Jump to content
Dogomania

uszy u owczarka niemieckiego


monia007

Recommended Posts

mam obecnie 14 tygodniowego owczarka wabi sie rocky
do niedawna od ponad dwóch tygodni, miał pięknie stojące oba uszka,
a dwa dni temu nagle po nocy uszka wiszą....?, jedno prawie znowu stoi ale drugie przyklapnięte
czy jak na owczarka to nie za wcześnie mu te uszka wystrzeliły do góry?
u suczki mojej siostry uszka stały dopiero w wieku prawie siedmiu miesięcy
ale dziwi mnie tylko dlaczego rocky nosił uszka wcześnie postawione a nagle jednego dnia jakby niewidzialną czapkę nosił na głowie......hehe
dodam jeszcze,że ma troszeczkę zabrudzone te uszka,ale nie wiem czy powinnam mu sama czyścic.
czy może ktoś mi coś doradzić.....oczywiście jak ucho będzie miał załamane to trudno,ale może jest jeszcze za młody

Link to comment
Share on other sites

Uszy maja prawo w tym wieku klapac.U nas staja maluchom.Jednak zdarza sie,ze przy zmianie zebow klapia.Albo sa miekkie.Najczesciej klapia ,jak szczeniaczki sa zmeczone.Jesli szczenie jest prawidlowo karmione to stana.Pisze o szczenieciu ONa a nie w typie rasy.Niewielki procent ONow ,ktorym uszy nie stoja prawidlowo to procent po przodkach z ktorych min.wyhodowano ONy.Genetyka czesto przypomina takie rzeczy.Uszy,wlos,nietypowa masc lub znaczenia.Najwazniejsze ,zeby tego nie utrwalac.

Link to comment
Share on other sites

Nie przejmuj się. Tak to już jest, że maluchom już w wieku kilku tygodni (np. 9-ciu) mogą uszka wstać, a po upływie kolejnych dwóch uszka się położą na jakiś czas. Podobno kiedy rosną im ząbki i kościec wapno "przerzucane" jest automatycznie właśnie w te miejsca. Gdy sytuacja się stabilizuje, uszka wstają. Może mieć to miejsce w różym wieku, zwykle jednak w okolicach 14-16 tygodnia uszy "wstają". Wciąż jednak może się zdarzyć, że przy zmianie zębów mlecznych na stałe uszka lub jedno zwiotczeją. Należy po prostu przeczekać. Jeśli onek będzie miał 20tygodni i uszka cały czas będą leżeć, dobrze jest wykonać badania krwi i ewentualnie zastosować suplementy diety. Powtarzam to wszystko po kimś, ale u mnie dokładnie tak było. Teraz Balto zmienia zęby i przez 2 dni jedno ucho było nico bardziej sflaczałe. Teraz dumnie stoją oba :multi:

Link to comment
Share on other sites

Mojemu Arisowi uszy stoją odkąd go mam (kupiony w wieku 6 tygodni...), przy ząbkowaniu też trzymały się dzielnie ;)

Weci, u których byłam, polecali dawać młodym psiakom fosforan wapnia z mikroelementami (ok. 10 zł za puszkę chyba), zapobiega to m.in. krzywicy i różnym niedoborom.

Link to comment
Share on other sites

uszy nie staja czasami w miotach po psach bez problemow z uszami.pamietacie ddry?min mialy krotkie,sztywne male uszy.im tez czasem nie stawaly.miekkie ucho przez wiele lat bylo bolaczka hodowcow z sv.na szczescie tak waskie kufy z ogromnymi uszami juz teraz nieczesto sie spotyka:evil_lol: jak w latach 60tych w sv:cool3: .no i pamietajmy ze jedna z loklanych odmian psow gospodarskich ktore onki maja w genach,ta z poludnia niemeic miala wielkie klapciate uszyska,czesto dluga siersc....o pasch bez papierow sie nie wypowiadam bo kto tam wie co naprawde w nich siedzi.jestem zagorzala przeciwniczka stawiania uszu,klejenia zeby stanely i td.albo nalezy o tym informowac ze nie stanely samodzielnie.chita np.ma zlozone ucho mimo sztywnej uwapnionej chrzastki.uszy jej staly do 4-5 mies a potem ze wzgledu na zmiane zebow+fatalne odzywianie sie[psimi odchodami]ucho zlozylo sie .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pisalam juz na forum o klopotach z uszami mojej suni. wtedy miala 6 miesiecy. obecnie ma 10 miesiecy i jedno uch pieknie stoi. niestety 2 jest oklpaniete. dowiedzialam sie od wlasciciela sprzedajacego ze w miocie bylo 13 malych a suka w czasie ciazy miala ucisk na zoladek i nic nie jadla. byc moze to jest powodem slabego odzywienia plodu i oklapnietego ucha. czy ktos mi moze wytlumazcyc co to sa te wklejki do uszu i gdzie je sie kupuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

U młodych ON-ków bywa różnie. Tak samo jak z ludźmi. Jedni dojrzewają wcześniej, inni później, tak jak i u jednego ON-ka uszy będą stały już od 4 miesiąca, a u innych od pół roku. To po pierwsze, a tym, że oklapły, to się nie martw, bo na pewno postawi:) Ja sama mam 4,5 mies. ON-ka, i uszy ma od dobrych 4 tygodni... a oklapnąć nie mają zamiaru, ale oczywiście mogą:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ach, z tymi uszami....

Mój szkrab ma 4 miesiące i klapnięte uszyska.

Jedno ucho czasem staje mu jakby na bok i przez cały dzień tak sterczy, a na noc znowu opada.

Czy powinnam się martwić "miękkim uchem" czy dać mu po prostu jeszcze czas??

Link to comment
Share on other sites

Ach, z tymi uszami....

Mój szkrab ma 4 miesiące i klapnięte uszyska.

Jedno ucho czasem staje mu jakby na bok i przez cały dzień tak sterczy, a na noc znowu opada.

Czy powinnam się martwić "miękkim uchem" czy dać mu po prostu jeszcze czas??

[IMG]http://img682.imageshack.us/img682/7421/dscn1487x.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mojemu psiakowi wstało najpierw jedno uszko. Potem ono opadło, a wstało drugie. Potem oklapły już obydwa
[IMG]http://i42.tinypic.com/21enn1z.jpg[/IMG]
A gdzies po miesiący wstały i stoją nadal :)

[IMG]http://i44.tinypic.com/2ylpo5y.jpg[/IMG]
A jeszcze jedno. Kiedy wstały juz odbydwa uszka sam czubeczek jednego z nich nie był sztywny i podaliśmy mu chyba 3 razy lek na wzmocnienie kości (pomogło), coć chyba z wapniem i czymć tam. Przepraszm, że pisze tak ogólnie, ale dawno to już było.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Mój Bary ma 5 m-cy jedno ucho pięknie stoi drugie klapniete ,a raczej zgięte.Ciekawostka taka ,że stawia je jak go coś zaciekawi...Być może jest słabsze i trzeba jeszcze poczekać...Oczywiście wspomagamy go preparatem.Nie wiem czy tu mogę napisac ,ale może Wy mi coś podpowiecie...Jak to jest ...psiak jest po kątowanych rodowodowych rodzicach,ojciec utytułowany,a nasz piesio okazał się NIEKONTOWANY kiedy go kupowaliśmy ,nie było tego widac bo był jedną wielką kulą kłaków,ale kiedy zaczął rosnąć zauwazylismy brak kątowania,nie jest prosty,ale...to nie kątowany owczarek.Nie przeszkadza to nam,ale dziwi strasznie.Poprzedni pies był innego kośćca,bardziej delikatny i kątowany.Ten jest dużo większy,masywniejszy,grubego kośćca.Jego ojciec ważył 70 kg..Dodatkowo wszystko przychodzi mu ciężko.Wet stwierdził ,że wszystko wrzuca w kościec i zęby( szybko się ich pozbywał)przez to osłabił uszy i ogólnie jest miśkiem kombinującym co zrobić aby sie nie narobić hihi.Nawet zabawiki rzucane na przemian,zbiera i przynosi razem,żeby się nie nabiegać ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...