Jump to content
Dogomania

Negra vel Kekła


qmu

Recommended Posts

dziwnie, że u Was w schronie robią 'rezerwację', ja poprosiłam o 'odłożenie' Patryka dla mnie na następny dzień (bo musiałam skombinować pozwolenie od właściciela mieszkania na psa, nie chcieli bez tego wydać), choć coś czułam, że nikt takiego brzydala nie wyciągnie w ciągu doby, musiałby to być duży przypadek :cool3:

tak czy siak, babeczki mi powiedziały, że nie ma rezerwacji i jak ktoś przyjdzie,to choćby 10min przede mną - wydadzą go.
z drugiej strony to dobrze i odpowiedzialnie, że schron oczekuje zgody od właściciela lokalu, choć inna bajka, że spokojnie można skłamać, że to mój dom, albo podrobić zgodę od właściciela, bo nikt nie sprawdzał z numerem dowodu, tylko wsadzili w dokumentację i git malina. zawsze to jednak jakiś sposób, może wymóg tej zgody onieśmiela potencjalnych oszustów, choć nie wyobrażam sobie, w jaki sposób schron to sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

U nas chyba takiej zgody nie wymagaja jak zabieralam MAxa do DT to tylko spytali pod jakim adresem pies bedzie przebywal, nikt nie pytal czy to wynajmowane czy wlasnosciowe, wczoraj jak pojechlismy po Bola tez nie spytali, takze u nas hyba sie tego nie praktykuje

Link to comment
Share on other sites

to śmiesznie, ale z drugiej strony mogłam to pozwolenie napisać sobie sama, to był dokument "ja, właściciel imię i nazwisko z nr dowodu 12345 pozwalam na psa w mieszkaniu" - i podpis.

na dodatek zeskanowany, bo właściciel jest w Szwajcarii :cool3:
nikt nie sprawdził,no ale może wymagają tego w papierach w razie wu, może dopiero kiedy coś jest nie tak (np. odłowią psa, albo wróci do schronu) to się uruchamia machinę i papiery są potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Schronisko nie robi wielu rzeczy które wypadałoby robić przed adopcją i pewnie to nie ignorancja a zwyczajne przygniecenie ogromem psów. Tak samo jest z wizytami które muszą być a ich nie ma...Znajoma wzięła dość agresywną sukę i straszyli ją że będą wizytować często a nikt od 8 lat u niej nie był. Tak samo nie sprawdzają chyba faktu sterylizacji - ta suka akurat nie została wycięta bo wet odradził, ale fakt faktem że warunek adopcji nie został spełniony..

Link to comment
Share on other sites

Na moje schroniska robia wiele bzdur jak np. to wyciagnelam psa na DT ze schronu na wlasny koszt itd. Pies teraz siedzi u mojego kumpla ktory go szkoli karmi zajmuje sie nim i "sponsoruje mu zycie" za wlasne pieniadze. Podjal decyzje ze pies u niego zostaje na stale. I teraz tak wyciagamy psa ze schroniska za wlasne pieniadze utrzymujemy go tez ze swojej kieszeni, ale jesli mamy go na DT i jednak chcemy go zatrzymac to co ? schronisko wymaga nowej umowy na DS i oplaty 140 zl za psa ;/ Troche tak nie halo do konca jak na moje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qmu']Na moje schroniska robia wiele bzdur jak np. to wyciagnelam psa na DT ze schronu na wlasny koszt itd. Pies teraz siedzi u mojego kumpla ktory go szkoli karmi zajmuje sie nim i "sponsoruje mu zycie" za wlasne pieniadze. Podjal decyzje ze pies u niego zostaje na stale. I teraz tak wyciagamy psa ze schroniska za wlasne pieniadze utrzymujemy go tez ze swojej kieszeni, ale jesli mamy go na DT i jednak chcemy go zatrzymac to co ? schronisko wymaga nowej umowy na DS i oplaty 140 zl za psa ;/ Troche tak nie halo do konca jak na moje.[/QUOTE]
Dlatego od razu wyciąga się psa nie na DT tylko na umowę adopcyjną i potem nie trzeba już nic załatwiać dodatkowo.

Link to comment
Share on other sites

A co, uważacie że schronisko powinno płacić za to że ktoś chce psa wziąć na tymczas?
Bo nie zrozumiałam.

Z tą opłatą to może jakieś tam zabezpieczenie ichniejsze - wystarczy zobaczyć chociażby ile hotelików czy tymczasów zabiera pieski i pieski gdzieś przepadają...

Link to comment
Share on other sites

Doberek. Ja z zazaleniem przyszlam. Fotkow jakos malo. :shake:

Ciezkie sa adopcje "szczekosciskowcow". Jak oglaszalam i ludzie dzwonili to mi rece opadaly do kostek. Pomine juz dzieci co chcialby psiaka dla szpanu a rodzice nawet nie maja zielonego pojecia co ich pociechy robia i ze psa sobie szukaja. Pomine smsy typu "oddzwon bo nie mam kasy na tel a pieska biore juz dzis". Spotkalam sie nawet z doroslymi facetami co chcieli pitbulla na lancuch do budy... Nasluchalam sie obelg pod moim adresem ze psiaka schronisko wykastrowalo. Czyli uslyszalam wszystko to, co kazdy oglaszajacy bezdomniaczki zapewne uslyszal....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uwaga wrocilam :D hehehehe

Troche nam sie w ostatnim czasie w zyciu pozmienialo :) ja bynajmniej jestem happy ale suce chyba tez to pasi choc poczatkowo chyba nie ogarniala co sie dzieje do okola. Generalnie pogonilysmy tz-a i w koncu jest swiety spokoj, ale bez kitu jak by to wszystko co sie dzialo opisac to bankiem byl by bestseller i zrobili by nawet film z tego. Takiego cyrku to jeszcze w zyciu nie widzialam jaki byl przez ostatnie kilkanascie dni. Porobilo sie grubo grubo :)

A co do niuni to piekne miesnie ma wytrenowane :D sie obie wytrenowalysmy z reszta ona nabrala miesni a ja zgubilam 10 kg tluszczu miesiac hehehehe jest kozacko odrazu zyc mi sie chce i swiat piekniej wyglada, chociaz jak sucza widzi ze sie ubieram do biegania to sa momenty gdzie wcale chetna nie jest do wyjscia. Niestety panci sie w glowce znow poprzestawialo tzn. znow wlaczyl mi sie tryb sportowca i nie ma litosci, trening jest trening, mial byc to bedzie! jak boli to mialo bolec i juz hehehe. Taki hardcore w bani :diabloti:.

Znajde troche czasu to powlepiam i foty i filmiki bo sporo nazbieralam w sumie tego w ostatnim czasie.
A co neiktore naprawde sa thebesciackie typu negra wisi ponad metr nad ziemia i pirlety na gryzaku napierdziela, ludzie jak im pokazuje to az nie wierza co ta wariatka wyprawia :D Na wiszenie jest tak nakrecona ze WP sobie odpuscilam narazie bo tu trenujemy obie ona wisi a ja trzymam line choc czasem jak pusci z nienacka to padnem na dupem hehehe.

Link to comment
Share on other sites

cos wam tam w kleje to co na fac mam czyli 5 fot ;p

sie wisi sie :)
[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/p417x417/10311006_851488381544940_7754568119690049635_n.jpg[/img]

zadowolone bestie
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10330453_862415243785587_3449101427851721_n.jpg[/img]

[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/v/t1.0-9/10348514_862415833785528_6012970125733340170_n.jpg?oh=82f079790e013c7c64da6131e15d3796&oe=53FF3DDD[/img]

[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/10299094_862416423785469_484044024394934824_n.jpg[/img]

[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/10360416_862416803785431_2324320564720747003_n.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pani Profesor']pozbyć się chłopa i od razu 10kg w dół, to jest magia :diabloti:

trzymam kciuki! a to jest hicior: [URL]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10330453_862415243785587_3449101427851721_n.jpg[/URL]

dwie zadowolone mordy :D[/QUOTE]

hyhyhy 8 kg zgubilam nim go za drzwi wywalilam tak jeszcze zeby zobaczyl co stracil hehehehe teraz jeszcze 3 kg zgubie i zaczynam sie rzezbic :)

normalnie bede laseczka taka ze koparki beda zjezdzac facetom choc juz teraz i tak sie ogladaja :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa']Gratuluję nowego startu w życiu ;)

Negra ładnie wisi,super![/QUOTE]


Jakies 3 dni temu tak suka szarpala a ja puscic nie chcialam liny ze polamalysmy drzewo :diabloti:, lepiej dzis rano standardowo linka sznur galaz i jechane tyle ze wyslizgnela mi sie lekko tasma i suka mi na glebe zjechala jak sie uczepila, chcialam ja podciagnac jak zawsze i sie uwiesilam na lince zeby ja podciagnac a ta puscila chwyt i pisssslam na plecy jak dluga :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...