Jump to content
Dogomania

Bojazliwa suczka


matbiela

Recommended Posts

Witam!
Mam problem z moją suczka. Jest to piekny psiak - najprawdopodobniej mieszaniec amstaffa z jakims malym psem, szczerze mowiąc wygląda troche na rasowego. Psa otrzymaliśmy z przypadku - została bardzo wczesnie zabrany od matki przez nieodpowiedzialnego czlowieka - w ok. 5 tygodniu. Obecnie ma 5 miesiecy. W domu pies nie boi sie niczego, jest zywy, inteligentny i calkiem posluszny. Dodam, że w mig opanowal sprawe nie zalatwiania sie w domu. Problem pojawia sie przy wychodzeniu na dwor- boi sie samego zakladania szelek i smyczy, ale samo wyjscie z domu na klatke nie stanowi problemu. Uwielbia rownież winde - mieszkamy w wiezowcu. Co do ludzie to niektorych boi sie panicznie, inne osoby wrecz nagabuje - ma chec je lizac i skakac na nie. Problem stanowia inne psy, ktorych sie boi panicznie - nawet malych pieskow typu york itp. Zauwazylem także, że boi się dzieci - mimo iz da sie glaskac to jest przerazona. Ponadto, po zalatwieniu potrzeb fizjologicznych natychmiast zaczyna ciagnac do domu. Gdy jest spuszczona ze smyczy, zalatwia swe potrzeby i pedem leci pod klatke, gdzie na mnie czeka. Szczerze powiedziawszy pierwszy raz sie spotykam z czyms takim. Mialem bowiem kiedys psa, ktorego moj brat znalazl w ogrodku, gdy ten mial 5-7 dni ! bo jakis nieludzki idiota go tam wyrzucil, a gdy dorosl byl psem towarzyskim i stosunkowo odwaznym. Wiem, że takich postow jak moj jest multum, ale z tego co widze, niektorzy maja jeszcze gorzej ode mnie, wiec moze macie jakies pomysly, ktorymi moglbym oduczyc strachliwosci moja kochana Kokę. Pozdrawiam wszystkich milosnikow psow i z gory dziekuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Jesli boi się zakładania szelek lub obroży, może ich po prostu nie zdejmuj w domu, albo zakładaj kilka razy dziennie tylko po to by je za chwilę zdjąć bez wychodzenia na spacer. Jeśli boi się dzieci, to lepiej je mu zobojetnić niż na siłe zmuszać do zakceptowania głaskania, po prostu wiecej przebywania w ich obecności,gdzieś nieopodal, okolice placu zabaw np, ale bez kontaktów cielesnych na siłę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...