Jump to content
Dogomania

Pan Pinczer Terrorysta :)


Dioranne

Recommended Posts

[B]Ty$ka [/B]on na tych zdjęciach próbuje się pokazać jako grzeczny pieseczek, a jak widzicie - niezbyt mu to wychodzi. Te szydercze uśmieszki i spojrzenia. :evil_lol: Odnośnie kagańca - przede wszystkim my jesteśmy spokojniejsze, że gdyby była jakaś sytuacja podbramkowa to nic nikomu się nie stanie (nawet nie chodzi o ludzi, ale o psy biegające luzem po plaży - w zeszłym roku zdarzały się przypadki, że właściciele się kąpali, opalali, plażing smażing, pies luzem, a właściciele mieli go kompletnie w d.pie). I ten spokój trochę przekłada się na Młodego, w kagańcu wkurza go znacznie mniejsza ilość "czynników drażniących". Dodatkowo na terenie ośrodka jest nakaz, aby psy chodziły wyłącznie w smyczach i kagańcach. Niektórzy ten nakaz łamali, pomimo tego, że było już ciemno, spuszczony pies był ciemny, a na sobie nie miał żadnych odblasków... Młody nie czuje jakiegoś ogromnego dyskomfortu z powodu kagańca, więc jeśli jest w nim nieco bardziej wyciszony i spokojny to czemu nie? ;) Od razu uspokajam, że w tym kagańcu Młody może sobie swobodnie ziajać.

[B]Agata_Roki [/B]trafiłaś. :cool3: Nad łebkiem Pana Pinczera wisiała sobie małpka...

Skoro o małpce mowa. Krótki filmik, na którym bawimy się z Młodym właśnie tą małpką. Muszę gdzieś dorwać jeszcze jedna taką. :loveu:
[video=youtube;iLx2g0Pe-V0]https://www.youtube.com/watch?v=iLx2g0Pe-V0&list=UU8yjDc9KN8qyTf_Cr1VIcdw[/video]
Wiem, że trochę wolno się bawiliśmy, w "normalnych" warunkach (tj. kiedy nie mam w drugiej ręce aparatu) mamy nieco szybsze tempo i Młody częściej sobie do małpy skacze.

Link to comment
Share on other sites

Hey Dioranne, cieszę się, że wypoczynek Wam się udał :). Szkoda że nie masz zdjęć młodego jak pływa.

U nas zmiany, debiutujemy wystawowo wcześniej niż pierowotnie planowałyśmy. Za namową mojego hodowcy wybieramy się na dwie wystawy do Chojnic (26-27.07) na krajową i krajową grupy 2.
Trzymajcie więc kciuki :).


MELISSA ma od tygodnia również swój fan page:
[URL]https://www.facebook.com/pages/MELISSAPocahontas/273698729500634?fref=ts[/URL]

Dog193, nie śmiej się z takiego ogonka, moja swój podobnie nosi, niektóre pinczery po prostu już tak mają ;).


Pozdrawiamy :)

Link to comment
Share on other sites

[B]dog193 [/B]dziękuję w imieniu Młodego. Daję mu czasem wygrać, jak skończyłam nagrywać to byli z małpą kilka chwil sam na sam. ;) Ostatnio ukochany sąsiad Młodego stwierdził, że ten ogonek to jak u świnki. Początkowo niezbyt wyobrażałam sobie mieć pinczera z niekopiowanym ogonem, ale teraz nie mogłabym mieć innego. Jeszcze jak Młody idzie to czasami tak śmiesznie macha tyłeczkiem i wtedy ten zakręcony ogonek tylko dodaje mu uroku. :evil_lol:

[B]Melissa [/B]też żałuję, że nie mam zdjęć czy filmów, ale nie było jak zrobić. Aparat, który miałyśmy ze sobą nie był mój, więc bałam się go brać na plażę - ja byłam cała mokra, a mama nie umie robić zdjęć... Ale mam w planach wybrać się z Młodym na Żwirownię, porwałabym Agatę i Perłę to być może mielibyśmy wówczas jakieś zdjęcia pływającego pina. ;) W takim razie trzymam kciuki za debiut Melki. Jedyna wystawa na której my byliśmy to była właśnie krajówka II grupy, ale w Zielonej Górze. Jeśli kiedyś będę z jakimś psem debiutować na ringu, to najpewniej znowu wybiorę krajówkę danej grupy.

Tymczasem mnie pewny zuy człowiek nakręcił mnie na pewien sport, którego chciałabym z Młodym spróbować. Tylko muszę się odpowiednio wyposażyć i mam nadzieję, że uda nam się spróbować. Pan Pinczer nieco przypakuje. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[B]Melissa [/B]dokładnie, o WP chodzi. :lol: Jeszcze szukam informacji na temat WP, żeby całego psa w gips nie oprawić, ale myślę, że to może być to co zadowoli Młodego w stu procentach. Agi jak biegamy czysto amatorsko to widzę, że nie daje mu to jakiegoś wielkiego funu. Do frisbee to ja nie mam głowy (a właściwie ręki) kompletnie - rzuty, overy, czarna magia jak dla mnie. Spojrzałam na cenę szelek do WP z ElPerro i nieco zdębiałam, ale z tego co na razie wyczytałam, wiem że możemy zacząć z guardami (które i tak mam zamiar zakupić), więc spróbujemy. Początkowo chcę ćwiczyć na ogródku, a potem byśmy się na pola wybierali. Jeszcze zobaczymy. ;)

[B]kalunia [/B]magia pinczerów - dzięki nim czytasz w myślach. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ile kosztowała ta zabawka? Wpadnę do tesco i poszukam, jakby były u mnie, to Ci mogę kupić, a potem pocztą do Ciebie :D Z chęcią dodałabym ją do wyprawki (a obiecałam, że koniec już z zabawkami...)
Fajna obroża :loveu: Mega mi się podoba :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Co robi Ania jak nie może spać latem - siedzi na Dogo. :evil_lol:

[B]kesencja [/B]małpa kosztowała ok. 20zł. Podejrzewam, że jakby zostawić ją sam na sam z Młodym na dłużej to za długo, by nie pożyła. Razem z małpą został kupiony "Edward", poległ dwa tygodnie po zakupie (był przeznaczony głównie do gryzienia). Ale był tańszy, więc pocieszam się faktem, że był nieco gorszej jakości. Za propozycję bardzo dziękuję. Najpierw skoczę jednak do naszego TESCO, bo może i u nas dorzucą te zabawki (jak dotąd to wybór w naszym TESCO jest na prawdę malutki, mimo że sam sklep ogromny...). Jak nie - dam znać. Dodaj, dodaj, bo jest bardzo fajna jeśli chodzi o wspólną zabawę. Młody nigdy nie był tak bardzo nakręcony na żadną zabawkę, którą trzymałam w rękach. I ma piszczałkę! :evil_lol: Jakby kogoś interesowało - małpa jest firmy PetFace czy jakoś tak. Mamy jeszcze neonowo żółtą, ale jest umorusana, a ja jakoś nigdy nie mogę się podjąć jej umycia... :lol: Nie mam co robić w wakacje, więc może jutro zrobimy zdjęcia we wszystkich obrożach i sobie popatrzycie, o!

Link to comment
Share on other sites

[B]Kalunia[/B], domyśliłam się jak padło stwierdzenie o przypakowaniu ;).

Ja wczoraj kupiłam mojej te szelki: [URL]http://www.zwierzyniec.olsztyn.pl/towary/towary/item/category/55/page/17/towarSort/name/idTowar/595[/URL] bardzo ładnie w nich wyglądała i tylko jeden dzień się cieszyłam. Po czasie zauważyłam, że jednak są przyciasne choć wg metki miały być do 44 cm w obwodzie klatki piersiowej a moja tyle właśnie ma. Rozmiar miałam dwójkę dziś zamierzałam wymienić na większe, ale niestety trójka okazała się dużo za duża ehhh. No i nie mogę dla niej dostać fajnych szelek, jestem skazana na zwykłe guardy... No, ale za to często zmieniam jej obróżki :).

Pozdrowionka :).

Link to comment
Share on other sites

[B]Kalunia[/B], z tym modelem i tą marką również miałam już styczność, te z kolei za bardzo odstawały na tym odcinku po szyją, ewidentnie było widać, że są za duże i brzydko to wyglądało. Ponadto za duże szelki nie są bezpieczne, bo łatwo je ściągnąć. Tak, więc widzisz nie mam wyboru jedynie guardy. Jedyne co mogę zrobić to zamówić na miarę guardy z jakimś ładnym motywem, bo takie klasyczne są trochę nudne.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś u nas w zoologu były takie małpki, jak kiedyś będą i nie będa za drogie dam Ci znać, mogę zawsze Ci kupić i wysłać. Albo po nie z młodym przyjedziesz :lol:
Na WP tez ostatnio się nakręciłam, bo kocham CC i BJ, mój kundel też, więc myślałam, by popracować nad mięsniami. Tylko... no właśnie, sprzęt drogi :p Jak zaczniesz się w to bawić to opisuj regularnie, będę śledzić czyjeś początki i może będzie mi łatwiej :D

Ja uwielbiam z szelek norwegi i sledy. Innych szelek nie potrzebuję. Obrożę mamy tylko do tropienia.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie macie, że Wasze psy lubią się bawić zabawkami, moja ma zabawki totalnie w nosie. Trzeba ją prosić, zachęcać, żeby raczyła je choć minutę pogryżć, bo dłużej nie ma szans, zostawi i pójdzie. Pętli ze sznura nie chce gryżć a to dobre dla zębów, weżmie ugryzie dwa razy raz na kilka tygodni i to wszystko, pluszowego hot doga wcale, gumowego hantelka wcale, plecionego warkoczyka czasem po aportuje, jedne co trochę częściej pogryzie to taką zwykłą marketową piszczącą gumową kość. Chciałam jej kupić na zbliżające się pierwsze urodziny jakąś wypasioną drogą zabawkę może konga czy coś w ten deseń, ale nie wiem czy jest sens jak dwa razy ugryzie i pójdzie dalej... Nie mam czym ją rozpieszczać. Ciasteczka psie może dostawać rzadko, bo ma niedawno zdiagnozowaną alergię pokarmową i ma dostawać tylko hipoalergiczny Royal Canin i czasem może dostać jakieś surowe warzywko np. marchewkę. Jedyne co jej mogę pokupować w ramach prezentu to obróżki. Tak, więc na urodziny dostanie wypasioną obrożę zrobioną na zamówienie i jakiś drobny smakołyk, bo czasem można odrobinkę złamać jej rygor żywieniowy jakimś małym smakołyczkiem ;).

Link to comment
Share on other sites

Hyhy... łączę się w bólu. Tez mam psa niezabawkowego. Ostatnio pozbywałam się wszystkich zabawek, nawet nie chciałam kasy, tylko za przesyłkę, bo u mnie i tak się to marnuje ;). Mój jedynie lubi pluszaki, ale tez nie na co dzień, w ramach niespodziewajek dostaje do mordu nowe pluszaki... z lumpa. :D Wyjątkiem są też zabawki, gdzie wkłada się żarcie, kong itepe, bo jego misją jest "jeść, jeść" :D. Ot, tani moj piesek jest, ale to strasznie denerwujące, bo nie mam w rękach motywatora. Smaki wszystkie zje, no ale jak się go szkoli non stop to szybko się najada, a że ma skłonności do tycia...

Link to comment
Share on other sites

Jak się wybieracie na żwirkę to chętnie dołączę. Oczywiście jeśli można :D Osobiście polecam żwirownię w godzinach mocno porannych. Jak byłam ostatnio w środku tygodnia ok 10 to już było tłumnie :roll: O 7 rano jest idealnie :)

Link to comment
Share on other sites

Zdjęć nie mamy, jak już model był łaskaw do jakiejkolwiek współpracy - lało. A Młody toleruje wodę tylko w jeziorze - kałuże jak były tak są przeskakiwane, woda z węża jest be, deszcz tak samo. Na spacer w deszczu wychodzi jakbym go na gilotynę prowadziła... :evil_lol:

[B]Melissa[/B] powiem tak - jeśli szelki dla Młodego to tylko z firm hm, ewentualnie takich, które nie mają jakiejś dziwnej rozmiarówki. My nasze jedyne szelki mamy właśnie z firmy hm, bo gdybym kupiła inne to na pewno "coś" byłoby nie tak, bo on niezbyt wymiarowy chyba jest. Niedługo chcę mu kupić guardy, więc wymierzę go dokładnie i się przekonam jak tam się mają jego wymiary. ;) Także też proponuję spróbować szelki kupić właśnie z firmy hm - nasze norwegi z Dog Style kosztowały nas 50zł ("hurtta stajl"). Niestety usunęłam wiadomość, w której miałam jego ówczesne wymiary.

[B]kalunia [/B]wiem, że Ty lubisz się nad ludźmi znęcać jeśli chodzi o namawianie do obrożoholizmu, już ja o tym dobrze wiem. :mad: I nie chwal mi się tu, że sama zrobiłaś szelki do WP, bo doskonale wiesz, że mam dwie lewe ręce!

[B]Pani Profesor [/B]on taki psychiczny wzrok ma nie tylko w momencie zabawy i chęci zamordowania zabawki. :lol:

[B]Ty$ka [/B]dzięki za propozycję! Jeszcze chcę sprawdzić u mnie w TESCO, bo może akurat mieli dostawę, ale najpierw muszę się tam wybrać... Jeszcze teraz mi nasunęłaś pomysł, żeby zoologi przeszukać, dzięki! Z Młodym mogę przyjechać jeśli chcesz stracić palce w trybie natychmiastowym. :cool3: Nie no, mamy kaganiec, więc co najwyżej pyskowałby jak zwykle. Jeśli zaczniemy przygodę z WP to z pewnością będę dawać znać jak nam idzie, bo coś czuję, że to Młodego mogłoby zainteresować, a jednocześnie zmęczyć. Planuję, żeby zacząć od guardów, a nie szelek typowo od WP (to wydatek 100+zł...), bo jeśliby się nam jednak nie spodobało to guardy i tak będziemy używać.

[B]wiki4 [/B]Młody dawno z Liską nie miał randki, a teraz jest już mniej natarczywy, więc my jesteśmy jak najbardziej chętni. Planowałam też "porwać" Agatę i Perłę, ale Agata aktualnie w Wiśle i nie udało mi się dopytać kiedy wróci. Także dam znać - albo na dogo, albo na fb. ;) A nie orientujesz się może jak wygląda sytuacja na Żwirowni pod wieczór? Bo Młodego zwlec z łóżka tak o szóstej... życzę powodzenia. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za post pod postem, ale muszę oznajmić wszem i wobec, że Melissa na wystawie w Chojnicach zgarnęła ocenę doskonałą, Zwycięzce Młodzieży i Najlepszego Juniora. :multi: Zobaczyłam na fb i stwierdziłam, że muszę o tym napisać, tym bardziej że uznaję Melkę za przyrodnią siostrę Młodego, który dzielnie ściskał łapy za "siostrzyczkę". Gratulacje [B]Melissa[/B]! :loveu: Pokazałam mamie zdjęcia Melki i zgodnie stwierdziłyśmy, że byliby z Młodym cudowną parą, przynajmniej na zdjęciach. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...