Jump to content
Dogomania

Strzyżenie, a upał?


WiedźmOla

Recommended Posts

Ja mam pewien dylemat i chyba więcej psa nie zgolę, wolę go nad wodę zabrać...
Ostatnio jak był zgolony, a byliśmy na spacerze około 1h to cały się spiekł w miejscach gdzie był ogolony. Fakt w długim futrze masakrycznie gorąco do tego długie czarne futro, jednak kurcze przynajmniej nie smażony pies...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Fakt w długim futrze masakrycznie gorąco do tego długie czarne futro, jednak kurcze przynajmniej nie smażony pies...[/QUOTE]

Bo wbrew pozorów, futro chroni psa przed przegrzaniem. Są rasy, które się trymuje od początku ich istnienia, ale one maja inna strukturę sierści. Zreszta w miarę przystępnie wyjaśniono to tutaj [url]http://albertnorthvetclinic.wordpress.com/2013/05/30/shaving-your-dogs-coat-should-you-or-shouldnt-you/[/url]
Co innego u koni, które pocą się całym ciałem, wtedy zwłaszcza przy ostrym treningu ma to sens, ale pies ma gruczoły potowe dość ograniczone, wypocić wszystko musi językiem i paszczą, bo jak już zostawia ślady potu od poduszek na łapach, to znaczy, że trzeba pomóc mu w ochłodzeniu organizmu.
P.S. Oczywiście trzeba pilnować, aby podszerstek był rozczesany i nie zbijał się, zresztą pod wpływem temperatury pies dość szybko gubi podszerstek zimowy, a letniego jest dużo mniej.

Link to comment
Share on other sites

Mój na lato nie ma podszerstka, tylko długie czarne kłaczki. Ja go zgoliłam w sumie nie dla ochłody, tylko przez problemy z kleszczami. Nie mogłam znaleźć kleszcza w długich czarnych kłakach, znajdowałam dopiero ochlane, żadne środki nie pomagały... Jak zgoliłam tak się uspokoiło bo widziałam kleszcze i od razu usuwałam.

Link to comment
Share on other sites

psa nie powinno sie strzyc wbrew popularnym opinią, włos okrywowy chroni skróre psa i stryżenie wcale nie sprawia ze jest mu chłodniej, pies nie ma gruczolów potowych na całym ciele posci się przez stópki i wentyluje pyskiem mozna zrobic wiecej szkody psu niz ma on z tego pożytku, więcej da pływanie i wilgotny ręczniki niż naszynka i nozyczki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']Mimo, że nie lubi, to ostrzyc trzeba - godzinka stresu, ale potem przynajmniej nie będzie się męczył. Ja Fridzie umilam ten czas smakołykami i co chwilę robimy przerwę na zabawę i nie jest tak źle. ;)[/QUOTE]
kurcze, ale chłopak ma traumę przez dwa tygodnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...