Jump to content
Dogomania

Springer spaniel walijski jako pierwszy pies?


Aislinn

Recommended Posts

Planujemy wraz z mężem zakup dawno wymarzonego psa. Tak się akurat złożyło, że to walijczyk skradł nam serce. Martwi mnie tylko jedno - ani ja, ani mąż nie mieliśmy nigdy psa (nawet jako dzieci) - czy jest to pies odpowiedni dla osób bez doświadczenia w wychowywaniu psa? Czy może jednak wybrać jakąś rasę "łatwiejszą w obsłudze"?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Aislinn']Planujemy wraz z mężem zakup dawno wymarzonego psa. Tak się akurat złożyło, że to walijczyk skradł nam serce. Martwi mnie tylko jedno - ani ja, ani mąż nie mieliśmy nigdy psa (nawet jako dzieci) - czy jest to pies odpowiedni dla osób bez doświadczenia w wychowywaniu psa? Czy może jednak wybrać jakąś rasę "łatwiejszą w obsłudze"?[/QUOTE]

Musisz zapytać hodowcy. Proponuję zadzwonić do kilku i porozmawiać. Na pewno walijczyk nie ma charakteru anglika :) a angielskie dziecko daje MOCNO w kość:) Jak chcesz to na pw dam Ci kontakt do znajomej, która hoduje walijczyki

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Dnia 6/27/2013 o 18:28, Aislinn napisał:

Planujemy wraz z mężem zakup dawno wymarzonego psa. Tak się akurat złożyło, że to walijczyk skradł nam serce. Martwi mnie tylko jedno - ani ja, ani mąż nie mieliśmy nigdy psa (nawet jako dzieci) - czy jest to pies odpowiedni dla osób bez doświadczenia w wychowywaniu psa? Czy może jednak wybrać jakąś rasę "łatwiejszą w obsłudze"?

My też nie mieliśmy doświadczenia. Kto nie ryzykuje - ten nie zyskuje. My wzięliśmy Walijczyka 2 lata temu i  zyskaliśmy na 1000%  - prześliczną cudowną i oddaną całą sobą - nam i dzieciom przyjaciółkę walijkę, kocha nas bezgranicznie - a my ją. W ułamku sekundy potrafi zmienić żale i smutki w wybuch śmiechu i radości. Przytula się nieziemsko i tryska promieniami szczęścia ze swojej ślicznej buzi bez ograniczeń. To tak bardzo pozytywny pies, że nie spotkałam jeszcze nigdy dotąd - ani u znajomych ani u rodziny. Rasa niesamowita, bardzo mądra i posłuszna, łatwa w wychowaniu. Na spotkaniach na psich wybiegach budzi zachwyt wszystkich innych właścicieli psów, zgadza się i pięknie się bawi ze wszystkimi pieskami. Po tym psie widać, że myśli. Psa mamy z domowej hodowli marzenie leaandy, a o samej rasie, charakterze, usposobieniu można bardzo wiele poczytać na ich stronie www (chyba nie wolno podawać adresów). 

Ciekawa jestem czy Państwo zdecydowaliście się na tę właśnie rasę?

Screen Shot 2017-05-06 at 12.40.51.png

Screen Shot 2017-05-06 at 12.41.47.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...