Jump to content
Dogomania

Piękny Chart Borzoi Ma Już Dom !!


lavinia

Recommended Posts

tylko co to za roznica ze jedna ma borzoike druga whippetke?pisalas "Może nie tolerować też innych zwierząt lub suk, które mają zbyt, jak na borzoia , ognisty temperament" no to na chlopski rozum 2 borzoie to gorzej niz jeden...wiec ja naprawde nie rozumiem tej rekomendacji nikki no bo przeciez ma suke borzoike co moze sie zle skonczyc

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 817
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lavinia']Miła, chociaż już mi się nie chce, ale jednak Ci odpowiem

odkąd mam Normana, przekopałam przez mnóstwo informacji o Borzojach, byłam również na stronie Twojej hodowli i czytałam o rasie. Generalnie, charty są podobne do wielu innych ras ze swej grupy, a te rasy akurat znam i to dobrze....

[/quote]

Grupa X to same charty. Tak gwoli sprawiedliwości.
A w ogóle to nie tyle mi chodzi o Nikki co o to jak traktujesz ludzi starających się o adopcję psów, które do adopcji zgłaszasz. Kilka osób już mówiło, że nawet nie odpowiadasz na ich telefony. Nikki jako taka z powodu posiadania borzoiki co nieco o tej rasie już wie, ma też wiedzę o behawioryźmie psów i traktuje psy jak psy , nieuczłowieczając ich.
Nie chodzi o to, że masz dać Nikki Normana bez sprawdzenia, ale o to, że tylko obiecujesz i nic nie robisz. Wiem od osoby, która starała się też o Pirata, że również nie doczekała się telefonu z Twojej strony.

Jeśli nie mając nigdy do czynienia z borzoiem uważasz, że wiesz o nim dużo to gratuluję samozadowolenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']tylko co to za roznica ze jedna ma borzoike druga whippetke?pisalas "Może nie tolerować też innych zwierząt lub suk, które mają zbyt, jak na borzoia , ognisty temperament" no to na chlopski rozum 2 borzoie to gorzej niz jeden...wiec ja naprawde nie rozumiem tej rekomendacji nikki no bo przeciez ma suke borzoike co moze sie zle skonczyc[/quote]

Chłopski rozum? No to ja już rozumiem dlaczego Lepper ma takie poparcie na wsi.

Powiedz mi proszę jak borzoika może mieć zbyt duży temperament jak dla borzoia?

I jeszcze jedno.
Whippet i borzoi to dwa , różne psy o różnym temperamencie i charakterze. Widać, że znasz obie rasy bardzo dogłębnie.

I prawda, dwa samce borzoia to naprawdę wyzwanie tylko dla wytrawnych hodowców lub miłośników tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem na wsi nie mieszkam,ale skoro masz doswiadzcenie to nie wypada mi sie nie zgodzic...

no przeciez tak piszesz wiec chyba jednak sama nie wiesz o co Ci tutaj tak naprawde chodzi...to miedzy cudzyslowiem znakiem wygladajacym w sposob nastepujacy ->" to Twoja wypowiedz wiec moze na 5 minut sie odcietrzew bo juz jestes w takiej fazie jak widac...

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][COLOR=darkred][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#8b0000]Najlepiej zamknijcie ten watek,do czasu az opadna wam emocje.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#8b0000]To niema sensu sie wymadzac,obrazac itp To doniczego dobrego niedporowadzi. Szkoda tylko Psa!! [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#8b0000]Wierze ze lavinia znajdzie mu dopowiedzialny dom.Niekonieczne za posrednictwem tego forum.[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

heh, stałam sie dla Ciebie Laviniu elementem walki z Miłą??

ciekawe dlaczego, skoro Ona mnie nie rekomendowała, tylko zapytała, dlaczego nie jestem brana pod uwagę. [cytat w powyższym to jeszcze nie rekomendacja]

swoją drogą też mnie ciekawi, co za pyskatością którą po prostu odpowiedziałam tu na ataki i podejrzeniami o pseudohodowlę, które raczej powinny się rozwiać w momencie deklaracji przeze mnie wzięcia Normana jako "bezjajecznego", mnie zdyskwalifikowało??
ot zwykła babska ciekawość cóż to we mnie jest takiego "złego".

a odpowiadając komuśtam kto sugerował mi napastliwość telefonami etc. to informuję, że moja napastliwość osoby Lavinii ograniczyła sie do dwóch zapytań. pierwszego wstępnego i drugiego sms-em, kiedy zrobiła się dezinformacja na temat, że Norman już podobno dom ma.
odpowiedzi na niego nie dostałam, podobnie jak na ostatnie dwa imienne posty, więc cos każe mi podejrzewać, ze i tym razem zostane zignorowana..
cóż.. przeżyję to jakoś ;)

Link to comment
Share on other sites

mila charty mam w glebokim powazaniu bo mi sie nawet nie podobaja czytam po prostu Twoje posty jako hodowcy i wysnuwam wnioski...napisalas ze borzoi nie powinien byc z innym psem(samcem) a takze moze sie zle skonczyc obcowanie z suka borzoika...a wczesniej tak bardzo zbulwersowalas sie gdy dom Nikki zostal odrzucony...wiec probuje to wszystko poukladac ale jakos sie nie udaje bo jedno sie z drugim wyklucza i do tego to jedno i drugie to slowa hodowcy...

Link to comment
Share on other sites

a ja bym miala prośbę o wytłumaczenie mi dlaczego najlepszym domem dla TEGO psa (Normana) jest dom z suką borzojką ... [COLOR=slategray]pytam poważnie bez żadnego sarkazmu - a jeżeli jeszcze ktoś by mi wytłumaczył dlaczego najlepiej jest żeby ani jedno ani drugie nie było kastrowane/sterylizowane to będę na prawdę wdzięczna ...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

odpowiedzi nie otrzymałam, cóż, zawsze można zrzucić na operatora, choć podobno nie ja jedna..

co do sterylizacji Sath się wypowiedziałam, podobnie jak do kastracji Normana.

a co do popleczników..
oj Lavinia.. sugerując poplecznictwo i "wybieranie" nie bierzesz pod uwagę po prostu tego, ze gdzieś indziej ktoś mógł uważniej przyjrzeć się mojej osobie w całkiem innym temacie i sie po prostu udzielić.
no bo sposób w jaki to napisałaś, sugeruje niezły spisek :razz:

jak ja to już gdzieś ujmowałam?? każdy według swojej miary??

[wybacz ton, ale no po prostu nie wiem już co mysleć o tym wszystkim ;)]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']a ja bym miala prośbę o wytłumaczenie mi dlaczego najlepszym domem dla TEGO psa (Normana) jest dom z suką borzojką ... [COLOR=slategray]pytam poważnie bez żadnego sarkazmu - a jeżeli jeszcze ktoś by mi wytłumaczył dlaczego najlepiej jest żeby ani jedno ani drugie nie było kastrowane/sterylizowane to będę na prawdę wdzięczna ...[/COLOR][/quote]

no widzisz Maupa ja sie probuje tego dowiedziec analizujac posty hodowcy i nijak nie moge zrozumiec...no bo borzoj z borzojem niet,borzoj z whippetem niet,ale borzoj z borzojka jak najbardziej chociaz dorosly borzoj moze zrobic w przyszlosci borzojce krzywde...

pomijam ze mi tu sie jakiegos spisku niektorzy doszukuja i zarzucaja jakies znanie czy nieznanie na rasie(ktorego w sumie nigdzie nie okreslalam ba nawet wypowiadalam sie ze ja kundle mam i adopcjami sie zajmuje tfu handluje:roll:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']no widzisz Maupa ja sie probuje tego dowiedziec analizujac posty hodowcy i nijak nie moge zrozumiec...no bo borzoj z borzojem niet,borzoj z whippetem niet,ale borzoj z borzojka jak najbardziej chociaz dorosly borzoj moze zrobic w przyszlosci borzojce krzywde.../quote]

Jesli ktos nie rozumie tak jasnych odpowiedzi to mysle , ze wogole chyba malo rozumie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']a ja bym miala prośbę o wytłumaczenie mi dlaczego najlepszym domem dla TEGO psa (Normana) jest dom z suką borzojką ... [COLOR=slategray]pytam poważnie bez żadnego sarkazmu - a jeżeli jeszcze ktoś by mi wytłumaczył dlaczego najlepiej jest żeby ani jedno ani drugie nie było kastrowane/sterylizowane to będę na prawdę wdzięczna ...[/COLOR][/quote]

co do "szarego" się nie wypowiem, już o tym i o każdej mozliwosci było mielone, niech się wypowiedzą osoby lepiej ode mnie obeznane w temacie

ale co do pierwszej kwestii..
nie "najlepszy", tylko zgłoszony jako potencjalnie dobry z przywoitymi warunkami [jakimi?? jeśli bywasz na harcim forum, znajdź mój post w dziale "dam dom" czy jakos tak, tam są wypisane [skrótowo] choćby warunki jakie posiadam, a w paru innych kwestiach to juz się wypowiadałam.
a po drugie to nie dla TEGO akurat psa, tylko dla psa lub suni borzoia lub afgana. [zanim znów usłyszę o snobizmie, to też już sie na ten temat wypowiadałam]. a że TEN akurat pies domu szukał, to wątek rozwinął sie akurat wokół niego a nie "jakiegośtaminnego"

Link to comment
Share on other sites

jaka odpowiedz takie zrozumienie...bo ja wypowiedz
"Może nie tolerować też innych zwierząt lub suk, które mają zbyt, jak na borzoia , ognisty temperament"
zrozumialam jasno ze borzoje maja ognisty temperament i dwa ze soba nie wytrzymaja-dla mnie jako bullomaniaka takie wyjscie byloby raczej logiczne

Link to comment
Share on other sites

Masz 13 ras chartow ( uznanych przez FCI) , sa charty krotkowlose, dlugowlose, szorstkowlose male i duze . Charty ktore polowaly na pustyni , inne w gorach . Sa charty , ktore bardzo potrzebuja czlowieka , i takie ktore zyja jakby obok i w zasadzie laskawie zaszczycaja swoja obecnoscia . Whippet ma zupelnie inny charakter niz borzoj , azawakh inny niz greyhound itd , itd .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']jaka odpowiedz takie zrozumienie...bo ja wypowiedz
"Może nie tolerować też innych zwierząt lub suk, które mają zbyt, jak na borzoia , ognisty temperament"
zrozumialam jasno ze borzoje maja ognisty temperament i dwa ze soba nie wytrzymaja-dla mnie jako bullomaniaka takie wyjscie byloby raczej logiczne[/quote]

No ja chyba zwracam w takim razie wieksza uwage na znaki interpunkcyjne . Bo rozumiem ten post calkiem inaczej .
[B]nie toleruja zwierzat i suk , ktore maja zbyt jak na borzoja ognisty temperament . [/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...