Jump to content
Dogomania

Clayton - biały prosiak


gops

Recommended Posts

Właśnie wróciliśmy :)
Jestem prze dumna i prze szczęśliwa .
Mój pies jest dla mnie mistrzem .
Wróciliśmy bez trofeów ,ale z takim kopem do dalszej pracy , że za rok na pewno poprawimy wyniki !
Już się o to postaramy :P

Pies dał z siebie wszystko , jednak mi zabrakło obycia i doświadczenia , tak niestety podejżewałam że będzie .
Jednak teraz jestem bogatsza o to doświadczenie i za rok się poprawie .
Pierwszy był Drag czyli ciągnięcie ciężarka (swoją wage) czyli jak się okazało na ważeniu psów 17 kg ! ( dla przypomnienia 3 miesiące temu było 18,5kg ) .
Startował jako trzeci już bo szło zgodnie z wagą a były 2 samce lżejsze od niego (pit bulle) .
Pierwsza próba pies usiadł w połowie drogi :evil_lol: bo za daleko odeszłam z zabawką więc stwerdził że i tak jej już nie złapie , musiałam się cofnąć żeby dokończył trase (moja wina za daleko odbiegłam , ale skąd miałam wiedieć jak biec kurde) .
Za drugą próbą (są dwie i biorą pod uwage lepszy wynik) nauczona już po pierwszym raziem biegłam dużo bliżej z zabawką i pięknie robił całą trase jednak nie mogłam biec szybko bo bałam się że znowu oddale się za daleko .
Nie wiem jaki mamy czas ten lepszy bo jeszcze nie podawali .

Drugie było główne WP i znowu dałam ciała a jak ..
To są takie emocje szczególnie właśnie pierwszy raz , że podobno zdarza się każdemu :lol:
Dawałam go od małych wag bo bałam się że wystraszy się wózka , sporo psów tak ma za pierwszym razem .
Na 500 poszedł jak piorun , na 700 super , na 900 fajnie , na 1100kg też jakoś poszło chociaż już z lekkim oporem .
Przy 700 zaliczyłam dwa faule .. a trzy faule to koniec .
Także przy 1300 spaliła mi się zabawka , z często ją miał i przestała być na tyle atrakcyjna , nie miałam drugiej ! mój błąd..
Próbowałam nadal na tą co mam i zrobiłam trzeci faul więc aut .
Jestem pewna i dam se palca uciąć że z 1500 by poszedł spokojnie gdybym miała zabawke inną w zanadrzu a najlepiej boomera .
Druga sprawa bał sie troche wózka bo szedł bokami ciągle(chyba bał się że w dupe mu wjedzie) a nie środkiem jak wszystkie , taki dziwka mój :)
Kolejna sprawa mam wrażenie że bardo mocno dekoncetrowały go krzyki i szczekanie , dopingowali nas ale to niestety zadziało na odwrót .
Za rok chyba poporszę o cisze jak będziemy startować , żeby się skupił .

Trzeci był sprint i co znowu zrobiłam ? Dałam klape .
Poszedł jak burza, przysięgam jak mały motorek nasze treningi z ciąganiem roweru dały świetne efekty .
Niestety miałam zabawke na długim sznurku , przeleciałam przez mete , pies też więc zwolniłam i pies złapał zabawke zanim wózek przejechał mete dosłownie 5 cm !! FAUL .
W sprincie nie ma poprawek , ale spytałam o czas bo wiedziałam że ma dobry 14,16 sekundy jestem mega dumna!
Jak on to zrobił na tych krótkich łapkach nie wiem :evil_lol:
Za rok jedziemy walczyć o pudło bo wiem że ma zapał i szanse .

Po sprincie dosłownie kilka minut dostałam propozycje prywatnego TUGA z młodym pit bullem ( tuga nam odwołali więc chętnie skorzystałam żeby psa sprawdzić )nie mam wcale takich okazji bo nie mam w Elblągu z kim trenować tego , ostatnio miał TUGA rok temu z dużo większym psem .
Poszliśmy na boczek i walczyły na prawde długo !
Byłam zaskoczona z jaką intesywnością to się działo , ktoś nagrywał filmik może go zdobęde .
Clayek wygrał , no ale to już kwestia była nie doświadczenia bo ma zerowe a wieku poprostu głównie , mój jest dorosły i bardzo zacięty już a tamten to był młody pies .

Zdjęć nie zrobiłam żadnych :evil_lol:
Za to nam robili co rusz także na pewno jakieś wrzuce jak tylko coś ładnego wrzucą bo póki co średnio ładne :eviltong:
Filimiki też ktoś kręcił , postaram się zdobyć .

Także podsumowując mam zajebistego psa , musze pracować głównie nad sobą .. powiedziały mi to dwie bardzo doświadczone osoby .
Pierwsze zawody udane , tylko on był z psów debiutantem i taki pitek młody 9miesięcy dla mnie totalna patologia wystawiać psie dziecko i pozwalać mu ciągać takie ciężary no , ale nie moja sprawa .
Reszta to stare wygi doświadczone psy z wieloma zaliczonymi nagrodami także co się oszukiwać nie mogło być innych wyników .

Jeszcze tylko się pochwale , że Clayek był ulubieńcem wielu osób nie tylko polaków :)
Ciągle ktoś sobie z nim robił zdjęcia , podchodził , zagadywał , chwalił , usłyszłam z 10 razy " to mój ulubieniec/pupil" od różnych ludzi także obrosłam w piórka :lol:


I jedno foto o tylko ono mi się podoba póki co :lol:
To jest skupienie na piłke
[IMG]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/142/440479_10415607_722440471153324_8535117783467162411_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Świetnie, że jesteś zadowolona!
Najbardziej wkurzające jest, kiedy człowiek wie, że to tylko jego wina i przez niego pies nie dał z siebie wszystkiego. Ale! Debiutowaliście, więc oboje nieobyci, za rok będzie lepiej, bo już wiesz co robić ;)
Co to TUG? Walki psów? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gops gratuluję debiutu ;) Teraz mniej więcej wiesz co masz dalej robić aby sięgnąć złota :)
Rashelek- jakie walki psów?:grin:
Taka oto konkurencja ;) [IMG]https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTLmZcQhFkJges6pN384-8deQYMF73l8yY8_H1KvXaPZZrUWxpHVQ[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Świetnie, że jesteś zadowolona!
Najbardziej wkurzające jest, kiedy człowiek wie, że to tylko jego wina i przez niego pies nie dał z siebie wszystkiego. Ale! Debiutowaliście, więc oboje nieobyci, za rok będzie lepiej, bo już wiesz co robić ;)
Co to TUG? Walki psów? :lol:[/QUOTE]
Pewnie że będzie lepiej , za rok jadę poprawiać wyniki :)
Jedno jest pewne Clayek przez swoje krótkie łapki ma poporstu na starcie ciut mniejsze szanse ale jak widać treningi dały dużo i można to na pewno jeszcze poprawić .
Wiadomo że te konkurencje na szybkość wygrały wysokie psy .
Dużo osób pytało nas o wage i każdy był zaskoczony gdzie on ma te 17kg , każdy myślał że z 16 max .
A on jest na prawde dobrze zrobiony , mocno osuszony już także za rok wage może poprawie ale o max 0,5 kg bo poporstu więcej jest nierealne z jego budową .
Już wiem i mam porównanie mój pies ma duży łeb który waży z 2 kg chyba:lol:
A TUG to przeciąganie się psów na linie lub na gryzakach , przegrywa ten który pierwszy puści .
[quote name='agutka']Gops gratuluję debiutu ;) Teraz mniej więcej wiesz co masz dalej robić aby sięgnąć złota :)
[/QUOTE]
Dzięki !
Na pewno się postaramy za rok o poprawienie wyników , biorę całą torbe zabawek bo już wiem że to było głównym probleme w wp.


Kilka zdjęć
[IMG]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/142/441268_10382641_657098137693423_8401835920276583060_n.jpg[/IMG]

A tak wraca, psy szczekały stąd mina
[IMG]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/142/441287_10304786_657098441026726_2561043322524353191_n.jpg[/IMG]

To tez mina na psy :lol:

[IMG]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/142/441290_10322819_657098267693410_7114352585063578170_n.jpg[/IMG]

Czekam na więcej zdjęć , pewnie przez kilka dni będą dodawać .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Gosia gratuluję debiutu! :)

Jak na pierwszy raz poszło wam dobrze z tego co piszesz :) Pierwsze koty za płoty, za rok wszystko poprawisz :)[/QUOTE]
Dzięki :)
Pewnie że dobrze , no przynajmniej Claykowi dobrze :evil_lol:

[quote name='agutka']no mina Claya nietęga :diabloti: tak w ogóle ma piękny komplecik smyczkowy ;)[/QUOTE]
Smycz polecam , serio tak wygodnej nie miałam !
Miękka , nie rani , on się tak rzucał mi na psy okrutnie a ja miałam taką plecionke ze sobą niestety paliła ki ręce ciągle , na szybko poszłam kupić do el perro smycz i okazała się mega fajna .
Miałam kiedyś taką tylko grubszą to była za ciężka a ta jest akuratna .

Link to comment
Share on other sites

To i od nas gratulacje. Foty widziałam na wydarzeniu :diabloti:
I fajnie ze mieliście okazje się sprawdzić. Ja sobie tak po cichutku planuje w przyszłym roku pojechać i spróbować z Rudym. Szczególnie, że była PBS była suka, która wyglądała jak rodzona siostra Burbona i tak fajnie zrobiona, że jest motywacja dodatkowa :lol:

9 miesieczny pit na zawodach to mega pomyłka :-o. Powinno być jakies ograniczenie wiekowe. Ale widac komuś nie zależy na stawach i zdrowiu pieska :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Gratulacje :)[/QUOTE]
Dzięki !
[quote name='asiak_kasia']To i od nas gratulacje. Foty widziałam na wydarzeniu :diabloti:
I fajnie ze mieliście okazje się sprawdzić. Ja sobie tak po cichutku planuje w przyszłym roku pojechać i spróbować z Rudym. Szczególnie, że była PBS była suka, która wyglądała jak rodzona siostra Burbona i tak fajnie zrobiona, że jest motywacja dodatkowa :lol:

9 miesieczny pit na zawodach to mega pomyłka :-o. Powinno być jakies ograniczenie wiekowe. Ale widac komuś nie zależy na stawach i zdrowiu pieska :roll:[/QUOTE]
Jedź! koniecznie do Białegostoku .
Pity są tak nie wyrównane że Twój może być nawet rasowcem .

Właśnie jest ograniczenie .. od 9msc można startować . Dla mnie głupota ale cóż . Nie wiem jak on to zrobił , ale 9msc pies uciągnął 3300kg , trenował tak intesywnie psa od ilu miesięcy ? nawet jeśli od 3 msc to miał wtedy tylko 6 ... porażka .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Dzięki !

Jedź! koniecznie do Białegostoku .
[B]Pity są tak nie wyrównane że Twój może być nawet rasowcem .[/B]

Właśnie jest ograniczenie .. od 9msc można startować . Dla mnie głupota ale cóż . Nie wiem jak on to zrobił , ale 9msc pies uciągnął 3300kg , trenował tak intesywnie psa od ilu miesięcy ? nawet jeśli od 3 msc to miał wtedy tylko 6 ... porażka .[/QUOTE]

Weź nawet tak nie mow, przeciez to kundel a nie "spełnienie marzeń" :evil_lol:
A tak całkiem serio, to on na pita za spokojny jest. Ma korbę i ładnie się nakręca, ale żyje się z nim bezproblemowo. I tu teraz albo serio jestem taka zajebista i daje mojemu pieskowi tyle zajęcia, że w domu psa nie ma. Albo to podróbka i nie ma pitkowej ani nawet terrierzej natury.
W końcu nie od dziś wiadomo, że się na właściciela ttb nie nadaje, wiec pewnie to drugie :diabloti:

Powinni podnieść ten wiek minimalny, bo serio 3000kg to obciążenie spore nawet dla dorosłego psa, a co dopiero takiego gówniarza, który jeszcze się nie rozwinął. Ludzie od pitów mają dziwne pomysły. :roll: Serio przeraża mnie brak podstawowej wiedzy nt rozwoju/zdrowia psów, albo celowe olewactwo tej kwestii.

W każdym razie gratulacje jeszcze raz. I oby tak dalej ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja tak z ciekawości, nie znam się zupełnie ;) Ale te obciążenia mnie porażają, na jaką odległość pies ma te 3300 przeciągnąć? Jak to w ogóle wygląda? :D
Fotki świetne, [url]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/142/441268_10382641_657098137693423_8401835920276583060_n.jpg[/url] to mi się najbardziej podoba :grins:

Link to comment
Share on other sites

Przykładowy filmik WP
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=27FkpQ1gM54[/URL]

To się wydaje blisko jak pies idzie z 500kg owszem ale jak idzie z powyżej 1500kg to zaczyna być to bardzo daleko bo psy idą bardzo wolno wiadomo muszą się nieźle nagimnastykować :)

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze dodam w tym roku największa waga jaka poszła to 4300 kg i przeciągnął to pies z Węgier bardzo duży samczyk taki k. 35-40kg .
A najlepszym psem z najlepszym przelicznikiem była 13 kg pit bullka która uciągnęła 3000kg , ta suczka była podajże z Litwy .

Link to comment
Share on other sites

wielu hodowców pitów(nie wymienię nazwy) trenują od 3 miesiąca życia tak więc 9 miesięczny jest już w niezłej formie:roll:
dane osobniki mają po 8 lat i faktycznie żadnych problemów stawowych ale jakoś mnie to nie przekonywuje aby psie dziecię nadwyrężało rozwijający się kościec.

Ja w piątek kupiłam nową parcianą smycz:roll: zobaczymy jak się sprawdzi bo bardzo nie lubię parciuchów najwyżej nabędę taką Claytową ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Gdzie mozna zobaczyc to wydarzenie?[/QUOTE]
Wpisz na fejsie european championship pit bull show bialystok .
[quote name='Besti']Fiu Fiu to Gartuluję Wam :) Co on ma napisane na szelkach "Biała..." co? :P[/QUOTE]
ŚWINIA !!
Musimy kupić nowe szelki , te są za mało podszyte a biała świnia to jego pseudomin artystyczny :lol: także na nowych szelkach tez musi być taki haft :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...