Jump to content
Dogomania

Żeluś niestety w schronisku


agata_lodz

Recommended Posts

Dnia 29.06.2013 przybłąkał się do nas psiak rasy husky. Pies ma szaro-białą sierść, różnokolorowe oczy. Według weterynarza pies ma około 1,5 roku.
Pies jest przyjazny wobec ludzi i zwierząt. Wygląda na dość zadbanego także nie błąkał się zbyt długo.
Szukam obecnego lub nowego właściciela dla psa.

[30.06.2013]
Wczoraj mąż był u weterynarza, żeby sprawdzić czy pies nie ma chipa i nie miał. Weterynarz zachipowałgo w ramach bezpłatnej akcji i nadaliśmy mu tymczasowe imię: Żeluś. Pojeździł po okolicy i popytał ludzi, ale nikomu taki pies nie zginął. Dziś porozwieszał ogłoszenia, ale na razie bez odzewu. Umieściłam ogłoszenie na stronie łódzkiego schroniska - też bez odzewu. Pies jest naprawdę przyjazny i zsocjalizowany: liże nas po rękach, nastawia brzuch do głaskania, cieszy się na widok obroży, ładnie chodzi na smyczy, reaguje na komendę "siad".

Nie może u nas zostać zbyt długo, bo mamy już dwa psy a ja do tego jestem w zaawansowanej ciąży i nie podołam kolejnym obowiązkom.
Niestety też nieco za bardzo molestuje naszego młodszego psa i nie mogą być na podwórku razem. Także jak jeden jest na dworze, to drugi musi być w domu, albo w kojcu. Na razie siedzi u nas na podwórku i jakoś to zamieszanie ogarniamy ale na dłuższą metę nie wyobrażam sobie takiego stanu rzeczy. Potrzebuję pomocy w znalezieniu właściciela dla tego psa - starego, nowego, tymczasowego... jakiegokolwiek. Jeśli nie będzie nim żadnego zainteresowania będę zmuszona odwieźć go do schroniska. A szkoda by było bo psiak jest naprawdę miły.

[02-06-2013]
Dzwoniłam wczoraj do schroniska i nikt takiego psiaka nie szukał. Powiedzieli, że w mają teraz wysyp huskych, ale jeśli faktycznie nie może u nas zostać, to żebyśmy go przywieźli. Mój mąż wolałby jednak nie oddawać go do schroniska i poszukać mu domu na własną rękę.
Zadzwoniły do nas w sprawie psiaka tylko 2 osoby i o żadna z nich nie była właścicielem Żelusia.

Powoli zaczynamy go poznawać i to naprawdę urocze stworzenie.
Jest łagodny, jest strasznym pieszczochem, siada na komendę, umie podawać łapkę, chodzić na smyczy. Szybko przyzwyczaił się do kojca w którym go czasem zostawiam. Je wszystko - i gotowane i suchą karmę. Czasem sobie zawyje, czeasem zaszczeka, ale przez większość czasu jest cichy.

Martwię się, że nie ma nim żadnego zainteresowania. Nawet tutaj na dogomanii nikogo nie zainteresował. Jeśli nikt nie pomoże znaleźć dla niego domu, to czeka go schroniskowy los...
Pies pilnie potrzebuje nowego domu!
Jeśli ktoś byłby zainteresowany przygarnięciem Żelusia i chciałby pieska zobaczyć, poznać, to zapraszamy. Proszę zadzwonić do mojego męża (600-072-299 Sebastian) lub dać znać na forum.

[04-06-2013]
Piesek znalazł wczoraj nowy dom.

[12-07-2013]
Niestety w nowym domu Żeluś nie zabawił zbyt długo. We wtorek otrzymaliśmy telefon od nowej właścicielki, że pies zniszczył jej drzwi i go nie chce.
Wczoraj pies trafił do schroniska: [url]http://schronisko.doskomp.lodz.pl/index.php?co=psy&nr=9327[/url]
Jest mi bardzo przykro, że nie mogłam mu pomóc.
Mam nadzieję, że szybko go ktoś stamtąd zabierze.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany pieskiem, to służę informacją zarówno o dobrych jak i złych nawykach Żelusia.
Wprawdzie spędził u nas tylko 3 dni ale coś nie coś zaobserwowaliśmy.


[IMG]http://sebol.mx4.pl/Zelus/zelus.jpg[/IMG]

Edited by agata_lodz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niestety w nowym domu Żeluś nie zabawił zbyt długo. We wtorek otrzymaliśmy telefon od nowej właścicielki, że pies zniszczył jej drzwi i go nie chce.
Wczoraj pies trafił do schroniska: [URL="http://schronisko.doskomp.lodz.pl/index.php?co=psy&nr=9327"]http://schronisko.doskomp.lodz.pl/in...co=psy&nr=9327[/URL]
Jest mi bardzo przykro, że nie mogłam mu pomóc.
Mam nadzieję, że szybko go ktoś stamtąd zabierze.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany pieskiem, to służę informacją zarówno o dobrych jak i złych nawykach Żelusia.
Wprawdzie spędził u nas tylko 3 dni ale coś nie coś zaobserwowaliśmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...