Jump to content
Dogomania

SAWANA - żegnaj piesku :(


rodzice

Recommended Posts

[quote name='Poker']A jak ona się czuje? Ma nadal jakieś objawy? Daje radę gryźć chrupki ?[/QUOTE]
Sawana jest w pełni przytomna.Podeszła teraz do mojego syna aby się z nim przywitać.Na wołanie reaguje,poznaje ludzi.Objawy ma takie jak miała tj.przekrzywiona głowa na prawą stronę i przy wstawaniu przechyla się na boki.Nie wiem czy daje radę gryźć chrupki dlatego przeniosłam je na górę aby poobserwować ją z jedzeniem.Miski stoją zawsze w kuchni i dla dwóch psów,więc ciężko mi było zidentyfikować czy Sawana je.Ryż został z nocy a więc nie jadła w nocy.Dzisiaj zjadła długiego smaczka a więc raczej nie ma paraliżu szczękowego.To co zauważyłam nie może się otrzepać tak jakby miała sztywną szyję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Dostaje coś na poprawienie ukrwienia mózgu? Chociażby Cavinton? Wygląda na to ,że ma objawy móżdżkowe.[/QUOTE]
Cavinton nie dostaje tylko od jutra encorton i na krzepliwość.Cavinton można kupić bez recepty? Chcąc wydębić receptę bym musiała jechać do Legnicy i nie wiem czy wet nie będzie obrażony,że się szarzę?

Właśnie przygnałam z Apteki.Udałó mi się dostać Cavinton bez recepty.Farmaceutka zażyczyła sobie 20zł za wypisanie recepty i za lek 19zł,że w sumie 39zł (bez paragonu) ale pieniądze nie są istotne,najważniejsze,że jest zdobyty lek.
Cavinton Forte 10mg - 30 tabl.(można dzielić na pół).Przeczytałam ulotkę-dorosłym osobom podaje się 3 tabl/na dobę,nie za bardzo wiem jak mam ustalić dawkowanie.Sawana waży 12kg.Podam jej 1/2 tab raz dziennie.
Jak wejdziesz Poker na Dogo bardzo proszę pomóż mi i jeżeli to jest możliwe, określ czy ta dawka nie jest za duża albo za mała.

Edited by Anula
Link to comment
Share on other sites

O, rany! Straszne. gdyby Sawana była w schronisku, już byłoby po niej. Może to błędnik, może stres? Furosemid, czyli coś z nerkami? Bardzo trzymam kciuki, za Ciebie Anula, dobra kobieto, i za Sawankę, która w tym swoim psim nieszczęściu, miała dużo szczęścia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Daj jej 2 x dziennie po 1/2 tabletki.
A widzisz, bazarek się przyda.[/QUOTE]
Dobrze,tak jej będę podawać.Dziękuję.
No,fakt,że bazarek się przyda.Łączna kwota to 182,00zł wydatków na leczenie Sawany.Zaraz wstawię w 3 post.
Zapraszamy na bazarek:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/246291-%C5%81adne-ciuszki-dla-pani-i-dziewuszki-Dla-SAWANY-i-NAI-do-23-08-g-22"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...-do-23-08-g-22[/URL]

[quote name='Ziuta_63']O, rany! Straszne. gdyby Sawana była w schronisku, już byłoby po niej. Może to błędnik, może stres? Furosemid, czyli coś z nerkami? Bardzo trzymam kciuki, za Ciebie Anula, dobra kobieto, i za Sawankę, która w tym swoim psim nieszczęściu, miała dużo szczęścia.[/QUOTE]
Furosemid jest na pozbycie się wody z organizmu.To nie błędnik,nerki czy stres.Sawana miała prawdopodobnie udar mózgu,teraz jest leczona pod kątem obrzęku mózgu.Tak wywnioskowałam z rozmowy.Karta informacyjna nie bardzo jest przejrzysta i za wiele z niej nie wynika.Mam wrażenie,że wet też nie chce pisać i wypowiadać się jasno,ponieważ nie może na 100% potwierdzić choroby,podjął się leczenia Sawany objawowo.Na nerki podaję Sawanie furaginum aby trochę przeczyścić je.
Stan Sawany jest nie zmieniony-nie pogarsza się ani polepsza.

Edited by Anula
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj Sawanie kupiłam paróweczki z cielęciny,wieczorem pojadła sobie,suchy pokarm do dzisiaj nie jest ruszony. Późnym wieczorem byłam z Sawaną na spacerku bez Mikusia bo to jest pędziwiatr.Pospacerowałyśmy w spokoju.Sawana szła wolno ale nie zataczała się.Dzisiaj został podany jej encorton,zobaczymy jaka będzie reakcja na niego.Ogólnie minimalnie jest lepiej,tak mi się wydaje,nadal nie bardzo chce po schodach schodzić,boi się,albo ją znoszę albo podtrzymuję.Wskoczyła na fotel ale z wielkim trudem,po chwili zeszła z niego.To zdarzenie też można zaliczyć do faktu,że jest lepiej.Ja doszukuję się najmniejszych nowych zachowań,ponieważ bardzo bym chciała aby Sawana wróciła do świata zdrowych psów.Miki doskonale widzi co się działo i dzieje z Sawaną,praktycznie nie odstępuje jej,leży blisko Sawany,jak Sawana wstaje zaraz ustępuje jej miejsca,nie pije wody ani nie wyjada Sawanie jedzenia w sypialni.On świetnie wie,widzi,że Sawana jest chora.

Link to comment
Share on other sites

Udar. O rany. Psy mają to samo, co ludzie.
Anula. Przeczytałam, co myślisz o byłych właścicielach Sawany. To starsi ludzie, najwyraźniej nie wiedzieli, że z psem należy się bawić, czy kupować mu zabawki, ale opiekowali się nim, jak umieli. Fakt, do czasu. Myślę, że gdyby tej kobiecie nie wysiadło zdrowie i gdyby nie miała kłopotów z chodzeniem, to Sawana nadal miałaby u nich dom. Do tego pojawiła się nowa przyjaciółka tej kobiety(pani Ania), która bardzo nie lubi psów, a miała na właścicieli Sawany wielki wpływ, przecież osobiście zawiozła psinkę do schroniska. Sawana była w swoim dawnym życiu głaskana i przytulana, ale teraz zrobiła się znowu nieufna, bo została okrutnie zdradzona i zawalił się jej świat.
Ale na tym okrutnym świecie są jeszcze dobrzy ludzie, choć ich tak mało. Ty jesteś po dobrej stronie, Anula i cieszę się, że wiem o Twoim istnieniu. Tylko tyle i aż tyle.
Sawance życzę zdrowia z całego serca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']jestem - encorton to lek który niejeden raz pozwolił mi wrócić do zywych przy atakach astmy - oby i dla Sawany był zbawienny[/QUOTE]
Tak encorton(steryd) pomaga a na wiele narządów szkodzi.No ale nie mamy wyjścia,była potrzeba podania encortonu,tak zadecydował wet.
Mam cudowne wieści.Sawana od rana czuje się super,tak jakby wróciła do świata zdrowych psów.Rano sama pobiegła na ogród,obszczekuje,biega po schodach,biegnie do kuchni,wyjadła Mikusiowi suchą karmę.Rano pojadła sobie kartonik od Cioci Bogusik z kurczaczkiem,wsunęła pedigree na ząbki.Pochrupała sobie suchą kosteczkę.Jestem szczęśliwa,wierzyłam,że wróci do zdrowia i tak się stało.Mam ogromną nadzieję,że to nie jest poprawa chwilowa tylko już tak będzie.
Ma podawany:
Encorton 10mg - 1-0-0
Cavinton Forte 10mg - 1/2-0-1/2
Vitacon 10mg - 0-1-0
Nystatyna - 1-0-0
Furaginum - 0-1-0
Olekardin 3+6+9+E - 0-0-1
Po podaniu Encortonu w dawce 10tabl.mamy zgłosić się do Lecznicy celem prawdopodobnie zmniejszenia dawki albo wyeliminowania,chociaż wiem,że nie można nagle przestać podawać Encorton tylko stopniowo zmniejszać dawkę.
Piszę Wam Kochani o Sawanie bo chcę aby wszyscy się cieszyli ze mną,że Sawana raczej wraca do zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziuta_63']Skoro Sawance pomógł steryd, to znaczy, ze co jej dolega?[/QUOTE]
Jest podejrzenie udaru dlatego jest w tym kierunku leczona.Po podaniu leków jest bardzo dobrze ale trzeba wziąć pod uwagę,że jej stan zdrowia jeszcze nie jest całkowicie stabilny,rano się czuła świetnie,teraz śpi,zobaczymy wieczorem co się będzie działo.Rano przy podnoszeniu nie rzucało ją na boki,jednak głowa nadal jest schylona na prawą stronę.Ja się cieszę nawet gdyby to miała być minimalna poprawa,jednak uważam,że jest duża,jednak zaznaczam,że to może być chwilowa poprawa.Zobaczymy co czas pokaże.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...