Jump to content
Dogomania

Karo ma dom. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.


Poziomka

Recommended Posts

[quote name='kabaja']tak jak pisałam koszt weta pokryje także jak będą wiadome koszty to dajcie znać ile komu przelać . pewnie potrzebne będą jakieś zastrzyki ,leki ,może rtg trzeba zrobić wszystko co potrzeba .
Ja też mam coś na bazarek ,ale coś nie mogę się dogadać z komputerem ,ale jak się uporam zrobię albo się podczepię pod jakiś ,jeśli oczywiście pozwolicie.:)[/QUOTE]
Kabaja dzięki. :) Na razie mają te marne 100 zł przelane wczoraj na dojazd i podstawę powinno starczyć.

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy po wizycie. W samochodzie histeria całkowita :P Jakby psa ze skóry co najmniej obdzierali. W gabinecie stres okropny. Oczywiście poczęstował nas gruczołami :P Jednak dał się zbadac. I nawet lekarze stwierdzili, że nie ma porównania w zachowaniu między tym co było a jest :) Wklejam fakturkę za wizytę i leki. I opis.
W skrócie. Lepiej nie będzie, może byc tylko gorzej. Wspomaganie lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi w razie potrzeby.
Oczywiście można rozważac operację. Kliniki W-wa, Lublin. Poprawa wiązadła , ewentualni odnerwianie. Koszt to 1200 zl za jedna nogę. Do tego dochodzi opieka, unieruchomienie psa po zabiegu, nawet do pół roku. Osoba adoptująca Karo, niestety musi sobie zdawac sprawę z tego wszystkiego.
Tak jak było widac na zdjęciu, Karo miał osłabione prawe biodro. Odciąża je, automatycznie obciążając lewą nogę. Stąd kulawizna . Dostał antybiotyk i leki przeciwzapalne, przeciwbólowe.
Zastrzyk mam do podania w niedziele i tabletki zaczyna od jutra.
Koszt wizyty to 82 zl i za transport 20 zl. Chociaz uważam, że za to co Karo zrobił z siedzeniem, to Mortes powinna nas tu więcej obciążyc ;P

[url]http://screenshooter.net/9523213/cjcovuy[/url]
[url]http://screenshooter.net/9523213/jjgfjri[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dzwonilam do państwa i nie podejmą się adopcji psa w tym stanie.
Wg mnei bez operacji to tylko będzie się go wspomagać do czasu, az nie wstanie.
Teraz proszę osobę decyzyjną w jego sprawie, żeby wreszcie coś postanowiła.

Żeby teraz znaleźć mu dom, to musiałby się stać cud. Żeby ktoś z pelną odpowiedzialnoscia i workiem pieniedzy sie na niego zdecydował. Ja widze jedyne rozwiązanie - operacja i przynajmniej pół roku rehabilitacja psa albo .....nie znam drugiego wyjścia.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego trzeba kogoś odpowiedzialnego za psa znaleźć , kogoś kto będzie miał trochę czasu i fb i żeby mógł ten czas Karo poświęcić i z głową poprowadzić wątek i wydarzenie , żeby nie dochodziło do kłótni i niepotrzebnym tarć . Sytuacja ciężka ale nie beznadziejna .
Nie takie rzeczy dogo widziało jak uzbieranie 1200 zł , zbierało się i po kilka tysięcy jak była potrzeba . Ludzie na fb zwykle też są bardzo chętni do pomocy , rzadko się spotyka sytuacje żeby odmawiali pomocy .
Musi być tylko rzetelna informacja, konkrety i stałe wiadomości i prowadzenie wątku . No i ludzie muszą widzieć że najważniejsze jest tu zdrowie i los psa a nie wzajemne oskarżenia .

Postaram się dziś w nocy po pracy porozsyłać Karo na fb , pozapraszać ludzi .

Uważam , że bez zabiegu , Karo ma marne szanse na wydanie go do adopcji . To duży pies , z problemami zdrowotnymi i z problemami z zachowaniem .
Zabieg i powrót do zdrowia zwiększa zdecydowanie jego szansę .
Uważam też , że nie ma co w tym momencie roztrząsać czy słusznym było wyciąganie go ze schronu , gdybyście tego nie zrobili Karo mogłoby już nie być . W takich sytuacjach rozumu się nie słucha , trzeba było to zrobić dla dobra psa i dla dobra tego psa musimy się teraz zjednoczyć , zapomnieć o żalach i działać .

Na początek dwie sprawy
Miron czy Ty jesteś w stanie zająć się psem po takim zabiegu ?
Czy jest osoba , która podejmie się prowadzenia wątku i wydarzenia na fb ?

Link to comment
Share on other sites

ja myślę, że bez operacji to będzie coraz gorzej...więc nie liczę na cud adopcji, że znajdą się ludzie, którym to nie będzie przeszkadzać :(

Co powiedziałam państwu - to, ze zacząl kuleć i że ma dysplazję i problem z więzadłem - nic więcej. Państwo nie są przygotowani ani na wydatki, ani na opieką nad z psem, który nawet do samochodu nie chce sie zapakować bez problemu.

Wkleiłam na jego wydarzenie opis i scany. Koleżanka na nim napisała, ze jest jakas metoda TTL odnośni samego stawu kolanowego:

"To metoda stabilizacji stawu kolanowego. Jest to zabieg zmieniający biomechanikę stawu kolanowego, polegający na przemieszczeniu guzowatości piszczelowej ku przodowi z użyciem płyty tytanowej oraz tytanowej klatki dystansowej wstawianych na stałe do kolana. Zmienia to biomechanikę pracy stawu oraz zmienia układ sił w kolanie co powoduje, że więzadło krzyżowe nie jest już potrzebne.
Pies wraca do pełnej sprawności, nie robią się zwyrodnienia.
U naszych psów robiliśmy już kilka razy i bardzo polecam.
Wada... koszt... [B]Niestety ale 3600zł[/B]..."

Link to comment
Share on other sites

myślę,że na razie leczymy Karo wg wskazań weta ,zbieramy inf.jak można mu pomóc i oczywiście przez ten czas zbieramy na wybrany zabieg .
Operacja więzadła to 3 tygodnie gips i pół roku szlaban na szaleństwa i tyko spacerki .Wydaje mi się ,że jest też jakaś metoda ,która nie wymaga gipsu .Muszę poszukać.
A jak to wygląda w przypadku metody TTL? jak postępujemy po operacji ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sara2011']No i musimy rozglądać się za innym miejscem dla Karo skoro Miron nie jest w stanie zaopiekować się Karusiem po zabiegu.[/QUOTE]

no właśnie ,dobrze żeby było w mieście gdzie zostanie zoperowany .
znalazłam jeszcze opis innej metody
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/251709-TTA-RAPID-a-zerwane-więzadło-krzyżowe[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia-Bianca']A ja poproszę nr konta na który zbierane są pieniądze dla Karo , gdyby ktoś na fb chciał pomóc będę wysyłać .[/QUOTE]

Rudzia mówiłam Ci już,że Cię kocham:loveu:?masz pw

Edited by devoner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...