Jump to content
Dogomania

Pan Pinczer Terrorysta :)


Dioranne

Recommended Posts

Guest TyŚka

zainteresowałaś mnie tymi myszoskoczkami. Co one jedzą i jakie terrarium (klatka)? Szukam gryzonia, obstawiałam chomika lub królika (wiem, wiem, to nei gryzoń), ale szczerze mówiąc wolałabym zwierzątko trochę z innej paki. ;)

 

A Pan Pinczer jest niezły. Nie wierze w jego diabołkowatość, bo sama popatrz jak ślicznie siedzi koło Sary, nie zeżarł jej ;D

Link to comment
Share on other sites

Ja zdjęcia widzę.Z Sarą "dwa moredercy" ;) a w linku piekny skok i jaki wzrok-czyżby oczekiwanie na smaczka :)

Oj, wzrok wlepiony w smaczka, innej opcji nie ma.  :P

 

zainteresowałaś mnie tymi myszoskoczkami. Co one jedzą i jakie terrarium (klatka)? Szukam gryzonia, obstawiałam chomika lub królika (wiem, wiem, to nei gryzoń), ale szczerze mówiąc wolałabym zwierzątko trochę z innej paki. ;)

 

A Pan Pinczer jest niezły. Nie wierze w jego diabołkowatość, bo sama popatrz jak ślicznie siedzi koło Sary, nie zeżarł jej ;D

Jedzą... Dużo jest rzeczy, które one jedzą. Ogólnie podstawowa karma to Versele Laga Gerbil Nature, acz powinno się ją urozmaicać różnymi suszkami itp. Minimalne wymiary terrarium/akwarium (klatki są niebezpieczne i nieodpowiednie) to 60x40cm dla dwóch ogonów, ale lepiej zakupić większe mieszkanko. Ja mam 'sześćdziesiątkę' i to jest masakra, żeby jakoś to ciekawie urządzić.  ;) Jeśli chodzi o terrarium to polecam firmę Aqua Glass (na allegro można znaleźć), bo mogą dostosować terrarium do wymagań klienta (u mnie w terrarium 'setce' prowadnica jest na wysokości 20cm, żebym mogła sypać dużo trocin - to było zrealizowane na moją prośbę). Myszoskoczki są bardzo ciekawymi zwierzątkami, ale... jeśli ma się dwójkę, jedno odejdzie wcześniej, trzeba dokupić kolejnego malucha/oddać starszego. Jeśli zakupi się malucha to potem często historia się powtarza i... Takie zamknięte koło się tworzy. Nie wspominając o wszelkich niedogodnościach łączeń, chorobach... Generalnie polecam forum o ogonkach, można się wielu rzeczy dowiedzieć: www.gerbile.pl/forum

 

Pan Pinczer to diabeł wcielony, ale akurat Sara jest jedynym psem przed którym on ma jakikolwiek respekt.  :D

 

To myszoskoczki :lol:

Wow, czyli ktoś czyta to co piszę, haha. Brawo Angi!  :D

 

Cieszmy sie tym, że Sara gonie zeżarła :P

Jeszcze nie...  :P

Link to comment
Share on other sites

Collakowa narzekasz. Może dożyjemy do dnia, w którym te głąby będą się ze sobą bawić.  :P

 

W piątkowe nocy gimbaza się nudzi, więc zarzucam kolejnym zdjęciem. Młody w wieku 23-miesięcy. Niedługo stukną 2 lata. Stary piernik już z Młodego.  :D

f594js.jpg

Link to comment
Share on other sites

Piękna sylwetka :D

2 lata, no to już zdecydowanie czas zacząć mówić na niego Stary, a nie żaden Młody  :lol:

Schudło mu się trochę i od razu wygląda lepiej. Ale i tak będziemy jeszcze pracować nad mięśniami, a przynajmniej się postaramy.  :)

Strasznie szybko to wszystko minęło... Sama nie wierzę, że to już dwa lata. A Młody zawsze będzie Młodym, innej opcji nie ma.  :P

 

Łał, ładnie wygląda :)

Dziękujemy, staramy się  :D

 

Super wygląda !I wszystkiego najlepszego na dwa latka :) To on nie wiele starszy od Ermana

Dzięki!

Do urodzin jeszcze trochę czasu (bo Młody urodził się dokładnie 13.04), ale i tak za życzenia dziękujemy. I cóż to za niesprawiedliwość... Młody od Ermana starszy, a i tak mniejszy.  :lol:

 

331j5oi.jpg

 

Generalnie mam pewien 'problem', a właściwie to nawet dwa, nie, czekać - trzy.

Prawdopodobnie będę musiała zaopatrzyć się w klatkę metalową lub transporter. I nijak nie potrafię dobrać rozmiarów do Pana Pinczera. Obecną klatkę mamy materiałową i przy zaistniałej sytuacji nie zdaje egzaminu. Przede wszystkim jest za duża - dlatego też prosiłabym o pomoc w dobraniu rozmiarów do Terrorysty mającego około 30cm w kłębie i ważącego około 6kg. Od razu można zarzucić jakimś konkretnym modelem, nie obrażę się.  :P

Drugi jest taki, że szukam jakiejś ciekawej karmy dla Młodego. Nie toleruję w składzie zbóż i kukurydzy, ale cena zabójcza też być nie może. Coś pokroju Acany, TOTWu byłoby OK.

A trzeci problem jest najmniej ważny, ale i tak się pochwalę... Waham się w jakie szkło zaopatrzyć się najpierw - stałkę 50mm czy może obiektyw 18-105mm, albo i dłuższy. Trzeba ładne fotałki Młodemu przecież cykać, więc to jest ważny problem.  :D

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Chcesz odchudzić mojego? ;) Mogę Ci go wysłać nawet dzisiaj. Albo sama go zawiozę, bo za wagę paczki bym musiała sporo zapłacić :D.

 

Co do klatki to nie pomogę. Fajny pomysł ogólnie, ale może nie wystarczy Ci kpić trochę mniejszą od materiałowej?

My jedziemy na Bricie Care, ale nie spełnia Twoich wymogów. Generalnie myślę, że musisz szukać sama, bo każdy pies inaczej przyswaja ;).

Hmm... ja bym brała najpierw 50tkę :D jednak nie mam psiego ADHD, nie jeżdzę na zawody, nie mam do czynienia z psami, które szaleją kawałek ode mnie - więc bardziej by mi się przydał...

Wiem, nie pomogłam :D

Link to comment
Share on other sites

hej :D akurat śmigłam sobie po dogomanii i zaświcił mi się Wasz temat  więc korzytając ,że już tu jestem to może się odezwę  ,a nóż coś pomogę :P

1. jeśli chodzi o klateczkę to najlepiej zadać sobie pytanie , do jakich celów :P  czy tylko stoję sobie w domu ,czy wyjazdowych. My mamy z tej firmy i bardzo sobie ją chwalę :D http://sklep.canifel.pl/category/klatki-midwest-icrate-212fajnie się czyści i jest solidna ... serio :P wytrzymuje w natarciu dwa psy w środku. Jedyny minus ,że jest cholernie ciężka i zastanawiam się właśnie nad materiałową , głównie do celów wyjzdowych -lżejsza i  bardziej można ją ogarnąć a nie chodzić z takim kabanem ; p  No i sam fakt ,że przesadziłam z rozmiarem i na skutek czego mieści się tam Seciu i Holy :P a Seciu wcale taki mały nie jest jak widziałaś i jak jest sam może robić sobie tam piżama party. Najważniejsze to ,żeby pies mógł sobie swobodnie w klateczce stanąć ,  położyć się i okręcić :) - zwłaszcza jeśli ma być tylko tak na przechowanie psa na jakiś czas .

2.Muszę powiedzieć ,że acanę papik próbował i nie podeszła na tyle ,że musiliśmy zmienić szybko worek na inny : p ale to idywidualna już sprawa psa ..

ja osobiście polecam brit care  albo Nutra-Nuggets na tej drugiej Seciu przytył 2 kg :P a o to mi wtedy chodziło ale smakowała mu jak dzikusowi a jest wyjątkowym niejadkiem

3.  jeśli chodzi o aparaty to na chwile obecną mam ten sam dylemat :P <a właściwie miałam > bo też musisz stwierdzić do czego ma być ten obiektyw. stałka jest jasna i wychodzą zacne portrety , gorzej pewnie w ruchu  ja mam na oku Tamrona 70-300 z nadzieją na jakieś w miarę zdjęcia w ruchu

Link to comment
Share on other sites

hej :D akurat śmigłam sobie po dogomanii i zaświcił mi się Wasz temat  więc korzytając ,że już tu jestem to może się odezwę  ,a nóż coś pomogę :p

1. jeśli chodzi o klateczkę to najlepiej zadać sobie pytanie , do jakich celów   czy tylko stoję sobie w domu ,czy wyjazdowych. My mamy z tej firmy i bardzo sobie ją chwalę :D http://sklep.canifel.pl/category/klatki-midwest-icrate-212fajnie się czyści i jest solidna ... serio :p wytrzymuje w natarciu dwa psy w środku. Jedyny minus ,że jest cholernie ciężka i zastanawiam się właśnie nad materiałową , głównie do celów wyjzdowych -lżejsza i  bardziej można ją ogarnąć a nie chodzić z takim kabanem ; p  No i sam fakt ,że przesadziłam z rozmiarem i na skutek czego mieści się tam Seciu i Holy :p a Seciu wcale taki mały nie jest jak widziałaś i jak jest sam może robić sobie tam piżama party. Najważniejsze to ,żeby pies mógł sobie swobodnie w klateczce stanąć ,  położyć się i okręcić :) - zwłaszcza jeśli ma być tylko tak na przechowanie psa na jakiś czas .

2.Muszę powiedzieć ,że acanę papik próbował i nie podeszła na tyle ,że musiliśmy zmienić szybko worek na inną  ale to idywidualna już sprawa psa ..

ja osobiście polecam brit care  albo Nutra-Nuggets na tej drugiej Seciu przytył 2 kg  a o to mi wtedy chodziło ale smakowała mu jak dzikusowi a jest wyjątkowym niejadkiem

3.  jeśli chodzi o aparaty to na chwile obecną mam ten sam dylemat :p <a właściwie miałam > bo też musisz stwierdzić do czego ma być ten obiektyw. stałka jest jasna i wychodzą zacne portrety , gorzej pewnie w ruchu  ja mam na oku Tamrona 70-300 z nadzieją na jakieś w miarę zdjęcia w ruchu

Link to comment
Share on other sites

Właśnie coś tak mi się wydawało, że chyba trochę "kilogramów" zrzucił.

 

Z rozmiarem klatki to ja do dzisiaj mam problem, choć już dawno kupione i używane :P Jak się dziewczyny rozwalą to wydają mi się ok, a jak się zwiną w kulkę to jeszcze dwie takie by weszły a na wcisk to nawet i trzy. Zatem coś mi podpowiada, że taki rozmiar nie odpowiadałby Twoim oczekiwaniom. A jakie wymiary ma ta, którą teraz masz?

 

Co do karmy to za przystępną cenę, a dobrej jakości jest właśnie wspomniany już Brit Care, ale chyba nie tego szukasz. 

 

A z obiektywem to już wcale nie pomogę, nie znam się kompletnie ;P

Link to comment
Share on other sites

Chcesz odchudzić mojego?  Mogę Ci go wysłać nawet dzisiaj. Albo sama go zawiozę, bo za wagę paczki bym musiała sporo zapłacić .

 

Co do klatki to nie pomogę. Fajny pomysł ogólnie, ale może nie wystarczy Ci kpić trochę mniejszą od materiałowej?

My jedziemy na Bricie Care, ale nie spełnia Twoich wymogów. Generalnie myślę, że musisz szukać sama, bo każdy pies inaczej przyswaja .

Hmm... ja bym brała najpierw 50tkę jednak nie mam psiego ADHD, nie jeżdzę na zawody, nie mam do czynienia z psami, które szaleją kawałek ode mnie - więc bardziej by mi się przydał...

Wiem, nie pomogłam

W odchudzaniu ja dobra nie jestem, teraz zrobiło się cieplej, więc Młody ma więcej ruchu i jakoś tak... Sam schudł.  :P W każdym bądź razie lepiej wygląda też nasze szarpanie, a przy tym też pewne partie mięśni działają (na mój chłopski rozum), więc to też pewnie pomogło.

U nas ta materiałowa nie zdaje egzaminu, bo Terrorysta wydedukował, że jak będzie drapać w zamek błyskawiczny do upadłego to on się w końcu 'rozjedzie' i ta da! - pies na wolności. A jak jest sam to w klatce jest spokojny, tyle że tak jak mówię, kilka razy mu się udało w ten sposób 'wydostać' i teraz potrafi tak zrobić. Poza tym w naszym przypadku lepiej sprawdzi się chyba metalowa... Materiałową kupowałyśmy przy wyprawce, ja chciałam metalową już wtedy, ale mama stwierdziła, że nie, bo pies 'będzie wyglądał jak w schronisku'...  :D Zastanawiam się jeszcze nad transporterem, bo on jest chyba wygodniejszy od kennelu do pociągu chociażby. Nie wiem...

Szukam i szukam, ale nie znajduję niczego 'nowego'. Najczęściej jest tak, że znajduję coś ciekawego, niby klasa 'super-premium' czy tam 'premium', a w składzie kukurydza lub zboża, albo nawet i to i to. Po prostu mam ochotę przetestowania czegoś nowego, ale problem w tym, że niczego nie mogę znaleźć. Jeszcze poszukam i zobaczymy na czym skończymy. Zapamiętałam Canagan, skład wydawał mi się całkiem spoko, ale nie wiem. Jeszcze będę buszować po necie.

Właśnie ja mam ten problem, że przydałoby mi się oba. Ale jednak na raz obu nie kupię, więc muszę zdecydować, który najpierw, a który za pół roku powiedzmy. Bo moje 18-55mm nie jest za dobre chociażby na wystawy, o jakichkolwiek zawodach nie wspominając, więc chyba najpierw zdecyduję się na 18-105mm (minimum), a potem na 50mm.

 

hej akurat śmigłam sobie po dogomanii i zaświcił mi się Wasz temat  więc korzytając ,że już tu jestem to może się odezwę  ,a nóż coś pomogę

1. jeśli chodzi o klateczkę to najlepiej zadać sobie pytanie , do jakich celów   czy tylko stoję sobie w domu ,czy wyjazdowych. My mamy z tej firmy i bardzo sobie ją chwalę http://sklep.canifel.pl/category/klatki-midwest-icrate-212fajnie się czyści i jest solidna ... serio wytrzymuje w natarciu dwa psy w środku. Jedyny minus ,że jest cholernie ciężka i zastanawiam się właśnie nad materiałową , głównie do celów wyjzdowych -lżejsza i  bardziej można ją ogarnąć a nie chodzić z takim kabanem ; p  No i sam fakt ,że przesadziłam z rozmiarem i na skutek czego mieści się tam Seciu i Holy a Seciu wcale taki mały nie jest jak widziałaś i jak jest sam może robić sobie tam piżama party. Najważniejsze to ,żeby pies mógł sobie swobodnie w klateczce stanąć ,  położyć się i okręcić - zwłaszcza jeśli ma być tylko tak na przechowanie psa na jakiś czas .

2.Muszę powiedzieć ,że acanę papik próbował i nie podeszła na tyle ,że musiliśmy zmienić szybko worek na inny : p ale to idywidualna już sprawa psa ..

ja osobiście polecam brit care  albo Nutra-Nuggets na tej drugiej Seciu przytył 2 kg a o to mi wtedy chodziło ale smakowała mu jak dzikusowi a jest wyjątkowym niejadkiem

3.  jeśli chodzi o aparaty to na chwile obecną mam ten sam dylemat <a właściwie miałam > bo też musisz stwierdzić do czego ma być ten obiektyw. stałka jest jasna i wychodzą zacne portrety , gorzej pewnie w ruchu  ja mam na oku Tamrona 70-300 z nadzieją na jakieś w miarę zdjęcia w ruchu

Głównie do stania w domu właśnie, ewentualnie do pociągów (acz na ten moment wielu podróży pociągami nie przewidujemy). My mamy rozmiar taki, że spokojnie wszedłby do niej Młody i jego klon, o ile nie dwa. Nasza materiałowa jest mega nieporęczna. Mamy Trixie Vario, ona jest chyba w tylko jednym rozmiarze, ale pomijając jej gabaryty to same uchwyty są jakoś tak umiejscowione, że nie niesie jej się jakoś super wygodnie. Ale możliwe jest też to, że po prostu ja nie umiem jej jakoś po ludzku chwycić - to też możliwe.  :lol: Właśnie obecną klatkę brałam na zasadzie, żeby 'pies miał dużo miejsca' i wyszło jak wyszło.

U nas ogólnie suche szału nie robi. Żadne. Jak jest suche + 'coś' to już jest nieco lepiej, ale tak to ciężko. Chociaż ostatnimi czasy nie jest już prawie wcale dokarmiany, więc chce czy nie to musi iść choć przegryźć to, co ma 'podane'. Tylko kurcze, w tej Nutrze kukurydza w składzie. Ale i tak dzięki, może się skusimy i zobaczymy co na to pieseł.

Właśnie portrety ze stałki widziałam (nawet komplet stałka + 'mój' Nikon d3100) i są świetne, ale chyba na ten moment bardziej przyda mi się dłuższy obiektyw. Bo portrety na upartego można robić czy kitem czy 18-105mm, dopóki nie zaopatrzyłabym się w stałkę. Ja celuję w jakiegoś Nikorra, bo Tamrona czy Sigmę 'boję' się zakupić... Z moim anty-talentem do wszystkiego to pewnie coś nie tak bym 'podłączyła' i zepsułabym i obiektyw, i body.  :P

 

Właśnie coś tak mi się wydawało, że chyba trochę "kilogramów" zrzucił.

 

Z rozmiarem klatki to ja do dzisiaj mam problem, choć już dawno kupione i używane Jak się dziewczyny rozwalą to wydają mi się ok, a jak się zwiną w kulkę to jeszcze dwie takie by weszły a na wcisk to nawet i trzy. Zatem coś mi podpowiada, że taki rozmiar nie odpowiadałby Twoim oczekiwaniom. A jakie wymiary ma ta, którą teraz masz?

 

Co do karmy to za przystępną cenę, a dobrej jakości jest właśnie wspomniany już Brit Care, ale chyba nie tego szukasz. 

 

A z obiektywem to już wcale nie pomogę, nie znam się kompletnie ;P

Dobrze, że ktoś oprócz mnie to widzi, bo mama nadal mówi, że jest gruby i że żadnych mięśni nie widać.  :wub:

Ta którą teraz mamy to ma 61x43x46cm... I wydaje mi się zdecydowanie za duża. Jak tak patrzę po necie to psy wielkości Młodego mają klatki 'nieco' mniejsze. Nam też pani behawiorystka mówiła, że ta klatka jest za duża. Ale z drugiej strony boję się, że klatka/transporter o 'rozmiar' mniejsza będzie już za mała.

Na Brit Care patrzyłam, ale jednak staram się unikać zbóż/kukurydzy, ale kto wie czy kiedyś nie spróbujemy. Może akurat Młodemu podpasuje.  ;)

 

A na koniec tej gadaniny, taki niby-szport-dog.  :D

2akk388.jpg

Link to comment
Share on other sites

Czyli masz rozmiar podobny do tych co ja mam. Też bardzo się bałam, że mniejsze będą już za małe, ale teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam. Może kiedyś zmienię na mniejsze, a może nie. Cleo w tej ładnie się wycisza i w ogóle więc mogłaby zostać ta, ale Viki chyba lepiej czułaby się ciaśniejszej norce, to pies z milionem lęków.

Jeśli potrzebujesz mniejszej to pewnie jeden rozmiar w dół będzie już git, tak sądzę.

 

W Bricie Care nie ma kukurydzy, jest w Bricie Premium. W tym co mamy jest jedynie ryż, jak dla mnie ok. Oczywiście nie próbuję przekonać na siłę, żeby nie było :) ;) Jakby było mnie stać to bym pewnie szukała lepszych opcji, no ale. Sucha karma to w naszym przypadku i tak tylko dodatek do psiej diety, więc się nad nią aż tak nie roztrząsam.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj bezzbożowego Brita Care jeśli przykuł Twoją uwagę (my próbowaliśmy prawie wszystkie smaki i venison zdecydowanie wygrywa) :) A teraz jedziemy na lukullusie i też jest super :D

Co do obiektywu ja mam tylko stałkę i narzekam - zdecydowanie bardziej przydałoby się tele bo tylko takie pozowane fotki po jakimś czasie zaczynają być nudne :P

Link to comment
Share on other sites

Czyli masz rozmiar podobny do tych co ja mam. Też bardzo się bałam, że mniejsze będą już za małe, ale teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam. Może kiedyś zmienię na mniejsze, a może nie. Cleo w tej ładnie się wycisza i w ogóle więc mogłaby zostać ta, ale Viki chyba lepiej czułaby się ciaśniejszej norce, to pies z milionem lęków.

Jeśli potrzebujesz mniejszej to pewnie jeden rozmiar w dół będzie już git, tak sądzę.

 

W Bricie Care nie ma kukurydzy, jest w Bricie Premium. W tym co mamy jest jedynie ryż, jak dla mnie ok. Oczywiście nie próbuję przekonać na siłę, żeby nie było :) ;) Jakby było mnie stać to bym pewnie szukała lepszych opcji, no ale. Sucha karma to w naszym przypadku i tak tylko dodatek do psiej diety, więc się nad nią aż tak nie roztrząsam.

Młody też jest właśnie lękliwy, więc on musi mieć 'ciasno'. Do obecnej klatki musimy wkładać koc, żeby ją 'zmniejszyć' (tzn. żeby maksymalnie psu przypominała 'norę'), ale niezbyt to się sprawdza, bo u nas w domu jest ciepło. I jak włożymy mu do klatki gruby koc to nam się pies ugotuje... A latem to dopiero. Poza tym w metalowej/transporterze można zawiesić miskę, a dla mnie to też jest plus, bo Młody jest na tyle nieogarnięty, że podczas pobytu w klatce pewnie by sobie łapki umoczył, a potem byłoby mu pod tyłkiem mokro.  :P

 

Matko, faktycznie. Tak to jest jak się przegląda dużo karm, później się głupieje, która to która. Sam ryż dla mnie też jest OK, gdzieś mi kiedyś obiło się o uszy, że wspomaga trawienie, więc nic przeciwko ryżowi nie mam. Jeszcze znalazłam (a właściwie przypomniałam sobie...) o karmie 'Saba', skład też wygląda całkiem spoko, więc będziemy decydować czy Brit czy może jednak Saba.  ;) U nas sucha karma to podstawa... Jak moi rodzice mieli kiedyś boksera to mama mu gotowała, ale obecnie nie ma na to czasu, a poza tym ja bym pewnie non stop marudziła, że za mało tego, za dużo tego, źle zbilansowane. Nie, to nie dla mnie.

 

Spróbuj bezzbożowego Brita Care jeśli przykuł Twoją uwagę (my próbowaliśmy prawie wszystkie smaki i venison zdecydowanie wygrywa) :) A teraz jedziemy na lukullusie i też jest super :D

Co do obiektywu ja mam tylko stałkę i narzekam - zdecydowanie bardziej przydałoby się tele bo tylko takie pozowane fotki po jakimś czasie zaczynają być nudne :P

To spróbuję. Teraz tylko nie wiem czy najpierw próbować Brita czy tą Sabę. Zrobimy losowanko.  :P My Lukullusa mieliśmy, ale Panu Pinczerowi nie podpasował. Nadal chyba się gdzieś wala worek, muszę sprawdzić.

Mi przy obecnym kicie pozostają głównie pozowane, bo z ruchem... różnie bywa. Dlatego na ten moment bardziej skłaniam się ku 18-105mm, a stałkę odłożę na później. Bo na upartego obecnym kitem mogę 'pozowane' robić, do czasu zakupu stałki powinno wystarczyć.  ;) Po egzaminach chciałabym zacząć jeździć do schroniska i focić, nagrywać jakieś fajne filmiki z psiakami, żeby choć trochę pomóc, więc wolę się 'dozbroić' w jakiś nowy obiektyw, bo coś czuję, że kit nie spełni moich wymagań w takich warunkach.

 

eq8dfo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

O Twoich planach schronowo-fotkowych czytałam na fp i trzymam kciuki. W takim razie faktycznie dłuższy obiektyw może się okazać w tej chwili tym trafniejszym :)

Co do Brita, podesłałabym Ci trochę, ale ja mam dla psów średnich :p więc nie pomogę. A o Sabie pierwsze słyszę.

Link to comment
Share on other sites

Brita se chwale :D i premium i care, chociaż na tym drugim K przywaliła i to sporo sporo więc na jednym worku się skończyło  :/ Premium K ze 3 lata jadła od czasu do czasu na zmiane z boschem :D

 Od tygodnia K fitmina je (tia zdecydowałam się w końcu na co innego :D ) i na razie jest spoko :] 

 

 

Jakie ja miałam problemy z doborem klatki  :lol: nie wiedziałam czy brać taką jak legowisko trochu większą czy sporo większą  :wacko:  mierzyłam K jak leżała rozwalona, jak kłębek zwinięta  :blink: w końcu wziełam M Double Door i chyba trafiłam  :P

 
Link to comment
Share on other sites

Brit Care ma bardzo małe granulki, obecnie kończymy tą karmę. Jest ok, wracam do niej czasami. 

Z innych bezzbożowych jakie my przerabialismy to Lukullus, NDFC,  Simpson Premium (teraz jest niestety niedostępny), a teraz zaczynam worek Wolfsblufa

 

co do klatki nie pomogę, mam metalową, ale kupilam specjalnie większą, na 2 psy. Lubią tam leżeć, spać, jak wychodzę to zostają "luzem" w domu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...