Jump to content
Dogomania

Negra vel Kekła


qmu

Recommended Posts

a może akurat się uda że zarośnie całkiem.
mi jak Waldek się rozciął na szkle to wet zapowiedział że to takie rozcięćie że zostanie blizna, zgrubienie, a nawet lapa może być niesprawna. Nie ma ani śladu.
Moja kotka z kolei rozerwała sobie bok na czymś ostrym i miała obrzydliwą sączącą się ranę, baliśmy się wogóle czy to zarośnie bo było mięcho na wierzchu, nawet nie do szycia. Też wetka wątpila we wszystko, a w to że nie zostanie blizna już najbardziej - zarosło tak pięknie że nic nie widać.

A jest z nim ktoś cały czas żeby go pilnować? ZAbierasz go do pracy z tego co czytałam tak?

Link to comment
Share on other sites

Teraz Jacek ma wolne i z nim siedzi u siebie w domu.
Negra ze mną codziennie chodzi do pracy tzn wtedy kiedy mam się tam pojawić heheheh bo w sumie pracuje tylko 16 dni w ciągu miecha :)

Dizel został u mnie w pracy zaraz po zabiegu bo w sumie pracuje obok weta, a Jacek musiał jechać na pomiary. Z racji tego, że nikogo nie było w domu został wtedy ze mną. Ja go nie zabieram do siebie do pracy no chyba, że jest jakaś taka sytuacja tego wymagająca, bo on strasznie mi wtedy ujada. Dizel należy do tych "gadających" psów, a niestety w punkcie przyjmowania zakładów bukmacherskich za dużo ludzi sie kręci żeby ten mógł mi tak gęgać przez pół dnia.
Negra jak jesteśmy w pracy siedzi cicho, no chyba ze ja jestem w toalecie, a ktoś akurat przyjdzie wtedy szczeknie raz i zaczyna burczeć i fukać puki nie przyjde.

Dizi ma deko słabo doświadczonego właściciela dlatego sie tak udzielam w jego kwestiach bo zawsze tak było ja widziałam, że z psem jest coś nie teges reszta nie.

Jak sie wyprowadziłam z domu nie pozwolili mi zabrac Grota (boxerek), bo gdzie na wynajęte mieszkanie z takim wielkim psem i dziecko maleńkie itd. jak to starzy. Kiedyś przyjeżdżam patrze na Grota a on wielkie smutne oczy widać było odrazu, że coś nie halo, zabrałam go na spacer a on zaczął sikać na pomarańczowo brzuch jak balon, tak się wściekłam, że masakra jakas awantura na pół osiedla, z psem zaraz do weta i cóż diagnoza rak żołądka, operacja i po tygodniu przeżuty i krew w jamie brzusznej niestety trzeba było skrucić mu cierpienie.
Wet odrazu powiedział, że on może znów operować, ale nie ma sęsu bo za tydzień znów będzie to samo.
Brakuje mi tego ciapciaka :(

a tu Grocik
[*]
[img]http://img395.imageshack.us/img395/3494/p1030814bk4.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

no mój miał 6,5 roku jak przyszło nam się pożegnać :(
a boksie są cudowne i kochane takie wielkie dzieciaki przez całe swoje życie :)

chociaż patrząc na Negre to moge stwierdzić, że AST mają boksiowe usposobienie :) no i jak sie cieszy to też całą sobą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa']Poczytaj sobie,pooglądaj. Ja,że lubię takie rzeczy to przeczytałam prawie cały wątek. Po wpisach innych można bardzo trafnie wybrać rozmiar dla swojego psa :)

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/27389-kaganiec/page8[/URL][/QUOTE]

o hehehe :) a właśnie miałam iść szukać jakiegoś tematu o namordnikach :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qmu']o hehehe :) a właśnie miałam iść szukać jakiegoś tematu o namordnikach :)[/QUOTE]

A widzisz jaka jestem przewidująca :cool3::cool3:
Z całego serca polecam fizjologi,na każdą pogodę i najważniejsze że pies ma w nim swobode otwierania mordki. Leciutkie.

A i najważniejsze,że nie są drogie. Często ciężki metal czy skóra z zoologa są dużo droższe od fizjologa a pies się w nim męczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Co to Dizel wam przepadł z tytułu?[/QUOTE]

Jacek założył mu jego własną galerie na dogo :) więc niech ma swoją własną a u nas i tak będzie sie pojawiał nieraz :)
choć pewnie i tak wróci do nas na stałe bo znając jacka to za jakiś czas mu sie znudzi prowadzenie galerii :)

Link to comment
Share on other sites

Hahahahaha Dizel dzis polamal kolejny kolniez...
a to cholerstwo niestety drogie bo 19 zl,

W piatek mial zabieg w niedziele polamal kolniez, wzielam kupilam mu nowy. Dzis go polamal :( kolniez na dwa dni porazka. tym razem pekl po calej szerokosci, Jacek sie wsciekl i stwierdzil ze go sklei tasma bo jak sie kupi nowy to i tak dupek go polamie.

gdyby nie probowal sie po tym oku chorcowac to by sie zdjelo i tyle, no ale...

Link to comment
Share on other sites

i kilka fotosikow do podziwiania :)

[IMG]http://imageshack.us/a/img14/1250/cmaa.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img31/6241/a2l.JPG[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img690/1774/ugk3.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img10/9558/t2g2.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img15/8590/se94.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

o fuuuuuj!

siedze sobie jeszcze w pracy, juz wypatruje konca bo 18.30 dochodzic pomalu zaczyna, a Negra lezy mi pod biurkiem i smierdziele sadzi. Cale szczescie ze klienci wiedza ze Negrina siedzi pod biureczkiem bo jeszcze by sobie pomysleli ze to ja taka swinia jestem i atmosfere zatrowam do okola...

W sumie jakos duzo ich nie wypuszcza z siebie w ciagu dnia, ale jak juz sie zdazy to az oczy wypala momentami.
Czasem smiesznie to wyglada jak siedza u nas znajomi Negra lezy gdzies plackiem i jej sie wyrwie, jak juz wszyscy poczuja nastepuje szybkie wietrzenie i zbiorowa ewakuacja z tego pokoju ...

A jak siedza razem z Dizlem to lepiej miec uchylone okno bo wtedy jest masakra, sadza na zmiane ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qmu']o fuuuuuj!siedze sobie jeszcze w pracy, juz wypatruje konca bo 18.30 dochodzic pomalu zaczyna, a Negra lezy mi pod biurkiem i smierdziele sadzi. Cale szczescie ze klienci wiedza ze Negrina siedzi pod biureczkiem bo jeszcze by sobie pomysleli ze to ja taka swinia jestem i atmosfere zatrowam do okola...W sumie jakos duzo ich nie wypuszcza z siebie w ciagu dnia, ale jak juz sie zdazy to az oczy wypala momentami.Czasem smiesznie to wyglada jak siedza u nas znajomi Negra lezy gdzies plackiem i jej sie wyrwie, jak juz wszyscy poczuja nastepuje szybkie wietrzenie i zbiorowa ewakuacja z tego pokoju ... A jak siedza razem z Dizlem to lepiej miec uchylone okno bo wtedy jest masakra, sadza na zmiane ...[/QUOTE]Uuuu to proponuję zmianę diety .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robokalipsa']Uuuu to proponuję zmianę diety .[/QUOTE]

zastanawiam sie nad Britem, ale musiala bym gdzies dorwac w jakims sklepie zeby kupic z 2 kg i sprawdzic jak niunia to przyswoi bo opinie widzialam rozne w necie skladu niestety nie znalazlam :(
ew bosch jeszcze wchodzil by w gre ale opinie rowniez rozne no i tez by trzeba polatac poszukac na prube

A waszym zdaniem które lepsze by było ?
BRIT czy BOSCH ?!

Link to comment
Share on other sites

czytalam wlasnie wczoraj i coz generalnie raczej brit niz bosch chyba bynajmniej duzo opinji jest ze po boschu pies przytyl matowiala siersc lub wogle wypadala....
polka cenowa praktycznie ta sama i nie oszukujmy sie cena jak najbardziej przystepna bo 90zl za 15 kg uwarzam za niezla cene, jutro ja zamowie chyba bo konczy sie obecna karma jeszcze na 3-4 zostalo to tamta zdazy dojsc :)

a teraz z innej beczki ...
bylam z Negra właśnie na spacerku, spotkałam pania z takim smiesznym małym kundelkiem jakies takie jamnikowo terierkowe coś...
Pani jak zobaczyła Negrunie to prawie sie zesikała z zachwytu, a później mi powiedziała, że wzięła mike ze schronu, chciała wziaść około 7 miesięczną suke AST, ale nie wiem jaka durnota sie do niej odezwała (ponoć pracownik schronu, ja obstawiam, że to jednak jakis głupi wolontariusz był, który jest tam przez pomyłke) i dziewczyna powiedziała, że nie ma brać tej suki bo to amstaff a ta rasa jest bardzo agresywna. Z opisu tej pani wynikało, że psinka była kochana i miała takie kochające oczyska, ale niestety pani została zniechęcona skutecznie. Po rozmowie ze mną na temat AST-tów stwierdziła, że gdyby wiedziała coś więcej o tej rasie niż tylko to co zostało jej powiedziane w schronie przez tego kogoś, to sunia była by już u nich w domku bo pani sie w niej zakochała...
W 95% jestem pewna, że była to jakaś walnieta wolontariuszka która zbiera punkty na studia czy coś bo po opisie wyglądu nie był to żaden z pracowników naszego schrona, bo znam tam wszystkich jeśli nie osobiście to przynajmniej z widzenia na zasadzie cześć cześć w końcu pracowałam tam ponad pół roku po 8 godzin za freee tylko po to żeby ulrzyć psiakom. Ew mógł być to ktoś z ośrodka odwykowego, bo w ramach resocjalizacji przychodza pracować do schronu przy psach, lub zabierają je na grupowe spacery :)

Cóż zdziwiło mnie to strasznie, aż się we mnie zagotowało przecież schron ma szukać domków dla tych psiaków a nie zniechęcać potencjalnych nowych właścicieli. Jeżeli pies nie przejawia agresji (w kojcu podobno z innym psem była) to co za ciele takie bzdury wygaduje...!!!
Chyba wezmę się przejade tam i oświece Agnieche (zarządca schronu) co tam sie wyprawia.

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie też szukam karmy dla Kasty bo cholera mała ma jakieś dziwne strupy na ciele i w miejscu gdzie strup odpadnie to ma łyse miejsce :( Czytałam o Bricie ale jest z kurczakiem więc chyba odpada, Najbardziej mnie przekonuje PURINA PRO PLAN Puppy Sensitive Salmon & Rice dla psów z problemami skórnymi. Niestety u astów częste są alergie skórne czy pokarmowe,suka nie ma jakiejś mega wysypki tylko parę takich suchych strupów ale nie chcę tego stanu pogłębiać. Szukam niestrudzenie :shake:

Co do bardzo agresywnych amstaffów.. Wiele psów tej rasy nie toleruje swojego gatunku,jednak ludzi wręcz kochają. I powiedzcie mi ludzie dlaczego rzucający się sznaucer mini z piana na pysku na moją sukę nie jest okrzyknięty mordercą a moja suka po odwdzięczeniu sie i obburczeniu sznaucera mini ma nagle łatę potwora...
Everyone are idiots...

Link to comment
Share on other sites

Negra po purinie ma strazne rozwolnienie, a bąki puszcza takie że oczy aż wypala, ewakuacja obowiązkowa albo sie udusisz...

O tym Bricie jest sporo dobrych opinii i jest też Brit lamb&rice 140 zl za 15 kg jak sie poszuka dobrze to i za 120 gdzieś widziałam jak szukałam składów karm...

znalazlam np taki :

Kurczak (40%), ryż, kukurydza, pszenica, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, drożdże browarniane, naturalny aromat, suszone jabłka, minerały, wyciągi z ziół i owoców (300 mg/kg), chlorowodorek glukozaminy (260 mg/kg), siarczan chondroityny (160 mg/kg), mannooligosacharydy (150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), wyciąg z juki Schidigera (80 mg/kg), miedź organiczna, cynk organiczny, selen organiczny


Analiza:
Białko surowe 26 %
Tłuszcz surowy 14 %
Wilgotność 10 %
Popiół surowy 6,5 %
Włókno surowe 2,2 %
Wapń 1,5 %
Fosfor 1,1 %


Dodatki w 1kg:

Witamina A 15000 j.m

Witamina D3 1500 j.m
Witamina E ( alfatokoferol ) 500mg
Żelazo 80 mg
Cynk 70 mg
Mangan 36 mg
Miedź 20 mg
Jod 0,65 mg
Selen 0,2 mg


Zalecane dla następujących ras:
Amerykański Staffordshire Terier, Akita Inu, Alaskan Malamut, Beauceron, Owczarek Belgijski, Boxer, Borzoj, Dalmatyńczyk, Dobermann, Dog Argentyński, Seter Angielski, Flat Coated Retriever, Owczarek Niemiecki, Sznaucer Olbrzymi, Golden Retriever, Seter Szkocki Gordon, Hovawart, Labrador Retriever, Pointer, Rhodesian Ridgeback, Wyżeł Węgierski, Wyżeł Weimarski i inne.

Edited by qmu
Link to comment
Share on other sites

No właśnie u nas na purinie za gnoja było też "czadowo" ...
To może się skuszę na tego brita z jagnięciną.. Trzeba próbować ;) Jak nie uda się dobrać karmy odpowiedniej too... Będę musiała znaleźć jakiś zamrażarnik,miejsce na niego i... wziąść się za barfowanie :roll:

Link to comment
Share on other sites

a ja Negrze normalnie mimo suchego tak co drugi trzeci dzien robie taki wlasnie barfowy dzien wtedy idzie miecho owocki itd tak dla urozmaicenia powiedzmy takie uzupełnienie suchej karmy co jakis czas pies w koncu musi jesc mieso dzis ide sie przyczaic na szyje indycza :)

Link to comment
Share on other sites

Kasta też dostaje surowe mięcho warzywa itp ale jednak karma jest jakby "podstawą" a tego brita widziałam ale jest kurczak właśnie.

No jednak kupię tą: [URL]http://www.krakvet.pl/brit-premium-lamb-rice-15kg-p-3149.html[/URL]
Bardzo dużo jest tam pozytywnych opinii :) Dzięki za podsunięcie nazwy .. bo ja to szukałam "brit junior bez kurczaka" haha... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...