Jump to content
Dogomania

Jakich ras nie lubi wasz pies?


Reailia

Recommended Posts

Mój seter nie ma uprzedzeń rasowych :D Nie przepada za psami w typie "ciężkim", uwielbia psy, z którymi może dowoli bawić się w berka a nie te, które ćwiczą na nim zapasy ,ale bez względu na to jakiej rasy będzie pies,jeżeli spróbuje zabrać mu jego patyczek....awantura murowana :wink:

Aga i Chaps

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja mała nie cierpi owczarków niemieckich i to bez względu suka czy pies. Jak była mała to jedna suczka owczarka próbowała ją ustawiać, a teraz w sąsiedztwie mieszka też suka owczarka, która cały czas prowkuje moją małpe. No ie teraz na widok owczarka w najlepszym wypadku zjeżenie i warkot, w najgorszej nabieg bez ostrzeżenia. Na szczęście w 90% przypadków udaje mi się ją zawrócić :D.

Nie przepada też za jamnikami, chociaż kumpla jamnika też posiada, atele to wyjątek. Lubi antomiast wszystkie duże pasy. Ulubione to boksery, dobki, mastino, bernardyny no generalnie duże. Acha i uwielbia jeszcze haszczaki. Dlaczego nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Nie przepada za psami w typie "ciężkim", uwielbia psy, z którymi może dowoli bawić się w berka a nie te, które ćwiczą na nim zapasy
:roflt:

Chapsio - jest mi smutno, bo Spajka by na pewno nie polubil w takim razie. Zapasy to jest jedna z jego podstawowych aktywnosci zyciowych, zaraz po spaniu, jedzeniu i lezeniu na sofie ;)

A tak na serio, to ja tez wole "biegaczy", niz "zapasnikow" - raz, ze szybciej sie z niego "detka" robi (bo malo kogo dogania) i mozna isc do domu ;) , a dwa, mniejsze prawdopodobienstwo, ze jakiegos psa za mocno "pokula" i sie z tego dym zrobi.

Poza tym nie ma - przynajmniej na razie - rasy, ktorej by "nie lubil".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

... mam amstafika ktory nie nawidzi wszystkiego co rude i długowłose (ma to chyba po mnie!!!) :D :) :D a tak poważniej to myśle że te wszystkie waśnie pomiędzy jaki8mis rasami sa wynikiem osobistych przezyć poszczególnych psów.

neton nie trawi spanieli i seterów irlandzkich....dlaczego bo jak miał 3 miesiące rzucił się na niego spaniel sąsiadów (nic strasznego mu nie zrobil ale pogryzł troszeczke) .... netonik pamięta to bardzo dokładnie i w chwili obecnej zdaje sobie sprawe ze swojej siły i stara się odgryźć... mam nadzieje że nigdy już nie spotkają się sam na sam bo może się to źle skończyć...

...za to uwielbia jamniki, wychowuje się z takim jednym 12 letnim szorstkim jamnikiem i jest ok

jamnik najlepszym przyjacielem amstafa :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Axel nie znosi bokserów i rotwailerów(sorrki, mogłam źle napisać); podejrzewam , że bierze się to z stąd iż kiedyś pewnien debil poszczuł na niego boksera o bardzo masywnej budowie, nie lubi też dalmateńczyków- nie wiem dlaczego; ale i tak jest lepiej - gdyż na poczatku jak go mieliśmy nie tolerował żadnych psów (pewnie zazdrość psów ze schroniska- bo a nuż spodoba się jej inny pies i nie będzie mnie chciała

;-) )

Link to comment
Share on other sites

Moj poprzedni wyzel mial zdecydowana awersje do owczarkow niem. (po raz kolejny!),uwielbial za to jamniki,nawet te wrzaskliwe i wkurzajace.

Sagunia na razie uwielbia wszystko co ma 4 lapy,ale niestety, malo psow ja trawi-jest tak zywiolowa i nachalna w zabawie,ze tylko goldeny i labki maja do niej cierpliwosc.

Link to comment
Share on other sites

A Rasta kocha wszystkie rasy - dla niej wiek, płeć, wzrost, umaszczenie, włochatość psa obok są kompletnie obojętne (w drugą stronę już to tak sprawnie nie działa, jamniki z osiedla za nią nie szaleją ;)) byle tylko się mogła z kolegą/koleżanką pobawić.

Link to comment
Share on other sites

Bravo nie przepada za zadnymi innymi psami - choc sam ma respekt przed duzymi rasami - powiedzmy tak od. 65 cm w klebie. Natomiast juz w mlodosci mial pewny "uraz" do dobków.

Goussette nie znosi owczarków amerykansko-kanadyjskich (bialych). Sa juz uznane w FCI ale nie pamietam nazwy.... bialy ow. szwajcarski? Albo cosik takiego. Pozatym nie przepada za malamutami i niezbyt dobrze funkcjonuja jej kontakty z malymi psami. Natomiast juz zawsze uwielbiala wszelkie rottweilery!

P.S.

@ Buldog

Goussette jest tez niezla zapasniczka - pewnie ma to po buldosiach. Bravo chcial juz zawsze nauczyc sie od niej tego "stylu" zabawy - ale nie robi tego tak swietnie jak ona!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

hyh moja 7 miesieczna sunia ast na dworze podbiega do kazdego psa z pzryjaznymi zamairami ale notorycznie w godzinach weiczornych wychodzi na balkon i jezy/szczeka na wszystkie weiksze psy od niej najczesciej owczarki neimeickie nie moge stweirdzic jednoznacznie czy ich nei lubi bo jakby miala mozliwosc podbeigniecia to ejstem pewny ze by chciala sie bawic :)

Link to comment
Share on other sites

moj Gizmo nie lubi pudli i psow pudlowatych...nie wiem czemu, ale rpawdopodobnie to dlatego, ze kiedy byl maly(ok. 4 miesiece) siedzial i czekal na mnie przed sklepem i od tylu zaszla go jakas duza suka(pudlopodobna), on sie wystraszyl nie na zarty, zaczal piszczec, skomlec it...

od tej pory chce sie gryzc z kazdym psem pudlopodobnym...

a lubi chyba wszystkie inne rasy, od jamnikow po dogi niemieckie:)

jedynie nie wie co robic jak podbiegnie do niego jakis jamnik i chce sie z nim bawic...bo to takie male i Gizmo boi sie ze cos mu zrobi....

a w stosunku do szczeniakow...zawsze kladzie sie a szczeniaki bawia sie z nim:)

a najbardziej chyba lubi swoja kolezanke-dobermanke Sare:)

ale to chyba dlatego ze codziennie sie spotykaja i poglebiaja w zabawach.

Link to comment
Share on other sites

Moja amstaffka strasznie nie lubi psów typu pudel, cocer spaniel. musi byc czarny, biale i zlote toleruje. Jak widzi takiego to pierwsz zaczyna, jezy sie i warkocze. Inne psy sa ok. Im wiekszy tym lepszy. Male sa jej obojetne dopoki nie zaczna jej obszczekiwac, jak warcza to kaplica, przygniata je swoim cialem i czeka...no ale do tego nie dochodzi bo ja juz interweniuje na etapie jezenia sie. ale niektore psy sa odwazne i mimo ostrzezen mojej suki podchodza i szczekaja.

o dziwo nawet lubi owczarki niemiecki, a suczke tej rasy odczula na wlsnym ciele wiele razy. moja siostra ma ON-ke i ta ustawiala moja jeszcze za szczeniaka, jak moja podrosla to poklocily sie o pileczke, i skonczylo sie szyciem lapki i glowki mojej malej sunci. I po tym zdarzeniu na widok ON moja macha ogonem, pod warunkiem ze nie jest to suka mojej siostry.

Link to comment
Share on other sites

Moja Celuchna ma awersje do ONow (zwlaszcza dlugowlosych)

nie wiem skad to sie wzielo i obecnie jestem na etapie poszukiwania dla niej jakigos znajomego tej rasy zeby przelamac uprzedzenia :lol:

Przez naprawde hamskiego dalmatynczyka sasiadow wyrobila sobie tez niestety niezbyt dobre zdanie o tej rasie :cry:

Ogolnie zawsze jest spieta i gotowa do walki wobec psow wiekszych od niej (wylaczajac wodolazy) .

Link to comment
Share on other sites

A mój bokserek kocha wszystkie psy (nawet te które nie pałają do niego sympatią :wink: ). Wszystkie zaprasza do zabawy - czy to małe, czy to duże - tylko w przypadku dużych to patrzy na nich i zastanawia sie jakby ich dosięgnąć żeby się pobawić ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia zdecydowanie lubi kazdego psa, ktorego napotka. Moze dlatego, ze ma dopiero 20 tygodni i nie ma zadnego przykrego doswiadczenia zwiazanego z psami.

Jej ulubiencami sa przede wszystkim dobermany i boksery, a to dlatego ze zaprzyjaznila sie z bardzo dobrze ulozona suczka dobermana i spokojnym bokserem, ktory traktuje ja raczej po ojcowsku ;-)

No i jeszcze jedno, ona nigdy nie szczeka ... Zawsze myslalam, ze takie rasy jak yorki sa glosne i jazgoczace ... a tu nic. Nawet nocne odglosy na klatce schodowej jej nie prowokuja do zadnej akustycznej aktywnosci.

Link to comment
Share on other sites

A moja 4,5 suczka koooocha wszytkie psy, male i duze, rasowe i nie.

Zaczynam sie zastanawiac,czy jej to kiedys przejdzie bo jak na razie gdy zobaczy psa na spacerze to siada i patrzy a pozniej za wszelka cene chce do niego podejsc (na co jej z reguly pozwalamy).

Link to comment
Share on other sites

MOja greta terier rosyjski nie przepada za posokowcami, jamnikami , pekińczykami, za to uwielbia kolegę kaukaza, buldożka francuskiego chociaż ją gryzie za łapki, to ona go pociągnie za fafle oczywiście delikatnie, a bardzo przepada za yorkami , ale niestety po ostatnim incydencie prawie że zadeptania go bo nie zauważyła że wszedł pod nią nie za bardzo pozwalam się bawić z małymi psiakami.

pozdr.Olcia z gretulcem

Link to comment
Share on other sites

Coś w tym musi być, że gdy pies ma zakodowane w pamięci przykre zdarzenie z jakimś innym psem, to potem nawet na widok podobnego reaguje agresją albo strachem.

Moją Nalę(średniaczkę) dopadła kiedyś bokserka, uczona przez swojego pana-debila, atakowania innych psów.

Widziałam nie raz, gdy podbiegał jakiś pies, spuszczał ją ze smyczy i szczuł. Kiedys w końcu kilku właścicieli piesków nie wytrzymało i spuściło panu lanie.

Uraz jednak został i Nala dalej żle reaguje na psy bokseropodobne.

Dziwnie też reagowała na jamniki, szczególnie gdy była młodsza.

Kiedy podchodziła bliżej nie potrafiła zrozumieć dlaczego ten pies tkwi ciągle w pozycji ''waruj'.Za każdym razem usiłowała sprowokowć tego dziwoląga żeby wstał, kładła mu łapę na grzbiet co oczywiście jamnik uznał za zniewagę i pokazywał zęby.Nala chyba doszła do wniosku że już nigdy się z takim nie dogada i obecnie ignoruje jamniki.

Człowiek wymyślił wiele ras, jedne pouleprzał drugie udziwnił, trzecim poobcinał ogony a efekt jest taki że się nie moga ze soba porozumieć....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...