie i zdrowie.

I choć nie ma pewności czy leczenie pomoże i psiak stanie na nogi to trzeba próbować, tym bardziej że Azirek jeszczę się jako tako trzyma :)

Link to comment
Share on other sites

NIE WYKORZYSTUJCIE ANGELIKI DO OPIEKI NAD SCHOROWANYM PSEM,trzeba się zastanowić czy dziewczyna da rade,to kawał roboty z takim psem,NIE ZAPOMINAJMY ŻE ADGELIKA PROWADZI HOTEL,no i kiedys musi spać,nie wiem czy ma doświadczenie nad schorowanym psem,zaraz ktoś powie że przecież jej płacimy(no płacicie ale mało).
fajnie że sobie angelika poradzi.

Edited by majku33krakow
Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']nie wiem czy mnie gdzieś coś umknęło, czy co. Ale z bezpośrednich słow Angeliki do mnie wiem, że ona NIE CHCE GO TERAZ USYPIAĆ. I będzie walczyć o jego zdrowie i opiekować się tak długo jak ON będzie tego potrzebował, a nie tak długo jak ona da radę. Ani słowem nie wspomniała, że uśpi go kiedy już nie bedzie miała siły!!! Nikt nie bedzie usypiał Azira tylko dlatego że opieka nad nim będzie ciężka! Kto to znów wymyślił. Tak długo jak Azir będzie miał wolę życia i nie będzie bardzo cierpiał to nie zostanie uśpiony. Byle by miał zapewnione leki i odpowiednie jedzenie.
My nie usypiamy psów z powodu, że psy są bardzo wymagajace opieki. Przykładem jest choćby Pepa- którą weterynarze radzili nam uśpić ponieważ była chora na nosówkę- miała objawy neurologiczne, przestała chodzić. Nie chcieliśmy usypiać, bo miała wolę życia... po ponad pół roku leżenia zaczęła powoli wstawać i dziś chodzi. I choć to nie był duży pies(bo jest malutka) to wymagała dużo uwagi i opieki, sprzatania pod nią, obracania żeby nie było odleżyn.... nie rozważałyśmy opcji: uśpijmy ją bo wymaga dużo opieki!

Radziła się Was, prosząc o opinię, bo nie chce żeby ktoś jej później zarzucił, że męczy zwierze (tzn że nie usypia psa który nie potrafi się sam wysikać i jest psem leżącym). Ktoś na forum mógłby na przykład uznać że taki pies już jest psem kwalifikującym się do uśpienia, i stwierdzić że ona na siłę trzyma psa przy życiu, zamiast poddać go eutanazji.
Ale cieszę się, że wśród osób dopingujących Azirowi są ludzie którzy nie przekreślają życia Azira i że w tej kwesti jesteśmy zgodni- trzeba walczyć o jego życie i zdrowie.

I choć nie ma pewności czy leczenie pomoże i psiak stanie na nogi to trzeba próbować, tym bardziej że Azirek jeszczę się jako tako trzyma :)[/QUOTE]

fajnie, że się wypowiedziałaś :), ja nie chcę nikogo do niczego zmuszać i wiem, że zawsze opiekujecie się do końca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majku33krakow']NIE WYKORZYSTUJCIE ANGELIKI DO OPIEKI NAD SCHOROWANYM PSEM,trzeba się zastanowić czy dziewczyna da rade,to kawał roboty z takim psem,NIE ZAPOMINAJMY ŻE ADGELIKA PROWADZI HOTEL,no i kiedys musi spać,nie wiem czy ma doświadczenie nad schorowanym psem,zaraz ktoś powie że przecież jej płacimy(no płacicie ale mało).
fajnie że sobie angelika poradzi.[/QUOTE]

nikt nikogo nie wykorzystuje :)

Link to comment
Share on other sites

[U]Mam e-maila od Angeliki z wczoraj, i wklejam tylko to, co dotyczy Azira:[/U]


"na koncie Azira na fb na dzień dzisiejszy jest 382 zł
ale w poniedziałek wyślę do fundacji fakturę od weterynarza za RTG i leki, kwota 60 zł
oraz fakturę z apteki za Nivalin, 2x Milgamma N, Cocarboxylaza, Amoksiklav, 10x podkład, kwota 192,14
zapłaciłam gotówką więc ze zwrotem nie powinno być problemu

co bym zrobiła?
nie potrafię usypiać zwierząt, które mają apetyt i normalnie kontaktują
więc pewnie dałabym mu jeszcze czas,


[U]wydatki Azira do zwrotu to:
[/U]
wspomniany wydatek w aptece 81,19 zł
i dojazd do weta na RTG 45 zł
jeśli możesz zwrócić w ciągu najbliższych dni będzie fajnie, ale jak wolisz na koniec miesiąca to też może być".


Odpisałam Angelice, ze pieniądze 81,19 zł i 45 zł zwrócę w środę wraz z opłatami za hotel wszystkich trzech psów: Azira, Bafika i Grafisia.

Postanowiłam, ze w tym miesiącu za hotel przeleję wcześniej, bo w środę będzie 18 , pieniądze dojdą pewnie około 20-21.12, to będą już przed świętami, później są święta, i banki też mają wolne. Nie chce przelewać w ostatni dzień z uwagi na święta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majku33krakow']za psa schorowanego ,nie chodzacego,który załatwia się pod siebie,którego trzeba wysikiwac400zł za m.c. to wykozystywanie[/QUOTE]

Nie bardzo wiem po co te aluzje, ale jeśli dobrze czytam między wierszami, to lepiej byłoby, gdyby Azir miał bezpłatną opiekę, to proszę weź do siebie tego psa, my wszyscy bedizemy Ci za to bardzo wdzięczni, a deklaarcje, kóre co miesiąc płacimy na Azira przeniesiemy na innego biedaka, który nie ma takiego szczęścia jak Azir trafic do bezpłatnego DT........., i mam nadzieję, ze następnym razem nikt nie będzie kwestionował sensu pobierania opłat przy prowadzeniu działalności gospodarczej............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Nie bardzo wiem po co te aluzje, ale jeśli dobrze czytam między wierszami, to lepiej byłoby, gdyby Azir miał bezpłatną opiekę, to proszę weź do siebie tego psa, my wszyscy bedizemy Ci za to bardzo wdzięczni, a deklaarcje, kóre co miesiąc płacimy na Azira przeniesiemy na innego biedaka, który nie ma takiego szczęścia jak Azir trafic do bezpłatnego DT........., i [B]mam nadzieję, ze następnym razem nikt nie będzie kwestionował sensu pobierania opłat przy prowadzeniu działalności gospodarczej.[/B]...........[/QUOTE]
dobrze się czujesz?

Link to comment
Share on other sites

Bela51 zwróciła się do SKARPETY OWCZARKOWEJ z prośbą o ponowne wsparcie Azira na leki lub karmę
Wsparcie zostało ponownie przyznane - (około 200 zł) :happy1:
Z tego co czytam wynika, że na ten moment Azir jest zabezpieczony w leki
Czy nadal potrzebuje karmy weterynaryjnej ?
A może lepiej byłoby, aby SKARPETA uregulowała część opłaty za hotelowanie w tym lub kolejnym miesiącu
Zdecydujcie sami :)
Zaznaczam tylko, że w przypadku dopłaty do kosztów hotelowania lub zakupu leków będziemy potrzebować rachunków wystawionych na SMON

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Bela51 zwróciła się do SKARPETY OWCZARKOWEJ z prośbą o ponowne wsparcie Azira na leki lub karmę
Wsparcie zostało ponownie przyznane - (około 200 zł) :happy1:
Z tego co czytam wynika, że na ten moment Azir jest zabezpieczony w leki
Czy nadal potrzebuje karmy weterynaryjnej ?
A może lepiej byłoby, aby SKARPETA uregulowała część opłaty za hotelowanie w tym lub kolejnym miesiącu
Zdecydujcie sami :)
Zaznaczam tylko, że w przypadku dopłaty do kosztów hotelowania lub zakupu leków będziemy potrzebować rachunków wystawionych na SMON[/QUOTE]

Dziękuję za przynanie dofinansowania dla Azira!

Rozmawiałam z Angeliką, i podała mi, że w tej chwili przydałaby się karma dla Azira. Ma jeszcze tę, ktra zamówiłam ostatnio, ale jest okres świąteczny, kurierzy tez pewnie mają wolne...........Angelika prosi, by, jeśli zostaną jakies pieniadze z tych przeznaczonych na Azira, dokupić mu jeszcze jakieś puszki czy miękkie smaczki, by miał coś do "memlania".

Na razie Azir jest zabepieczony w leki, na hotel jest, a na styczeń - zobaczymy, miałby już chociaz karmę.

Link to comment
Share on other sites

[U]Mam wpłaty dla Azira od:

[/U][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]beataczl - 20 zł (7/12),
[/COLOR][/SIZE][/FONT]Anna GR - 25 zł (9/12),
zozola77 - 5 zł (10/12),
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]MALWA - 52 zł z bazarku: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248863-NOWE-KSIĄŻKI-NA-PREZENT-GWIAZDKOWY-DLA-OLKUSZAKÓW-do-30-11-godz-21-00[/URL][FONT=Calibri]
[/FONT]

Za pieniązki pięknie dziękuję!

Obecnie Azir ma 533 zł.

Jutro robię przelew za hotel 403 zł, i zwrot za leki ponad 81 zł oraz zwrot 45 zł za dowóz na RTG.

Po przelaniu powyższych kwot Azirkowi zostanie ponad 3 zł na koncie............




[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...