Jump to content
Dogomania

CACIB Warszawa - 13-14.07


owczarek'ab

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U nas na ringu też było śmiesznie, ale nasza ekipa tak czy inaczej zadowolona z dobrej zabawy:
IRON Biała Pasja (debiut w klasie baby) - WO. II
BELLA ZORA Biała Pasja (klasa championów) - Dosk. I, CWC
ICE IRA Dzika Banda (klasa championów) - Dosk. II :)

[IMG]http://imageshack.us/a/img856/646/f0sn.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izoldas']U nas na ringu też było śmiesznie, ale nasza ekipa tak czy inaczej zadowolona z dobrej zabawy:
IRON Biała Pasja (debiut w klasie baby) - WO. II
BELLA ZORA Biała Pasja (klasa championów) - Dosk. I, CWC
ICE IRA Dzika Banda (klasa championów) - Dosk. II :)
[/QUOTE]
No to cieszymy sie razem z Wami:) Gratulacje!

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mojka']Mnie zawsze zastanawia dlaczego sędziowie pozwalają na takie wystawianie ONków.... przecież regulamin wystaw w Polsce mówi jasno, że "double handling" jest ZABRONIONY ! Myślę, że dopóki organizatorzy i sędziowie będą to tolerować, to wystawcy będą tak wystawiać ONki. cytat z regulaminu:[FONT=CentSchbookPL-Bold][COLOR=#231f20][FONT=CentSchbookPL-Bold][COLOR=#231f20]
[COLOR=#231f20][B][FONT=Arial]VI.Szczególne obowiązki organizatorów[/FONT][/B][/COLOR][FONT=Arial].......[/FONT]
[COLOR=#231f20][FONT=Arial]3. W zakresie opieki i udzielania pomocy sędziom:[/FONT][/COLOR][COLOR=#231f20][FONT=Arial].....[/FONT][/COLOR][COLOR=#231f20][FONT=Arial].[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#231f20][B][FONT=Arial]c) [B][FONT=arial][SIZE=4] [B]W[/B] [SIZE=2]ringu utrzymana musi być pełna dyscyplina i porządek. Nie można pozwolić na wchodzenie na[/SIZE][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/B][/COLOR]
[SIZE=2][B][FONT=arial][COLOR=#231f20]ring widzom, zrywanie lub przesuwanie lin wytyczających ring czy tzw. podwójne wystawianie psa [/COLOR][/FONT][/B][/SIZE] [B][FONT=arial][SIZE=4] [I][COLOR=#231f20] (double handling ) [/COLOR][/I] [COLOR=#231f20]itd.[SIZE=2]Utrzymanie porządku i dyscypliny jest zadaniem, powołanej przez organizatora, służby porządkowej działającej w porozumieniu z sędzią.[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial]VII.Szczególne uprawnienia i obowiązki sędziów[/FONT][/B]
[COLOR=#231f20][FONT=Arial]7. Wprzypadku niesportowego zachowania się wystawcy, a szczególnie:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#231f20][FONT=Arial]a) uporczywego wchodzenia na ring drugiej osoby bez zgody sędziego [SIZE=3][B]lub nawoływania psa spoza ringu przez drugą osobę [I](double handling)[/I],[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]....

[COLOR=#231f20][FONT=Arial]f) niegrzecznego zachowania się, wygłaszania złośliwych uwag pod adresem sędziego,wystawców lub innych osób, [B]sędzia może zdyskwalifikować psa. Winien sporządzić pisemną informację opisującą zajście. Informację podpisaną przez sędziego, asystentów i ewentualnych świadków sędzia przekazuje organizatorowi wystawy, a ten z kolei przesyła ją do przewodniczącego oddziału macierzystego wystawcy.[/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#231f20][FONT=Arial]Zarząd oddziału zobowiązany jest do wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji w stosunku do[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#231f20][FONT=Arial]wystawcy.Może to być rozmowa ostrzegawcza lub skierowanie sprawy do Sądu Koleżeńskiego.[/FONT][/COLOR][COLOR=#231f20][FONT=Arial]Kopie całej korespondencji związanej ze sprawą należy przekazywać zainteresowanemu sędziemu[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#231f20][FONT=Arial]oraz Prezydium Kolegium Sędziów.[/FONT][/COLOR]
[SIZE=3]I jeszcze jedno, kiedyś na wystawie zostałam zmieszana z błotem przez jednego z wystawców, gdy przechodząc obok ringu ONków z osobą, która była pierwszy raz na wystawie wymienialiśmy uwagi o tym, że double handling jest zabroniony. Jak wydać niektórych ras regulamin nie dotyczy.....[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][I][FONT=CentSchbookPL-Italic][SIZE=2][COLOR=#231f20][FONT=CentSchbookPL-Italic][SIZE=2][COLOR=#231f20]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/QUOTE]
Jak widac, Regulamin wystaw obowiązuje tylko w jedna stronę, tzn. nas-wystawców,. sędziowie, szczególnie ci od ON - sa poza, tak...? Podejrzewam, że nie czytali tego Regulaminu i zyja w błogiej nieświadomosci, że takowy istnieje i co zawiera...

[quote name='resurgam']Moje reminiscencje z ringu nr 10 (sobota).
Do dzisiaj jestem pod wrażeniem oceny i jej uzasadnienia, jaką otrzymał mój whippet.
Na ringu tym oceniał sędzia [B]Sergiei SLUKIN [/B](UKR), o którym pod ringiem szeptano, że podobno jest wybitnym fachowcem od borzoji.
Do takiego wspaniałego arbitra przyjechały jedynie DWA borzoje, więc było śmiesznie.
Whippetów zgłoszono 25, a mój samiec wystawiany był w kl. otwartej i otrzymał ocenę doskonałą, lecz treść uzasadnienia zupełnie ocenie doskonałej nie odpowiada, a nawet jest sprzeczna z definicją oceny doskonałej opisanej w regulaminie, w którym czytamy: (ocena doskonała) [I][FONT=serif][SIZE=2]...może być przyznana psu bardzo bliskiemu ideałowi wzorca rasy, [/SIZE][/FONT][/I][I][FONT=serif][SIZE=2]będącemu w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej, który wykazuje harmonię oraz klasę w posta[/SIZE][/FONT][/I][I][FONT=serif][SIZE=2]wie i ruchu. Jego zalety jako przedstawiciela rasy pozwalają zignorować drobne niedoskonałości, ale[/SIZE][/FONT][/I] [I][FONT=serif][SIZE=2]piętno płci musi być wyraźne."[/SIZE][/FONT][/I]
Tymczasem sędzia w uzasadnieniu swojej doskonalej oceny napisał:"..[I].. głowa prawidłowa ale niewielka szpara w czaszce.......pies o krótkim zadzie.......miękkie nadgarstki"[/I] I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby wzorzec określał, że whippety nie mogą mieć szpary w czaszce, muszą mieć długi zad, no i gdyby prawdą było, że ma on miękkie nadgarstki. Tym bardziej, że miękkie nadgarstki u chartów są uznawane, jako wada, a wadliwy pies nie może być doskonały, bo przecież to nielogiczne!
Reasumując: nie dziwię się i nie denerwuję, gdy sędziowie oceniają moje psy gorzej, bo nie muszą się im podobać ale najbardziej wkurzają mnie takie IDIOTYCZNE i niezgodne z prawdą uzasadnienia ocen.
Mam czasami wrażenie, że niektórzy arbitrowie sądzą, iż wystawcy to TĘPOLE, więc każdy kit można im wlepić.
Czas najwyższy, aby zmienili swoje poglądy i postępowanie, a przede wszystkim oceniali zgodnie ze wzorcem, a nie patrząc po znajomych twarzach, bo coraz częściej będzie tak, jak było w Warszawie: do takiego znawcy borzojów przyjechały jedynie dwa egzemplarze...............
[I]fot. ULA WIRSKA[/I][/QUOTE]
Hahaha, pies z dziura w czaszce, do tego krótki zad i miękkie nadgarstki - nic, tylko dobic, aby sie nie męczył... ale ocena doskonała, nonono....

choc może tutaj akurat tłumacze zawiedli...?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli już tak offujemy, to dodam swoje : międzynarodówka w Katowicach, BIS Baby. Obok nas stał facet z owczarkiem niemieckim, który rzucał się na wszystkie psy z zębami. Do mojego też wystartował, ale na szczęście szybko się odsunęłam. Taka sytuacja miała miejsce kilkukrotnie! Mój pies sobie nic z tego nie robił, bo większy i w ogóle luzak z niego, ale inne zadowolone nie były. Sam facet darł się na niego, ale nie żeby przestał się rzucać, tylko żeby stał i się dobrze sędziemu pokazał... Był to debiut mojego szczeniaka i tylko dlatego nie zareagowałam*. Następnym razem głośno zaprotestuję i nie pozwolę, aby pies z takim charakterem i to jeszcze w klasie BABY (!), wyszedł na finały jako Naj Baby!!!

*nie zareagowałam do organizatorów, bo facet dostał kilka słów co myślę o nim i jego szczeniaczku ;) jeden plus - jak mu kazałam trzymać się z daleka i zrobić duuuużą przerwę między nami, to posłuchał.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczku,
przede wszystkim gratuluję sukcesów!
Tłumacze nie zawiedli, bo facet gadał po rusku, tak głośno, że wszystko słyszałam i nawet skumałam. Jak wiesz, nie dyskutuje się z oceną sędziego, pomimo, że niektórzy wykłócali się.
Natomiast moje zadziwienie było ogromne, kiedy usłyszałam dyktowany przez sędziego opis.
I nie ma co dalej dyskutować - nie należy jeździć do arbitrów "kaloszy" i tyle, przecież sama stawka borzoji (szt. 2) mówi o jego "fachowości", i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Kilka fotek z wystawy, ring basenji:)

Najlepsza Grupa hodowlana - basenji "Asiaczek FCI"
[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/ZmianarozmiaruIMG_3343a_zps5479bc2a.jpg[/IMG]

Best of Group - basenji - Serek (Kanibaru FROMAJE FRAIS):)
[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/ZmianarozmiaruIMG_3381a_zps46e19d86.jpg[/IMG]


[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/ZmianarozmiaruIMG_3385a_zpsd105a148.jpg[/IMG]





BIS VETERAN - basenji - Fela (FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI)
Fela prezentowana przez Martynę:loveu:
[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/ZmianarozmiaruRotationofObraz255a_zpscef4adf7.jpg[/IMG]




[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/ZmianarozmiaruIMG_3369a_zps965a751f.jpg[/IMG]


rozpoczety Interchampionat - Sue (SWEET LIKE HONEY Asiaczek FCI); suczka prezentowana przez Zuzię (Zuzia & Noddy) :loveu:
[IMG]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/RotationofObraz278_zps1a024e1a.jpg[/IMG]





Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Martens']Chwała Bogu mój ring teraz był z daleka i jak tylko mignęły mi po drodze ONki, to się ewakuowałam dalej... Ale miałam już na którejś wystawie plenerowej, chyba w NDM, ring ON obok TTB... Fajny kontrast: poschizowane, drące się Szariki i spokojne, zrównoważone psy z pierwszych stron Faktu :roll:

Btw na którejś wystawie, chyba w Olsztynie albo Lublinie w zeszłym roku, wszystkie ringi były obok siebie, tylko ONki kawał dalej... Ciekawe czemu :roll:[/QUOTE]

nie wiem jak w Olsztynie, ale w Lbnie zawsze na stadionie Startu (gdzie są zazwyczaj wystawy) onki są jakby "na wygnaniu" - za wałem niecki stadionu - mają tylko ring dla siebie i nie słychac sapiących, wrzeszczacych duble handlerów.
a za granica też spotkalam się z NORMALNYM wystawianiem onków - co było ładne. Za to poludnie Europy to koszmarne wystawianie rottków..... dresy, wrzaski i ryczące świnie-zabawki.... fuj!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...